Scenáre ku ZSR 170 (Hekl) - diskusia

Tvorba, hraní, nestandardní stavy scénářů
Odpovědět
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Scenáre ku ZSR 170 (Hekl) - diskusia

Příspěvek od kuboss »

v prvom rade chcem súhlasiť s Romanom, že ZSR 170 made by mr. Hekl je fakt pohladenie pre oko. V druhom rade chcem pochváliť Romanove scenáre, ktoré prechádzam aj niekoľkokrát a veľmi ma bavia.

Roman díky za tie scenáre. V tom poslednom je super ten výjazd na Prievidzu ;) a čo sa týka tých markerov, nedá sa mapou daný marker preznačiť scenárovým?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Scenáre ku ZSR 170 (Hekl) - diskusia

Příspěvek od Roman »

kuboss píše:v prvom rade chcem súhlasiť s Romanom, že ZSR 170 made by mr. Hekl je fakt pohladenie pre oko. V druhom rade chcem pochváliť Romanove scenáre, ktoré prechádzam aj niekoľkokrát a veľmi ma bavia.

Roman díky za tie scenáre. V tom poslednom je super ten výjazd na Prievidzu ;) a čo sa týka tých markerov, nedá sa mapou daný marker preznačiť scenárovým?
Když se na to podíváš v editoru, zkoušel jsem použít na každý konec koleje marker databáze scénáře a stejně to nepomohlo. Ten , který umístil autor trati a je zapsaný v databázi tratě, nelze editovat ani přepsat. Prostě nejde ;). Věř, že kdyby bylo nějaké řešení, použil bych ho.
Bastard372
Příspěvky: 47
Registrován: sob 01. úno 2014 18:14:56

Re: Scenáre ku ZSR 170 (Hekl) - diskusia

Příspěvek od Bastard372 »

dá sa to mám odskúšané :mrgreen: musíš buď zálohovať alebo na novo stiahnuť trať potom vymazať pôvodný marker z trate potom v scenári urobiť vlastný marker a nakoniec vytiahnuť dokončený scenár z trate trať vymazať a zálohu alebo stiahnutú trať zase vložiť do hry a potom scenár tiež do trate ... aa máš prepísaný marker :D zistil som to keď som prerábal prvý krát TT a na TT som robil scenár (ktorý do teraz nie je hotový :) ) .... a markery fungovali obidva ako mali ... taak dúfam že som trocha týmto pomohol :)
Martin
Vlastik

Re: Scenáre ku ZSR 170 (Hekl) - diskusia

Příspěvek od Vlastik »

Bastard372 píše:dá sa to mám odskúšané :mrgreen: musíš buď zálohovať alebo na novo stiahnuť trať potom vymazať pôvodný marker z trate potom v scenári urobiť vlastný marker a nakoniec vytiahnuť dokončený scenár z trate trať vymazať a zálohu alebo stiahnutú trať zase vložiť do hry a potom scenár tiež do trate ... aa máš prepísaný marker :D zistil som to keď som prerábal prvý krát TT a na TT som robil scenár (ktorý do teraz nie je hotový :) ) .... a markery fungovali obidva ako mali ... taak dúfam že som trocha týmto pomohol :)
To už je snad jednoduší požádat Hekla o protažení té značky oficiálně a vydat menší update,tak že to budou mít všichni.
Bastard372
Příspěvky: 47
Registrován: sob 01. úno 2014 18:14:56

Re: Scenáre ku ZSR 170 (Hekl) - diskusia

Příspěvek od Bastard372 »

Vlastik píše:To už je snad jednoduší požádat Hekla o protažení té značky oficiálně a vydat menší update,tak že to budou mít všichni.
.. inak tiež by sa mi viac páčilo keby tie markery boli potiahnuté po celých koľajách ako by mali byť :mrgreen:
Martin
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Scenáre ku ZSR 170 (Hekl) - diskusia

Příspěvek od Roman »

Bastard372 píše:dá sa to mám odskúšané :mrgreen: musíš buď zálohovať alebo na novo stiahnuť trať potom vymazať pôvodný marker z trate potom v scenári urobiť vlastný marker a nakoniec vytiahnuť dokončený scenár z trate trať vymazať a zálohu alebo stiahnutú trať zase vložiť do hry a potom scenár tiež do trate ... aa máš prepísaný marker :D zistil som to keď som prerábal prvý krát TT a na TT som robil scenár (ktorý do teraz nie je hotový :) ) .... a markery fungovali obidva ako mali ... taak dúfam že som trocha týmto pomohol :)
Tak to určitě dělat nebudu. Hrozí kolize databáze a nestabilita hry.
Vlastik

Re: Scenáre ku ZSR 170 (Hekl) - diskusia

Příspěvek od Vlastik »

Bastard372 píše:
Vlastik píše:To už je snad jednoduší požádat Hekla o protažení té značky oficiálně a vydat menší update,tak že to budou mít všichni.
.. inak tiež by sa mi viac páčilo keby tie markery boli potiahnuté po celých koľajách ako by mali byť :mrgreen:
Značky nebo makery by měli být potažené od návěstidla k návěstidlu vždy před link "0",nebo od konce peronu k začátku.
je to logické že když mohu vlak zastavit na značce nebo návěstidlem,do první je jistější.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Scenáre ku ZSR 170 (Hekl) - diskusia

Příspěvek od KaMat »

Vlastik píše:
Bastard372 píše:
Vlastik píše:To už je snad jednoduší požádat Hekla o protažení té značky oficiálně a vydat menší update,tak že to budou mít všichni.
.. inak tiež by sa mi viac páčilo keby tie markery boli potiahnuté po celých koľajách ako by mali byť :mrgreen:
Značky nebo makery by měli být potažené od návěstidla k návěstidlu vždy před link "0",nebo od konce peronu k začátku.
je to logické že když mohu vlak zastavit na značce nebo návěstidlem,do první je jistější.
Nepatří to tu ale zeptat se musím. Už jsem nad tím párkrát dumal. Co když je na té koleji ještě výhybka ? protáhnout marker i přes ní ? co myslíte ?
Vlastik

Re: Scenáre ku ZSR 170 (Hekl) - diskusia

Příspěvek od Vlastik »

Nepatří to tu ale zeptat se musím. Už jsem nad tím párkrát dumal. Co když je na té koleji ještě výhybka ? protáhnout marker i přes ní ? co myslíte ?
Většinou ti ta výhybka rozděluje název koleje ,takže to je víc makerů na jedné koleji,jinak bez problémů protáhnout i přes výhybku,pokud není zabezpečená návěstidlem jakým koliv. příklad:třeba hlavní je 103*,vlevo je 103a*,vpravo 103*b a podobně,potom to jsou 3 značky na jedné koleji.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Scenáre ku ZSR 170 (Hekl) - diskusia

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše:
Bastard372 píše:
Vlastik píše:To už je snad jednoduší požádat Hekla o protažení té značky oficiálně a vydat menší update,tak že to budou mít všichni.
.. inak tiež by sa mi viac páčilo keby tie markery boli potiahnuté po celých koľajách ako by mali byť :mrgreen:
Značky nebo makery by měli být potažené od návěstidla k návěstidlu vždy před link "0",nebo od konce peronu k začátku.
je to logické že když mohu vlak zastavit na značce nebo návěstidlem,do první je jistější.
Já bych byl pro (a v TT to tak někde mám) nechat z každé strany cca 20m neoznačené koleje, aby zde bylo možno umístit marker scénáře na který navážu v případě potřeby určitou instrukci. Sice lze využít stopping point, ale markery jsou přeci jen flexibilnější :).
KaMat píše:Nepatří to tu ale zeptat se musím. Už jsem nad tím párkrát dumal. Co když je na té koleji ještě výhybka ? protáhnout marker i přes ní ? co myslíte ?
pokud se jedná o staniční kolej, tak rozdělit. V případě nástupištní hrany natáhnou přes výhybku.... Můj názor :D
Odpovědět