Problém se vzdálenými signály ve scénářích od tvůrců hry.

Tvorba, hraní, nestandardní stavy scénářů
Odpovědět
CoolGrovyle
Příspěvky: 3
Registrován: úte 08. bře 2016 11:46:05

Problém se vzdálenými signály ve scénářích od tvůrců hry.

Příspěvek od CoolGrovyle »

Zdravím,

jsem velmi nový hráč Train Simulátoru a zkoušel jsem zatím hrát jen scénáře, které jsem dostal po zakoupení hry na Steamu. Ve scénáři, kde jedete s nákladním vlakem do Köln (Za německou DB 155), se v těžší verzi vyskytují i jiné signály, než volno, je třeba mačkat Sifa tlačítka a potvrzovat vzdálené signály. Jenomže mám takový problém s tím, že když jedu s lokomotivou celou dobu její maximální rychlostí, což mi traťový limit umožňuje, tak i přesto, že začnu brzdit ihned, jak vidím vzdálený signál "Pozor - na dalším je výstraha" (Žlutá a zelená na takovém tom šikmém návěstidle), tak nikdy nestihnu zpomalit všas, abych za touto návěstí jel předepsaných 70 km/h, což PZB vyhodnotí jako že je něco špatně a spustí záchrannou brzdu.

Tak jsem se chtěl zeptat, jestli je ve hře nějaký mechanismus, jak signály zjistit dřív, než je vůbec uvidím? Popřípadě musím jet celou dobu 90 (I přesto, že limit je 120 140 nebo 160) abych stihl vždy zabrzdit? Docela mi to kazí požitek ze hry, když na každém návěstidle musím zbytečně brzdit - zbytečně proto, že stejně nestihnu zabrzdit, PZB mi zastaví vlak a já se musím rozjet odznova. Nezná někdo odpověď na tuto začátečnickou otázku? :(
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Problém se vzdálenými signály ve scénářích od tvůrců hry

Příspěvek od Kal000px »

Holt musíš jezdit pomaleji abys to stíhal :D
Jede jede mašinka..
CoolGrovyle
Příspěvky: 3
Registrován: úte 08. bře 2016 11:46:05

Re: Problém se vzdálenými signály ve scénářích od tvůrců hry

Příspěvek od CoolGrovyle »

Ale vždyť přece vlaky v Německu nejezděj 90 jenom proto, aby nebyli zastaveni PZB za nejbližším vzdáleným signálem, který neukazuje volno... vždyť jezděj normálně přes 100. Jak to teda v reálu řešej, když tedy ve hře neexistuje nic, čím to řešit? (Nic rozumného čím to řešit - jak jsem uvedl, přijde mi to podivné).
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se vzdálenými signály ve scénářích od tvůrců hry

Příspěvek od Jurajs_89 »

Místo vzdáleného signálu používej prosím předvěst.
A něco málo k PZB: https://en.wikipedia.org/wiki/Punktf%C3 ... influssung (hlavně obrázek a první tabulka pod ním).
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
CoolGrovyle
Příspěvky: 3
Registrován: úte 08. bře 2016 11:46:05

Re: Problém se vzdálenými signály ve scénářích od tvůrců hry

Příspěvek od CoolGrovyle »

Díky moc za vaše rady :3 To pomůže :)
Odpovědět