Nový scenár

Tvorba, hraní, nestandardní stavy scénářů
Odpovědět
Baltazar
Příspěvky: 47
Registrován: ned 25. zář 2011 18:03:06

Nový scenár

Příspěvek od Baltazar »

Hoši, neexistuje nejaká príručka ako robiť scenáre? Ale potreboval by som niečo podrobné. Ten základ už zvládam. Ale veci ako nastaviť červenú na kolaji kde stojím s osobákom, aby som pustil rýchlik na hlavnej kolaji a pod. Zatial mi to stále robí niečo iné než chcem :) Prípadne ako by som nastavil po ukončení nástupu aby zaznela píšťalka výpravcu, nech furt nemusím mať zapnutý ten info panel ... ale pravdepodobne mi asi zostane len prelúskať existujúce scenáre a učiť sa pokus-omyl že?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový scenár

Příspěvek od Roman »

Aby Tě předjel nebo vykřižoval vlak musíš správně zadat prioritu vlaku ( Special, Express atd... ). Pokud máš u vlaku hráče zaškrtnuto special ( standardně nastaveno ) , tak tě nic nepředjede....

Jo , a ještě samozdřejmě správně spočítaný jízdní řád ;)
Baltazar
Příspěvky: 47
Registrován: ned 25. zář 2011 18:03:06

Re: Nový scenár

Příspěvek od Baltazar »

Roman píše:Aby Tě předjel nebo vykřižoval vlak musíš správně zadat prioritu vlaku ( Special, Express atd... ). Pokud máš u vlaku hráče zaškrtnuto special ( standardně nastaveno ) , tak tě nic nepředjede....

Jo , a ještě samozdřejmě správně spočítaný jízdní řád ;)
Aha, jasne. Takže pre môj osobák nastavím "Stopping Passenger". Musím vedieť čas, kedy budem v stanici, kde ma bude predbiehať R. R musím nastaviť tak, že cez stanicu bude mať prejazd cca. ako tam budem ja, nie neskôr. R bude mať nastavené Express Passenger, ok? RW na mojej kolaji automaticky hodi návesť Stop?

Edit:
Tak funguje to super :) Dík za radu.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový scenár

Příspěvek od Roman »

Jo, taky musím přiznat, že pokud člověk spočítá JŘ přesně včetně nastavení priority, tak křížování a předjíždění funguje maximálně spolehlivě.....
Baltazar
Příspěvky: 47
Registrován: ned 25. zář 2011 18:03:06

Re: Nový scenár

Příspěvek od Baltazar »

Chlapi čo máte trať KB od SADa, mám verziu 1.20. Nemáte problém zo signalizáciou? Už na tom mojom postnutom videu je vidno že hneď po výjazde zo stanice popod budovu je predveť s výstrahou a následne je červená. Ale keď prechádzam okolo výstrahy nezaznie žiaden výstražný signál, prídem až k červenej. Po naskočení zelenej sa rozbehnem a ako miniem návesť so zelenou rozozvučí sa výstražný signál a treba potvrdiť Q. Ďalej po trati sa mi ešte stalo že svieti červená, ale dá sa ňou prejsť (pretože nemá svietiť) bez SPAD.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový scenár

Příspěvek od Josef72 »

Nevím, jestli ti odpovím přesně, ale SAD je věci návěstidel a signalizace neznalý, což sám někde uvedl. Takže se s chybami dá u jeho addonu počítat.
Baltazar
Příspěvky: 47
Registrován: ned 25. zář 2011 18:03:06

Re: Nový scenár

Příspěvek od Baltazar »

Josef72 píše:Nevím, jestli ti odpovím přesně, ale SAD je věci návěstidel a signalizace neznalý, což sám někde uvedl. Takže se s chybami dá u jeho addonu počítat.
Aha, no to neni potešujúca správa, o to viac že je to platený addon :( A v signalizácii sa tiež nevyznám, akurát viem že blbne.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový scenár

Příspěvek od Roman »

No, a jsou v trati od SAD použita defaultní DE návěstidla a ta ani na trati Haegen - Siegen nefungují zrovna oslnivě ;)
Naopak u anglických návěstidel si nevybavuji, že bych musel použít nouzový průjezd ( TAB ) pokud mám další úsek neobsazený... A u Woodhead je to absolutně 100 % i při předjíždění a křižování.
Uživatelský avatar
drew
Příspěvky: 62
Registrován: pát 11. úno 2011 10:07:26
Bydliště: Praha 5 Košíře

Signalizace Altenburg - Wildau

Příspěvek od drew »

Moje troška do mlýna: Mám stáhnutou tu zkrácenou free verzi, a návěstidla jsou vysloveně špatně. Nevím jak jejich funkce v default trati, ale tady fungovat prostě nemůžou. Jestli to má SAD v tomto stavu i v placeném addonu, je to ostuda. Scénář který jsem jel (nějaké sypáky do Wildau) prostě nefunguje! Ten člověk nemá ponětí o provozu na železnici.
Smutné.
A abych nebyl smutný, dávám si tam pro zábavu české semaforky od Vlastíka ;-)

drew
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
---::| mapa MODRAVA - nejlepší na dlouhé jízdy |::---
MSTS->Trainz...TS2009->RW3...TS2013DeLuxe @ iPentium Dual E2220; nV GTX285; W7homeSP1
Baltazar
Příspěvky: 47
Registrován: ned 25. zář 2011 18:03:06

Re: Signalizace Altenburg - Wildau

Příspěvek od Baltazar »

drew píše:Moje troška do mlýna: Mám stáhnutou tu zkrácenou free verzi, a návěstidla jsou vysloveně špatně. Nevím jak jejich funkce v default trati, ale tady fungovat prostě nemůžou. Jestli to má SAD v tomto stavu i v placeném addonu, je to ostuda. Scénář který jsem jel (nějaké sypáky do Wildau) prostě nefunguje! Ten člověk nemá ponětí o provozu na železnici.
No vo free variante mi vôbec nesedela traťová rýchlosť so značením, ale tak som to bral že je to free. Kúpim teda full verziu, tam to už ma ok. Horšie je že na tej trati trávim kopu času so scenárom a ku koncu zistím že na hl. trati mi vysí červená. Nepomôže ani Tab :)
horor4
Příspěvky: 144
Registrován: pát 11. úno 2011 21:22:11
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Nový scenár

Příspěvek od horor4 »

Tak dej k semaforu opraváře do oznámení na obrazovce zadej,že návěstidlo se opravuje a že výpravčí dává povolení k jízdě a jeto. :)
Baltazar
Příspěvky: 47
Registrován: ned 25. zář 2011 18:03:06

Re: Nový scenár

Příspěvek od Baltazar »

horor4 píše:Tak dej k semaforu opraváře do oznámení na obrazovce zadej,že návěstidlo se opravuje a že výpravčí dává povolení k jízdě a jeto. :)
:)) No radšej by som to nejako opravil, len nemám s tým skúsenosti, tak pozerám ako je to spravené inde.
Baltazar
Příspěvky: 47
Registrován: ned 25. zář 2011 18:03:06

Re: Nový scenár

Příspěvek od Baltazar »

Josef72 píše:Nevím, jestli ti odpovím přesně, ale SAD je věci návěstidel a signalizace neznalý, což sám někde uvedl. Takže se s chybami dá u jeho addonu počítat.
Jozefe tak si mal pravdu, signalizácia na Koblitz Berglan nefunguje korektne, nie všetko, ale sú tam veci čo nefungujú. Po kritike signalizácie SAD priznal že sa v nej nevyzná. Takže ani v tomto update pre TS 2012 to nieje opravené a už zrejme ani nebude :( Novú trať ktorú tvorí, už bude robiť iba scenérie a detaily krajiny, urobí trasovanie a zvyšok nechá dorobiť niekoho iného.

Tu je fórum kde sa to preberalo, heh akurát škoda že som ho nenašiel skôr http://rail-sim.de/forum/board38-railwo ... ndex2.html
Odpovědět