Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Tvorba, hraní, nestandardní stavy scénářů
Odpovědět
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od slowly »

Zde je scénář pro bobinu.
http://railworks.ofpmafia.eu/index.php/ ... elni-smeny


Ve scénáři je použita jen československá tvorba a European Container pack by newS v2.0, který je ke stažení zde: http://rail-sim.de/forum/wsif/index.php ... newS-v2-0/

Doporučuji jet poctivě bez Hudu, ať to má co nejlepší atmosféru. Ujedete zhruba 55 kilometrů za 70minut, v různých klimatických podmínkách a mimořádností v dopravě.

Orientační časy odjezdů:
Vlkov 18:20
Brod 18:33
Louky 18:53.

Kdyby někdo nerozuměl rozkazu k Opatrné jízdě, jedná se o jízdu přes přejezdy hned za Brod zastávka a u zastávky v Čremošné. Zde vysvětlení co tato jízda obnáší.
Jízda se zvýšenou opatrností je takový způsob jízdy, při kterém musí strojvedoucí od vzdálenosti alespoň 250 m před přejezdem dávat opakovaně návěst Pozor, dokud čelo vlaku (posunového dílu) nemine přejezd. V úseku alespoň 60 m před přejezdem až do okamžiku, kdy čelo vlaku (posunového dílu) mine přejezd, smí jet strojvedoucí rychlostí nejvíce 10 km/h.

Při testech se ve stanici Louky občas nestvěl odjezd po příjezdu Nexáku, tak potom zmáčknete ctrl+tab, je to tam i hlášeno zprávou, ale radši to tu uvádím. Dále doporučuji nepřekračovat při jízdě 400 ampér.

Snad se bude scénář líbit ;) .
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od slowly »

Jel to někdo? Nebyl někde problém?
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od sasule »

@slowly:
Jel, vše proběhlo správně, tak jak bylo popsáno. Jen se jí, potvoře, moc nechtělo do kopců :-)
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od slowly »

A to jsem jí chtěl naložit ještě víc :mrgreen: .
Díky, alespoň vím, že se to chová korektně, když to byla upravená předělávka.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od kiski »

Treba sa k postarším dámam chovať s úctou :D a nie im zaťažovať staré kríže... :D
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od Roman »

Tak jsem scénář projel. Zápletka je velmi dobrá, ale chtělo by to dotáhnou po technické stránce. Při posunu nevím, kde mám zastavit, hlášky jsou závislé na čase, tedy pokud pojedu jinak, nemusí to vůbec sedět. Omezení rychlosti není nijak hlídané. A s plnými Wapkami by asi maximálka nebyla 100 km/h.
Jinak chválím.
Jo a do vlaku hráče bych nepoužíval Vlastíkovi lokomotivy. Je to dost tristní ve srovnání s Bobinou a dokonce i s vozy. Jako trafic, který člověk mine to ještě jde, ale jinak.... To raději default. Ale klidně tam mohla být zdechlá 363. Ona by v reále ta zamračená ani takový normativ neměla , aby ty Wapy mohla na to horském úseku táhnout sólo ;) .
Obrázek
Vlastik

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od Vlastik »

Jo a do vlaku hráče bych nepoužíval Vlastíkovi lokomotivy. Je to dost tristní ve srovnání s Bobinou a dokonce i s vozy. Jako trafic, který člověk mine to ještě jde, ale jinak.... To raději default. Ale klidně tam mohla být zdechlá 363. Ona by v reále ta zamračená ani takový normativ neměla , aby ty Wapy mohla na to horském úseku táhnout sólo ;) .
No v reále by jsi stím víc jak 80 km/h nejel,ten normativ je tak na 2x zamračenou.
Jinak má pravdu předsedo.... :D příště tam dej třeba 4x721 aby měl radost. A nemusel hned po ránu se rozčilovat. :lol:
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od kiski »

Vlastik, Roman to podľa mňa myslel tak, že tie rušne nemajú spravenú kabínu, preto je to s nimi iné ako s modelmi, čo ju majú. Nejedná sa vždy o útok na tvoju osobu, aspoň teda podľa mňa.
Braňo
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od KaMat »

Ta mašina byla zdechlá tak je jedno jestli má kabinu nebo nemá ne ?
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od kiski »

Neviem posúdiť, scenár som nehral. Len som napísal svoj názor na dôvod, prečo asi Roman napísal to, čo napísal.
Braňo
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od kiski »

To vypnutie HV pri sklze bude odstránené v ďalšej verzii podľa pripomienok boba57. V skutočnosti to tak totiž nebolo, v skripte to ostalo od prvých verzií a nejak nám to prekĺzlo pomedzi prsty pri testoch... :oops:
Naposledy upravil(a) kiski dne sob 03. říj 2015 21:46:47, celkem upraveno 1 x.
Braňo
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od slowly »

Roman píše:Tak jsem scénář projel. Zápletka je velmi dobrá, ale chtělo by to dotáhnou po technické stránce. Při posunu nevím, kde mám zastavit, hlášky jsou závislé na čase, tedy pokud pojedu jinak, nemusí to vůbec sedět. Omezení rychlosti není nijak hlídané. A s plnými Wapkami by asi maximálka nebyla 100 km/h.
Jinak chválím.
Jo a do vlaku hráče bych nepoužíval Vlastíkovi lokomotivy. Je to dost tristní ve srovnání s Bobinou a dokonce i s vozy. Jako trafic, který člověk mine to ještě jde, ale jinak.... To raději default. Ale klidně tam mohla být zdechlá 363. Ona by v reále ta zamračená ani takový normativ neměla , aby ty Wapy mohla na to horském úseku táhnout sólo ;) .
Díky. Budu reagovat postupně.
S tím posunem jsem předpokládal, že to zmákne drtivá většina a pochopí kudy se jede, tedy že stačí za trpaslíky, ale ano, chce to více uvažovat "amatérsky" a více vodit za ruku (bez ironie). Ty hlášky, vím že to není ideální takhle v závislosti na čase a taky bych raději měl hlášky v závislosti polohy lokomotivy/vlaku na určitém místě. Asi to jde, ale zatím jsem to tak nestudoval a je to jedna z věcí na kterou juknu. Tím by byl člověk méně svázán herní dobou a komplikovaností a vše by lépe navazovalo jak má. Omezení rychlosti je dané zprávou, tedy že maximálka je 90km/h. Tady je to záměr jak u vlaku, tak u přejezdů. V reálu je to taky na strojvedoucím, zda limity dodrží, proto jsem to nechal čistě na schopnostech a poctivosti hráče. Co se týče lokomotiv od Vlastíka, tak je tam tuším jen jeden vlak a pak ta zamračená, jinak tam jezdí 363,141,721,150,350 a nic víc. Tu zamračenou jsem si prostě nemohl odpusti ať vypadá jak vypadá, prostě je to mazel :D a až bude od tebe, tak vyměníme ;) . Ano asi by měli být dvě kvůli normativu, ale to snad prominete :oops: .
Tak a k tý fotce jedna technická. Neměl bys jet na přední sběrač, když máš za sebou první lokomotivu? Nejsem si jist, ale myslím že se tak jezdí :) .
Ještě jen k Vlastíkovi a jeho modelům. Myslím že svoji práci odvedly, ale už je čas a možnost tyto modely na našich tratích měnit za kvalitnější. To nemyslím nějak zle, ale jako fakt, že je ta možnost a díky za ni ;) .
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od slowly »

Michal píše:Tak jsem si ten scénář taky zahrál. Musím pochválit. Parádní jízda s bobinkou. Ve Vlkově po odpojení vozů mě nechtěl přes Stůj pustit ani dispečer, tak jsem si nebyl jistý, jestli můžu posunovat nebo ne. Ale ignoroval jsem ho a nic se nestalo. :) No a pak jsem málem zůstal viset v kopci do Louk. Před tunelem u Čremošné mě svině mašina klouzla a vyhodila HV. Měl jsem pak problém se rozjet i s pískováním, protože víc jak cca 400A nechtěla. :roll:
Díky
Mě ve Vlkově pustil na obě strany, ale díky za upozornění i pro ostatní. Hlavně že to tedy jde.
Před tunelem to pěkně sklouzne, no pokud to nerveš přes 400, tak bys to měl chytit, ale je pravda že když to nečekáš... :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od Roman »

slowly píše: a až bude od tebe, tak vyměníme ;)
No, moje žádná určitě nebude, maximálně od Pikka. Vlastně skin 008 a 751 jsem dělal já včetně úprav modelu. Ale to se nepočítá :) .
slowly píše: Tak a k tý fotce jedna technická. Neměl bys jet na přední sběrač, když máš za sebou první lokomotivu? Nejsem si jist, ale myslím že se tak jezdí
Když už jdeš tak do detailů.... Ta zamračená konkrétní nemá žádná skla, která bych mohl poškodit. Pokud nemyslíš ty obrázkový :). Ale jinak máš pravdu. Pokud to jde, jede se na přední sběrač. ;).
slowly píše: S tím posunem jsem předpokládal, že to zmákne drtivá většina a pochopí kudy se jede, tedy že stačí za trpaslíky, ale ano, chce to více uvažovat "amatérsky" a více vodit za ruku (bez ironie)
Jenže právě v reále tě výpravčí/vedoucí posunu, přesně instruuje vysílačkou, kam máš jet a kde zastavit ;).
Zrovna přesně jednoho nedorozumění jsem byl svědkem kdysi v Plzni. Naštěstí bylo výsledkem "jen" vyšší zpoždění. Na rychlík se dobíral vůz za mašinu, fíra odjel jen za první ranžírku a potom přešel na druhou stranu. Jenže to měl postavené až na Radbuzu, což mu nikdo neřekl. Tam se měl vykřižovat se zálohou, která přidá na vlak ten jeden vůz. Tím se to celé sakra zdrželo. A ne jen ten jeden konkrétní vlak.
slowly píše:Ještě jen k Vlastíkovi a jeho modelům. Myslím že svoji práci odvedly, ale už je čas a možnost tyto modely na našich tratích měnit za kvalitnější. To nemyslím nějak zle, ale jako fakt, že je ta možnost a díky za ni ;)
Když už Jsi to nakousnul. Ty modely nesplňovaly ani v době RailSimulátoru základní požadavky na hru. Nemají kabinu, zvuky, vyřezaná okna, použity jsou jen základní shadery.... PROTO by neměly být použity u vlaku hráče. Jako AI, budiž....
Ale každý použít co chce ;) A už k Vlastíkovi nenapíšu ani slovo :)
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od slowly »

Zamračená od Pikka, omlouvám se :oops: .
Jasně, sjendání posunu.... Vlkov je malá stanice, takže v reálu to bude vypadat asi tak, jak to vypadá všude jinde v reálu na menších stanicích, bez iluzí :mrgreen: . Nadruhou stranu když víš, že v takový stanici jen objíždíš a nemusíš do křížů či spojek, víc asi ani vědět nemusíš, ale je to asi o zkušenosti.
Tak myslím, že ta zamračená v tom scénáři neudělala nějaký špatnosti, tak bych to tak nehrotil. Měla být v poruše, takže ten model posloužil účelu :mrgreen: .
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od slowly »

Tohle staniční řád podle mě řešit nemůže, to je jasně daný předpisem (sjednávání posunu). ONJ je dost vytížený a podle toho to vypadá. Byl jsem tam na praxi jeden celý den a byl to tam masakr. Víc bych to veřejně neřešil, kdo v tom provozu je, ten ví, ať na jedný či druhý straně ;) .
Vlastik

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od Vlastik »

Když už Jsi to nakousnul. Ty modely nesplňovaly ani v době RailSimulátoru základní požadavky na hru. Nemají kabinu, zvuky, vyřezaná okna, použity jsou jen základní shadery.... PROTO by neměly být použity u vlaku hráče. Jako AI, budiž....
Ale každý použít co chce ;) A už k Vlastíkovi nenapíšu ani slovo :)
Když tady furt machruješ tak mi ukaž tovoje modely co jsi dělal z roku 2008-2009-2011 ohledně vozidel,nic a po 7 letech tu vykřikuješ to bych dokázal taky kdybych chtěl tak jsem ty modely dávno upravil aby vyhovovaly TS,ale je to jako když něco udělám v roce 2008 a ty v roce 2015 tak to je nebe a dudy a to samé zde. Takže nikoho nenutím aby s tím jezdil a nebo zapojoval do soupravy v roce 2008 nebyl jediný český vůz a není doposud (y) veřejně takže asi tak pokud se to nelíbí mohu to stáhnout a můžete používat to co máte. Myslím že toho je poměrně dost.
První český nakladní vůz se objevil od Hekla taky to není tak dávno,předtím byl ode mě ,ale mě to nevadí,já jsem už do RS,RW,TS udělal dost. Mohu si dovolit počkat na TS s unreal engine kde to začne všechno znovu. :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše:..to bych dokázal taky kdybych chtěl tak jsem ty modely dávno upravil aby vyhovovaly TS...
Tak to udělej :!: :!: :!: . Jeden. Uprav ho :!: . Ty Jsi nedokázal ani dodělat tu kabinu pro 151 když si zdrojáky vybrečel na u Michala. Dokonce Jsi mě tady veřejně napadl a napsal, že já můžu za to, že nebude kabina pro 151 , jelikož s tebou nechci spolupracovat. Když Jsi tak dobrej, proč tu mojí pomoc potřebuješ :?: Kde je ta slíbená kabina co měl dát Michal do Vánoční aktualizace :?: :lol: :lol: :lol:
Nejdřív se zamysli sám nad sebou.
Vlastik píše:Když tady furt machruješ tak mi ukaž tovoje modely co jsi dělal z roku 2008-2009-2011 ohledně vozidel,nic ...
Myslím, že zrovna o několik příspěvků výše píšu, že já samostatně jsem do RW nic nevytvořil. Vždy to bylo ve spolupráci s někým. A původní RailSimulátor mě moc neoslovoval, tak jsem se tvorbě ani nevěnoval.

Ano, oproti Tobě jsem břídil, přiznávám....
A je škoda, že ty mladší zde nepamatují, co Jsi prováděl v minulosti na fóru MSTS :mrgreen:

Dejte to někde do koše :)
Vlastik

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od Vlastik »

Ano, oproti Tobě jsem břídil, přiznávám....
A je škoda, že ty mladší zde nepamatují, co Jsi prováděl v minulosti na fóru MSTS :mrgreen:
Hele nemůžeš mě urazit ,ale co si pamatuji tak jsi v msts taky nezačínal od začátku ale já ano,a i moje registrace na forum msts byla asi jako 20 člen a do té doby dokud se nezačali dělat různá pravidla a zákazy tak bylo všechno v pořádku potom jistý člověk co jezdil v depu a odešel údajně že se musel stěhovat okolo Brna,ale už nikoho nenapadlo že v té době jen v Brně byly 3 depa v břeclavi 1 a po cestě dvě pobočné proč nešel tam ale to jsem odbočil a raději šel podnikat ono bůlikovat je jedna věc a skutečnost druhá. Jinak jsem dost pomáhal nováčkům ze začátku na forum msts tak jako jsem to dělal i tady dělám to doposud. Co si pamatuji je to už dost let tak ty jsi se moc v pomoci msts neangažoval protžoe nikdo vlastně nic nevěděl,každý zkoumal a jezdil defaultní tratě,jako první vyšla br 103 a to rozjelo trochu éru msts a později samořejmně bin. Mohu tě ujistit že mám přes 15 DVD jen ohledně msts podle let. Ü nás vyšla první loko k placené verzi trati Uo-Letohrad a potom se tvorby ujal p.Starý a začaly vznikat pokusy mezi tím i můj pokus postavit trat ale bohužel problém byl v tom že za klánovicemi jsem místo do prava šel do leva tudiž celé se to znehodnotilo a trat nevyšla i když to byla celá praha po pardubice.. Ale nebudu zde vytahovat minulost protžoe já žiju současností a budoucností.
Něž něco napíšeš tak si to ověř. Mile rád tě uvedu na pravou míru ,ale pravda někdy bolí.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Scénáře pro Romanovu trať(testovací trať) - diskuze

Příspěvek od Roman »

No, odpovědi, jak to bude s tou kabinou 151 jsem se nedočkal. Klasika :) . Končím diskusi :). Už to prosím někdo dejte pryč do odpadu :) .
Odpovědět