Koleje zmizely

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Koleje zmizely

Příspěvek od smekac »

Dnes jsem měl chuť pokračovat ve stavbě mapy, ale stala se mi nemilá věc. Položil jsem kolejově většinu Přerova, ale při ukládání poslední fáze zhlaví mi hra spadla, po znovuspuštění hry ale všechny koleje v mapě zmizely. V podstatě umístěné jsou, ale jen se nezobrazí a při zapnutí jízdy to vyhodí chybovou hlášku. Promazání cache, ověření integrity ani restart PC nepomohly. Nevíte někdo co s tím ? :?:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Koleje zmizely

Příspěvek od Roman »

Pokud nemáš zálohu trati, jsi v p.... . Bohužel. Zkontroluj velikost tracks.bin, ale pokud bude malá.....
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Koleje zmizely

Příspěvek od smekac »

To jsi mě teda nepotěšil, já spoléhal na to, že máš nějakou fintu ... :cry: no nedá se nic dělat, Tracks.bin má 1Kb....
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Koleje zmizely

Příspěvek od KaMat »

Neděláš zálohy ? :O
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Koleje zmizely

Příspěvek od smekac »

Ono se to seběhlo všechno tak rychle, že kdybych to před tím zazálohoval tak mám stejně tak 1/3, většina vznikla dnes. Ale tohle jsem opravdu nečekal. Jestli bude nějaký příště, to si piš že budu zálohovat jak o život :|
Vlastik

Re: Koleje zmizely

Příspěvek od Vlastik »

smekac píše:Ono se to seběhlo všechno tak rychle, že kdybych to před tím zazálohoval tak mám stejně tak 1/3, většina vznikla dnes. Ale tohle jsem opravdu nečekal. Jestli bude nějaký příště, to si piš že budu zálohovat jak o život :|
No já jsem prahu zálohoval na externí disk každých 30.minut práce,protože čím víc kolejí se umístuje tím víc to potřebuje paměti a i je to víc náchylnější při ukládání ,v zásadě se vyplatí ukládat vždy po záchytných bodech ,třeba položení kolejí ,umístění určitého počtu návěstidel a podobně ,rozhodně nedoporučuji ale postupovat obráceně .
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Koleje zmizely

Příspěvek od Roman »

Bohatě stačí zálohovat Tracks.bin. Mě se stalo jednou, že byl při ukládání pád. A jediný poškozený soubor byl tento. Ale záloha je dobrá i z jiného důvodu. Párkrát jsem nebyl spokojen s tím, co jsem vytvořil a pak bylo daleko jednodušší přepsat potřebné soubory ze zálohy (ne vše) něž do celé přestavovat znovu ;).
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Koleje zmizely

Příspěvek od smekac »

Tak poučení od příště .... :lol: už pokládám znovu.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Koleje zmizely

Příspěvek od haldo11 »

Smekac:

Sucitim s tebou :roll: ... pred vyse rokom sa mi stalo to iste

http://railsimulator.simtrains.eu/viewt ... 0&start=80

... zmizla mi cela 35km trat, nepredpokladal som, ze by taketo nieco pri novej hre mohlo nastat. Po takmer roku znechutenia som sa na to dal znova, dnes uz ukladam zalohu castejsie ako je zdrave. Vela stastia pri dalsej stavbe prajem
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Koleje zmizely

Příspěvek od smekac »

Dnes jsem se do toho ponořil na 150% a mapu mám zpět navíc s elektrifikací, aspoň jsem mohl "předělat" úseky které nebyly až tak v pohodě :lol: nyní zálohuji před každým uložením .... mohly by tvůrci hry zapracovat nějaký autosave a backup soubory, to by nebylo až tak špatné :-)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Koleje zmizely

Příspěvek od Roman »

smekac píše:Dnes jsem se do toho ponořil na 150% a mapu mám zpět navíc s elektrifikací, aspoň jsem mohl "předělat" úseky které nebyly až tak v pohodě :lol: nyní zálohuji před každým uložením .... mohly by tvůrci hry zapracovat nějaký autosave a backup soubory, to by nebylo až tak špatné :-)
Já bych to tak tragicky neviděl. Třeba úzkokolejku jsem postavil bez jediného pádu. A když mi padla kdysi testovací trať, bylo to proto, že jsem dal několikrát po sobě zpět při pokládce kolejí bez uložení. No a pak to padlo a bylo vymalováno :lol: . Jinak já naopak kvituju stabilitu RW. Jak hry tak editoru. A to se běžně hrabu v různých souborech a edituju je. Běžný uživatel snad nemůže pád RW ani zažít 8-) . Když si vzpomenu na ty pády msts, třeba jen při neopatrném pohybu kamerou :roll: . Nebe a dudy :D .
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Koleje zmizely

Příspěvek od KaMat »

No mě někdy padne editor při pohybu kamerou :D Asi jsem na to moc rychlej :D Kdysi se mi ta databáze kolejí při ukládaní taky vymazala a jak jsem byl nasranej, že musím obnovovat několik hodin starou zálohu :D
Odpovědět