Objekty

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Objekty

Příspěvek od matus727 »

Kde nájdem v editore všetky objekty napr. od hekla alebo Vlastika? mam tam iba tie zakladne (ospravedlnte moju debilitu :( )
CrashCO
Příspěvky: 5
Registrován: stř 23. črc 2014 9:08:12

Re: Objekty

Příspěvek od CrashCO »

Ahoj.
V hlavnim menu "editoru" mas kostku ,na tu kliknes a otevre se ti podseznam s nazvy autoru. Pokud chces pracovat s obekty napr.Vlastika ,musis v seznamu najit jeho a zaskrtnout!!! ..pak se ti nactou vytouzene obekty ;)
Štefan LIKAN Crash'CO
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Objekty

Příspěvek od slowly »

myslis toto asi
Přílohy
2014-12-26_00001.jpg
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Re: Objekty

Příspěvek od matus727 »

diki moc
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Re: Objekty

Příspěvek od matus727 »

A ešte jedna otázka.
Keď na trať rozmiestním návestidlá a predzvesti tak budu automaticky pracovať alebo sa musia śpecialne nastaviť aby pri prehodení výhybiek sa mi zorazila návesť 40km/h?
Vlastik

Re: Objekty

Příspěvek od Vlastik »

matus727 píše:A ešte jedna otázka.
Keď na trať rozmiestním návestidlá a predzvesti tak budu automaticky pracovať alebo sa musia śpecialne nastaviť aby pri prehodení výhybiek sa mi zorazila návesť 40km/h?
Každé návěstidlo obsahuje script ,a každé návěstidlo je schopné zobrazit jenom to co zobrazit na něm jde ,všechno se řídí ve vlastnostech návěstidla ,doporučuji pročíst manuál. nebo zde téma ohledně návěstidel.
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Re: Objekty

Příspěvek od matus727 »

A ešte posledná otázka :D ..
Keď budem mať trať hotovú ako ju dám do súboru .rwp ?
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Objekty

Příspěvek od haldo11 »

Prosim vas ... neviem kam to umiestnit. Viem nejak rozumne vymazat chybny objekt v trati? Ostala mi po tocni len flaska, pricom sa tvari, ze tam tocna je, akykolvek pohyb sice je mozny, vrati sa do povodnej polohy, ale pri pokuse o CTRL+X alebo Del mi hra spadne. V tocni chyba neni, chyba je medzi stolickou a klavesnicou ... :)
Da sa to zmazanim prislusnej sekcie Network-cTrackRibbon pre danu Turntable v Tracks.bin?
Přílohy
Screenshot_Trae 140-141_48.30373-18.07815_12-00-20.jpg
IMG_20150921_191143.jpg
Vlastik

Re: Objekty

Příspěvek od Vlastik »

haldo11 píše:Prosim vas ... neviem kam to umiestnit. Viem nejak rozumne vymazat chybny objekt v trati? Ostala mi po tocni len flaska, pricom sa tvari, ze tam tocna je, akykolvek pohyb sice je mozny, vrati sa do povodnej polohy, ale pri pokuse o CTRL+X alebo Del mi hra spadne. V tocni chyba neni, chyba je medzi stolickou a klavesnicou ... :)
Da sa to zmazanim prislusnej sekcie Network-cTrackRibbon pre danu Turntable v Tracks.bin?
Zkontroluj jestli ten čtverec s obejtky v trati nemáš jen pro čtení to potom není možná žádná editace,v několika tratích jsem to viděl že jsou sobory jen pro čtení potom není možná žádná editace.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Objekty

Příspěvek od haldo11 »

Nie nie, všetko je v tomto prípade (čítania) v poriadku. Ja mam celkovo databazu trate prdlú po minulých chybných krokoch (napriklad pri novych priecestiach mi vzdy vyresetuje smerovanie vystraznikov). V tom stvorci mozem editovat vsetko ostatne, prdla je len tato tocna. To ja uz som si s touto tratou uzil, ked mi podobnym sposobom polovica kolajiska "zmizla", vtedy sa ale dala mazat a nahradzovat nanovo stavbou. Ak som si ale nedal pozor, hra si znicoho nic zmyslela, ze vyresetuje sklon (niveletu) celej 35km trate a paf :shock: Preto by som to rad vymazal nejak rucne v subore
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Objekty

Příspěvek od KaMat »

haldo11 píše:Nie nie, všetko je v tomto prípade (čítania) v poriadku. Ja mam celkovo databazu trate prdlú po minulých chybných krokoch (napriklad pri novych priecestiach mi vzdy vyresetuje smerovanie vystraznikov). V tom stvorci mozem editovat vsetko ostatne, prdla je len tato tocna. To ja uz som si s touto tratou uzil, ked mi podobnym sposobom polovica kolajiska "zmizla", vtedy sa ale dala mazat a nahradzovat nanovo stavbou. Ak som si ale nedal pozor, hra si znicoho nic zmyslela, ze vyresetuje sklon (niveletu) celej 35km trate a paf :shock: Preto by som to rad vymazal nejak rucne v subore
Zkus nejdříve vymazat ty koleje které se na tu točnu napojujou. Při úpravách sklonu kolejí si dávej hodně pozor :D Mě se to stalo taky a musel jsem opravovat asi 20km protože se mi jedna kolej srovnala do jednoho sklonu :D Od té doby když se chci drbat ve sklonech, udělám zálohu.
A pozor taky při ukládání. Nesmí ti to během ukládání padnout.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Objekty

Příspěvek od haldo11 »

Skúšal som aj to, nepomáhalo ;) nikdy predtým mi to nepadlo pri mazaní, preto som sa obrátil na vás odborníkov
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Objekty

Příspěvek od KaMat »

haldo11 píše:Skúšal som aj to, nepomáhalo ;) nikdy predtým mi to nepadlo pri mazaní, preto som sa obrátil na vás odborníkov
Nebo to nekomu posli jestli mu to nepujde smazat.
TSsarňák
Příspěvky: 11
Registrován: pon 19. říj 2015 20:06:58

Re: Objekty

Příspěvek od TSsarňák »

Dobrý deň,ja sa chcem spýtať ako preniesť objekt z MSTS do RW ?? :?:
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: Objekty

Příspěvek od zdenekpetrzd »

TSsarňák píše:Dobrý deň,ja sa chcem spýtať ako preniesť objekt z MSTS do RW ?? :?:
Tady najdeš vše. http://krs.web2001.cz/download/9.04%20V ... bjektu.pdf
TSsarňák
Příspěvky: 11
Registrován: pon 19. říj 2015 20:06:58

Re: Objekty

Příspěvek od TSsarňák »

Ďakujem :)
Odpovědět