Osová vzdálenost kelejí

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
cbgustav
Příspěvky: 1
Registrován: ned 23. kvě 2010 21:58:07

Osová vzdálenost kelejí

Příspěvek od cbgustav »

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jak hned od začátku když pokládám více koleji než jednu, nastavit osovou vzdálenost koleji. Myslím že u tramvají je ta osová vzdálenost koleji 3,5 metru. Hlavně mě zajímá osová vzdálenost (rozteč) koleji 5 metru, abych je mohl tahat velice dlouhé úseky. Nastavím si třeba počet koleji na 4, ale jak nastavit osovou vzdálenost těchto koleji na 5 metru jsem nenašel jak se nastavuje. Děkuji předem za odpověď.
cbgustav
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Osová vzdálenost kelejí

Příspěvek od KaMat »

Myslím, že je to záležitost pravidel daného kolejiva.
Vlastik

Re: Osová vzdálenost kelejí

Příspěvek od Vlastik »

cbgustav píše:Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jak hned od začátku když pokládám více koleji než jednu, nastavit osovou vzdálenost koleji. Myslím že u tramvají je ta osová vzdálenost koleji 3,5 metru. Hlavně mě zajímá osová vzdálenost (rozteč) koleji 5 metru, abych je mohl tahat velice dlouhé úseky. Nastavím si třeba počet koleji na 4, ale jak nastavit osovou vzdálenost těchto koleji na 5 metru jsem nenašel jak se nastavuje. Děkuji předem za odpověď.
cbgustav
Jak píše Kamat osová vzdálenost je zapracována do pravidel.
Pokud autor nastavil v pravidlech 3.5 metrů tak to nezměníš a při určení více jak 1 koleje budeš mít všechny koleje s touto roztečí.
Pokud potřebuješ 4x 5.0 metrů rozteč nezbude ti nic jiného než manuálně si udělat šablonu po jedné koleji pomocí offset nástroje,kde každou přidanou kolej budeš mít 1/2 z 5.0 metrů.
Odpovědět