Stavba výhybiek v stanici

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
robardot
Příspěvky: 9
Registrován: úte 11. srp 2015 17:51:42

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od robardot »

Pekný večer prajem,

Ak by som vás ešte mohol poprosiť o radu, neviem si poradiť s tým, keď napríklad tvorím zhlavie stanice, niekedy mi automatické / ručné prestavníky hodí na stranu rovnej koľaje (správne) a inokedy znova na stranu koľaje, z ktorej ďalšia na výhybke odbočuje. Dá sa toto správanie nejak ovplyvniť; zmeniť strana, na ktorú sa umiestni prestavník? Prišiel som síce na to, že po tom ako sa ten prestavník sám pridá, môžem s ním hýbať ako s normálnym objektom; avšak, keď ho takto prehodím manuálne na správnu stranu tak šípka, ktorá ukazuje smer, na ktorý je výhybka prehodená, ukazuje zle, do opačného smeru.

Vopred vám ďakujem.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od Míla »

Ahoj,
stavím stanici ve spádu, při tvoření výhybek mám problém vytvořit srdcovku a přídržnice. Vím, že se musí nastavit spád, ale to právě mě nejde. Poraďte, prosím, nějaký postup, či video, nemohu na to přijít.
Předem děkuji
Míla
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od haldo11 »

Na takúto jednoduchú vec by si už fakt mohol/a prist aj sam/a experimentovanim. :roll:
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od Míla »

Je mi líto, ale čekal jsem fundovanější odpověď. Zkouším, experimentuji, ale nejde mi to. Bohužel.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od Hekl338 »

Ja som napriklad cakal fundovanejsi dotaz. "Vím, že se musí nastavit spád, ale to právě mě nejde". Tak co si mam predstavit pod tym nejde? Natukat cislo do kolonky? Ukaz screen, video, na akom kroku to stroskota, my ti do PC nevidime, to snad pochopis. A taketo slovne hadanky su k nicomu pre vsetkych. Musim suhlasit s haldom, ze tu dobu, co cakas na odpoved, podla tych navodov si na to uz musel prist, keby to aspon skusas. Ak dokazes spravit vyhybku aspon na rovine....
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od Míla »

Po dobu, co čekám na odpověď, jsem našel několik videí, hlavně německé video, viz zde https://www.youtube.com/watch?v=ZbrIUWykDR8, kde je vysvětleno hodně kolem stavby výhybek, vše na rovině. A na rovině postavím stanici bez problémů, dosud bez angličáka. To je ale také na videu kolegy z Německa. Takže tohle už také zvládnu. Nečekám na odpověď, aniž bych nic nedělal. Jen mě mrzí, že když slušně poprosím, tak dostanu odpověď jak od babek na trhu. " Musíte si pane poradit sám"
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od haldo11 »

Do tohto stadia sa vies dostat? V podstate, ak stavias vyhybku, obe vetvy v jednom smere, s rovnakym sklonom, tak nemozes mat problem vobec. Ak ale problem je, tak potom takto ...
Přílohy
Bez názvu.png
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od Hekl338 »

Vidis a to je stale dokola, dalsi zbytocny prispevok, znovu pripomeniem: Ukaz screen, video, na akom kroku to stroskota, my ti do PC nevidime, to snad pochopis. Je to tak tazke? Ako ti mozme poradit, ked ty napises, ze mne sklon jednoducho nejde a hotove. Mame ta poporosit pisomne este, aby si ten screen alebo video urobil, na akom konkretne kroku skoncis? Miesto toho tu zbytocne pises, ze si cakal lepsi pristup, ale uvedom si, ze pomoc potrebujes ty. Ako vsak vidis, co je mozne, tu bolo nalinkovane, ale ako si predstavujes pomoc konkretne tu, ked neviem, co ti na tom nefunguje? Nie je nutne prosit, ale dodat uplne informacie, potom nie je problem konkretne odpovedat. Usetri sa hromada prispevkov:)
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od Míla »

Ahoj,
na zhlaví ,které je ve spádu jsem postavil několik výhybek, kolejnice na srdcovce jsou přesně ve stejné výši, nikde není sebemenší skok, žádný červený obdélník nad výměnou, jazyky se pohybují, ale závaží ne! Co s tím,prosím, je?
Zkusil jsem pohnout s přestavníkem, na všechny strany, dopředu i dozadu, jen jazyky se pohybují.
Děkuji za odpověď. Míla
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od KaMat »

Míla píše:Ahoj,
na zhlaví ,které je ve spádu jsem postavil několik výhybek, kolejnice na srdcovce jsou přesně ve stejné výši, nikde není sebemenší skok, žádný červený obdélník nad výměnou, jazyky se pohybují, ale závaží ne! Co s tím,prosím, je?
Zkusil jsem pohnout s přestavníkem, na všechny strany, dopředu i dozadu, jen jazyky se pohybují.
Děkuji za odpověď. Míla
SCREEN!!!!!
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od Míla »

Díky, ale trochu tápu. Jaký screen?
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od Hekl338 »

Zeby screen z editoru, kde je vidno vyhybku a prestavnik? :D
Vlastik

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od Vlastik »

Míla píše:Ahoj,
na zhlaví ,které je ve spádu jsem postavil několik výhybek, kolejnice na srdcovce jsou přesně ve stejné výši, nikde není sebemenší skok, žádný červený obdélník nad výměnou, jazyky se pohybují, ale závaží ne! Co s tím,prosím, je?
Zkusil jsem pohnout s přestavníkem, na všechny strany, dopředu i dozadu, jen jazyky se pohybují.
Děkuji za odpověď. Míla
Pokud používáte defaultní pravidla tak ty jsou bez přestavníků takže tam bych je nehledal,pokud používáte moje nebo Romanovo tak tam jsou a problém bude u vás.

Většinou je dobré pokud se na něco chci informaci tak dodat co nejvíc materiálů aby se člověk měl čeho chytit.
Nedávno jsem vytvářel terén i s pozicemi a ve výsledku mi ten dotyčný co chtěl stavět trať řekl že se to učí ale že chce začít co nejdříve. Tudy taky cesta nevede,existují tutoriály přímo v TS složce Manuáls a nebo ve složce Dev/doc,potom hromada videii na youtube. Stačí napsat slovo tvorba výhybek a vyjede přes 50 video.
Jinak stavba výhybek je stejná všude to znamená ne jen ve stanici,ale i na mostě,v tunelu, na trati a podobně.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od Míla »

Pravidla používám vaše, na rovině se výhybky přestavují i se závažím bez problémů, ale na sklonu se závaží nehne i když jazyky se přestaví. Chyba bude u mne, otázka je však jaká.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od haldo11 »

Treba zmazať, vyskúšať odznova, vyskúšať iné pravidlo ... experimentovať!!! Pri stavbe 35km trate sa mi občas stalo, že to nešlo. Niekedy pomohla opätovná stavba, niekedy aj nie. Ja používam Romanove pravidlá a stalo sa mi, pri stavbe DKS (funkciou v editore) že 1 zo 4 výhybiek pri takejto stavbe nefungovala. Buď som ju zmazal a postavil manuálne, alebo som premazal celú DKS a postavil manuálne.
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od Míla »

Zkouším stále, výhybky vymažu a stavím třeba z druhé strany. Stanice je ve sklonu, podle generované mapy. Na rovině, která sousedí se stanicí, výhybky i animace jde bez problémů. Ale ve sklonu se hýbají pouze jazyky, výhybková návěstidla, ne.Sklon mám nastaven, vidíte, že srdcovka s kolejnicemi jsou ve stejné výši. Pravidla používám, vždy vyberu podle toho, jakou výhybku chci postavit. Výhybky za pravítkem jsou v rovině, celé funkční.
Díky za názory.
Přílohy
2015-09-27_00005.jpg
2015-09-27_00004.jpg
2015-09-27_00003.jpg
2015-09-27_00002.jpg
2015-09-27_00001.jpg
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od KaMat »

Ve kterém modu to zkoušíš přehazovat ? V editoru nebo přímo ve hře.
Asi jsem se už ptal ale jakou máš verzi hry ?
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od Míla »

Po vytvoření výhybek dám uložit, přejdu do hry a když pokračuji v práci, kliknu na editor. Hru mám poslední verzi v TS 2016
Míla
Příspěvky: 714
Registrován: pon 17. srp 2015 13:59:17

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od Míla »

Vytvořil jsem vedle budoucí stanice na zkoušku dvě koleje a vložil do nich výhybku. Fungují i s animací výhybkového návěstidla se závažím. Čili zřejmě vymažu celou stanici a vytvořím ji znovu a uvidíme, zda to půjde.
V původní stanici nejdou výhybky nikde, ani o 200 m dále, na žádné koleji. Ale vedle stanice , jak jsem psal vše OK. Neumím si to vysvětlit. Zřejmě je pod kolejemi "kontaminovaná půda", která se musí vyčistit.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba výhybiek v stanici

Příspěvek od KaMat »

Proč nepoužíváš české koleje ?
Odpovědět