Rychlosti v kolejích

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
Vlastik

Rychlosti v kolejích

Příspěvek od Vlastik »

Ač se to dlouho nikde nepsalo a nikdo vlastně nevěděl k čemu slouží sekundární rychlost (tedy rychlost mnou nastavena pro vlaky šetikoláků a pendolín) od poslední aktualizace je tomu tedy jinak.
V RW se pracuje se dvěma druhy rychlostí :
a) primární,
b) sekundární.

Co se podařilo vysledovat asi moc nepotěší stavitelé tratí,a funguje to od aktualizace 106.7 ,jenom se o tom nikde nepsalo:
a) primární rychlost nově slouží pro :
aa) hráče pokud si v editoru aktivit zvolí scénář ( standart,jízdí řád) ,a vlakům nastaví priority tyto:
1-speciální,všechny druhy osobních a posun.
ab) pro všechnu traffic dopravu bez ohledu na druh priority.
b) sekundární rychlost nově slouží pro :
aa) hráče pokud si v editoru aktivit zvolí scénář ( standart,jízdí řád) ,a vlakům nastaví priority tyto:
1-všechny druhy nákladních.
Screenshot_Praha-Brno-Olomouc_49.99376-16.32294_10-22-23.jpg
r04x.jpg
Co to tedy znamená pro stavitelé tratí?
Předně bude muset kompletně znovu položit koleje pokud bude chtít provozovat i nákladní dopravu a nespokojí se s rychlostmi které byly přednastavené pro kulaté a nebo pendolínové náležitosti.
Pro stavité doporučuji tento postup rychlostí:
a) pro tratě do 100km/h zadávat stejnou rychlost jak primární tak sekundární,
b) pro tratě nad 100km/h zadávat primární rychlost dle zjištění a tabulek,a sekundární zadávat max.100km/h.

Pro nový stav věci budou pro stavitelé vydány modely kulatých,pendolínových rychlostníků jako static verze s přednastavenými čísly a to takto:
a) kulatý rychlostník čísla 40-90,
b) NS rychlostník čísla 50-160.
Vlastik

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od Vlastik »

Pracně jem vyhledal přirozené téma,nicméně bych potřeboval trochu poradit:
Osazuji Romanovo rychlostníky,ty co jsou navolené z kolejí tam není problém,ale nevím jak mám zprovoznit ty kulaté rychlostníky,nebo předvěstníky?
Jelikož když tam zadám 70,7,nebo nic ,tak se tejně nic neobjeví ,viz scren.
Neví někdo co se tam vlastně píše? Koukal jsem že v TT tam není napsáno nic a rychlost to zobrazí,ale ne podle koleje,protože tam je například 80.
Obrázek
A hlavně né komentáře typu asi a podobně. Prostě vím nebo jsem sticha.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od KaMat »

Vlastik: Vyřešil jsi ten problém ?
Vlastik

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:Vlastik: Vyřešil jsi ten problém ?
Aho,problém je vyřešil. Trochu jinak ale se stejnou kvalitou.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od KaMat »

Vlastik píše:
KaMat píše:Vlastik: Vyřešil jsi ten problém ?
Aho,problém je vyřešil. Trochu jinak ale se stejnou kvalitou.
Jak ?
Vlastik

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:
Vlastik píše:
KaMat píše:Vlastik: Vyřešil jsi ten problém ?
Aho,problém je vyřešil. Trochu jinak ale se stejnou kvalitou.
Jak ?
Použil jsem ty od Hekla(trat 170) kde je možno zapsat číslo pro rychlost.
autor trati neměl nic proti tomu. :D
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od KaMat »

Aha to mě nenapadlo :D
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od KaMat »

Mám docela důležitý dotaz ohledně rychlostí v kolejích. Má vůbec smysl zadávat rychlost pro NS ?
Pokud zadám parametr podle NS tak se 100% stane, že se tou rychlostí bude řídit každý, kdo jede podle track monitoru. A to nemluvím o dopravě... Rozdíl např. 30 km je fakt docela velký.
Nadruhou stranu, pokud se objeví vozy pro NS, tak bude pokaždé překročena rychlost.

Chtělo by to nějak standardizovat.

Nějaké rady co s tím ??

Už mi to vrtá hlavou asi 2 roky.
Vlastik

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:Mám docela důležitý dotaz ohledně rychlostí v kolejích. Má vůbec smysl zadávat rychlost pro NS ?
Pokud zadám parametr podle NS tak se 100% stane, že se tou rychlostí bude řídit každý, kdo jede podle track monitoru. A to nemluvím o dopravě... Rozdíl např. 30 km je fakt docela velký.
Nadruhou stranu, pokud se objeví vozy pro NS, tak bude pokaždé překročena rychlost.

Chtělo by to nějak standardizovat.

Nějaké rady co s tím ??

Už mi to vrtá hlavou asi 2 roky.
A kam chceš tu rychlost zadávat?
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od KaMat »

Mám pro celou trať NS ve vrchní kolonce. Uvažuju ale, že NS zruším.
Vlastik

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:Mám pro celou trať NS ve vrchní kolonce. Uvažuju ale, že NS zruším.
No tak to jsi udělal pěknou blbost,protože 90% vlaků jezdí podle spodních rychlostníků,7% podle horních a 3% jsou NS.
bohužel v tuto chvíli není jiná možnost,protože tam je jenom primární a sekundární rychlost,to jinak udělat.
V zásadě jsem to dělal vždy tak že primární byl spodní rychlostník,sekundární rychlost pro náklad max 120.
I když jsem viděl několik videii že se řídili podle horního rychlostníku,ale měli vypnutý panel,takže to nesignalizovalo překročenou rychlost.
Jinak ty rozdíly spodní /horní rychlostník jsou v rozmezí 5-10 km,což je zanedbatelné pro čas.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od KaMat »

Nebavím se o vrchním nebo spodním rychlostníku ale o vrchním poli (primárním) pro zadávání rychlosti v kolejích. Zajímá mě jenom jestli má cenu řešit NS. Rád bych vyjádření od více lidí.
Vlastik

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:Nebavím se o vrchním nebo spodním rychlostníku ale o vrchním poli (primárním) pro zadávání rychlosti v kolejích. Zajímá mě jenom jestli má cenu řešit NS. Rád bych vyjádření od více lidí.
No to jsem napsal to je primární rychlost,pod tím je sekundární rychlost,jak dlouho pracuješ s editorem?
Pokud bude v soupravě třeba i jeden nákladní vagon,jako freight,tak se bude trafic řídit spodní sekundární rychlostí.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od KaMat »

Napíšu to znova. Nebavím se o spodním nebo vrchní rychlostníku. Zajímá mě pouze NS.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od Kal000px »

NS mi přijde zanedbatelný, stejně nemáme vlaky, se kterýma podle toho jezdit (jedině snad ICE-T), scénáře na to taky nikdo nedělá.. já si jen jednou na zkoušku vzal ICE-T na PBO podle NS, ale jinak jsem fakt nikoho jinýho neviděl :D
Pokud se nedá nějak zařídit, aby se hráč a AI vlaky ve scénáři řídily sekundární rychlostí, pak mi přijde dávat do kolejí rychlost pro NS zbytečný..
Jede jede mašinka..
Vlastik

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:Napíšu to znova. Nebavím se o spodním nebo vrchní rychlostníku. Zajímá mě pouze NS.
Přečti si pořádně co jsem napsal,v roce 2010,třeba ti to dojde,jak sem to myslel i ted.
Celou dobu se bavím o rychlosti v kolejích z vlastností kde máš jenom 2 kolonky pro rychlost a to primární pro všechny osobní vlaky a sekundární druhá kolonka která slouží pro rychlost v kolejích nákladních vlaků.
Třetí tam pro NS nikde není.
Je na tobě jak se rozhodněš rychlost v kolejích řešit. Já jsem jenom uvadl příklad s těmi procenty a jak to dělám já.
to je celé.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od KaMat »

Kal000px píše:Pokud se nedá nějak zařídit, aby se hráč a AI vlaky ve scénáři řídily sekundární rychlostí, pak mi přijde dávat do kolejí rychlost pro NS zbytečný..
Sekundární je pro nákladní vlaky. Možná to jde skriptem, ale byla by to hloupost. Jinak můj původní záměr byl psát pro primární rychlost vždy tu nejvyšší na daném úseku. Hráč by se pak mohl řídit rychlostníkama ale AI vlaky samozřejmě ne a na to jsem dříve vůbec nemyslel.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od KaMat »

Vlastik: Až teď po vícerém přečtení jsem pochopil, jak jsi to myslel.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Rychlosti v kolejích

Příspěvek od Kal000px »

Když chce někdo jet podle NS, holt mu hra bude ukazovat překročenou rychlost :D to se bude muset oželet..
Jede jede mašinka..
Odpovědět