Zakládáme novou trať

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

Mozne to je ale moc tomu nerozumim :D pomahal mi s tim Vlastik.
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Oskar »

Kdysi dávno jsem ve své trati texturu povrchu (trávy) měnil.
Teď zrovna si už nepamatuji, kterou z cest jsem prošel - mám za to, že jsem nakonec v grafickým editoru mírně upravil barvy na původních 8 texturách travního povrchu a ty původní těmito přepsal. Ale pokud si dobře vzpomínám mělo by jít přidat textury povrchu - viz ten balík textur od UKTrain Sim Freeware Project (nebo některou jejich nepoužitelnou texturu přepsat svojí) - a asi v souboru texturing.xml si můžeš určit 3 textury povrchu včetně nastavení nadmořské výšky jejího použití a prolínání s další texturou a 1 textury skal včetně sklonu terénu od kterého se tato textura použije.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Hekl338 »

Aby som ozrejmil, o co ide. Chcel som nejak rozumne vyriesit upravu textur od Kuju. Takze vytvoril som si tam adresar terrain2, kde mam upravene textury. Vsetky nazvy som zachoval. Upravil som aj subeor texturing,v trati prepisal smerovanie, ovsem stejne mi to nefunogvalo, ked som zmazal povodny adreasar terrain, v trati som to mal bez povrchu. Otazkou je, kde robim chybu.
MANOS66
Příspěvky: 36
Registrován: ned 28. dub 2013 13:20:01
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od MANOS66 »

Zdravím.Mám dve otázky.

Ako automaticky rozmiestnit stlpy TV?
Prečo mi v editore nezobrazuje trolejové vedenie?
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

Ako automaticky rozmiestnit stlpy TV?
Prečo mi v editore nezobrazuje trolejové vedenie?
Pro sloupy které umístuješ musíš mít vytvořen blueprint na automatické umístění pokládky sloupů ,pokud používáš moje tak ty tam jsou v několika verzích ,automat najdeš v sekci infrastruktura jak jsou návěstidla a pod.
Nevím které koleje používáš,ale moje zatím TV zobrazují ,podívej se do nastavení zda máš zapnuté všechny objekty na max. (10) je možné že při nižších číslech se některé objekty neukazují.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Roman »

Jen opravím nepřesnosti uvedené výše. Koleje nemají s trolejí nic společného. Můžeš použít jakékoliv koleje, klidně default. Trolej je definována v traťových pravidlech (TrackRules) . Zde je odkaz i na příslušný model trolejového vedení. Záleží tedy na volbě pravidla a ne typu koleje. Dále je nutné při pokládce nutné zvolit ve vlastnostech koleje (okno vpravo nahoře) správný typ elektrifikace.
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

Zde je odkaz i na příslušný model trolejového vedení. Záleží tedy na volbě pravidla a ne typu koleje. Dále je nutné při pokládce nutné zvolit ve vlastnostech koleje (okno vpravo nahoře) správný typ elektrifikace.
To ano ,ale psal jsem za moje koleje ,předpokládám že pokud použiji moje koleje tak použije i moje tratová pravidla ,alespon co jsem viděl tak to tak zatím bylo ,a pokud už mám trolej definovanou v tratovém pravidle jako elektrifikovaná tak se mi automaticky navolí ve vlastnostech kolejí elektrifikace a není potřeba nic přenastavovat ,pokud použiji pravidlo bez troleje (diesel) tak i když tam tu trolej zaškrtnu tak si mi stejně neobjeví ,protože bude v příslušném pravidle chybět odkaz na tu trolej.Určitě je lepší si zjistit jestli ta trolej je v tom pravidle zanesená pokud používám cizí pravidla.
MANOS66
Příspěvky: 36
Registrován: ned 28. dub 2013 13:20:01
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od MANOS66 »

Vlastik píše:
Ako automaticky rozmiestnit stlpy TV?
Prečo mi v editore nezobrazuje trolejové vedenie?
Pro sloupy které umístuješ musíš mít vytvořen blueprint na automatické umístění pokládky sloupů ,pokud používáš moje tak ty tam jsou v několika verzích ,automat najdeš v sekci infrastruktura jak jsou návěstidla a pod.
Nevím které koleje používáš,ale moje zatím TV zobrazují ,podívej se do nastavení zda máš zapnuté všechny objekty na max. (10) je možné že při nižších číslech se některé objekty neukazují.
Používam Vaše kolaje aj stlpy.V nastaveniach mám počet objektov na 10.V editore ked kliknem na strednú záložku vlavo a na ikonku Track rules tak mi neukáže žiadne položky.Nemože byt problém v tom?Ako vytvorím blueprint pre tie stlpy TV?
MANOS66
Příspěvky: 36
Registrován: ned 28. dub 2013 13:20:01
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od MANOS66 »

Roman píše:Jen opravím nepřesnosti uvedené výše. Koleje nemají s trolejí nic společného. Můžeš použít jakékoliv koleje, klidně default. Trolej je definována v traťových pravidlech (TrackRules) . Zde je odkaz i na příslušný model trolejového vedení. Záleží tedy na volbě pravidla a ne typu koleje. Dále je nutné při pokládce nutné zvolit ve vlastnostech koleje (okno vpravo nahoře) správný typ elektrifikace.
Presne podla toho som postupoval ale bez výsledku.Problém bude asi v definícii Tratových pravidiel.
MANOS66
Příspěvky: 36
Registrován: ned 28. dub 2013 13:20:01
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od MANOS66 »

Problém s trolejou odstránený.Chyba bola mezdi klávesnicou a stoličkou. :oops: V lavom spodnom okne som to mal zle nastavené teraz už aj v Track rules ukazuje položky.Ešte sa pohrám s tým autom. rozmiestnovaním stlpov.Dakujem za rady dúfam že neotravujem ale začiatky sú tažké.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Hekl338 »

Je nejaky sposob, ako "zjemnit" otacanie objektu v editore? Potreboval by som totiz otocit objek o kusok, ale nedari sa mi to , vzdy je to moc.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

Hekl338 píše:Je nejaky sposob, ako "zjemnit" otacanie objektu v editore? Potreboval by som totiz otocit objek o kusok, ale nedari sa mi to , vzdy je to moc.
F,G
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Hekl338 »

Vdaka.
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Blade77 »

Já zase pro změnu zkouším naklopit koleje do oblouku... Zde jsem to nikde nenašel a má angličtina je také prachbídná... Pomůžete, prosím?

EDIT: Pardon, už jsem to našel. ;)
Jirka/VonShark
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Jurajs_89 »

Zdravím, chtěl jsem si nakopírovat podkladový obrázek do RW Editoru, ale GE mi vypsal takohouhle chybu a padl:

Obrázek

Zná někdo řešení?
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

Zdravím, chtěl jsem si nakopírovat podkladový obrázek do RW Editoru, ale GE mi vypsal takohouhle chybu a padl:
Jediná a zatím funkční verze GE je pro kompatibilitu verze 6.1,novější neumějí s RW_Decals pracovat.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Jurajs_89 »

Ano, máš pravdu. Tato verze byla značena jako 6.1, ale po nainstalování je z ní 7.1.1 :( . Neměl by někdo 6.1 u sebe na disku?
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
drew
Příspěvky: 62
Registrován: pát 11. úno 2011 10:07:26
Bydliště: Praha 5 Košíře

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od drew »

Jurajs_89 píše:... Neměl by někdo 6.1 u sebe na disku?
Neměl, ale brýle najdou všechno (až moc...) Staré verze Google Earth stahujte například zde:
link - stahujte zde :idea:

drew

PS: hledání zabralo cca 3 minuty včetně psaní této zprávy :shock:
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
---::| mapa MODRAVA - nejlepší na dlouhé jízdy |::---
MSTS->Trainz...TS2009->RW3...TS2013DeLuxe @ iPentium Dual E2220; nV GTX285; W7homeSP1
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od haldo11 »

Mám taký seriózny problém a neviem kam ho zaradiť (možno by sa to hodilo aj do Romanovej témy). Skúšal som v editore jeho AUTO TV a po cca treťom položenom stĺpe mi editor vyhodilo. Keď som opätovne skúšal editor spustiť, všetko kolajivo z celej trate bolo absolútne preč, ani stopy (ani na mape), ostali len nástupištia. Tak som skúsil vymazať položené stĺpy a následne sa mi editor nenávratne porúča s chybovou hláškou na obr. Nepomáha ani vymazanie cache. Stretol sa niekto s niečim podobným? Môžem si ísť pískať a jediný spôsob je vrátiť sa späť k zálohe?
Ďakujem
Přílohy
Bez názvu.jpg
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

Tak som skúsil vymazať položené stĺpy a následne sa mi editor nenávratne porúča s chybovou hláškou na obr. Nepomáha ani vymazanie cache.
Ahoj,párkrát se mi to také stalo,zkus se ještě podívat do své trati do složky Networks a koukni jakou velikost má Tracks.bin,pokud má velikost 0.kb tak je to jasné a pomůže jenom záloha a častěji ukládat.
Mě se to stalo několikrát,vždy to bylo asi způsobeno při ukládání mi spadl editor,přisuzoval bych to nedostatkem paměti při uložení,co mám 32Gb tak problém jsem nezaznamenal,při 8Gb mě to dělalo často.
Odpovědět