Zakládáme novou trať

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

Jo, dikes...:) Ja sám žiadnu trať stavať nejdem, len som bol požiadaný o vygenerovanie terénu pomocou SRTM, a problémy som mal práve so začiatočným bodom...
Braňo
kakawko
Příspěvky: 15
Registrován: pon 26. led 2015 0:43:54

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kakawko »

Ja ich tam zadam a aj tak nic nevytvori ziadnu trat ktoru by som mohol editovat
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

kiski píše:Jo, dikes...:) Ja sám žiadnu trať stavať nejdem, len som bol požiadaný o vygenerovanie terénu pomocou SRTM, a problémy som mal práve so začiatočným bodom...
To jsme dva pro dělal jsem naposled komplet i s terénem addon Berlín-Praha a docela jsem byl překvapen tou rychlostí ani né 5 .minut a měl jsem komplet novou trat + terén kopce ,trasa zkoušená podle map google a souřadnic.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

Ako musí sa uznať, nech už je tá hra aká chce, aj engine nech je chrobačný koľko sa mu ráči, tieto vychytávky s SRTM dátami a Google mapami sú fakt šikovné... ;)
Braňo
kakawko
Příspěvky: 15
Registrován: pon 26. led 2015 0:43:54

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kakawko »

chlapi ani za boha neviem ako spojazdnit google mapy v ts 2015 a bez toho sa nepohnem...help me :(
kakawko
Příspěvky: 15
Registrován: pon 26. led 2015 0:43:54

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kakawko »

nikto nic
kakawko
Příspěvky: 15
Registrován: pon 26. led 2015 0:43:54

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kakawko »

No uz mam dakujem :D
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od matus727 »

Neviem či to tu už bolo... ale dá sa nejako vygenerovať nová trať s reálnym terenom? aby som všetky kopce nemusel robiť ručne?... na prvej strane bol nejaký návod ale neviem či je ešte platný... ak sa to tu niekde spomýnalo, prosím neukameňujte ma
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

matus727 píše:Neviem či to tu už bolo... ale dá sa nejako vygenerovať nová trať s reálnym terenom? aby som všetky kopce nemusel robiť ručne?... na prvej strane bol nejaký návod ale neviem či je ešte platný... ak sa to tu niekde spomýnalo, prosím neukameňujte ma
Tohle téma se tu mele stále dokola :
a) potřeba vytvořit novu trat dle souřadnic a zvolit výchozí bod,
b) stáhnout podklady pro vytvoření terénu pro novější verze v závislosti na místě jsou 2 druhy,
c) po stažení umístit do složky DEM v kořenovém adresáři TS,
d) pokud jsou souřadnice s terénem správné tak se v editoru nastaví druh použité verze a rozlohu a zmáčknu "T",
e) potom už jenom účet na google maps a klíč a podle mapy zjistit zda skutečně jsou to souřadnice které chci,
f) a hurá můžeme stavět.
Pro zjištění souřadnic je dobrá tato stránka.
http://www.piloun.com/geo/cz/
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od matus727 »

Vlastik píše:
matus727 píše:Neviem či to tu už bolo... ale dá sa nejako vygenerovať nová trať s reálnym terenom? aby som všetky kopce nemusel robiť ručne?... na prvej strane bol nejaký návod ale neviem či je ešte platný... ak sa to tu niekde spomýnalo, prosím neukameňujte ma
Tohle téma se tu mele stále dokola :
a) potřeba vytvořit novu trat dle souřadnic a zvolit výchozí bod,
b) stáhnout podklady pro vytvoření terénu pro novější verze v závislosti na místě jsou 2 druhy,
c) po stažení umístit do složky DEM v kořenovém adresáři TS,
d) pokud jsou souřadnice s terénem správné tak se v editoru nastaví druh použité verze a rozlohu a zmáčknu "T",
e) potom už jenom účet na google maps a klíč a podle mapy zjistit zda skutečně jsou to souřadnice které chci,
f) a hurá můžeme stavět.
Pro zjištění souřadnic je dobrá tato stránka.
http://www.piloun.com/geo/cz/
Prepáč ale v tomto som magor... kde zoženiem tie podklady?
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

matus727 píše:
Vlastik píše:
matus727 píše:Neviem či to tu už bolo... ale dá sa nejako vygenerovať nová trať s reálnym terenom? aby som všetky kopce nemusel robiť ručne?... na prvej strane bol nejaký návod ale neviem či je ešte platný... ak sa to tu niekde spomýnalo, prosím neukameňujte ma
Tohle téma se tu mele stále dokola :
a) potřeba vytvořit novu trat dle souřadnic a zvolit výchozí bod,
b) stáhnout podklady pro vytvoření terénu pro novější verze v závislosti na místě jsou 2 druhy,
c) po stažení umístit do složky DEM v kořenovém adresáři TS,
d) pokud jsou souřadnice s terénem správné tak se v editoru nastaví druh použité verze a rozlohu a zmáčknu "T",
e) potom už jenom účet na google maps a klíč a podle mapy zjistit zda skutečně jsou to souřadnice které chci,
f) a hurá můžeme stavět.
Pro zjištění souřadnic je dobrá tato stránka.
http://www.piloun.com/geo/cz/
Prepáč ale v tomto som magor... kde zoženiem tie podklady?
Hned první příspěvek je link na uvedená data pro evropu:
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... f=12&t=846
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

Jde nastavit RWDecal tak aby mi snímal nejnovější mapy ? Pokaždé když zpustím konverzi tak mě to hodí na starou verzi map z roku 2009......
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Highlander »

kakawko píše:chlapi ani za boha neviem ako spojazdnit google mapy v ts 2015 a bez toho sa nepohnem...help me :(
Mám stejný problém, akorát ho už půl roku provizorně řeším stavěním (tvorbou) ve warezové verzi TS2014. Tam mi vše funguje OK.
V origo TS2015 však NE a NE. Registraci u google samozřejmě mám, stejný klíč jako do výše uvedené 2014 jsem vložil, terén se mi z importovaných dat generuje. Avšak při mapování google textur se nestane nic. Přesněji: Modré kroužky se při stisku Ctrl+G objeví, avšak mapa se nenačte. Před vydáním posledního patche se ty kruhy objevily po standardní dobu, potom zmizely - mapa se samozřejmě neobjevila. Nyní se po stisku Ctrl+G objeví modré kruhy a točí se bez výsledku stále, až do opětovného stisku CTrl+G.
Nastavení jsem zkoušel toto: Zoom Level od 1/3 do 3/4 rozsahu (číselné vyjádření narozdíl od TS2014 chybí). Map Resolution: 1280x1280, Tiles Displayed: 3x3, Map Type: všechny 4 co se nabízí. Přesto bez úspěchu. TS2015 mám na stejném disku "E", jako zmíněnou funkční TS2014. Generate Distant Terrain jsem zkoušel předem zadávat i nezadávat. Dělám něco zle, nebo vám to nefunguje též :?: :?: :?:
(Vím, že stížnosti na nefunkčnost načítání google map v TS2015 se na podzim objevovaly i na zahraničních fórech.)
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

Generate Distant Terrain nemá s google mapou nic společného.
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

Highlander píše:
kakawko píše:chlapi ani za boha neviem ako spojazdnit google mapy v ts 2015 a bez toho sa nepohnem...help me :(
Mám stejný problém, akorát ho už půl roku provizorně řeším stavěním (tvorbou) ve warezové verzi TS2014. Tam mi vše funguje OK.
V origo TS2015 však NE a NE. Registraci u google samozřejmě mám, stejný klíč jako do výše uvedené 2014 jsem vložil, terén se mi z importovaných dat generuje. Avšak při mapování google textur se nestane nic. Přesněji: Modré kroužky se při stisku Ctrl+G objeví, avšak mapa se nenačte. Před vydáním posledního patche se ty kruhy objevily po standardní dobu, potom zmizely - mapa se samozřejmě neobjevila. Nyní se po stisku Ctrl+G objeví modré kruhy a točí se bez výsledku stále, až do opětovného stisku CTrl+G.
Nastavení jsem zkoušel toto: Zoom Level od 1/3 do 3/4 rozsahu (číselné vyjádření narozdíl od TS2014 chybí). Map Resolution: 1280x1280, Tiles Displayed: 3x3, Map Type: všechny 4 co se nabízí. Přesto bez úspěchu. TS2015 mám na stejném disku "E", jako zmíněnou funkční TS2014. Generate Distant Terrain jsem zkoušel předem zadávat i nezadávat. Dělám něco zle, nebo vám to nefunguje též :?: :?: :?:
(Vím, že stížnosti na nefunkčnost načítání google map v TS2015 se na podzim objevovaly i na zahraničních fórech.)
Proštuduj tohle vlákno ,je potřeba víc věcí mít zaškrtnuté pro fungování map :
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... &start=140
Highlander
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře 2015 17:22:10

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Highlander »

Vlastik píše:
Highlander píše:
kakawko píše:chlapi ani za boha neviem ako spojazdnit google mapy v ts 2015 a bez toho sa nepohnem...help me :(
Mám stejný problém, akorát ho už půl roku provizorně řeším stavěním (tvorbou) ve warezové verzi TS2014. Tam mi vše funguje OK...
Proštuduj tohle vlákno ,je potřeba víc věcí mít zaškrtnuté pro fungování map :
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... &start=140
Díky moc, shodou okolností jsem při prohledávání tohoto webu narazil na odkazované vlákno (návod) zrovna včera. Hned jsem všechny ty přepínače v google-Services pozapínal dle návodu. Ovšem ani to ještě nepomohlo... :cry:
Dnes mě napadla poslední spásná myšlenka: VYGENEROVAT SI TAM NOVÝ KLÍČ :idea: - a ejhle, po vložení nového klíče vše funguje jak má. :D

Mám k tomu tři poznámky:
1) Po zadání linku https://code.google.com/apis/console/ jsem byl nucen nahoře přepnout u "Welcome to the new Google Developers Console! Prefer the old console?" na GO BACK, jinak jsem se na stránky dle vašeho návodu nedostal. Potom už jsem se orientoval.
2) Vygenerovaný klíč jsem musel u TS2015 OTROCKY, znak po znaku, vepsat do příslušné kolonky, Ctrl+C / Ctrl+V nefunguje. Zajímavé, že u warezové TS2014 to jde... :o
3) Ještě zajímavější je fakt, že původně jsem měl v google-services zapnutý přepínač POUZE u položky STATIC MAPS API, téměř dole ve sloupci přepínačů (a vygenerovaný klíč, samozřejmě). A warezové TS2014 to stačilo, google mapy se načítaly bez problémů. :lol:
Nyplzet
Příspěvky: 5
Registrován: úte 26. kvě 2015 17:45:17

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Nyplzet »

Zdravíčko. Jsem tu nový. Snažím se přimět můj TS2015, aby mě vygeneroval mapu podle tohoto návodu: http://oko.clever.cz/~leos/railsim/novatrat/ . Problém ale začíná být hned v několika věcech. Návod je pro Railsim a já si nejsem jist, jestli zakládání různých složek z návodu neni proti složkové politice TS2015, dále jsem se zasekl u toho, že nemohu najít AssetEditor, nevím jestli se to v TS2015 nejmenuje jinak. Prosím poraďte
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

Nyplzet píše:Zdravíčko. Jsem tu nový. Snažím se přimět můj TS2015, aby mě vygeneroval mapu podle tohoto návodu: http://oko.clever.cz/~leos/railsim/novatrat/ . Problém ale začíná být hned v několika věcech. Návod je pro Railsim a já si nejsem jist, jestli zakládání různých složek z návodu neni proti složkové politice TS2015, dále jsem se zasekl u toho, že nemohu najít AssetEditor, nevím jestli se to v TS2015 nejmenuje jinak. Prosím poraďte
Ahoj,chce to zde trochu víc študovat a najdeš co hledáš v zásadě se podívej do tohoto vlákna a na odkazy v něm,
at se daří.
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... =12&t=1194
Nyplzet
Příspěvky: 5
Registrován: úte 26. kvě 2015 17:45:17

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Nyplzet »

Vlastik píše: Ahoj,chce to zde trochu víc študovat a najdeš co hledáš v zásadě se podívej do tohoto vlákna a na odkazy v něm,
at se daří.
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... =12&t=1194
Děkuji pomohlo. Jsem ti zavázán ;)
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

Odpovědět