Zakládáme novou trať

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od haldo11 »

Ďakujem za odpoveď, je to presne tak ako si to popísal. Tracks.bin má 1kb, čoš je zle zle zle. :roll: bohužiaľ, nič iné ako hľadať chuť vrátiť sa o kus práce naspäť mi nepomôže. :oops:
klimi
Příspěvky: 17
Registrován: pon 21. bře 2011 7:15:19
Bydliště: CZ

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od klimi »

Zdravím,
je někde k dispozici oficiální návod pro TS2014? (nebo klidně i neofic.)
Zajímalo by mě, jak udělat ty textury podle GoogleEarth, měla tam na to být nějaká speciální funkce.
Díky
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

Zdravím páni,

snažím sa vytvoriť novú trať Levice - Kozárovce. Jedná sa o kratučkú trať v dĺžke cca. 12-15km, ide mi o to naučiť sa v tom poriadne robiť. Robil som všetko podľa návodu, ale po spustení trate v editore mi to stále vyhadzuje len bledomodrú sieť bez textúry terénu a bez oblohy. Aj som povolil Kuju\RailSimulator, uložil, reštartoval RW, ale nič sa nemení. Mohol by sa mi niekto mrknúť na môj blueprint trate??

Ešte by som sa chcel opýtať - po exporte blueprintu má zostať v zložke Assets/Kiski/Levice-Kozarovce/TemplateRoutes iba jeden súbor .bin (okrem teda titulného obrázku, ktoý ja nemám) ? Lebo ja tam mám okrem .bin ešte ďalšie 3 - jeden .xml, a dva s príponou tgt... Asi robím dačo zle... :cry:

Tu je súbor (už po exporte):
http://uloz.to/xbym5NU8/levice-kozarovce-xml

pred exportom:
http://uloz.to/xC5doG2b/levice-kozarovce-xml

Budem vďačný za akúkoľvek pomoc... :)
Braňo
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

snažím sa vytvoriť novú trať Levice - Kozárovce. Jedná sa o kratučkú trať v dĺžke cca. 12-15km, ide mi o to naučiť sa v tom poriadne robiť. Robil som všetko podľa návodu, ale po spustení trate v editore mi to stále vyhadzuje len bledomodrú sieť bez textúry terénu a bez oblohy. Aj som povolil Kuju\RailSimulator, uložil, reštartoval RW, ale nič sa nemení. Mohol by sa mi niekto mrknúť na môj blueprint trate??
Pokud se ti to nepodaří zprovoznit ,tak se ozvi pomocí SZ a po svátcích by jsme to zkusili spolu třeba po icq .
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

No nepodarilo sa mi to rozbehnúť, práve preto som sa sem obrátil s prosbou o pomoc. Neviem totiž, čo s tým mám ešte robiť. Som v tom začiatočník, a nemyslím, že je v mojich silách ešte niečo vôbec vymyslieť.
Braňo
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Josef72 »

A co zkusit založit trať přímo ze hry, nevytvářet svůj blueprint, ale použít jako základ některou ze základních tratí ve hře a zadat jen potřebné souřadnice ? Jestli to bude fungovat, tak je chyba evidentně v nastavení blueprintu.

Většinou když chybí textury, je špatně zadaná cesta k souborům, ale já jsem už dlouhou dobu s tímto blueprintem nedělal, tak si to nepamatuju.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

to Josef72: máš pravdu, pri vytvorení trate priamo cez Editor to všetko funguje, ako má... Len nechápem potom, keď som všetko robil presne podľa návodu, prečo to týmto spôsobom nejde... Všeky kolonky vyplnené ako majú byť. Ešte by ma zaujímalo - v Blueprint editore je pri vytváraní route blueprintu nakonci aj položka Map, ktorá nie je nikde v návode popísaná. Tak by ma zaujímalo, čo do nej má byť vpísané. Ja som ju nechal prázdnu, lebo som nevedel, čo s tým... :? asi aj to je jedna z chýb...
Braňo
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Josef72 »

Ten návod byl dělaný v časech Rail Simulatoru, ty složky už nemusí fungovat, případně je nemusíš mít nainstalované. Podívej se, jestli tam vůbec máš něco jako "RailSimulatorCore" apod.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

Hej, túto zložku tam mám.

EDIT: Už som to rozbehal, dikes za pomoc. Aj SRTM dáta sú načítané. Zaujímalo by ma, či treba dať do SRTM zložky všetky dáta pre Slovensko, alebo stačí len tie, čo sa týkajú konkrétnej trate??
Braňo
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Josef72 »

Tak mě napadá ještě jedno řešení. Roman má pro svou "Testovací trať" vytvořený vlastní návrh počasí, denní doby, upravil si model kopule ( oblohy ) stažený z internetu ( chorvatský tvůrce ) a vše mu evidentně funguje. Tak bych na tvém místě udělal blueprint podle toho jeho.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

To Josef72: Urobil som, ako si mi poradil, akurát nevlastním RW_Tools, takže si nemôžem pozrieť blueprint jeho trate, ale upravil som si svoj podľa svojich schopností a všetko fachčí... :D
Braňo
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

kiski píše:Hej, túto zložku tam mám.

EDIT: Už som to rozbehal, dikes za pomoc. Aj SRTM dáta sú načítané. Zaujímalo by ma, či treba dať do SRTM zložky všetky dáta pre Slovensko, alebo stačí len tie, čo sa týkajú konkrétnej trate??
Dej si tam klidně celé Slovensko. Ve hře si pak jen vygeneruješ kostky, které potřebuješ.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od kiski »

Ešte ma zaujíma jedna vec. Už tu bola niekde preberaná, ale neviem to nájsť. Po aplikácií SRTM dát, uložení trate a opätovnom načítaní sa samozrejme ocitnem pod úrovňou terénu. Dá sa to ošetriť?? Dikes.
Braňo
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

kiski píše:Ešte ma zaujíma jedna vec. Už tu bola niekde preberaná, ale neviem to nájsť. Po aplikácií SRTM dát, uložení trate a opätovnom načítaní sa samozrejme ocitnem pod úrovňou terénu. Dá sa to ošetriť?? Dikes.
Vytvoř si novej úkol ve scenario editoru a ten už by tě měl hodit nad terén.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

Blbá otázka po tolika letech stavby.....

Jak vytvořím route markers ?
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

Dík pročtu.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Hekl338 »

Potom daj vediet, ci ti to exportuje, mne to neexportovalo nic. Vzdy to koncilo s hlaskou o nespravnom formate.
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

Hekl338 píše:Potom daj vediet, ci ti to exportuje, mne to neexportovalo nic. Vzdy to koncilo s hlaskou o nespravnom formate.
Myslím že už jsem to kdysy sem psal ,že tuším od verze 2012 byla tato část pokládání značek přepracována ,tudíž stávající návod je k ničemu.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

Nezkoušel jsem to. Udělám si to asi přez RWDecal.
Odpovědět