Zakládáme novou trať

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
klimi
Příspěvky: 17
Registrován: pon 21. bře 2011 7:15:19
Bydliště: CZ

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od klimi »

Je nějaký rozdíl v rozmisťování markerů mezi TS12 a TS13? Nějak se mi pak nechce ten soubor *.csv ukázat v té pravé části obrazovky.
Díky
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od haldo11 »

Je to len problém môjho PC (v tom prípade to pri jeho výkone nechápem) alebo je nejak obmedzený počet položených decal-ov z GoogleEarthu? Pri rozložení cca 200 (15km) mi využitie pamäte vyskočí nad 90% a skončil som :roll:
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

haldo11 píše:Je to len problém môjho PC (v tom prípade to pri jeho výkone nechápem) alebo je nejak obmedzený počet položených decal-ov z GoogleEarthu? Pri rozložení cca 200 (15km) mi využitie pamäte vyskočí nad 90% a skončil som :roll:
Je to problem hry. Nevyuzije vic jak 3,něco gb pameti a kdyz tu hranici prekrocis tak hra padne.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od haldo11 »

Možno teda trochu blbá otázka, ale ako postupujete, stavitelia? Pár decalov, postavíte, resp. naznačíte, pomažete tých pár decalov a idete dalej? Celkom nepraktické, ale aby som vedel, na čo sa mám pripraviť :? ďakujem
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od KaMat »

haldo11 píše:Možno teda trochu blbá otázka, ale ako postupujete, stavitelia? Pár decalov, postavíte, resp. naznačíte, pomažete tých pár decalov a idete dalej? Celkom nepraktické, ale aby som vedel, na čo sa mám pripraviť :? ďakujem
Delam to tak jak pises. Neco postavim a smazu je. Je to neprakticke ale nepada to. A nebo nevytvarej takove velke placky.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od haldo11 »

Ďakujem ... presne túto chybu som skúšobne za začiatku spravil, vygeneroval z výškových dát 19x19, zbytočne :roll: učíme sa na vlastných chybách, diki ;)
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

Pri rozložení cca 200 (15km) mi využitie pamäte vyskočí nad 90% a skončil som
Toto je takový nepoměr,já mám cca 260 směr kolín a 190 směr Beroun dlaždic ale pokryto mám přes 140km(+praha),a občas to spadlo v TS 2012,opět jsem začal stavět a zatím v TS 2013 mi to nespadlo.
K tomu mám vypnutou virtuální pamět protože s 32Gb je to sní zdržení.
Možno teda trochu blbá otázka, ale ako postupujete, stavitelia? Pár decalov, postavíte, resp. naznačíte, pomažete tých pár decalov a idete dalej? Celkom nepraktické, ale aby som vedel, na čo sa mám pripraviť ďakujem
No já zase tedy obráceně postavím deccaly jeden úsek a položím kolejivo +náležitosti,poté si ze složky odeberu textury decalu které momentálně nepotřebuji ale fyzicky jsou tam přítomny,ale jako mising texture a pak akorát přihazuji textury tak jak stavím a to co mám postaveno tak zase odbourám takže ve finále např. z 260 dlaždic mám 10 foto,ostatní mising a systém to alespon co vidím nějáko nezatěžuje.
Každý máme jiný systém stavby já položím kolejivo+návěstidla+náležitosti(rychlostníky),a loft objekty(nástupiště,silnice,zdi a pod.) a zamknu databázi,poté položím mosty,sloupy a pod.pak budovy a nakonec vyšrafuji terén texturou povrchu.Pokud zamknu databázi tak mám jistotu že mi to spadne minimálně.
Dalo by se jak píše Kamat ale problém je v tom že pokud se budu chtít vrátit něco dostavět nebo upravit tak to musím znovu položit a někdy to je oříšek,takže ve finále vydám verzi bez decalu pro veřejnost zatímco fyzicky mohu v originál trati pokračovat s decaly.
Stačí se podívat do mé galerie,tam je to vidět:
http://vlastinek.galerie.cz/4849497-trat-cz_praha
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od haldo11 »

Nebudem to celé citovať, každopádne Vlastik, skvelý nápad ... vystrihol som si uložené decaly do priečinku s presne pomenovaným úsekom, ktorý odstrihujem, ostali len Missing textures a pokladám plynulo ďalej ;) ak sa na ten úsek vrátim, prekopírujem to späť ... mne hra ako taká nepadala, len mi začal celý PC ísť slimačím tempom, pomohol len reštart, ďalších pár decalov v hre mi zobrazovalo ako čierny štvorec pričom tie ďalšie pokladané už rovno dávalo Missing, z čoho som usúdil, že som zjavne prepískol pamäť. Vďaka vám :P
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

Nebudem to celé citovať, každopádne Vlastik, skvelý nápad
Hlavně že jsem pomohl,tak at se daří.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od haldo11 »

Mohli by ste sa prosím pozrieť na môj route blueprint? Chcel by som zmeniť počasie, keďže sa k takýmto veciam dostávam iba občas, neviem, či tam môžem pre CS_addon nechávať prípony .xml, alebo tam dávať .bin ... a aký to bude mať tvar?:

CS_addon
denni_doba
TimeOfDay/CS_jar.bin

V "environment" novej dennej doby je na výber iba CS_sky.bin, v blueprinte ale nemám sekciu pre Sky, iba pre Terrain, ten nechávam default predpokladám. A pre Weather už vôbec neviem, ktoré z tých mnoha vybrať ... (zjavne sa ale pletiem, ako tá štruktúra celá funguje)
Rovnako nemôžem rozbehať úvodný obrázok trate, ale zjavne tam mám niekde chybu, kde som to zakrúžkoval :roll:
Ďakujem za každú radu :oops:
Přílohy
blueprintRW.jpg
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Roman »

Nechej vždy .xml .
Úvodní obrázek trati má š na mysli v menu , nebo při načítání ? Při načítání šla dříve (TS 2012) ta prezentace Kuju vypnout, ale už si nepamatuji jak. V TS 2013 jsem se o to ani nesnažil. A pokud chceš mít obrázek trati v menu, musíš mít vytvořený soubor PreLoad.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od haldo11 »

Myslel som si, že tá prezentácia pri čítaní trate asi vypnúť nepôjde, skôr mi ide o obrázok v menu, pri výbere. Skúsim vygoogliť ten PreLoad

Čo s tým CS_sky a Weather? Ďakujem
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Roman »

PreLoad

Obrázek

Template

Obrázek
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od haldo11 »

Po zmene počasia v blueprinte mám z trate jeden veľký biely severný pól ... vidím len čierne obvody decalov a to je všetko :( stretol sa s tým niekto? Mám to presne ako Roman :?:
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Hekl338 »

A povolil si to pocasie v editore? Ako napriklad povolujes objekty.....
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od haldo11 »

Hekl338 píše:A povolil si to pocasie v editore? Ako napriklad povolujes objekty.....
:oops: co k tomu dodat ... (zas som za debila)
bolo to v tom, dakujem :oops:
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od haldo11 »

Pridám možno niečo užitočné pre staviteľov (ak sa to tu už riešilo, ospravedlňujem sa). Po prečítaní anglického fóra je zjavne stále pretrvávajúcim problémom výhybka v prevýšení. Kto sa ale snaží stavať nové koridory, kde je tento fenomén skôr pravidlom, možno uvíta, že to ide. Oklamať sa RW dá tým, že sa tá výhybka postaví, jedna vetva rozloží, čím sa naruší srdcovka a znovu poskladá bez toho, aby RW znova automaticky vytvoril hrot jazykov a srdcovku, čím by obe vetvy mali ostať v prevýšení. Samozrejme, je treba rešpektovať kompromis, že tá výhybka nebude ani zdaleka vyzerať na pohľad ako výhybka (chýbajú adekvátne jazyky, prídržnice, srdcovka). Na moje prekvapenie je napriek tomu miesto pri prestavníku (a teda celá "výhybka") zjazdná. Kto si rád užíva práve "superelevation" naplno: ;)
Přílohy
2013-04-12_00001.jpg
MANOS66
Příspěvky: 36
Registrován: ned 28. dub 2013 13:20:01
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od MANOS66 »

Zdarec páni.Mám vygenerovaný terén pomocou SRTM a pokladám kolaje.Terén je členitý a kolaje sú raz vo vzduchu a raz utopené.Ako mám terén zrovnat s kolajami?Skúšal som to podla návodu ale akosi mi to tlačidlami: Snížení (Decrease Height),Vyhlazení (Smooth),Rovina (Level) nejde.Vdaka.

ps.:TS 2013
Vlastik

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Vlastik »

Zdarec páni.Mám vygenerovaný terén pomocou SRTM a pokladám kolaje.Terén je členitý a kolaje sú raz vo vzduchu a raz utopené.Ako mám terén zrovnat s kolajami?Skúšal som to podla návodu ale akosi mi to tlačidlami: Snížení (Decrease Height),Vyhlazení (Smooth),Rovina (Level) nejde.Vdaka.
Ahoj ,ještě jsi zapomněl na tlačítko zarovnat lineární objekty (kolejivo ,loft a pod. ) s terénem ten ti srovná terén pod kolejemi , a nastavit i hodnoty zarovnání.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Zakládáme novou trať

Příspěvek od Hekl338 »

Nemate niekto skusenosti s tym, ci je mozne v stavajucej trati zmenit textury povrchu? Myslel som, ze staci prepisat v trati
<Provider d:type="cDeltaString">Kuju</Provider>
<Product d:type="cDeltaString">RailSimulator</Product>
</iBlueprintLibrary-cBlueprintSetID>
</BlueprintSetID>
<BlueprintID d:type="cDeltaString">Environment\Terrain\Texturing</BlueprintID>
</iBlueprintLibrary-cAbsoluteBlueprintID>
</TerrainBlueprint>
Ale tak jednoduche to nie je. Jedna sa mi o to, ci je to vobec mozne, aby som nerieil zbytocne. Vdaka.
Odpovědět