české trackrules - troleje?

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
CybGate
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. bře 2009 9:00:10
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

české trackrules - troleje?

Příspěvek od CybGate »

Nevím co dělám špatně, ale když použiji trackrules ty české, tak mám nad kolejí nějakou malou trolej.

Nepasuje mi to na brány a ani na klacek loko, je nad ním mezera.
Je výš a je užší, jako by patřila jinam.

Při použití německé trackrules - Hagen main, to pasuje.

Nemá někdo nějakou radu? :)

https://picasaweb.google.com/lh/photo/D ... directlink
Vlastik

Re: české trackrules - troleje?

Příspěvek od Vlastik »

Výška troleje je nastavena v blueprintu příslušných pravidel (track rules),výška vozidel DB neodpovídá výšce našich vozidel a proto je tam ta mezera,trolej naše je v šířce 50cm,oni jí mají zřejmně asi širší.
Naše trolej by měla pasovat na naše trolejové náležitosti (naše produkce),i když nevylučuji nějáké nesrovnalosti.
CybGate
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. bře 2009 9:00:10
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: české trackrules - troleje?

Příspěvek od CybGate »

Takže je to tak v pořádku? :)
Já jen abych nepostavil kus trati a pak nebyl nějaký dobrý update, který mi to předělá.

Jinak jsem na to zkoušel napasovat bránu pro 5 kolejí a spodní držák ok (jsem to napasoval), ale ten horní (takové vahadlo :) ) je cca 30cm nad. Udělám screen. Až se k tomu dostanu.
Vlastik

Re: české trackrules - troleje?

Příspěvek od Vlastik »

Takže je to tak v pořádku?
Já jen abych nepostavil kus trati a pak nebyl nějaký dobrý update, který mi to předělá.

Jinak jsem na to zkoušel napasovat bránu pro 5 kolejí a spodní držák ok (jsem to napasoval), ale ten horní (takové vahadlo ) je cca 30cm nad. Udělám screen. Až se k tomu dostanu.
Ano je to v pořádku,i kdyby jsi postavil kus trati a bylo nějáké update tak v tomto RW to hned po instalaci automaticky předělá,bohužel pivoty pro koleje a podloží jsou různé a tak je potřeba ruční zásah nebot kolej bez podloží má 0.25cm,s malím podložím 0.20,s velkým 0.50cm a pod,pivot ale bohužel je stále stejný na 0.00cm,jediné řešení pro správnou výšku nezávisle na druhu kolejí je při pokládce použít automat na sloupy.
CybGate
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. bře 2009 9:00:10
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: české trackrules - troleje?

Příspěvek od CybGate »

Tady je ten "problém", nebo prkotina, ale vychází mi to divně. :)

obrázek - Trolej distanc?
CybGate
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. bře 2009 9:00:10
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: české trackrules - troleje?

Příspěvek od CybGate »

Tak problém tedy pozoruji u všech objektů trakce...
Něco je špatně. :/

Sloupy a jiné mi pasují na německé, ne české definice kolejí a "trackrules"... :)

obrázek Sloupy
Vlastik

Re: české trackrules - troleje?

Příspěvek od Vlastik »

Nevím co dělám špatně, ale když použiji trackrules ty české, tak mám nad kolejí nějakou malou trolej.
No tak vysvětlení,původní trolej byla rovná a taky celá šířka se nesla dle nejširšího,což sice všude přiléhalo ale vypadalo to blbě,na základě toho jsem podle stávajících předpisů E ,šířkově upravil trolej a i vedoucí drát na správné hodnoty,tím zase vzniklo to že horní část troleje přesně výškově nepasuje a to je ten problém co je na screnech.
Eliminovat jsem se to pokusil tím že jsem některým modelům trolejových sloupů udělal nástavbu tak jak je to vidět na screnu,čímž to vše vycházelo,bohužel to zase mělo negativní vliv na trolejové sloupy položené do oblouku kde zase ty konce byly rovné,tak jsem od tohto upustil a trolej už zůstala tak jak je,zatím dále nemám řešení.
trolej_konec.jpg
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: české trackrules - troleje?

Příspěvek od haldo11 »

Neviem, ako funguje TV v RW, ale ak sa dá manuálne modelovať nad koľajivo (trackrules CZ), nebolo by vhodným riešením namodelovať ho podľa obrázku viac do reálu (aj spolu s cikcakovým vedením spodného drôtu) tak, že na konci každej koľaje by bolo práve v strede (lanoi aj drôt) a tým by bola zabezpečená plynulá nadväznosť? Vyžadovalo by si to tým pádom manuálne rozmiestňovanie stĺpov a stožiarov a brán TV ale vyzeralo by to omnoho realistickejšie. K tomu by mohol existovať zvlášť model TV, ktorým by sa domodelovalo napánanie a kotvenie TV pri styku kotevných úsekov alebo prípadne reálne zatrolejovanie zhlavia a pod.
Naozaj neviem, ako to v RW funguje, je to len nápad.
:?:

Obrázek
Uživatelský avatar
750225
Příspěvky: 32
Registrován: úte 08. pro 2009 18:52:26

Re: české trackrules - troleje?

Příspěvek od 750225 »

Theoreticky by to mohlo jít al problém je s tím jak nastavit aby nbyla vidět default trolej ale zase mohly jezdit tramvaje??
Ikdyž teď mě tak napadá SAD to taky na Altenburg-Wildau má takže by to mělo jít??
Vlastik

Re: české trackrules - troleje?

Příspěvek od Vlastik »

Theoreticky by to mohlo jít al problém je s tím jak nastavit aby nbyla vidět default trolej ale zase mohly jezdit tramvaje??

No defakto toto jsem kdysy zkoušel že jsem si udělal testovací sloup i s trolejovým drátem po 50m,a automatem jsem to rozmístil,vše proběhlo korektně až do doby kdy bylo potřeba umístit trolej na koleje se sklonem tady se to nedalo korektně napojit nebot neexistovalo a do dneška neexistuje zadání sklonu ručně,toto by měl Rw3 změnit,tak uvidíme a poté připravím nové trolejové vedení i s drátem s různými délkami a dělícími úseky,tak jako je to na screnu:

Obrázek

Jinak vyrušit trolej jde jednoduše a to smazáním souboru v catenary.
Uživatelský avatar
750225
Příspěvky: 32
Registrován: úte 08. pro 2009 18:52:26

Re: české trackrules - troleje?

Příspěvek od 750225 »

Tak díky jsem zas o něco moudřejší..
Jinak no jestli by tam tohle bylo v RW3 tak by to bylo super,pak by to zas vypadalo co k světu..
Odpovědět