Stavba tratě

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
philipes1471
Příspěvky: 71
Registrován: stř 22. čer 2011 20:30:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od philipes1471 »

Problém vyriešený :D!

Povedal som si že radšej skontrolujem či som tam tie pravidlá v Asset Editore zadal dobre a všimol som si že som spravil chybu. V pravidlách pre terén v Terrain blueprinte som dal namiesto tohto:

Kuju, RailSimulator, Environment\Terrain\Texturing.xml

toto

Kuju, RailSimulatorCore, Environment\Terrain\Texturing.xml

Takže môžem v pohode pokračovať :D .
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Stavba tratě

Příspěvek od mube »

Dnes jsem zkoušel přidat nový decal na terén a napsalo mi to stejnou hlášku jako tobě a RW mi spadlo. Stalo se to pokaždé, když jsem se o to pokoušel. Mám také nainstalovanou novou verzi RWdecal. Pokládal jsem to na GDEM terén.
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

Dnes jsem zkoušel přidat nový decal na terén a napsalo mi to stejnou hlášku jako tobě a RW mi spadlo. Stalo se to pokaždé, když jsem se o to pokoušel. Mám také nainstalovanou novou verzi RWdecal. Pokládal jsem to na GDEM terén.
Jediné řešení co se těch nových fotomap přes program RW_decal týká je :
nainstalovat starší verzi RW_Decal zkusil jsem zpět 2.2.7 a hle v této verzi mě ty textury fungují bez problémů ,zjistil jsem že verze 2.2.9 nějákým záhadným způsobem nekompresuje ty textury a z původních 22Mb,mají 89Mb,což asi RW 3 nezkousne,dal jsem hned podnět na podporu RW 3,aby se k problému vyjádřili.
Verze 2.2.9:
Obrázek
verze 2.2.7:
Obrázek
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Potřeboval bych vědět k čemu je ve složce s tratí složka "MixMap"
thx

nutně :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Roman »

KaMat píše:Potřeboval bych vědět k čemu je ve složce s tratí složka "MixMap"
thx

nutně :D
Textura terénu
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

Potřeboval bych vědět k čemu je ve složce s tratí složka "MixMap"
Tam se ukládají pozice malování terénu (zjednodušeně co vykreslíš štětcem).
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Díky chlapi :)
MANOS66
Příspěvky: 36
Registrován: ned 28. dub 2013 13:20:01
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Stavba tratě

Příspěvek od MANOS66 »

Zdravím Vás.Potreboval by som staničné cedule Trenčianská Teplá,Dubnica nad Váhom,Ilava.Pomôžete?...
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Roman »

Tady není snad třeba modelovat. Existuje Reskin Blueprint kde stačí nalinkovat cestu na původní model (cedulí mají Mube a KaMat dostatečný počet variant) a pak na nově vytvořenou texturu...To by měl zvládnout i hodně průměrný uživatel a o staviteli trati ani nemluvě ;) .
MANOS66
Příspěvky: 36
Registrován: ned 28. dub 2013 13:20:01
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Stavba tratě

Příspěvek od MANOS66 »

Roman píše:Tady není snad třeba modelovat. Existuje Reskin Blueprint kde stačí nalinkovat cestu na původní model (cedulí mají Mube a KaMat dostatečný počet variant) a pak na nově vytvořenou texturu...To by měl zvládnout i hodně průměrný uživatel a o staviteli trati ani nemluvě ;) .
Dakujem za radu.Vedel som že to musí nejako takto fungovat len som nevedel kde začat.A ešte sa opýtam tie cedule od Mubeho a KaMata sú niekde k stiahnutiu alebo ich musím kontaktovat.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Roman »

MANOS66
Příspěvky: 36
Registrován: ned 28. dub 2013 13:20:01
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Stavba tratě

Příspěvek od MANOS66 »

Roman píše:http://www.uloz.to/xWhpGH2G/objekty-pbo-rwp

Tady by něco mělo být...
Hmm tak teda neviem....Stiahnem ,nainštalujem....áno mám kopec nových vecí ale cedule som tam akosi nenašiel....Či???
juros
Příspěvky: 52
Registrován: sob 04. črc 2009 11:15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od juros »

Potreboval by som resetovat teren v celej trati na povodny stav t.j. vyrovnat na 0 dat na celu plochu default texturu. Neviete da sa to nejak rychlo upravit/prepisat?
juros
Příspěvky: 52
Registrován: sob 04. črc 2009 11:15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od juros »

Zmazal som nakoniec celu zlozku terrain a je to ok.
juros
Příspěvky: 52
Registrován: sob 04. črc 2009 11:15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od juros »

Tak sa mi stala podivuhodna a zakerna vec. Google totiz aktualizoval mapy v meste kde staviam a tym ze zabery boli fotene z dost cudneho uhla sa mi vsetky objekty akosi poposuvali a uz nekoresponduju s mapou :evil: . Ako jedine riesenie vidim jedine, ze je niekde mozne nastavit aby si google v hre bral data zo starsich snimok tak ako je to mozne nastavit aj v programe google earth, no vobec neviem ci a ako sa to vobec da urobit... Ak mate niekto nejake napady, podelte sa prosim. :(
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

O kolik metrů se to posunulo ?
juros
Příspěvky: 52
Registrován: sob 04. črc 2009 11:15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od juros »

Posun snimku je zhruba 5-7 metrov na vychod a datum 19.8.2013
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

juros píše:Tak sa mi stala podivuhodna a zakerna vec. Google totiz aktualizoval mapy v meste kde staviam a tym ze zabery boli fotene z dost cudneho uhla sa mi vsetky objekty akosi poposuvali a uz nekoresponduju s mapou :evil: . Ako jedine riesenie vidim jedine, ze je niekde mozne nastavit aby si google v hre bral data zo starsich snimok tak ako je to mozne nastavit aj v programe google earth, no vobec neviem ci a ako sa to vobec da urobit... Ak mate niekto nejake napady, podelte sa prosim. :(
No stačí zaškrtnout v nabídce Google jenom starší verzi map ,a né novější ,a mělo by to dělat terén s původními mapami.
juros
Příspěvky: 52
Registrován: sob 04. črc 2009 11:15:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od juros »

ktoru nabidku mas konkretne na mysli?
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

juros píše:ktoru nabidku mas konkretne na mysli?
Myslím zde:
GoogleDevelopers Console jak jsi zadával jakou verzi map chceš aby se ti zobrazovala jako podklad TS ,máš tam verzi 2 nebo 3 je ted nová,tak jestli nemáš zaškrtlou třeba tu novou verzi3.
Odpovědět