Stavba tratě

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Hekl338 »

Nivelitu trate zozenies na kazdej stanici. Treba ist za vypravcom, ci niekym vyssim, poprosis, vysvetlis, prefotis a mas to. Zacnes Zvolenom, tam bude nivelita az po HD a tak postupne. :mrgreen: Srandu si nerobim, takto som si obstaraval nivelitu ja pre ZSR 170.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Stavba tratě

Příspěvek od kiski »

Hm, zaujímavá idea...
Braňo
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Hekl338 »

Nic ine ti ani neostane. TTP ti nepomoze vobec a podla gugla, ci podobnych map to nikdy nespravis. Resp. spravis, ale s dost velkymi nepresnostami. Ako bolo spomenute, ignoruje to mosty, naspy, zarezy atd. Ak cakas, ze ti to niekto zozenie, tak to ti rovno napisem, ze na 99% sa nedockas :mrgreen: To je vlastna skusenost za cele roky tvorby cohokolvek.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Stavba tratě

Příspěvek od kiski »

Ano, v tomto máš pravdu - čo si človek nezoženie sám, nemá...
Braňo
klimi
Příspěvky: 17
Registrován: pon 21. bře 2011 7:15:19
Bydliště: CZ

Re: Stavba tratě

Příspěvek od klimi »

Zdravím,
není nějak možné nastavit, aby se mi traťová pravidla řadila podle abecedy?
Díky

Obrázek
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Rozhodilo se to prechodem na TS2014 a nevím o tom že by se to dalo srovnat.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Stavba tratě

Příspěvek od kiski »

Zdravím, chcem sa spýtať možno banálnu otázku, ale predsa. Keď chcem, aby z komerčných addonov som používal pre stavbu trate len European Asset Pack, ktoré veci (provideri atď...) majú byť zaškrtnuté v editore?? Aby sa mi náhodou nestalo, že použijem objekt z nejakej inej komerčnej trate... Ďakujem.
Braňo
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

kiski píše:Zdravím, chcem sa spýtať možno banálnu otázku, ale predsa. Keď chcem, aby z komerčných addonov som používal pre stavbu trate len European Asset Pack, ktoré veci (provideri atď...) majú byť zaškrtnuté v editore?? Aby sa mi náhodou nestalo, že použijem objekt z nejakej inej komerčnej trate... Ďakujem.
Stačí zaškrtnout Kuju/Railsimulator i (core) ,né US.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Stavba tratě

Příspěvek od kiski »

Ok, dikes ;)
Braňo
kakawko
Příspěvky: 15
Registrován: pon 26. led 2015 0:43:54

Re: Stavba tratě

Příspěvek od kakawko »

No zacal som aj ja stavat a mam par otazok:
1.Do akej miery staviate podla skutocnosti?..myslim ci kazdy domcek,kazdu budovu modelujete na presno alebo iba tie hlavne ako stanicne budovy a tak ?

2.Ako viete kde ma byt kopec a ako vysoky? cisto iba google maps ?

3.Sklon trate je asi tazsie zohnat no spytam sa..staviam tatranska lomnica-stary smokovoec neviete kde by som zohnal ?

je toho este dost co sa musim ucit takze pomaly na mna
kakawko
Příspěvky: 15
Registrován: pon 26. led 2015 0:43:54

Re: Stavba tratě

Příspěvek od kakawko »

S tim generovanim terenu je niekde navod ?
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

kakawko píše:S tim generovanim terenu je niekde navod ?
Aby se ti vygeneroval terén v TS 2015 musíš mu k tomu doložit souřadnice,podklady a to už se tu několikrát probíralo co je potřeba a jak se to dělá.
Nelze každému novému to říkat extra ,protože stavba tratě je docela náročný výkon je dobré proštudovat návody co jsou zde na forum od začátku roku jsem měl na různých komunikátorech 7 nových lidí a ve výsledku není nic hotové.
kakawko
Příspěvky: 15
Registrován: pon 26. led 2015 0:43:54

Re: Stavba tratě

Příspěvek od kakawko »

No veru zistujem ze je to tazke ale ked si vezmem msts a Martina co dokazal za 10 rokov tak klobuk dole 1800 km...ja chcem na zaciatok 5km lenze je to beh na dlhe trate preto sa vsetko musim pytat...
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Re: Stavba tratě

Příspěvek od matus727 »

Vygeneroval som si potrebný terén a keď som si tam chcem dať google maps, stále to dlho načitavalo č už na 1280x1280 alebo na 640x640 ale aj tak mi ich nezobrazilo... nechal som to načitava´t hodinu ale stále tam boli tie modré kruhy... robil som to podla návodu a stále nič... nemôžete mi niekto kde by mohol byť problem? vygeneroval som to poocou SRTM
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Roman »

kakawko píše:No veru zistujem ze je to tazke ale ked si vezmem msts a Martina co dokazal za 10 rokov tak klobuk dole 1800 km...ja chcem na zaciatok 5km lenze je to beh na dlhe trate preto sa vsetko musim pytat...
Jenže tam to má do reality daleko (sklony, poloměry oblouků,vzdálenosti....) ;) . Já bych to přirovnal k filmu kde se píše "volně na motivy..." . Tím nechci schazovat je práci. Ale v RW můžeš postavit trať úplně přesně (až na jeden typ výhybky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

Roman píše:
kakawko píše:No veru zistujem ze je to tazke ale ked si vezmem msts a Martina co dokazal za 10 rokov tak klobuk dole 1800 km...ja chcem na zaciatok 5km lenze je to beh na dlhe trate preto sa vsetko musim pytat...
Jenže tam to má do reality daleko (sklony, poloměry oblouků,vzdálenosti....) ;) . Já bych to přirovnal k filmu kde se píše "volně na motivy..." . Tím nechci schazovat je práci. Ale v RW můžeš postavit trať úplně přesně (až na jeden typ výhybky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
Asi tak podle mě nezáleží až na počtu km ale na tom jak je to reálné ,každopádně si myslím že kdyby se někdo takový našel a nebo skupinka třeba pro komerční český addon tak by to nebylo od věci nad tím uvažovat a věřím že by to trvalo min polovinu času co se stavby týče protože základ je celkem slušný a schopní lidé taky ,ale musely by se rozdělit úkoly co kdo by dělal a sehnat jednak modeláře pro tvorbu objektů a jednak stavitele,co se týče sklonů ,poloměrů a podobně tak v tom by nebyl problém a google mapy jsou taky. :D
Jinak Martina (stavitele jsem přes icq učil zacházet co by nováčka s editorem msts několik dlouhých hodin ,a ve finále jsem nikdy nevěřil že dokáže co tenkrát na icq slíbil propojit republiku od Aše po čiernou nad tisou) a to mu patří velké díky.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Roman »

Vlastik píše: .... každopádně si myslím že kdyby se někdo takový našel a nebo skupinka třeba pro komerční český addon tak by to nebylo od věci nad tím uvažovat a věřím že by to trvalo min polovinu času co se stavby týče protože základ je celkem slušný a schopní lidé taky ,ale musely by se rozdělit úkoly co kdo by dělal a sehnat jednak modeláře pro tvorbu objektů a jednak staviteles .....
Tomu sám nevěříš nebo jsi pěkně naivní :D. Má to spousta úskalí , třeba to , že to všichni máme jako koníčka pro volný čas a třeba já určitě nebudu v pozoru, když mi někdo napíše , že nutně potřebuje model toho a toho. Příkladem budiž lokomotiva 363 která se tvoří už téměř dva roky. Udělal jsem model kabiny, pak to leželo dlouho u Hekla, protože neměl náladu na texturování a dělal něco jiného. Pak zase Michal čekal na animace, jelikož já neměl o nějakou 363 absolutně zájem a raději jsem si stavěl Úzkorozchodku a s Pikkem vozidla pro ni. A to se jedná o tři lidi. Chtěl bych vidět, jak jich koordinuješ třeba deset :D.
Další je právní stránka věci. Jediné řešení je , že by Jsi založil firmu, nakoupil pro všechny zúčastněné licence na sw potřebný k tvorbě addonů a na základě smluv s autory jim vyplácel honorář . Pochybuju, že by Jsi někoho získal na slib, že peníze, které utržíš (nebo eventuálně někdo jiný, ale odkazuji na tebe, jelikož je to tvoje myšlenka) spravedlivě rozdělíš :lol: :lol: :lol: .
S tím příspěvkem Jsi měl počkat na prvního dubna :D.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Vlastik píše:
tohle jsme řešili s podporou RS ,problém je že musíš toho zaškrtnout více ,a to co všechno začíná maps (asi 7.druhů) ,tak nechat vygenerovat nový klíč a zadat do TS ,Tomášovi to také nefungovalo ,ale po tom co jsem mu to řekl tak to funguje ,naše poměry nepodporují novější veze map ,jako třeba v americe bohužel.
Ještě se k tomu vrátím. Momentálně těch map mám aktivovaných 10 ale pořád se mi v editoru i po vygenerování a přepsání kódu zobrazuje mapa starší (2006 ??)
Nepodařilo se někomu v poslední době nahodit do editoru novější mapy ?
Co mě ještě hodně sere je, že ten kód musím ve hře psát ručně...... Nedá se vkopírovat :evil: :evil:
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Roman »

KaMat píše:...... Nedá se vkopírovat :evil: :evil:
Však ho napíšeš jednou a pak si ho hra pamatuje ;) . To snad takový problém není :roll: . A pokud ho chceš mermomocí kopírovat, lze to vložit přímo do souboru " PlayerProfiles.bin " :D .
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Předpokládal jsem, že když chci ty novější mapy, musím znova generovat klíč.
Odpovědět