Stavba tratě

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Roman »

KaMat píše:Předpokládal jsem, že když chci ty novější mapy, musím znova generovat klíč.
Tak to nevím.....
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:Předpokládal jsem, že když chci ty novější mapy, musím znova generovat klíč.
Nemusíš znovu generovat klíč ,a co se týče map tak nevím ale nové verze jsou snad automaticky protože třeba ted je už i hlavní a nové spojení po novu v google mapách a další i novější data a to je určitě nové myslím že verze map 3.
V zásadě jde jenom o to pokud si nejsi jistý tak si necháš vygenerovat nový klíč,protože ten slouží i pro jiné vývojové aplikace v google.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Vlastik píše:
KaMat píše:Předpokládal jsem, že když chci ty novější mapy, musím znova generovat klíč.
Nemusíš znovu generovat klíč ,a co se týče map tak nevím ale nové verze jsou snad automaticky protože třeba ted je už i hlavní a nové spojení po novu v google mapách a další i novější data a to je určitě nové myslím že verze map 3.
V zásadě jde jenom o to pokud si nejsi jistý tak si necháš vygenerovat nový klíč,protože ten slouží i pro jiné vývojové aplikace v google.
podívej se co máš u sebe zaškrtnuté ty.
Když nechám jen java v3 tak se při načítání v editoru nic neděje. Jen modré kolečka...

Obrázek
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

Zde je odkaz na tutoriál co jsem dělal na zprovoznění google map v TS 2014/15 ,
http://railworks.ofpmafia.eu/index.php/ ... /8-ostatni
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:
Vlastik píše:
KaMat píše:Předpokládal jsem, že když chci ty novější mapy, musím znova generovat klíč.
Nemusíš znovu generovat klíč ,a co se týče map tak nevím ale nové verze jsou snad automaticky protože třeba ted je už i hlavní a nové spojení po novu v google mapách a další i novější data a to je určitě nové myslím že verze map 3.
V zásadě jde jenom o to pokud si nejsi jistý tak si necháš vygenerovat nový klíč,protože ten slouží i pro jiné vývojové aplikace v google.
podívej se co máš u sebe zaškrtnuté ty.
Když nechám jen java v3 tak se při načítání v editoru nic neděje. Jen modré kolečka...

Mám tohle pozapínané:
Obrázek
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

M určitě ti načítá novou mapu ? Můžeš poslat nějaký screen z hry se souřadnicemi? Zkusím porovnat.
Vlastik

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:M určitě ti načítá novou mapu ? Můžeš poslat nějaký screen z hry se souřadnicemi? Zkusím porovnat.
Tak třeba zde,to je nové:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Tak tohle mám ve hře taky. Porovnal jsem to s mapou v google earth a vychází mi, že tvé snímky jsou z 09/07/2013.
To znamená, že bych snímky ze stejného data měl mít i u mě, ale když se přesunu nad Třinec tak tam jsou z 09/30/2009.
Tak tohle nechápu......
Mraca121
Příspěvky: 85
Registrován: ned 10. úno 2013 19:20:55

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Mraca121 »

Zdravím všechny,
potřeboval bych pomoct nebo poradit se stavbou mostu. Mám už položené koleje i udělaný prostor jako terénově a teď jen tam dosadit ten most. Zkoušel jsem to různě krát ale když vyberu příslušný most a chci ho položit tak žlutá šipka je asi 10 metrů vysoko a ke kolejím jde připnout pouze jeden konec asi jako výhybka.

Viz dole obrázek.
Někde bude určitě chyba ale já nevím kde :D

http://jpeg.cz/images/2015/09/26/i0ag6.jpg
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Hekl338 »

Toto mas najjednochsie spravit pomocou funkcie offset https://www.youtube.com/watch?v=JSine7BSXEE
Mraca121
Příspěvky: 85
Registrován: ned 10. úno 2013 19:20:55

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Mraca121 »

Díky moc ;) to pomohlo ale zase další problém - obrázek dole :D

http://jpeg.cz/images/2015/09/26/39rNc.jpg

to se dá nějak opravit nebo je oblouk moc ostrý
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Mraca121 píše:Díky moc ;) to pomohlo ale zase další problém - obrázek dole :D

http://jpeg.cz/images/2015/09/26/39rNc.jpg

to se dá nějak opravit nebo je oblouk moc ostrý
Musíš tomu mostu přidat :) zkus metr, jestli to bude málo, přidej ještě.
Mraca121
Příspěvky: 85
Registrován: ned 10. úno 2013 19:20:55

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Mraca121 »

Je to pořád stejné :( když přidám tak se rozdělí na více místech :( tak nevím
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Stavba tratě

Příspěvek od KaMat »

Mraca121 píše:Je to pořád stejné :( když přidám tak se rozdělí na více místech :( tak nevím
No musíš se trefit přesně jinak ti tam ta mezera zůstane.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od sasule »

Myslím, že tento most musí mít délku n*4metry, jinak je to jak na screenu.

Já to stavím tak, že nejprve postavím celý kus koleje. Poté na tomto kusu označím , kde chci most - dole to vypisuje délku výběru. No a pak zkouším. A až mi most sedí, tak na začátku a konci rozdělím kolej, vymažu původní a nasadím kolej bez pražců.

Takto je to pro mě asi nejefektivnější postup. Navíc pro most používám jiný zvuk kolejí a když to mám rozdělené, tak se to pak i lépe vybírá a nastavuje.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Roman »

sasule píše:Myslím, že tento most musí mít délku n*4metry, jinak je to jak na screenu.

Já to stavím tak, že nejprve postavím celý kus koleje. Poté na tomto kusu označím , kde chci most - dole to vypisuje délku výběru. No a pak zkouším. A až mi most sedí, tak na začátku a konci rozdělím kolej, vymažu původní a nasadím kolej bez pražců.

Takto je to pro mě asi nejefektivnější postup. Navíc pro most používám jiný zvuk kolejí a když to mám rozdělené, tak se to pak i lépe vybírá a nastavuje.
Ano, tyto mosty nejsou klasický loft, ale generují jedno pole dle předem daných parametrů. Tuším, že je to opravdu po čtyřech metrech.
A ta stavba mostu se dá zmáknout na jedno označení koleje ;) . Nejdřív označit požadovanou délku , ideální o 1-2 cm více, poté vybrat příslušnou kolej a zvuk. No a nakonec použít offset s nulovou šířkou a přidat most.
Mraca121
Příspěvky: 85
Registrován: ned 10. úno 2013 19:20:55

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Mraca121 »

Most se podařil osadit moc děkuji za rady a ty přesahy těch polí to je jak popisujete nebo to je něčím jiným.
http://jpeg.cz/images/2015/09/27/SGHqh.jpg
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Roman »

Mraca121 píše:Most se podařil osadit moc děkuji za rady a ty přesahy těch polí to je jak popisujete nebo to je něčím jiným.
http://jpeg.cz/images/2015/09/27/SGHqh.jpg
Ten most byl primárně modelován pro rovné useky. Bohužel pro oblouk to musí mít jiné parametry a to jak definice blueprintu, tak pivot vlastního modelu.
Tak, že se s tím v Tvém případě nedá nic dělat :(
Mraca121
Příspěvky: 85
Registrován: ned 10. úno 2013 19:20:55

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Mraca121 »

No jo co se dá dělat. Ještě jednou moc díky :)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba tratě

Příspěvek od Hekl338 »

Je mozne sa zbavit na nastupisti toho trojuholnika? Potreboval by som ho bez neho. Cely problem je v tom, ze nastupiste je v obluku, takze ho nejak nedokazem vytvorit bez pouzitia funckie offset a ten trojuhlnik mam uz na trati. Da sa to nejako riesit?
Obrázek
Odpovědět