Změna denní doby v trati

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Změna denní doby v trati

Příspěvek od smekac »

Zdravím ve spolek, nevíte jak se dá změnit denní doba v již rozestavěné mapě ? Potřeboval bych jí přehodit na tu co je ke stažení u Hekla na webu. Díky
Vlastik

Re: Změna denní doby v trati

Příspěvek od Vlastik »

U každé tratě máš ve složce soubor Routeproperties.xml,tam máš cesty pro různé období počasí,standatrně je to na default (Kuju),pokud to nevíš tak se koukni do tratě od Romana ten má snad počasí co je k downloadu u Hekla,jak to má v souboru napsané a opiš to.
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna denní doby v trati

Příspěvek od smekac »

Okopíroval jsem části Skies a WeatherBlueprint ale zdá se mi to pořád stejný, kromě toho že ve 12,00 je větší tma než u defaultu.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna denní doby v trati

Příspěvek od Roman »

Ono to tak jednoduché není :D . Musíš v souboru "Routeproperties.xml" najít odkaz na "TemplateRoutes" (je někde v Assets) a v něm teprve změnit odkaz na denní dobu. Denní doba (i terén) se totiž nastavuje již při prvotním plánování tratě a to se dělá právě v Route blueprintu.
Vlastik

Re: Změna denní doby v trati

Příspěvek od Vlastik »

Ono to tak jednoduché není :D . Musíš v souboru "Routeproperties.xml" najít odkaz na "TemplateRoutes" (je někde v Assets) a v něm teprve změnit odkaz na denní dobu. Denní doba (i terén) se totiž nastavuje již při prvotním plánování tratě a to se dělá právě v Route blueprintu.
No akorát že od verze 2013 toto není potřeba,stačí zapsat vše včetně textury povrchu jenom k trati co je soubor jak jsem psal,mám to vyzkoušené a vše funguje,bylo to zjednodušeno právě kvůli nesrovnalostem co byly předtím s tvorbou tratí.A takhle je to u všech nových addonů.
Do templateroutes se vytvoří automaticky jenom default,počítám že už je to jenom přežitek z dřívějška.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna denní doby v trati

Příspěvek od Roman »

Hmmmm, tak to máme s Heklem asi jinou verzi TS 2013 :mrgreen: . Protože jemu terén a mně denní doba po přepsání pouze v RoutePropietes nefungovala.... Vždy jsem to musel dělat jak je uvedeno výše.
Akorát nechápu, proč by se měl do TemplateRoute tvořit nějaký default, protože to je návrh tratě, kde si právě autor specifikuje souřadnice, denní dobu, terén... Pokud budu chtít default, jednoduše si ho při prvotním vygenerování tratě vyberu ze seznamu návrhů v editoru ;) .
Ale pokud to opravdu jde tak jednoduše, tak je to jedině dobře :D .
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Změna denní doby v trati

Příspěvek od haldo11 »

Stretli ste sa niekto s tymto uz? Nastalo mi to po zapisani denni_doby do RouteProperties a rovnako aj v TemplateRoutes. Ten prstenec putuje s kamerou, je to zvlastne ... :roll: skontroloval som snad vsetko, preinstaloval Denni dobu, TerTex, vymazal cache ... a nič

dakujem
Přílohy
2015-02-07_00001.jpg
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna denní doby v trati

Příspěvek od Hekl338 »

A co GK, jej nastavenia? Ked sa na to divam, robi to na mna dojem, problem s urcitym stupnom mip, ovsem kolaje sa tvaria ok, predpokladam, ze ostatne objekty taktiez a vznika to len na terene.
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Změna denní doby v trati

Příspěvek od haldo11 »

Skusim to prenastavit, pripadne sa pohrat s nastavenim v grafiky v hre, dakujem. Ano je to problem iba s TerTex, nie dennej doby ako som si myslel (v kombinacii) ani nicoho ineho. Zatial som sa vratil k defaultu od Kuju, takze to nastastie nie je existencny problem trate. ;)
Odpovědět