Délka koleje a velký oblouk

Otázky, problémy a nejasnosti při stavbě tratí
Odpovědět
CybGate
Příspěvky: 21
Registrován: úte 31. bře 2009 9:00:10
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Délka koleje a velký oblouk

Příspěvek od CybGate »

Nazdar...
Tak si zkouším možnosti editoru, a narazil jsem na divné omezení, nebo to není omezení?

1. Když táhnu rovnou kolej, nejde delší jak 500m?
2. To samé platí i pro oblouky, jak docílit hladkého a opravdu velkého oblouku?
3. Lze nějak takto "rozdělené-spojené" koleje spojit, aby při nastavení sklonu se sklonilo v délce třeba 2km a ne v jednotlivých úsecích (takový červený trojúhelník v koleji)?
Kolej je spojená, vlak po ní jezdí.
4. jak nastavit přesně, kde zadat poloměr oblouku, myší to těžko trefím, když bych musel po kouskách?

Máte někdo nějaký zaručený postup na hladký a velký oblouk?
Zatím to umím líp v TRS/TS... :roll:

Pro někoho asi blbost, ale jsem v tom celkem ztracen. :ugeek:
Vlastik

Re: Délka koleje a velký oblouk

Příspěvek od Vlastik »

1. Když táhnu rovnou kolej, nejde delší jak 500m?
2. To samé platí i pro oblouky, jak docílit hladkého a opravdu velkého oblouku?
3. Lze nějak takto "rozdělené-spojené" koleje spojit, aby při nastavení sklonu se sklonilo v délce třeba 2km a ne v jednotlivých úsecích (takový červený trojúhelník v koleji)?
Kolej je spojená, vlak po ní jezdí.
4. jak nastavit přesně, kde zadat poloměr oblouku, myší to těžko trefím, když bych musel po kouskách?
Jak píše Michal maximální délka jakékoliv koleje je 500metrů (naprosto stejné jako v msts),
pokud potřebuji delší kolej třeba rovinu 2 km přepnu si na záložce 3 posunutí a 4x naklikám a mám kolej v délce 2 km (velice rychlé),
obecně platí jak jsem už psal že při jednom odkliknutí se neporuší žádné vazby a je možné cokoliv měnit na stávající koleji (např.rychlost,druh přestavníků,druh trakce,poloměr,sklon) při zachování vazeb,jakmile ovšem odkliknu 2x RS to považuje za ukončenou opraci.
Ohledně oblouků pro to slouží na záložce 3 tlačítko "Ulehčení" kde si nastavím potřebný oblouk a tan oblouk si pamatuje a mohu si stanovovat jenom délku,sklon a pod. více screny:
Pro ukázku jsem si vybral poloměr 442.3 a délku 20.2m,
Obrázek
zde jsem toto potvrdil a RS mi nabízí další možnost mezi to jiný poloměr (označen fialově) a nebo stávající (označen bíle),pokud najedu na bílou šablonu poloměr zůstává zachován a mohu si zase jenom měnit délku,
Obrázek
poloměr při kliknutí se nemění a posunuje mě to o zvolené metry,
Obrázek
takto mohu pokračovat a nebo si vybrat jiný poloměr a postupovat podle screnu předešlého.
Obrázek
Důležité ! toto bohužel zatím funguje u default kolejí a né u českých,důvodem je neznalost angličtiny pro dosazení náležitostí do blueprintu,v tomto směru uvítam jakoukoliv pomoc ohledně překladu blueprintu a komponent.
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Délka koleje a velký oblouk

Příspěvek od mube »

Ahoj, zkoušel sem si hrát v editoru,ale nikde jsem nenašel jak nastavit osovou vzádlenost kolejí.Např. 4, 4,5 nebo 5 metrů.Zkoušel sem i offset,ale nefungovalo to.
Můžete mi někdo poradit?.Diky
Vlastik

Re: Délka koleje a velký oblouk

Příspěvek od Vlastik »

Ahoj, zkoušel sem si hrát v editoru,ale nikde jsem nenašel jak nastavit osovou vzádlenost kolejí.Např. 4, 4,5 nebo 5 metrů.Zkoušel sem i offset,ale nefungovalo to.
Můžete mi někdo poradit?.Diky
Ahoj,osové vzdálenosti jsou pevně dané modelářem který balíček vydal,jaké koliv manuální zasahování a změni přednastavených vzdáleností není možné.

Ohledně osových vzdáleností tak ty jsou v současné době 4.1,4.75,5.0m pro veřejnost jsou tedy 4.10 a 5.0m,jelikož ale ve většině stanic se používá 4.75 tak mám připravenou i tuto variantu,jenomže to znamená přepracovat všechny trolejové brány a lávky z 5.0 na 4.75 m což je dosti časově náročné.
Tolik asi vysvětlení.
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Délka koleje a velký oblouk

Příspěvek od mube »

OK,nemám teď možnost se podívat do RS, ale jak poznám která kolej má nastavenou tu a tu osovou vzdálenost?Je to někde napsané?
Vlastik

Re: Délka koleje a velký oblouk

Příspěvek od Vlastik »

OK,nemám teď možnost se podívat do RS, ale jak poznám která kolej má nastavenou tu a tu osovou vzdálenost?Je to někde napsané?
Pokud používáš naše kolejivo a přednastavené poloměry a druhy vyhybek tak je to takto:
Samostaqtné vyhybky jsou všechny pro osovou vzdálenost 2 a více kolejí 5.0m,
pak jsou v balíčku ještě extra pro trat 4.10m,tyto koleje a osové vzdálenosti nejsou vázány vyhybkami.
více je zde:
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... p?f=6&t=90

Přednastavené balíčky "Track rules" verze 2.5 a více je v přiloženém manuálu.
Odpovědět