CZ Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
Uživatelský avatar
daman
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 22. pro 2011 21:33:48
Bydliště: Kraslice
Kontaktovat uživatele:

CZ Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od daman »

Zdravím všechny,

Bydlím v Kraslicích a jelikož tratí ze západních Čech je jak šafránu a jsou neúplné, rozhodl jsem se vrhnout do stavby tratí 145,140,130. Jsem začátečník a prošel jsem si základy stavby tratí terénu apod. a učil se při stavbě na fiktivní trati.
Protože se stále učím a ještě mi toho dost zbývá trakce, návěstidla, scénaře, modelování objektů apod. začnu s neelektrifikovanou tratí 145 (Sokolov-Kraslice-Zwotental). Na téhle trati se stále něco děje (ohledně výluk, oprav atd) tak jsem se rozhodl udělat rok 2009. Mám na to video a foto podklady + funguje ještě vlečka Medard a vozí se popílky z chemičky.Ještě zavedu manipulační vlaky na zastávku Kraslice Předměstí, kde budou jezdit pro dřevo. Celá trať se vleče kolem řeky Svatavy se stoupáním cca 8 promile.

Jak trať 145 vypadá se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=t6OY3kOZZOc


Obrázek

Až bude trať 145 hotová vrhnu se do stavby tratě 140 Cheb - Sokolov - Karlovy Vary - Chomutov a pokud bude zájem tak to natáhnout až do Ústí nad Labem.

Dnešním dnem 6.10.2014 začínám se stavbou stanice Sokolov - Svatava
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od KaMat »

Zájem bude určitě :) Držím palce ;)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od kuboss »

No tak kazdopadne drzime palce! :)
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od slowly »

Hlavně ať ti to vydrží a dotáhneš to do zdárného konce ;) . Držím palce.
Uživatelský avatar
daman
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 22. pro 2011 21:33:48
Bydliště: Kraslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od daman »

Díky všem za podporu. :)

Dnes vygenerován terén a zprovozněny mapy :-D
Obrázek pro porovnání s realitou. Zde Luh nad Svatavou reál cca 425 m.n.m. ve hře 427 což je paráda. Kopce vypadají výškově dobré.
Obrázek
Uživatelský avatar
daman
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 22. pro 2011 21:33:48
Bydliště: Kraslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od daman »

Chci se zeptat mám koleje verze 4 od vlastíka. Je to aktuální verze nebo už je vyšší? Potom tu mám ještě SZDC_kolej_xxxxx. Ty jsou použité v té testovací mapě? Díky
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od slowly »

Ještě jen doplním, měl jsem chvilku a juknul na to video a jestli se ti povede, tak s párou to bude nádhera ;)
Uživatelský avatar
daman
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 22. pro 2011 21:33:48
Bydliště: Kraslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od daman »

slowly píše:Ještě jen doplním, měl jsem chvilku a juknul na to video a jestli se ti povede, tak s párou to bude nádhera ;)
jj je kor když to člověk vidí naživo. Pravidelně se tam uskutečňují mikulášské jízdy s 475.111 :-)
Uživatelský avatar
daman
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 22. pro 2011 21:33:48
Bydliště: Kraslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od daman »

Tak koleje Sokolova jsou položený a pomalu se blížíme ke Svatavě :)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
daman
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 22. pro 2011 21:33:48
Bydliště: Kraslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od daman »

Zdravím všechny,

koleje trati 145 úspěšně položeny.
Nejmenší poloměr oblouku -> 200m
Maximální stoupání ->20 promile
Délka cca 36 km
Maximální rychlost 60km/h

Nástupiště plně funkční. Celkem 14 stanic. viz mapka.
Obrázek

Dále nás čeká umístění rychlostníků, přejezdů, mostů. Na trati se nachází jeden tunel dlouhý 177m, který je již postaven.
Obrázek
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od Hekl338 »

Mozem sa spytat na pouzite kolaje? Ak dobre vidim, kolaje su 3D. A pokial sa nemylim, 3D neumoznuje klopenie oblukov, nie je to skoda? Ked pozeram na mapku, bude tam oblukov viac nez dost:) Tiez by to chcelo pouzit CS_tertex a dennu dobu. V ziadnom pripade nechcem , aby to bolo chapane ako vnucovanie, len osobny nazor.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od Roman »

Hekl338 píše:Mozem sa spytat na pouzite kolaje? Ak dobre vidim, kolaje su 3D. A pokial sa nemylim, 3D neumoznuje klopenie oblukov, nie je to skoda? Ked pozeram na mapku, bude tam oblukov viac nez dost:) Tiez by to chcelo pouzit CS_tertex a dennu dobu. V ziadnom pripade nechcem , aby to bolo chapane ako vnucovanie, len osobny nazor.
3D kolejivo už převýšení umožňuje. Tady je , a na screenu je to do očí bijící, problém v nekvalitním, s posledními verzemi TS nekompatibilními modely použitého kolejiva. Vše je dáno špatným zpracováním v 3DSmax. Nesprávná orientace polygonů, špatný, či vůbec chybějící smooth.... Pikku je často napadán za reexport z msts ale takové závažné chyby jeho modely nemají.
Autorovi trati bych spíš doporučoval použití defaulního kolejiva a nebo toho od SADa, které se pak eventuálně poměrně snadno dá vyměnit za jiné.
Toť můj názor do pranice. jinak to vypadá slibně. Hlavně vydržet, protože takových screenu z počátku stavby bylo už hodně a ve finále není veřejně dostupná v současnosti jediná česko-slovenská trať :(
Uživatelský avatar
daman
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 22. pro 2011 21:33:48
Bydliště: Kraslice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od daman »

Zdravím, všechny jelikož mi v prosinci odešel disk a kvůli obnově fotografií a videí musela hra jít stranou, tak nyní začínám znovu. :-)
horor4
Příspěvky: 144
Registrován: pát 11. úno 2011 21:22:11
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od horor4 »

Dobrá zpráva držím palce .
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Re: Trať 145 (Sokolov - Kraslice - Zwotental)

Příspěvek od matus727 »

daman píše:Zdravím, všechny jelikož mi v prosinci odešel disk a kvůli obnově fotografií a videí musela hra jít stranou, tak nyní začínám znovu. :-)
a ja som sa už tešil, že napíšeš, že trať je už dokončená :D
Odpovědět