Úzkorozchodka - hlášení chyb

Připravované nebo vydané tratě do RS
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

jstange píše:
Roman píše:K tom Ti můžu napsat jen jediné. Vím že to některé addony mají ošetřené, Ale já to prostě jinak neumím. Konec, šmitec.
Jasně. Ještě jednou díky za opravu QD.
Nzc ;)
Dr.Energy
Příspěvky: 12
Registrován: úte 27. led 2015 14:50:21

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Dr.Energy »

MÚ v zastávce Kaproun, Strojvedoucí Os vlaku 28 008 nestihl zareagovat v čas a došlo ke střetu v neuvěřitelné rychlosti 7km/h :roll:
Jinak trať skvělá, nemůžu si stěžovat ;)
Obrázek
voyager13
Příspěvky: 18
Registrován: sob 07. led 2012 16:20:22

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od voyager13 »

Roman píše:Bohužel já osobně netuším, čím to může být. Dvounápravové vozidla to občas dělají (hodně výjimečně). Třeba na to časem přijdeme. Já osobně jsem toho najezdil s těmi dvouosáky spoustu a nikdy se mi to nestalo. po vydání už jsme na to byly upozorněni, ale u jiného vozu (Vtu). Bylo to ale jen v určitém konkrétním případě. Pokud jsem ten conssist poskládal nově, problém zmizel.... Budu se tím zabývat, ale zatím opravdu nevím kde hledat chybu.
Díky za info. Přeskládal jsem Z-ky a výsledek byl stejný. Zjistil jsem že se to stává když děláš aktivitu a dáš play
tak to dopadne špatně. Pak jsem si aktivitu uložil a nahrál a sluníčko svítí Z-tky se vlní jak mají a já odjíždím po pláží na bílém koni s krásnou dívkou do slunečního svitu. Nikdy neberte drogy ! Nikdy nikomu neberte drogy!
Asi je to problém hry !!!! A ještě musím poděkovat za hru !!! A ještě jednou díky

PS: Neuvažuješ o zplnohodnotnění hlavní trati ?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

jstange píše:3. Pri presunu z 1. stupne na nulu spadne vykon motoru okamzite k zemi (je to videt i na ampermetru), coz zpusobuje lehke skubnuti. Pokud clovek jede tak, ze strida stupen 1 a 0 (coz je docela casto), masina sebou lehce skube. Mozna se to tak ma chovat, nevim. Presun mezi ostatnimi stupni, stejne jako z 0 na jedna, je "vyhlazeny" a zadne skubani se pri nem neobjevuje.
Trošku jsem se tím zabýval. Tažnou sílu na jednotlivých stupních lze upravit, ale je potřeba mít úplnou trakční charakteristiku aby z toho nevznikl nějaký úplný nesmysl (momentálně je to nastaveno dle otáček motoru na jednotlivém stupni). A tu nemáme. Nelineární snížení proudu a výkonu trakčních motorů ale ošetřit neumím. Stejně to je ale i na 151/350 a tam to nikomu nevadilo :D. Když to nedokázal Michal, já určitě ne :D. Sice by šla pomocí skriptu ovládat animace ampérmetru, ale na chování lokomotivy by to vliv nemělo.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od kiski »

Roman, neexistuje náhodou u nejakého modelu modifikovanie trakčnej charakteristiky pomocou skriptu?? Zdá sa mi, že som niečo zahliadol u modelu Class86, ale zrejme triafam mimo misu... :D
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

Nevím , jestli jsem tě dobře pochopil :D. Pomocí skriptu to není třeba řešit. Charakteristiky zadáváš v TractiveEffortVsSpeed.csv a TractiveEffortVsThrottle.csv . Zbytek řídí simulační blueprint dle hodnot tam zadaných. Pokud by to šlo nějak obejít přímo v lua sim, nebylo by to špatné. Ale to už je jiná liga :D. Já skriptuju na úrovni mateřské školky :D
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od jstange »

Roman píše: Trošku jsem se tím zabýval. Tažnou sílu na jednotlivých stupních lze upravit, ale je potřeba mít úplnou trakční charakteristiku aby z toho nevznikl nějaký úplný nesmysl (momentálně je to nastaveno dle otáček motoru na jednotlivém stupni). A tu nemáme. Nelineární snížení proudu a výkonu trakčních motorů ale ošetřit neumím. Stejně to je ale i na 151/350 a tam to nikomu nevadilo :D. Když to nedokázal Michal, já určitě ne :D. Sice by šla pomocí skriptu ovládat animace ampérmetru, ale na chování lokomotivy by to vliv nemělo.
Diky moc za info. Chapu, ze to asi neni jednoduche. Jen otazka: proc kdyz vykon stoupa, tak zjevne stoupa postupne, ale posun na 0 je vzdy narazovy? Je to proste chovani hry? Stejne tak mam pocit, ze kdyz snizuju stupne, taky to jde takypostupnedolu, jen na tu nulu to spande skokove.
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od jstange »

Tim nelinearnim snizenim proudu a vykonu myslis to, ze kazdy stupen linearne pridava vykon? Pokud ne, mozna by tady proti tomu cukani pomohlo trochu snozivit vykon stupne 1, at to neni takovy skok?

A jestli se muzu zeptat a neni prilis zdlouhave to popsat, jaky maji vyznam hodnoty v tom TractiveEffortVsThrottle.dcsv filu?

<CSVItem>
<cCSVItem d:id="2">
<X d:type="sFloat32">0</X>
<Y d:type="sFloat32">0</Y>
<Name d:type="cDeltaString"></Name>
</cCSVItem>
<cCSVItem d:id="3">
<X d:type="sFloat32">100</X>
<Y d:type="sFloat32">88</Y>
<Name d:type="cDeltaString"></Name>
</cCSVItem>
</CSVItem>


P.S. Vite nekdo, proc tu nefunguje tag Code? Dostal jsem pri jeho pouziti nejaky error z php.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

Však já výše píšu, že tažnou sílu na jednotlivých stupních lze upravit ;) . Jen není dostupná úplná trakční charakteristika. Jediné, co máme je počet otáček na každém stupni. Dle toho je to nastavené. Dodej charakteristiku a já ti to nastavím :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

Neřešili :) . Ale stupňovitě to jde dolů mezi všemi stupni. Alespoň u mě ano :) .

https://www.youtube.com/watch?v=xUIZ6OZX704
čas 2:00 a více ;)
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od jstange »

Michal píše:
Roman píše:Stejně to je ale i na 151/350 a tam to nikomu nevadilo :D. Když to nedokázal Michal, já určitě ne :D.
Nějak si nevybavuju, že bychom to u x5x vůbec řešili. ;) Ale tam to asi nebude tak markantní, když stupeň 1 nemá téměř žádný výkon. Takže při přechodu z 1 na 0 se nestane skoro nic.
To presne si taky myslim, u Tu je problem, ze stupen 1 znamena sam o sobe velky skok.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

Jak píšu, sežeňte charakteristiku a já vám dám na ty stupně přesnou tažnou sílu. ;) . Ale jen proto, že to "škube" nebudu nastavovat nějaké fiktivní parametry :) .
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od jstange »

Roman píše:Jak píšu, sežeňte charakteristiku a já vám dám na ty stupně přesnou tažnou sílu. ;) . Ale jen proto, že to "škube" nebudu nastavovat nějaké fiktivní parametry :) .
Jasně, že ji nemám k dispozici, ale popravdě je otázka, zda mít správné parametry je to řešení, jelikož hlavní problém je prostě v tom, že to nárazově skočí dolů, můj laický odhad je, že v reálu se to prostě takto nechová.

Mám z vašich reakcí pocit, že si myslíte, že celou diskuzi se snažím vás dotlačit k nějakému řešení. Tak to fakt není. Chápu, že to není jednoduchá nebo spíše je to vyloženě neřešitelná věc.

Napadlo mě zkusit zapátrat třeba na uktrainsim, jestli to někdo neřešil a nebyl by ochoten poradit nebo nasměrovat. Já o celé této problematice nic nevím, ale možná bych do toho aspoň mohl takto trochu proniknout.

Mimochodem, jak se to bere na tomto fóru s tykáním a vykáním? Předtím jste mi začal tykat, nyní vykáte, mně je to upřímně jedno, ale mohli bychom nepřepínat ;)
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Dusan »

jstange píše:Mimochodem, jak se to bere na tomto fóru s tykáním a vykáním? Předtím jste mi začal tykat, nyní vykáte, mně je to upřímně jedno, ale mohli bychom nepřepínat ;)
Přesně: "Neživíš, tak nepřepínej" :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

jstange píše: Jasně, že ji nemám k dispozici, ale popravdě je otázka, zda mít správné parametry je to řešení, jelikož hlavní problém je prostě v tom, že to nárazově skočí dolů, můj laický odhad je, že v reálu se to prostě takto nechová.....
Pro mě je to zatím uzavřená věc ;). Až budou podklady, nastavím to dle nich. Ale rovnou píšu, že to škubání "odstranit prostě neumím" :D . Stejně tam potom bude, jelikož tam není téměř nulový výkon jako u 151 ;)
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od jstange »

Roman píše:
jstange píše: Jasně, že ji nemám k dispozici, ale popravdě je otázka, zda mít správné parametry je to řešení, jelikož hlavní problém je prostě v tom, že to nárazově skočí dolů, můj laický odhad je, že v reálu se to prostě takto nechová.....
Pro mě je to zatím uzavřená věc ;). Až budou podklady, nastavím to dle nich. Ale rovnou píšu, že to škubání "odstranit prostě neumím" :D . Stejně tam potom bude, jelikož tam není téměř nulový výkon jako u 151 ;)
Jasně, přesně to píšu nahoře, taky si myslím, že toto stejně nepomůže...
voyager13
Příspěvky: 18
Registrován: sob 07. led 2012 16:20:22

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od voyager13 »

voyager13 píše:
Roman píše:Bohužel já osobně netuším, čím to může být. Dvounápravové vozidla to občas dělají (hodně výjimečně). Třeba na to časem přijdeme. Já osobně jsem toho najezdil s těmi dvouosáky spoustu a nikdy se mi to nestalo. po vydání už jsme na to byly upozorněni, ale u jiného vozu (Vtu). Bylo to ale jen v určitém konkrétním případě. Pokud jsem ten conssist poskládal nově, problém zmizel.... Budu se tím zabývat, ale zatím opravdu nevím kde hledat chybu.
Díky za info. Přeskládal jsem Z-ky a výsledek byl stejný. Zjistil jsem že se to stává když děláš aktivitu a dáš play
tak to dopadne špatně. Pak jsem si aktivitu uložil a nahrál a sluníčko svítí Z-tky se vlní jak mají a já odjíždím po pláží na bílém koni s krásnou dívkou do slunečního svitu. Nikdy neberte drogy ! Nikdy nikomu neberte drogy!
Asi je to problém hry !!!! A ještě musím poděkovat za hru !!! A ještě jednou díky

PS: Neuvažuješ o zplnohodnotnění hlavní trati ?
Omlouvám se za mystifikaci ale asi to není problém hry. Kdykoli připojím za D-u Z-tku tentokrát tam mám 2077
tak to prostě dělá a to tak že pořád. Může být problém v D-u?
Honza
ifivecz
Příspěvky: 1
Registrován: úte 24. úno 2015 18:44:09

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od ifivecz »

Ahoj, mám problém. Při každém zapnutí tratě (volná jízda, scénář) mi naskočí "Route is locked". Neví někdo co s tím?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

voyager13 píše:
Omlouvám se za mystifikaci ale asi to není problém hry. Kdykoli připojím za D-u Z-tku tentokrát tam mám 2077
tak to prostě dělá a to tak že pořád. Může být problém v D-u?
Honza
Tak na to proč to dvounápravové vozy dělají jsem nepřišel, ale už dříve jsem vymyslel "vychytávku" díky které se dvounápravové vozy chovají korektně. Zatím to leží u Pikka už nějakou dobu. Zkusím se s Honzou domluvit na aktualizaci. Původně jsem myslel, že by tam byla i aktualizace Tůčka (brzdič + pár drobností), ale jelikož to není otestované a já momentálně nemám a výhledově ani nebudu mít na tvorbu do RW čas, vydali by se jen ty vozy aby Vám to nezlobilo.
ifivecz píše:Ahoj, mám problém. Při každém zapnutí tratě (volná jízda, scénář) mi naskočí "Route is locked". Neví někdo co s tím?
To nám moc neřekne ;)
Napiš jakou máš verzi hry, udělej log s výpisem chyb.... Ať je z čeho vycházet. Pokud je to varez nebo neaktuální verze, tak ti tu nikdo nepomůže.....
stasek
Příspěvky: 58
Registrován: pát 05. lis 2010 11:45:45

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od stasek »

Dobrý večer,nainstalováno snad mám vše potřebné včetně AZD přejezdů, bohužel se mi ale ve hře nezobrazují (obr). Nevíte kde by mohla být chyba, příp. co mi chybí nainstalovat? Děkuji
Přílohy
Screenshot_Uzkorozchodka_51.07173-6.94404_12-00-27.jpg
Odpovědět