Úzkorozchodka - hlášení chyb

Připravované nebo vydané tratě do RS
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od jstange »

radim291 píše:a nevíte kdy bývá nejlevnější kdy jsou na to slevy ve steam?
Pred temer mesicem skoncily vanicni akce. Pokud nebude neco mimoradneho, dalsi bude nekdy koncem cervna/v prvni pulce cervence. Neco byva take kolem Velikonoc, ale tam vetsinou neni slevnen cely katalog.

Zaroven male upozorneni - European Asset Pack je soucasti spousty starsich trati, napriklad Ruhr-Sieg Line, pokud se nemylim, takze je mozna vyhodnejsi zakoupit primo nekterou trat, nez kupovat zvlast jen tento pack, ktery nic zvlastniho neprinasi.

Dalsi moznosti je pokusit se nekde koupit DVD verzi TS2012, mel by v ni byt steam kod, tento asset pack byl soucasti TS2012.

Vsechny rady ale radeji berte s rezervou a radeji si nekde overte, nejsem si vsim 100% jist (spis tak na 95%).
radim291
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 02. říj 2014 21:23:25

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od radim291 »

a v jaky slozce bych nasel ........ jak jste psal ty starsi trati tak kde přesne
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od jstange »

Dneska jsem se konecne opet dostal k teto skvele trati a musim rict, ze je opravdu vynikajici, zvlaste jeji celkova atmosfera.

Zaroven bych rad nahlasil tyto moje postrehy:

1. QD, start Hurky, cil Kunzak, v Kunzaku stoji na vedlejsi koleji nakladni vlak, ktery ovsem trci do hlavni koleje, takze vse skonci srazkou. Pokud clovek hodne zpomali, da se "odtlacit" ;)

2. Je zrychleni Tu 47 skutecne realne? Prijde mi, ze uz na prvni stupen ma pomerne silnou akceleraci, dival jsem se na cab ride video zde:

https://www.youtube.com/watch?list=PLj8 ... 1421782837

a mam dojem, ze odpich je vyrazne mensi. Ale muze to byt jen zdani. Je ovsem pravda, ze pokud dam pri rozjezdu 1. stupen a vzapeti druhy, je to trochu zihadlovite (se dvema vagony).

3. Pri presunu z 1. stupne na nulu spadne vykon motoru okamzite k zemi (je to videt i na ampermetru), coz zpusobuje lehke skubnuti. Pokud clovek jede tak, ze strida stupen 1 a 0 (coz je docela casto), masina sebou lehce skube. Mozna se to tak ma chovat, nevim. Presun mezi ostatnimi stupni, stejne jako z 0 na jedna, je "vyhlazeny" a zadne skubani se pri nem neobjevuje.

To by bylo asi vse. Jeste jednou velke diky za trat a lokomotivu!
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od jstange »

radim291 píše:a v jaky slozce bych nasel ........ jak jste psal ty starsi trati tak kde přesne
To neni v zadne slozce, to si musite koupit na steamu. Pokud napr. trat Ruhr-Sieg Line mate, musite ji videt v seznamu trati ve hre.

V Content\Routes ma potom kod:

00000004-0000-0000-0000-000000000000
radim291
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 02. říj 2014 21:23:25

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od radim291 »

ten assetpack jsem si koupil a nic Žádný Lide není to tím že jsem to koupil AZ po nainstalováni hry a co mám dělat??
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

jstange píše:Dneska jsem se konecne opet dostal k teto skvele trati a musim rict, ze je opravdu vynikajici, zvlaste jeji celkova atmosfera.

Zaroven bych rad nahlasil tyto moje postrehy:

1. QD, start Hurky, cil Kunzak, v Kunzaku stoji na vedlejsi koleji nakladni vlak, ktery ovsem trci do hlavni koleje, takze vse skonci srazkou. Pokud clovek hodne zpomali, da se "odtlacit" ;)

2. Je zrychleni Tu 47 skutecne realne? Prijde mi, ze uz na prvni stupen ma pomerne silnou akceleraci, dival jsem se na cab ride video zde:

https://www.youtube.com/watch?list=PLj8 ... 1421782837

a mam dojem, ze odpich je vyrazne mensi. Ale muze to byt jen zdani. Je ovsem pravda, ze pokud dam pri rozjezdu 1. stupen a vzapeti druhy, je to trochu zihadlovite (se dvema vagony).

3. Pri presunu z 1. stupne na nulu spadne vykon motoru okamzite k zemi (je to videt i na ampermetru), coz zpusobuje lehke skubnuti. Pokud clovek jede tak, ze strida stupen 1 a 0 (coz je docela casto), masina sebou lehce skube. Mozna se to tak ma chovat, nevim. Presun mezi ostatnimi stupni, stejne jako z 0 na jedna, je "vyhlazeny" a zadne skubani se pri nem neobjevuje.

To by bylo asi vse. Jeste jednou velke diky za trat a lokomotivu!
1. prověřím
2. rozložení výkonu nastaveno dle charakterisky.... Může to ovlivňovat celkové chování vozidel v TS. Přeci jen to není až tak reálné. Dost jsme o tom diskutovali.
3. Nula je nula. Dojde k odpojení výkonu při regulátoru v poloze 0. Vlastnost hry.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

radim291 píše:ten assetpack jsem si koupil a nic Žádný Lide není to tím že jsem to koupil AZ po nainstalováni hry a co mám dělat??
Spustit LogMate při startu hry a výpis sem dát. Jak na to, je na fóru popsáno už mnohokrát. Hledej.
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Dusan »

Roman píše:
jstange píše:Zaroven bych rad nahlasil tyto moje postrehy:
1. QD, start Hurky, cil Kunzak, v Kunzaku stoji na vedlejsi koleji nakladni vlak, ktery ovsem trci do hlavni koleje, takze vse skonci srazkou. Pokud clovek hodne zpomali, da se "odtlacit" ;)
...
1. prověřím
Na stejný problém jsem opakovaně narazil taky.
radim291
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 02. říj 2014 21:23:25

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od radim291 »

a prosimtě já tam nemám vůbec ty návěstidla žádný :cry:
Mraca121
Příspěvky: 85
Registrován: ned 10. úno 2013 19:20:55

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Mraca121 »

Pokud myslis navestidla jako svetelna nebo mechanicka tak v cele uzkorozchodce je tam nema nikdo. Navestidla jsou co jsem tak sledoval vseho vsudy dve a to svetelne seradovaci navestidla v Hradci. Jinak na uzke se jezdi jak bylo receno podle predpisu D3 coz je Zjednoduseny predpis pro organizovani a provozovani drazni dopravy. Takze do stanic slouzi jako vjezdove navestidlo Lichobeznikova tabulka.
radim291
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 02. říj 2014 21:23:25

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od radim291 »

a nemám tam vůbec nastupiště a koleje jen to ma obrysy a je to žluto černy s nápisem neco texture
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

Dusan píše:
Roman píše:
jstange píše:Zaroven bych rad nahlasil tyto moje postrehy:
1. QD, start Hurky, cil Kunzak, v Kunzaku stoji na vedlejsi koleji nakladni vlak, ktery ovsem trci do hlavni koleje, takze vse skonci srazkou. Pokud clovek hodne zpomali, da se "odtlacit" ;)
...
1. prověřím
Na stejný problém jsem opakovaně narazil taky.
Zkuste tuto opravu QD scénáře. Mělo by to být OK.

http://uloz.to/xKPJkiuP/qd-hurky-oprava-rwp
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Dusan »

Roman píše:Zkuste tuto opravu QD scénáře. Mělo by to být OK.
http://uloz.to/xKPJkiuP/qd-hurky-oprava-rwp
Už je to v pořádku, díky! :D
voyager13
Příspěvky: 18
Registrován: sob 07. led 2012 16:20:22

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od voyager13 »

Ahoj !
Jen dotaz - moc tomu nerozumím.
Mám consist TU-47.011 - D-u - Zu2077 - Zu2068 - Zu2002 a ten přední díl Zu 2068 (směrem k mašině) se tváří jako by byl vykolejený - je mimo osu jízdy a vadí to hlavně v obloucích na rovině je to v pořádku. Ale na výhybkách to vypadá hrozně. Asi sem něco udělal špatně - prosím o radu. Děkuji Honza
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Dusan »

voyager13 píše:Ahoj !
Jen dotaz - moc tomu nerozumím.
Mám consist TU-47.011 - D-u - Zu2077 - Zu2068 - Zu2002 a ten přední díl Zu 2068 (směrem k mašině) se tváří jako by byl vykolejený - je mimo osu jízdy a vadí to hlavně v obloucích na rovině je to v pořádku. Ale na výhybkách to vypadá hrozně. Asi sem něco udělal špatně - prosím o radu. Děkuji Honza
Jeden obrázek vydá za tisíc slov ;)
voyager13
Příspěvky: 18
Registrován: sob 07. led 2012 16:20:22

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od voyager13 »

Zdravím a obrázek přikládám...
Přílohy
Uzkorozchodka.jpg
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

Bohužel já osobně netuším, čím to může být. Dvounápravové vozidla to občas dělají (hodně výjimečně). Třeba na to časem přijdeme. Já osobně jsem toho najezdil s těmi dvouosáky spoustu a nikdy se mi to nestalo. po vydání už jsme na to byly upozorněni, ale u jiného vozu (Vtu). Bylo to ale jen v určitém konkrétním případě. Pokud jsem ten conssist poskládal nově, problém zmizel.... Budu se tím zabývat, ale zatím opravdu nevím kde hledat chybu.
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od jstange »

Roman píše: Zkuste tuto opravu QD scénáře. Mělo by to být OK.

http://uloz.to/xKPJkiuP/qd-hurky-oprava-rwp
Ano, diky moc, je to OK!
Roman píše:
jstange píše: 3. Pri presunu z 1. stupne na nulu spadne vykon motoru okamzite k zemi (je to videt i na ampermetru), coz zpusobuje lehke skubnuti. Pokud clovek jede tak, ze strida stupen 1 a 0 (coz je docela casto), masina sebou lehce skube. Mozna se to tak ma chovat, nevim. Presun mezi ostatnimi stupni, stejne jako z 0 na jedna, je "vyhlazeny" a zadne skubani se pri nem neobjevuje.
3. Nula je nula. Dojde k odpojení výkonu při regulátoru v poloze 0. Vlastnost hry.
Samozrejme absolutne nevim, jak se hra v defaultu chova, ale prave jsem pro srovnani zkousel vR BR232 a rozdil je prave ten, ze tam pri stahovani stupnu (a stejne tak pri stazeni z 1 na uplnou 0) rucicka, i kdyz velmi rychle, tak proste postupne klesa, u Tu47 tam skokove spadne. Nevim, jestli to ostatni nejak dodatecne skriptuji nebo v cem je ten rozdil, ale i v realu jiste vykon nespadne skokove na nulu, ale (treba i velmi rychle) prece jen postupne spadne. Uprimne bych to nijak neresil, pokud by to neznamenalo, ze pri jizde, kde skacete neustale z 0 na 1 a zpet, masina sebou vzdy neskubla.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od Roman »

K tom Ti můžu napsat jen jediné. Vím že to některé addony mají ošetřené, Ale já to prostě jinak neumím. Konec, šmitec.
jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Úzkorozchodka - hlášení chyb

Příspěvek od jstange »

Roman píše:K tom Ti můžu napsat jen jediné. Vím že to některé addony mají ošetřené, Ale já to prostě jinak neumím. Konec, šmitec.
Jasně. Ještě jednou díky za opravu QD.
Odpovědět