CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Michal »

Tak jsem si konečně trať také nainstaloval a projel jeden přiložený scénář. Pěkné svezení s barčou po nádherné trati. Zjistil jsem, že mi chybí pár nepodstatných objektů, jako například návěstidla. :) Ale to nějak pořeším. A taky jsem zjistil, že můj PC má s tratí co dělat. Nahoře okolo Ramzové v pohodě, ale dole Jindřichov - Hanušovice FPS kolem 15. :( A to jedu v okně na 720p.
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Díky moc všem za chválu. :)
K návěstidlům, samozřejmě jak už je u mě zvykem při každém vydání jsem je zapomněl přibalit, za což se omlouvám. :oops: Nahrál jsem je tedy asi hodinu po vydání zvlášť a odkaz přidal k download stránce. Pokud tam ještě nějaké chybí, tak bych potřeboval vědět které to jsou, abych je mohl přibalit. Je totiž možné, že je mám z nějaké jiné trati. O náročnosti úseku prakticky Branná - Hanušovice vím, ale bude to chtít větší přestavbu a to je na delší čas. Rozhodl jsem se to tedy udělat až po tom, co trať dotáhnu aspoň do Lipové Lázní, i když nějaké menší změny v tomto úseku jsou patrné už teď. :)
Uživatelský avatar
adamec475101
Příspěvky: 57
Registrován: úte 12. dub 2016 17:48:11
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od adamec475101 »

Okomentoval bych tuhle trať jednoslovně, ale výstižně - WAU! Naprostá nádhera! Autor má u mě OBROVSKÝ obdiv, protože vím, co je to za mravenčí práci. Sám jsem se pokoušel stavět trať, ale po 4 km tratě a 100 hodinách práce jsem se na to vykašlal :D
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Hekl338 »

Presiel som si usek Hanusovice-Ramzova. Trat je pekna, niektore casti su naozaj spracovane precizne do detailu. V celom useku mi chybali zrejme nejake piskacky, mal som miesto nich flasky, ale mozno som len cosi zle stiahol. Neviem, ci to je zamer, ale jazda v kabine mi prisla akoby som sedel na vodnej posteli :D Neviem, ci je tam skutocne ta trat tak rozbita, ale to hupanie je az moc. Zaciatky niektorych oblukov su zrejme zle spravene, uz som mal pocit, ze som vykolajil. Este moj osobny pohlad na krajinu. Priznam sa, v niektorych usekoch som sa nudil, pretoze mi to prislo ako copy a paste. Stejne stromy, stejna trava aj niekolko km, mam na mysli hlavne blizko u trati, mozno by stalo za to to trochu spestrit a obmenit.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Michal »

Ani s aktualizovaným balíkem objektů u mě žádná změna. Vypadá to, že mně chybí všechna (skupinová?) odjezdová návěstidla. Jediné odjezdy mám v Hanušovicích. Asi jsem něco zaspal a neaktualizoval. :) Jinak jak píše Hekl, místy to při jízdě pěkně škubne, až má člověk strach, že vykolejil. Nevím, jak moc to tam houpe v reálu, ale takhle bych řekl, že je to zralé na podbíječku. :mrgreen:
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Aktualizovaným balíkem? Však jsem psal že jsem tam přidal zvlášť odkaz na download stránku http://jachyhm.cz/subdomeny/rw/download/2016/11/292v2/ . Balík aktualizovat nemůžu, protože ho na ten server z nějakého neznámého důvodu nenahraju. :)
V reálu se ta trať doslova rozpadala, ale uznávám že to možná houpe až moc. Přecejen bude asi rozdíl jet to při 15 fps a 60 fps. :D Ale některým se to zas líbí, tak nevím. To škubání se mi tam z nějakého neznámého důvodu na kolejích dělá, ale proč netuším. Nicméně když to rozpojím a budu se to snažit zas spojit, tak budu rád když to udělám tak za 50 let. :D Už jsem i psal, že by bylo dobré kdyby se našel nějaký hodný kolejář co by mi ty koleje natáhnul bez tolika chyb, nicméně pokud už se našel, tak po tom co uviděl sklonové poměry měnící se třeba i na 20 metrech ho ta chuť pomáhat jaksi přešla. A vůbec se mu nedivím. :lol:
Ke krajině, záleží kterej úsek myslíš. Hanušovice - Branná je opravdu copy a paste, ale ten chci postavit znovu. Pokud myslíš Branná - Ramzová, tak ten je stavěn celý ručně a nějaké opakování je spíš způsobeno mou nedostatečnou představivostí. Na 10 kilometrech lesa už je snad nemožný stavět tak aby se krajina neopakovala. Ale třeba to taky časem nějak spetřím. :)
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od sasule »

Zdeňku, ohledně toho škubání, bych primárně viděl problém v tom, že tam máš místa, kde je zapnuto naklápění a třeba v půlce oblouku najednou naklápění vypnuté. To potom háže jak hrom.

V minulé verzi dokonce bylo naklápění zapnuté na části výhybek v Branné (myslím, že na koleji nejdál od staniční budovy) na Hanušovickém zhlaví (neznám přesně stanice, tak je to třeba jinak pojmenované...)

Zjistíš to, když půjdeš po kolejích a uvidíš místa, kde kolej není hladká - má hrby. Tak to je to "ono".
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Michal »

No jo, se mnou je to těžké, když jsem to stahoval odsud: http://jachyhm.cz/subdomeny/rw/download ... tualizace/
A ten balík objektů byl opravdu větší, než ten, který jsem stahoval prve. Oba je mám stále v počítači. Původní má velikost 298 971 282 a ten nový 298 978 536. Tak jsem měl za to, že to je ono. :oops:
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Vlastik »

sasule píše:Zdeňku, ohledně toho škubání, bych primárně viděl problém v tom, že tam máš místa, kde je zapnuto naklápění a třeba v půlce oblouku najednou naklápění vypnuté. To potom háže jak hrom.

V minulé verzi dokonce bylo naklápění zapnuté na části výhybek v Branné (myslím, že na koleji nejdál od staniční budovy) na Hanušovickém zhlaví (neznám přesně stanice, tak je to třeba jinak pojmenované...)

Zjistíš to, když půjdeš po kolejích a uvidíš místa, kde kolej není hladká - má hrby. Tak to je to "ono".
Jednodusi bude mit kdyz si 6x zmackne mezernik a uvidi kde to ma naklopene podle barvy.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od sasule »

Pravda. A máme tu jasný důkaz, že po náročném dni se na nejjednodušší fintu nejsnáze zapomene...
Jack.Grave
Příspěvky: 116
Registrován: úte 02. bře 2010 4:51:40
Bydliště: Praha

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Jack.Grave »

Pracovní screenshot z připravovaného scénáře pro SŽDC Trať 292:
Obrázek

USATC S160 (ČSD 456.1) na fiktivním fotovlaku na trati. Jenom trochu dost musím pozměnit složení consistu, jelikoš mi mašinka zdechla uprostřed stoupání. Jack
"Grau, teurer Freund, ist alle Theorie" J.W Goethe
Marek 105
Příspěvky: 5
Registrován: stř 04. úno 2015 17:17:56

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Marek 105 »

Chtěl bych se zeptat, pokračuje se v tvorbě na trati?
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Zájemci můžou stahovat již třetí verzi Slezského Semmeringu, neboli trati z Hanušovic do Horní Lipové. Oproti minulé verzi je největší změnou doplnění všech dosud chybějících originálních objektů a také výměna stávajících objektů jiných autorů. Z důvodu začínajícího školního roku a s tím i pro mě spojeného pokračování ve stavbě pultu lokomotivy 362 pro Railworks vydávám trať již teď, přestože je tam ještě několik nedodělků. Tento pult byl také důvod, proč jsem se trati nemohl více věnovat a za rok dostavěl jenom takový kousek. Návrh veškeré elektroniky na něm jsem dělal já, k tomu také programování a spolupracoval jsem na montáži celého pultu dohromady. Po roce a něco navíc se tedy můžete projet jen o kousek delší tratí, snad ale o to lepší. Všechny potřebné informace najdete v Readme, v případě jakýchkoliv problémů piště na stránku do komentáře.
Tak šťastnou jízdu! :)
Download

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Břetislav
Příspěvky: 79
Registrován: ned 17. čer 2018 20:29:34
Bydliště: Příbram

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Břetislav »

Super! :D
Díky českým autorům do RW nikdy nepřestávám ztrácet chuť v hraní RW.
Talacko
Příspěvky: 34
Registrován: úte 26. led 2016 11:08:00

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Talacko »

Paráda, jsem moc rád, že se práce na stavbě trati nezastavila a postupně se blížíš k Jeseníku. Jsem rád, že tato trať specifická svými sklonovým poměry, vznikla pro RW. Díky.
SmokeyCheetah
Příspěvky: 59
Registrován: sob 21. črc 2018 14:48:16

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od SmokeyCheetah »

Tuto trať bohužel nemohu již nikde dohledat :(
Jack.Grave
Příspěvky: 116
Registrován: úte 02. bře 2010 4:51:40
Bydliště: Praha

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Jack.Grave »

"Grau, teurer Freund, ist alle Theorie" J.W Goethe
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Echineo »

A povieš mi ako si to odtiaľ stiahol keďže link nefunguje? :lol:
Jack.Grave
Příspěvky: 116
Registrován: úte 02. bře 2010 4:51:40
Bydliště: Praha

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Jack.Grave »

Tak nic toho sem si po noční nevšiml. Jack
"Grau, teurer Freund, ist alle Theorie" J.W Goethe
SmokeyCheetah
Příspěvky: 59
Registrován: sob 21. črc 2018 14:48:16

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od SmokeyCheetah »

Děkuji, ale odkaz tam na Download je vypnutý, avšak cením si vaši ochoty.
Odpovědět