CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Zatím první zastávka v trati jménem Potůčník je hotová. Teď se vrhnu na Hanušovice, i když se těch kolejí bojím jak čert kříže. :lol:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Jurajs_89 »

Druhej Roman :o. Ten první screan vypadá jako fotka a zbytek je famózní. Držím palce!
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od alesmafia1 »

Budeš druhý :D , moje trať co jsem ještě nezveřejnil ani screen bude mít 22 km :D
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Pikku »

zdenekpetrzd píše: ... i když to asi bude nejkratší trať do Railworksu (z Hanušovic do Jeseníku je to jen 40km). ...
Nejsem žádný nolifer, takže pro mě je to ideální délka. Nic se nemá přehánět :) Screeny jsou naprosto ef ef, moc se těším.
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Téměř po měsíci se znovu hlásím dalším pokrokem. :D Minulý měsíc moc času nebylo a ten co byl jsem využil k výletům do Jeseníků, kde kvůli nedostatku 750.7 jezdily berty a 754. Když už jsem tam byl, tak jsem nafotil několik budov které by se měli při letošní výluce bourat, ať mám pak z čeho udělat textury, ale o tom až někdy později. K Hanušovicím jsem se ještě nedostal, ale pomalu se blížíme k značce značící začátek obce Jindřichov. Někde ještě chybí nějaké drobnosti jako sloupy vysoké napětí nebo několik zahrádek, ale to se dodělá. :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Kal000px »

Vypadá to luxusně :)) jen mě napadá, kolik tam máš fps? :D docela se bojím :mrgreen:
Jede jede mašinka..
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Díky, na mým 6 let starým notebooku s nastavením vše na low okolo 15fps, což je lepší jak na půlce té tvé trati. :lol: Navíc tam není použitý jediný assets block, takže ani žádné velké propady tam nejsou. ;)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Hekl338 »

zdenekpetrzd píše: Navíc tam není použitý jediný assets block, takže ani žádné velké propady tam nejsou. ;)
15 ti ukazuje TS, zrejme to bude podstatne mensie :D A to nechcem vidiet pri nastaveni na full aj pri naslapanej zostave. Nepouzit asset block bolo zrovna nerozumne.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od KaMat »

Ty máš super výhodu, že ti trať vede mezi kopci, takže krajinu nemusíš sekat tak daleko. Pouč se z toho co ti napsal Hekl ;)
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

A kolik je potom ty 4fps když jedu kolem assets blocku se smrčky na trati 220? :lol: Řekl bych, že tyhle stromky jsou perfektně optimalizovaný (narozdíl od těch ruských), takže i když jich použiji víc tak fps žerou jen málo. Když to porovnám s testovácí tratí na které mám minimum 13fps, tak na této trati mám minimum 9fps. To zas není takový rozdíl. ;) Tyhle fps mám na nízkém nastavení se scenery density na plno, takže na max nastavení by to musel někdo zkusit.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Hekl338 »

Elaboratov som na tuto temu popisal dost a to aj ohladne asset blockov, takze znovu sa rozpisovat nebudem. Ostatne, je to tvoja trat, tvoja vec :) Za hranicnu hodnotu, kedy ludkse oko vnima obraz ako plynuly sa povazuje 24 FPS. Ak si spokojny s 9-15, je tato debata zbytocna:)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od kuboss »

Ja by som to nehrotil. Pošli to niekomu na test, niekomu kto ma FPS jednotlivých dostupných tratí už trochu v oku a výsledok bude jasný. Buď sa to bude dať hrať, alebo to bude v šuflíku "PC pre NASA".
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Kal000px »

Když se na asset blocky při stavbě lesa vykašleš úplně, tak to bude snad ještě horší, než kdyby jich tam bylo plno. ;) Ano, stavět asset blocky 2x2 km nebylo nejštastnější řešení, okolo toho se tady psalo dost, ale stavět lesy bez nich taky nejde. Pokud máš trať v údolí, tak to máš jednoduchý, les blízko trati si udělej z 3D stromů, ať to nějak vypadá a zbytek nasázej lesy do asset blocků, nejlíp tak 150x150 metrů, to ještě jde.
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Roman »

Ohledně lesů už opravdu bylo napsáno hodně. Inspirujte se v Heklově ZSR 170.
Pokud máš ale lesy jen ze skupin 2D stromů, je to cesta do pekla. Assets blok není samoúčelný. Sice se načítá (Lody) jinak, ale zase objekt v něm hra klonuje a zátěž pak je nižší, než u skupiny stromů, kde se každý objekt načte samostatně.
Kal000px - ovi jsem doporučoval kompromis velikosti ( on je měl opravdu mega :) )a vhodné "olemování" 3D stromy v blízkosti trati. Skupiny používat opravdu jen tam, kde je samostatná skupina stromů :D .
Další věc je, zda nehlídat i to, aby assets blok nezasahoval do dvou sousedních čtverců. Ale to jsem netestoval....
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Díky za rady, teď ale nastává otázka co je lepší mít les ze skupin stromů nebo mít les kde budou na sobě ležet 2-3 assets blocky (1. smrky, 2. břízy a buky a případně 3. na keře a duby) 150x150m :?: Na smrkový lesy to použiju, ale na u těch smíšených si nejsem jistej co je lepší (teda za předpokladu, že chci aby to vypadalo zhruba stejně). :?
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Kal000px »

Pokud máš takhle lesy jen v údolí a maximálně na vrcholcích, tak to tak klidně udělej ;) to není taková zátěž, takhle to vypadá že má ten les tak šířku 200 metrů, to je v pohodě ;) u mě to byly lesy 2x2 km, však jsi to sám hrál. Tak tohle prosím nedělej :D
Jede jede mašinka..
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Skoro ses trefil. Průměr je asi 300 metrů, nejvíc pak 580m. :) Jinak si myslím že víc fps sežere ta tráva než lesy. :D
zdenekpetrzd
Příspěvky: 68
Registrován: sob 02. srp 2014 20:01:15

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od zdenekpetrzd »

Blížíme se ke stanici Jindřichov na Moravě... :) Zkoušel jsem místo skupin stromů použít assets blocky, ale s těmi to bylo horší a více časově náročné, takže jsem od toho upustil. Dále jsem chtěl zakolejovat Hanušovice, ale skolony které jsou rozděleny na více tratí, na sebe nenavazují, takže na vyhýbkách na jednom zhlaví byl sklon 3 promile, a na druhém asi 15 promile. :roll:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Příště už můžete očekávat Jindřichov a nejspíš i Nové Losiny. :)
Percy 12
Příspěvky: 164
Registrován: ned 17. led 2016 11:34:17

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Percy 12 »

Wow, nádhera, těším se na trat. :)
Talacko
Příspěvky: 34
Registrován: úte 26. led 2016 11:08:00

Re: CZ Trať 292: Hanušovice - Jeseník

Příspěvek od Talacko »

Ty Hanušovice jsem kdysi stavěl do TRS 2004. Mohl bych se doma mrknout, jak mám zhlaví sklonově vyřešené, ale na žádný problém si už nevzpomínám. Když jsem jsem ale teďka mrknul pokladů, zjistil jsem, že se dva řádky z tabulky Hanušovice - Głucholazy PKP zabloudilo do tabulky Šternberk - Hanušovice. Chybu jsem opravil, ale i tak je zde nejasnost mezi km 0,356 (=70,458) a 0,380 (=70,482). Jedná se však jen o 24m, kde bych použil sklon 15promile tak, jak je tomu na časti zhlaví směrem na Podlesí. Známé sklony jsem vyznačil do mapky, kterou zašlu na mail společně ještě s dalšími podklady pro stanici Hanušovice. Výřez z mapky jsem dal i sem. Pokud bys měl nějaké další nejasnosti, rád pomohu.
Pro orientaci v tabulkách sklonových poměrů: km 70,102 (trati Hanušovice - Podlesí) = km 0,00 (trati Hanušovice - Jindřichov)
Přílohy
Hanušovice
Hanušovice
Odpovědět