Fikce Testovací trať Martin (Bastard372)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od Hekl338 »

Na to pomoze jedine, vymodelovat, otexturovat 3D brezy a dat k dispozicii autorom trati. Alebo druha moznost, cez RW tools si ich vymenit :D
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od anry »

Hekl338 píše:Na to pomoze jedine, vymodelovat, otexturovat 3D brezy a dat k dispozicii autorom trati. Alebo druha moznost, cez RW tools si ich vymenit :D
Samozřejmě nejsem žádný stavitel, já jen jestli se ten samotný model nedá ubrat na sytosti. No posuď sám, neni jak pěst na oko?
Obrázek
Bastard372
Příspěvky: 47
Registrován: sob 01. úno 2014 18:14:56

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od Bastard372 »

noo tak o týchto som ani nevedel :mrgreen: tie dám preč tie sú tam dosť také ....
Martin
juro
Příspěvky: 36
Registrován: ned 27. pro 2015 21:25:16

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od juro »

zdravím :D

chcel by som sa len opýtať na povolenie autora, či by som si túto trať mohol dorobiť, napr. ten kpoec za ktorý sa stáča tá lokálka alebo ešte bár ďaľších miest

inač veľmi sa mi páči toto vylepšenie do Testovaciej Trate
Oddy_CZ
Příspěvky: 36
Registrován: pon 08. pro 2014 21:39:36

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od Oddy_CZ »

Super trať ! Jen sem se chtěl zeptat když se chci projed přes Quick Drive tak mi to nenabídne žádný stanice... Je to tak správně ?
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od Hekl338 »

Ono je to vec pohladu a asi aj nastavenia GK, tie stromy pouzivam tiez a az tak svetle nie su, ked ich tienuje, ako ma
Obrázek
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od Kal000px »

Záleží kam ty stromy dáš.. taky je používám, ale na světlejších místech. V TT jsou v kontrastu proti tmavýmu pozadí, proto je to tak hrozný :D
Jede jede mašinka..
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od anry »

Hekl338 píše:Ono je to vec pohladu a asi aj nastavenia GK, tie stromy pouzivam tiez a az tak svetle nie su, ked ich tienuje, ako ma
Obrázek
Takto to samozřejmě vypada normalně když to není vsazený mezi jehličnany. A ohledně nastavení GK, ostatní trate jsou v poho. Asi jde jen o lepší uspořádání. Neví te teda neco o tom sloupu s tím závažím, Co jsem dal ten screen.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od Kal000px »

Řekl bych, že ty závaží jsou umístěný na bráně která ti chybí ;)
Jede jede mašinka..
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od Josef72 »

Není spíš rozdíl ve vzdálenosti od stromů plus nastavení samotných stínů ve hře ? Už druhý LOD stínu je u těchto bříz dost nápadný. Nemyslím stín na zemi, ale korunu stromu.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od anry »

Kal000px píše:Řekl bych, že ty závaží jsou umístěný na bráně která ti chybí ;)
Nojo no, ale jaká brána to je? Asi si zase myslim že mam už postahovaný vše do této tratě. Už ji používám dost dlouho. Tak mě nasměrujte prosím.. Ale LogMate je v pohodě.
Naposledy upravil(a) anry dne ned 27. pro 2015 23:35:43, celkem upraveno 1 x.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od KaMat »

Možná nejsou detaily na 10.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od anry »

KaMat píše:Možná nejsou detaily na 10.
Mám vše naplno.
Vlastik

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od Vlastik »

anry píše:
Hekl338 píše:Na to pomoze jedine, vymodelovat, otexturovat 3D brezy a dat k dispozicii autorom trati. Alebo druha moznost, cez RW tools si ich vymenit :D
Samozřejmě nejsem žádný stavitel, já jen jestli se ten samotný model nedá ubrat na sytosti. No posuď sám, neni jak pěst na oko?
Obrázek
myslím že máš stíny na půlku nebo ještě níž,to může dělat ten dojem že se vykresluje jenom u sloupů tyč,nebo defautní stín.
To stejné u stromů,taky záleží na poloze slunce. Hekl to napsal jasně.
Bastard372
Příspěvky: 47
Registrován: sob 01. úno 2014 18:14:56

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od Bastard372 »

juro píše:zdravím :D

chcel by som sa len opýtať na povolenie autora, či by som si túto trať mohol dorobiť, napr. ten kpoec za ktorý sa stáča tá lokálka alebo ešte bár ďaľších miest

inač veľmi sa mi páči toto vylepšenie do Testovaciej Trate
mne to je jedno len po ďalšom update ti tie zmeny zmiznú
Oddy_CZ píše:Super trať ! Jen sem se chtěl zeptat když se chci projed přes Quick Drive tak mi to nenabídne žádný stanice... Je to tak správně ?
noo zatiaľ sa to nedá ale spravím to :mrgreen:
Martin
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od anry »

Vlastik píše:
anry píše:
Hekl338 píše:Na to pomoze jedine, vymodelovat, otexturovat 3D brezy a dat k dispozicii autorom trati. Alebo druha moznost, cez RW tools si ich vymenit :D
Samozřejmě nejsem žádný stavitel, já jen jestli se ten samotný model nedá ubrat na sytosti. No posuď sám, neni jak pěst na oko?
Obrázek
myslím že máš stíny na půlku nebo ještě níž,to může dělat ten dojem že se vykresluje jenom u sloupů tyč,nebo defautní stín.
To stejné u stromů,taky záleží na poloze slunce. Hekl to napsal jasně.
Tak trochu to nechápu, nic ve zlém, ale co neni jasný na tom, když píšu že mam vše naplno. A k tomuto "to může dělat ten dojem že se vykresluje jenom u sloupů tyč,nebo defautní stín."Ono když se přiblížím tak se to vystínuje.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od Hekl338 »

Pol strany, kvoli jednej breze :lol: Na okraj, vsetko naplno nemas, ten AA napriklad, coz sa podpisuje na kvalite, ale to je fuk v tejto chvili. V tvojom pripade by som skor vypol adaptive bloom a depth of field a radsej si pridal ten AA, prestane to byt v prvom rade tak divne presvetlene a nasvietene do modra, to je totiz rozdiel medzi tvojim a mojim screenom. Mozno potom tie brezy budes vnimat uplne inak. Stale mas moznost otvorit RW tools a upravit si tu texturu podla svojej chuti. Za tu dobu dohadovania sa, ci je strom pekny, alebo nie, si to mohl mat hotove aj vratane navodu, ako na to :) Neber to v zlom.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od Roman »

Já mám barvy břízy takové ;). Nevidím na tom nic špatně. Pokud používáš 3D počasí, nikdy nedosáhneš správného zobrazení. Pokud vím, ani jeden autor modelů nebo stavitel neoptimalizuje svoje projekty pro použití 3D počasí. Jen DTG.... A ti ho také moc nevyužívají. To světlo ve scéně je totiž diametrálně odlišné;) .

Léto
Obrázek

Jaro
Obrázek
Naposledy upravil(a) Roman dne pon 28. pro 2015 1:03:06, celkem upraveno 2 x.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od Hekl338 »

A pokial mas 3D pocasie, tak je to zabite dvojnasobne s tvojim nastavenim (adaptive blomm), pretoze ako pise Roman, tam je nasvit uplne iny.....
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Fiktívna Trať

Příspěvek od anry »

Tak to je super,vyzkouším. Je teda pravda, ze jsem si napoledy hrál s nastavením jestě na TS2015 a to jen kvůli fps a na obraz jsem zase tak nebral zřetel. Ja jsem jeden z těch, co si myslí že když vše zakliknou a posuvníky dají na plno, budou mít to nejlepší a nejvěrnější. Tak asi ne. I tak moc dekuji za vysvětlení. Jen pro zajímavost, davam sem totožný screen co sem dal Hekl, ale odemne, zase takovej rozdíl v tom nevidím.
Obrázek
Jo a o tom používáví 3D počasí. Mám tam zrovna takový, jaký je ve scénáři. Nebo to mam vždy otevřít a nastavit si jiný?
Po 10min.
Takže, 3D počasí vypnuto, adaptive bloom a depth of field taktéž. A že by se to nějak stmavilo jak to má Roman se říct nedá.
Obrázek
A navíc mě vznikl jinej problem při tomto nastavení. Když si dám mapu, (tu černou mřižovanou) a pohnu s ní, tak se mě celá rozmaže.
Naposledy upravil(a) anry dne pon 28. pro 2015 17:39:09, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět