CZ Trať 010:Praha-Česká Třebová (Mube)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
krovakos
Příspěvky: 72
Registrován: pon 04. úno 2013 22:35:35

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od krovakos »

Mockrát děkuji i za sebe za novou aktualizaci mapy. Řekl bych, že tvůrci trati odvádí tolik práce, že si snad každý z nás může najít hodinku nebo dvě a postahovat si, co je potřeba. Mě osobně to zabralo opravdu asi 2 hodiny a to jsem ještě nestihl věci z UKtrainsim, kde je velmi pomalá rychlost stahování, ale to jsou jen detaily. Sem tam mi třeba u Bezpráví chybí pár stromečků, což není skoro ani poznat, protože ostatní vegetace je parádní.

Pokud stáhnete všechno ze stránek http://rw.simtrains.eu/Josef72/, stejně tak všechno odsud: http://railworks.ofpmafia.eu/index.php/dl, tak spousta věcí jede. Já jsem postupoval ještě tak, že jsem si nainstaloval všechny tyto drobnosti, potom nainstaloval novou verzi tratě. Pokud něco významně nefungovalo (jako třeba kolejivo ze začátku nechtělo šlapat - chyběla spousta textur), tak jsem nainstaloval verzi tratě z 17.12.2012 a 23.12.2012 - oba jsou na uložto, každý asi 700MB a potom dal přepsat novou verzí teď z Vánoc a všechno jede parádně. Tento postup vám sice vytvoří ve hře 2 trati - PBO i starý název Praha-Brno-Olomouc, ale doplní to spoustu chybějících objektů. Instalovat do hry Objekty PBO je taktéž řešení, ale zabírá o podstatně více GB navíc. Jediné, co mi bohužel nejelo a nerozchodil jsem to nevím proč, je skutečně budova stanice v České Třebové. Pouze ta jedna budova. V objektech jí mám, pravděpodobně se v poslední verzi trati přejmenovala, nebo přesunula do jiné složky, s tím budu experimentovat až někdy později. Prozatím jsem si ji ručně v editoru do trati přidal a hotovo. Stejně tak mi chybí textura střech a sloupů na perónech v ČT a Pardubicích. Ta mi nejela nikdy ani předtím, ale to jsou detaily, které si mohu vyřešit sám a pravděpodobně je chyba u mě:-)

Čili tím chci říct.....poděkujme vývojářům za jejich práci a poděkujme nejlépe tím, že sami zapojíme aspoň trochu ruku k dílu a své problémy si vyřešme sami.
krovakos
Příspěvky: 72
Registrován: pon 04. úno 2013 22:35:35

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od krovakos »

P.S. chápu spoustu uživatelů, kteří si skutečně nevědí rady a hledají na fóru pomoc. Reaguji teď především na ty, kteří si stěžují a vyžadují po tvůrcích trati spoustu práce v podstatě jen z jednoho důvodu....aby oni sami měli jednodušší život. Jak se říká - podáš prst a utrhnou ti ruku:-)

Přeji všem hodně zdaru ve zprovozňování trati, já už mám projetý celý úsek 3x tam a zpátky a je to nádhera. Mám to štěstí, že pocházím z České Třebové a 25let jsem bydlel a vyrůstal 10m od hlavního koridoru a k babičce jezdil vlakem přes Choceň do Vysokého Mýta, takže každý centimetr trati je pro mě návratem domů:-) Děkuji všem tvůrcům.
krovakos
Příspěvky: 72
Registrován: pon 04. úno 2013 22:35:35

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od krovakos »

Ale však to není opravdu nic složitého. Ve starém dobrém MSTS to byly jiné starosti, kdy člověk v podstatě 95% času trávil přepisováním cab, wag a eng souborů, přepisoval v základních souborech cesty ke kabinám, objektům....to byly časy:-) Vzpomínám si, jak jsem byl vždycky na sebe pyšný, když jsem si dokázal převést kabinu a ovládací prvky na obrázky a každý postupně upravil, abych si vytvořil noční kabinu, kabinu s osvětlením apod. Dnes opravdu stačí stáhnout pár potřebných souborů a postupně je naházet do simulátoru a jede to. Takže zkoušejte, prakticky nemáte, co zkazit. "Naházejte" do TS všecky možné rwp, co najdete a vždy nakonec zakončete poslední verzí tratě a dejte přepsat soubory, které už tam máte a určitě z toho něco vymáčknete.

Toliko rady pro ty, kteří nejsou tak zběhlí ve vlakových simulátorech. Je to pravda, já sám jezdím v MSTS už od jeho počátku, dnes pochopitelně v novém TS, čili prakticky už 14 roků se systematicky učím všechno možné, takže toto je prkotina. Ale zvládne to každý. Zkoušejte, držím palce. Až to potom rozjedete, je to o to větší radost:-) Je k ničemu se tu navzájem obviňovat a napadat.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od anry »

Ja mam za sebou taky uz nekolik let s MSTS, shaneni trainsetu ,cab a eng souboru. Ale toto me opravdu prijde byt slozitejsi. Ja v podstate mam v teto trati vse jak ma byt, NESTEZUJI si, jen jsem reagoval. Jen me slo hlavne o tu Českou Tř. Budovu + 1 peron. Od zacatku jsem se snazil zjistit jestli tam ma byt nebo ne. Protoze me tam chodi sestující po šachovnicovém pásu. Nic vic. A sám si tam tu budovu neumim a ani nechci SÁM dávat. Na nikoho ani nechci tlacit, vim ze je to asi dost pracny, a toho si vážím. Je to super práce, co borci odvádí.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

No celý problém asi vznikl tím že u trati není žádný read me ,co se kde má nainstalovat,
bohatě stačilo napsat
Romanova testovací trat verze 4,všechny objekty ze stránek xxx,yyy,
a komerční addony,vydat seznam dostupných objektů v trati na 1500 řádkách to mě tedy moc originál nepříjde.
Zítra budu jednat s Tomášem a chybějící objekty se někam umístí,trat je ted sjízdná co se týče databáze,a objekty nijak nenaruší případné zájemce o tvorbu scénářů.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od anry »

Tak jsem se premluvil a tu ČeskouTř. jsem si tam teda dal, chvilku to trvalo a je tam. Pak jsem zkousel dodelat ten kolometr náspů pred Chocní, ale tam jsem narazil. Myslel jsem ze to kladení se bude řídit kolejiva, ale zacalo se me to zvedat nad koleje a ja nevim jak to dostat dolů. Neni tady nekde manual jak na to? Kdyz jsem se dival na predchozí verzi trate tak tam je to udelany suprove, sice s jinym naspem ale nic tam neni ve vzduchu. Ja mam koleje i tu cestu vedle ve vzduchu a chtel bych si to teda dodelat. To asi s chybejicima objektama nema nic spolecnyho, protoze tam nejsou zadne sifonky. Ten nasep ktery chci navazovat tam je ale jak rikam nevim jak ovlivnit jeho smer pri kladeni. Diky za pomoc.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

anry píše:Tak jsem se premluvil a tu ČeskouTř. jsem si tam teda dal, chvilku to trvalo a je tam. Pak jsem zkousel dodelat ten kolometr náspů pred Chocní, ale tam jsem narazil. Myslel jsem ze to kladení se bude řídit kolejiva, ale zacalo se me to zvedat nad koleje a ja nevim jak to dostat dolů. Neni tady nekde manual jak na to? Kdyz jsem se dival na predchozí verzi trate tak tam je to udelany suprove, sice s jinym naspem ale nic tam neni ve vzduchu. Ja mam koleje i tu cestu vedle ve vzduchu a chtel bych si to teda dodelat. To asi s chybejicima objektama nema nic spolecnyho, protoze tam nejsou zadne sifonky. Ten nasep ktery chci navazovat tam je ale jak rikam nevim jak ovlivnit jeho smer pri kladeni. Diky za pomoc.
Jaké koliv úpravy jsou zbytečné ,protože ti to přepíše tu tvoji verzi,pokud budeš chtít aktualizovat trat,je těžké počkat na oficiální aktuálizaci která mimo jiné přinese tu budovu,všechny zbývající moje objekty a i i to podloží?
O víkendu je v plánu se nato podívat.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od anry »

S tim pocitam ze se to prepise, Jen se ucim, zas tolik casu to nezabralo. Jen jestli neni nekte nejakej tutorial treba na ty naspy, dik.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Roman »

anry píše:S tim pocitam ze se to prepise, Jen se ucim, zas tolik casu to nezabralo. Jen jestli neni nekte nejakej tutorial treba na ty naspy, dik.
Na YouTube toho najdeš mraky ;-) . Sice náspy konkrétně ne, ale perony aploty tam jsou. A to je prakticky stejný systém.
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od anry »

Třeba kdyz mam mostek s kusem naspu, tak s tim jde otacet posouvat a tak. Tady ten nasep nemuzu po sléze ani oznacit , natož s nim otacet ,zvedat a tak .Tady se me objevi jen jakasi zluta sipka kterou dam mezi koleje a pak uz to taham jen po kolejich, a to je vse. Jenze si to vali kam chce.No podivam se na youtube.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

anry píše:Třeba kdyz mam mostek s kusem naspu, tak s tim jde otacet posouvat a tak. Tady ten nasep nemuzu po sléze ani oznacit , natož s nim otacet ,zvedat a tak .Tady se me objevi jen jakasi zluta sipka kterou dam mezi koleje a pak uz to taham jen po kolejich, a to je vse. Jenze si to vali kam chce.No podivam se na youtube.
No násypy se dělají pomocí offsetu,ručně nikdy neuděláš aby to kopírovalo kolejivo.
Však vydrž do neděle ,a budeš mít originál :D
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od anry »

ok, dik, jste borci.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Zítra výjde aktualizace trati mezi nové bude patřit toto:
úsek Třebová-Svitavy kompletní revize návěstidel a rychlostí,doplnění cca 10 .chybějících návěstidel v okolí Třebové,Opatov přejezd,otočení správných směrů autobloku,Svitavy portál,
úsek Třebová-Třebovice osazení návěstidel v Třebovicích ze směru Zábřeh,portál Třebovice,kompletní revize návěstidel,pospojování přerušených kolejí v nákladní cestě.
Budova čt,estakáda dt,lampy a pár doplnků,takže aktualizace spíše vhodná pro stavitelé aktivit.
FuN1Ncze
Příspěvky: 10
Registrován: ned 04. led 2015 17:48:33

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od FuN1Ncze »

Ahoj
jak si to pročítám tak v tom mám fakt guláš, je milion odkazu co stahovat, ale při instalaci to furt píše, že už je to instalovane atd. a výsledek je že mám nainstalovanych několik ruznych verzi stejne věci (objekty z tama, objekty odněkud jinud a pak se to navzajem přepisuje při instalaci...) a na trati chybí třeba troleje, námezníky, nástupiště, nebo už v package manageru je to červeně (což asi nebude uplně v pohodě že?).

Prosím tedy o linky (ne seznam, to by se asi nikdo nikam nedostal), nebo vytvořit třeba balíček, kde bude opravdu všechno a hlavně aktuální.

PS: neukamenujte mě
andor
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 26. čer 2014 15:48:26

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od andor »

TO JE SUUUUPER !!!
Všichni se těšíme !
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od sasule »

FuN1Ncze píše:Ahoj
jak si to pročítám tak v tom mám fakt guláš, ..., nebo už v package manageru je to červeně (což asi nebude uplně v pohodě že?).

Prosím tedy o linky (ne seznam, to by se asi nikdo nikam nedostal), nebo vytvořit třeba balíček, kde bude opravdu všechno a hlavně aktuální.
Zdravím, červená v Package Manageru značí, že by soubor měl existovat, ale neexistuje, nepletu-li se. Tak nějak se domnívám, že by mohla být souvislost s case-sensitivitou.

A co se týká instalací, řeším tak že složku Assets přejmenuji, vytvořím prázdnou, nainstaluji a udělám si rozdíly složek a dle toho kopíruji.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Zde je pár screnů ,upravený soubor objektů v excelu ,podle barvy poznáte kde hledat objekty do trati,jinak je potřeba ještě ze stránek od Hekla stáhnout Terrtex a počasí.
Snažil jsem se již neexistující stránky s objekty přibalit k trati ,nicméně to trochu nabylo na objemu ,oproti původnímu a kam to umístit,někdo nápad?
Jak už jsem psal předtím ,opraveného toho bylo dost.
Jinak jsem doplnil 3 scénáře ,je to vlastně na poznání trati Ex Pardubice-Svitavy,Sp Třebovice-Pardubice,NEx CHocen-Ceská Třebová Vjezd.skupina,všechny vozidla z české produkce ,u nákladu je v čele Taurus 1216.Je to bez trafiku,někdy ho možná dodělám :D
Mezitím můžete zkouknout co ještě kde postahovat dle seznamu.
PBO 05.01.2015 použité objekty.zip
(59.83 KiB) Staženo 574 x
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk Itterheim
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:36:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Zdeněk Itterheim »

Kam kam . . . ... k nám na server ..... . Zde se to vejde ....
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od anry »

Ze jsem tak smělej, je ta oprava teda nekde ke stazení?
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Takže trochu info,složka je zapakovaná,v ní se nachází dva soubory:
PBO_05012015_Assets.rwp (obsahuje všechny objekty dle zelené barvy v excelu)
PBO_05012015_Routes.rwp (samotná trat)
Doporučuji přečíst tento příspěvek: Napsal: pon 05. led 2015 20:09:17
Postup,doporučuji nejdříve nainstalovat všechny objekty z uvedených stránek(různé barvy),potom složku Assets,a na konec Routes.Ze stránek od Hekla ještě navíc i Terrtex a počasí.
Po dohodě s Tomášem to bylo vydáno.
Zatím je to k downloadu zde cca 400Mb:
http://www.vlastik.ofpmafia.eu/
Odpovědět