CZ Trať 010:Praha-Česká Třebová (Mube)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

CZ Trať 010:Praha-Česká Třebová (Mube)

Příspěvek od mube »

Před pár dny stojaté vody zdejšího fóra rozvířila zpráva o naskriptování českých návěstidel.
I já přidám svou trošku.
Nějakou dobu už pracuju na stavbě trati z České Třebové do Prahy.Dnes je kolejově dokončen úsek ČT-UO(je to cca 10km kolejí), Česká Třebová-osobní a část odjezdové skupiny, stanice Dlouhá Třebová a asi polovina Ústí nad Orlicí.
Tady je pár obrázků:
CT osobní nádraží olomoucké zhlaví3.JPG
CT osobní nádraží olomoucké zhlaví.JPG
CT pražské zhlaví1.JPG
CT pražské zhlaví2.JPG
CT pražské zhlaví4.JPG
Estakáda Dlouhá Třebová-Vjezd.JPG
Vjezd do Dlouhé Třebové.JPG
Model estakády v Dlouhé Třebové a nástupiěště v ČT pro trať udělal Vlastik za což mu moc děkuju.

Tomáš
Naposledy upravil(a) mube dne pát 12. úno 2010 6:08:37, celkem upraveno 1 x.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Josef72 »

Skvělé. Momentálně jsem v přechodu, mám nové PC, ale jedu na 64bit systému a tak nemůžu nějakou dobu tvořit a exportovat do hry. Nicméně pracuju na texturách.

V lednu budu ještě kupovat notebook, který pojede na XP, tak potom něčím přispěju. Hodně zdaru ve stavbě.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Model estakády v Dlouhé Třebové a nástupiětě v ČT pro trať udělal Vlastik za což mu moc děkuju.
No nechvalme dne před večerem,snad jenom že to vemem pěkně popořadě a víkend věnuji dlouhé třebové jak prvního nástupiště se stěnou a budovy tak i ostrovního nástupiště s podchodem a pak dále ku Praze :roll:

Ohledně návěstidel a přejezdů,jsem zatím vyrobil ty kombinace které jsou z videa a nacházejí se na trati,do Třebové příjdou ruské typy které ještě do vánoc dokončím a současně jsem tedy rozšířil kombinace na 186 druhů návěstidel.

To Josef 72:pokud by jsi měl nějáké modely na export do RW tak mi je můžeš poslat a já ti je vyexportuji.
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od mube »

Ústí nad Orlicí je dokončené, teď pracuju na okolí.Pár screenů viz níže.
Přílohy
Okolí5.JPG
Okolí2.JPG
CT odjezd01.JPG
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Josef72 »

To začíná vypadat hezky česky.
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od mube »

Ano začíná to vypadat hezky.Další novinky z ČT.Je dostavěné odstavné nádraží a pracuje se na RN skupině a Olomouckém zhlaví odjezdové skupiny.Taky se dokončuje okolí tratě v ČT a UO.Pár screenů níže.
Přílohy
CT okolí 11.JPG
CT okolí 10.JPG
CTokolí8.JPG
CTokolí2.JPG
CT Pražské zhlaví RN skupiny.JPG
CT odstavné 05.JPG
CT odstavné 03.JPG
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Po estakádě tu máme další megalománský objekt a tím je suezký průjezd (výjezd z Třebové ku Praze),v minulém příspěvku si můžete všimnout jak to vypadalo a jak to vypadá ted.
Jenom snad jsem i pro tuto příležitost použil nový povedený skín 350 a více zde:
Repaint:Duuso,duuso@pobox.sk,http://duuso.demmsts.sk
Časť fototextúr bola získaná skenovaním (!!!) z knihy "Monografie řady 350",
časť bola použitá a upravená z Demovho skinu zsr_350-018.
snad se na mě nebudou zlobit :D
A ted už screny:
Suez07a.jpg
Suez07b.jpg
Suez07c.jpg
Suez07d.jpg
Suez07e.jpg
Suez07f.jpg
AirVolk

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od AirVolk »

Vlastik píše:Po estakádě tu máme další megalománský objekt a tím je suezký průjezd (výjezd z Třebové ku Praze),v minulém příspěvku si můžete všimnout jak to vypadalo a jak to vypadá ted.
Jenom snad jsem i pro tuto příležitost použil nový povedený skín 350 a více zde:
Repaint:Duuso,duuso@pobox.sk,http://duuso.demmsts.sk
Časť fototextúr bola získaná skenovaním (!!!) z knihy "Monografie řady 350",
časť bola použitá a upravená z Demovho skinu zsr_350-018.
snad se na mě nebudou zlobit :D
A ted už screny:

Môžem písať len za seba. Pokiaľ je uvedený zdroj ako si to spravil teraz, tak mne osobne to nevadí. Takto isto by to malo byť uvedené potom aj pre zverejnení v archíve...Ale píšem len za seba nie za duusa.


Ale treba si vsimat aj readme, lebo moje nove modely to uz maju napisane v readme ze textura sa pre ine simulatory neposkytuje. Pro tej 018 mi to nevadi.
Hawk
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23. led 2010 18:26:13

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Hawk »

Tak jak pokračují práce a kdy se budeme moci svést? Použije se do tratě u již hotové Pardubické nádraží? A v jakém stavu je teď trať?
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od mube »

Termín vydání zatím nemám.Vlastik dodělal Suez a osadil úsek mezi ČT a UO návěstidly.Kolejově je hotový úsek mezi UO a Opatovem(směr Svitavy), to je cca 20km kolejí.Úsek ČT-Opatov je dokončen včetně krajiny,ale bez návěstidel.Teď se zabývám okolím trati v ČT a budu postupovat směrem do Ústí nad Orlicí.
Dalším téměř dokončeným úsekem je ČT-Třebovice a spojky do vjezdové skupiny v ČT včetně zhlaví. To je ze stavby zatím vše.
Pardubické nádraží se nejspíš nepoužije, protože je na jiné mapě.V tuhle chvíli neznám způsob jak by se dalo to nádraží připojit k mojí trati.Třeba se to ale podaří do budoucna.
Tady je pár nových obrázků:
Přílohy
Opatov vjezd.JPG
Semanín-Zádulka.JPG
Opatov třebovské zhlaví.JPG
CT okolí 13.JPG
CT okolí 12.JPG
Mapka s popiskama.JPG
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od mube »

Dnes napíšu pár novinek ohledně stavby.
Poslední dobou se potýkám s nedostatkem času, takže stavba jde pomalu.Mám dokončený úsek do Chocně, včetně.Teď se budu soustředit na dokončení krajiny a opravu některých úseků, ve kterých jsou chyby v uložení kolejí oproti mapě.Jakmile bude vše opravené a dokončená krajina,tak vydám první verzi ke stažení.Bude to celý úsek Choceň-Svitavy(cca 50km).Pár screenů přidám později.
Přílohy
CT-PHA.JPG
Naposledy upravil(a) mube dne pon 29. bře 2010 6:07:35, celkem upraveno 1 x.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Josef72 »

Koukal jsm na ty sloupy (elektrifikace) na jednom z minulých screenů. Zdá se mi to, nebo jsou mimo dráty ? Nepředpokládám, že bys dával každý sloup samostatně na každou stranu.
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od mube »

Ano, vypadá to že dráty jsou mimo.Není to první případ, kdy jsem to viděl.Tady bych to viděl na to že se rozšiřuje osová vzdálenost z 4,1 na 5(4,75) m.Sloupy jsou pokládané automatem po 50ti metrech, tak jak to mají němci.Pokusím se to opravit.Díky za upozornění.
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Ano, vypadá to že dráty jsou mimo.Není to první případ, kdy jsem to viděl.Tady bych to viděl na to že se rozšiřuje osová vzdálenost z 4,1 na 5(4,75) m.Sloupy jsou pokládané automatem po 50ti metrech, tak jak to mají němci.Pokusím se to opravit.Díky za upozornění.
Je to tak je to hlavně způsobeno tím že defaultní trolejové sloupy mají jinou osovou vzdálenost než se používá u nás,v současné době se toto řešít bude novými modely trolejových sloupů.
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od mube »

Tady jsou slíbené screeny ze stavby.Screeny jsou z České Třebové, Ústí a Chocně.
Přílohy
UO po rekonstrukci.JPG
UO po frekonstrukci 3.JPG
UO po frekonstrukci 2.JPG
Přejezd Primona.JPG
Pomalu se rodí Ústí nad Orlicí.JPG
Choceň.JPG
CT okolí 15.JPG
CT okolí 14.JPG
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Tady jsou slíbené screeny ze stavby.Screeny jsou z České Třebové, Ústí a Chocně.
Vypadá to zatím slibně,tu pravou atmosféru tomu dodají pak detaily a originál objekty.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Josef72 »

Přidám se. Pěkné screeny. S českými objekty to může být už jenom lepší.
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od mube »

Pravda je, že českých objektů je zatím velmi málo.Snažím se používat budovy co nejvíce podobné našim,ale moc to nejde.
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od mube »

Zdravím všechny příznivce RW.
Po delší době přináším nějaké informace o stavbě.Včera jsem kolejově dokončil úsek Česká Třebová-Pardubice.Dnes dokončuji Kostěnické zhlaví Pardubic a DKV.Takže sjízdný úsek je v této chvíli cca 80km.Pardubice-Svitavy.Po dokončení kolejiště se vrhnu na krajinu a pokud půjde tak jako pokládka kolejí, tak bude brzo hotovo.

Chtěl bych požádat všechny kteří mají nějaké fotky nádraží Pardubic a ostatních stanic až do Chocně(Kostěnice, Moravany,Uhersko a Zámrsku), zda by mi nějaké neposkytly abych mohl vytvořit věrně krajinu.Mám k dispozici video z osobního vlaku do Pardubic,ale tam není vše dobře viditelné.Pokud bude někdo ochotnej poslat nějaké fotky, tak piště SZ nebo ICQ 610-622-745.
Přikladám .zip soubor, kde je pár screenů ze stavby.
Děkuji a přeji všem hezký den.
Přílohy
Pardubice-Choceň.zip
(1.72 MiB) Staženo 1330 x
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od mube »

Přeji hezký den,
chtěl bych se zeptat, jestli by se tu našel nějaký modelář, který by byl ochotnej postavit model točny v pardubickém DKV viz přiložený snímek z google earth.
Ještě přikládám mapku aktuálního stavu trati.
Přílohy
PCE točna.JPG
Infomapka RW Trat 010.JPG
Odpovědět