CZ Trať 010:Praha-Česká Třebová (Mube)

Připravované nebo vydané tratě do RS
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Kal000px »

Jurajs_89 píše:Bude ve Veprove zahrnut i terminal Metransu?
No, spíš jsem myslel předělávání krajiny atd, ale když někde najdu podklady tak se o to můžu pokusit :D ale nechci v tom dělat nějaký velký změny, přeci jen to není moje trať :D
Jede jede mašinka..
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od kiski »

Keďže tú trať nemám, tak sa spýtam možno trochu hlúpu otázku - na tých screenoch je už ukážka prerobenej trate?? Ak áno, vyzerá to fajn... Viacerí by potom zrejme uvažovali o nainštalovaní.
Braňo
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Kal000px »

kiski píše:Keďže tú trať nemám, tak sa spýtam možno trochu hlúpu otázku - na tých screenoch je už ukážka prerobenej trate?? Ak áno, vyzerá to fajn... Viacerí by potom zrejme uvažovali o nainštalovaní.
Jojo, to uz je předělaný :)
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Roman »

Michal píše:V první řadě by se k tomu měl vyjádřit Tomáš. Já osobně nemám rád, když se v mé práci vrtá někdo jiný bez mého vědomí nebo svolení. :!: :arrow:
V podstatě s tím ale nic neudělá. Sice je to slušnost, ale i některá moje tvorba je editována uživateli, přičemž se můžu stavět na hlavu a je to stejně kulový platný. Nehledě na to , kolik existuje předělávek komerčních addonů (všeobecně) a pochybuju, že k tomu je vydán souhlas. A hlavně, jsou použity legální nástroje a editory, které jsou součástí hry včetně addonů autorů, které jsou volně ke stažení. Pokud by Tomáš používal nějaké vlastní nástroje a postupy, dalo by se o tom polemizovat. Tak si může nárokovat akorát to, že ta konkrétní kolej je zrovna tady položena tak, jak je a nesouhlasí s tím, aby to bylo použito v předělané verzi :). Opravdu bych z toho vědu nedělal a myslím, že by byl Tomáš hloupej, když by mu vadilo, že někdo oživí jeho projekt.
Nehledě na to, že nikde není psáno, že to autor úprav dotáhne do konce :mrgreen:
Pokud si autor vytvoří kopii tratě tak, aby to nenarušilo originál, těžko někoho soudit.
Horší, je pokud někdo použije něčí práci v placených addonech a vůbec to neřeší. Mám na mysli konkrétně vegetaci, kterou jsme dělali s Heklem. Na screenech z některých komerčních addonů je jednoznačně rozpoznatelná. A nedá se s tím nic dělat.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Kal000px »

Michal píše:V první řadě by se k tomu měl vyjádřit Tomáš. Já osobně nemám rád, když se v mé práci vrtá někdo jiný bez mého vědomí nebo svolení. :!: :arrow:
Vyse jsem psal ze bez jeho povoleni je to jen muj osobní projekt ;)
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Kal000px »

Nechtěl jsem tu udělat nějakou diskuzi na téma autorských práv, na to se dá udělat vlákno jinde :D spíš jsem jen chtěl ukázat že tahle trať není mrtvá a pokud by Tomáš souhlasil a byl by zájem tak by se to dalo zveřejnit.
Ale samozřejmě každý na tyhle úpravy máme vlastní názor :)
Jede jede mašinka..
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Kal000px píše:Nechtěl jsem tu udělat nějakou diskuzi na téma autorských práv, na to se dá udělat vlákno jinde :D spíš jsem jen chtěl ukázat že tahle trať není mrtvá a pokud by Tomáš souhlasil a byl by zájem tak by se to dalo zveřejnit.
Ale samozřejmě každý na tyhle úpravy máme vlastní názor :)
To je sice dobrý počin,ale tak jako psal Roman,všechno nebo většina úprav půjde do háje pokud autor vydá aktualizaci,to samé platí i u komerčních addonů.
Co se týče této trati,tak trat není mrtvá a jestli někomu vadí že tam chybí strom tak at si ho dosadí,ale pokud se bude hrabat v databázi tak aby si udělal zálohu.
Jinak docela mě překvapuje že nepracuješ na své trati,nebo alespon se nesnažíš opravit tu hromadu nedostatků,od návěstidel po výhybky,sklony to už nespravíš.
Můžeš pokračovat když máš elán na ttábor nebo prahu,prahu můžeš obšlehnout ode mě.
Určitě by to bylo rozumnější než si hrát se stromy.Tolik můj názor.
Poslední co vím tak tam byli nějáké stavební přesuny Kamat-tomáš,ale jak to dopadlo kdo co vlastně staví to nevím.
mube
Příspěvky: 86
Registrován: ned 16. lis 2008 17:06:31
Bydliště: Česká Třebová

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od mube »

Zdravím. Po delší době a Michalově upozornění jsem se podíval na fórum :-)
Co se přestavby týká, tak v zásadě asi nejsem proti. Škoda jen, že jsi mě nenapsal předtím než jsi s něčím začal. Mohl jsi mít aktuální verzi, kterou mám doma.
Samotná myšlenka je super, část trati mám už takhle přestavěnou. Snad se mi časem podaří vydat aktualizaci. Bohužel na stavbu nemám teď téměř čas, většinu času vyžaduje jeden soukromý rodinný projekt :D.
Docela ti závidím, že máš čas stavět svojí trať a ještě předělávat další. Jsi šťastnej člověk.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Kal000px »

Snad mě za to nikdo nevykostíte :D :D a doufám že se vám to bude líbit ;)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kolejový stav UnO, krajinu okolo ještě dodělám :D
Obrázek

Obrázek
Jede jede mašinka..
Filip27-Railways
Příspěvky: 77
Registrován: ned 15. lis 2015 10:34:34

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Filip27-Railways »

Moc pěkný, ty drobné detaily dodávají té trati naprosto jiný feeling a to Ustí nad Orlicí bude také super
Majkl
Příspěvky: 172
Registrován: sob 02. kvě 2015 11:21:35

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Majkl »

Parádní :)
michal3110
Příspěvky: 61
Registrován: pon 30. dub 2012 19:53:32

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od michal3110 »

Parádička ! (Y)
Marosina
Příspěvky: 23
Registrován: ned 11. říj 2015 22:39:03

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Marosina »

Pekné, ale čo som si všimol, nesedia ti troleje a TV stĺpy ;)
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Kal000px »

To je tím že sloupy jsou objekty a trolej je z TR, s tím nic neudělám :(
Jede jede mašinka..
Tomasz.L
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24. úno 2011 11:21:47

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Tomasz.L »

Vlastik píše:Protože se mi podařilo smazat všechno ne mojí vinou ale reinstalu windows tak postupně se snažím dávat dohromady všechny tratě i náležitosti a došla řada i na tuhle,takže v zásadě jsem jako každý instaloval všechno od základu a výsledek je takový:
Kdo si stáhnul poslední balíček z 5.1.2015 tak mu chybí nové a staronové věci od Romana,trolej,pravidla a hromada trolejových sloupů ,jednoduše v balíčku chybí to nejdůležitější od Romana.
Trolej je zde link extra,a chybějící sloupy lze dotáhnout z tratě od KaMata (trat 320),nicméně protože i to je dost nejisté co kdo má ,tak aktualizuji balíček objektů pro tuhle trat v nejbližších hodinách,kde budou přidané chybějící věci od Romana,tak aby bylo po databázové stránce všechno ok.
V balíčku bude i quick drive pro tuto trat aby si jí mohl projet každý.
Najdete na stejném webu i místě jako doposud.

Zdá se že mam všechno jak zmiňoval i Michal, ale nevím proč prostě mi chybí textura pod kolejema na jednom mostu. Mam fotky z lokomotivy ale nevím jak je sem nahráváte. Šlo by s tím něco udělat? Pak vím že v ČT u jedné vyhybky chybí dráty. A třetí věc zdá se mi že u všech semaforu svítí všechny sygnály najednou. Neni to tím že na trati mam usazenou pouze jednu vlastní soupravu a neni vytvořen žádný scénář?
Vlastik

Re: Trať Praha-Česká Třebová

Příspěvek od Vlastik »

Tomasz.L píše:
Vlastik píše:Protože se mi podařilo smazat všechno ne mojí vinou ale reinstalu windows tak postupně se snažím dávat dohromady všechny tratě i náležitosti a došla řada i na tuhle,takže v zásadě jsem jako každý instaloval všechno od základu a výsledek je takový:
Kdo si stáhnul poslední balíček z 5.1.2015 tak mu chybí nové a staronové věci od Romana,trolej,pravidla a hromada trolejových sloupů ,jednoduše v balíčku chybí to nejdůležitější od Romana.
Trolej je zde link extra,a chybějící sloupy lze dotáhnout z tratě od KaMata (trat 320),nicméně protože i to je dost nejisté co kdo má ,tak aktualizuji balíček objektů pro tuhle trat v nejbližších hodinách,kde budou přidané chybějící věci od Romana,tak aby bylo po databázové stránce všechno ok.
V balíčku bude i quick drive pro tuto trat aby si jí mohl projet každý.
Najdete na stejném webu i místě jako doposud.

Zdá se že mam všechno jak zmiňoval i Michal, ale nevím proč prostě mi chybí textura pod kolejema na jednom mostu. Mam fotky z lokomotivy ale nevím jak je sem nahráváte. Šlo by s tím něco udělat? Pak vím že v ČT u jedné vyhybky chybí dráty. A třetí věc zdá se mi že u všech semaforu svítí všechny sygnály najednou. Neni to tím že na trati mam usazenou pouze jednu vlastní soupravu a neni vytvořen žádný scénář?
Furt se to říká dokola,a mě se pak všichni zlobí,pokud mi někde něco chybí ,tak použiji CTRL+S a udělá mi to scren v trati,ten sem potom umístím. nejsme kouzeníci,takže dej scren a pomůžeme.
Návěstidla svítí tam kde je postavená vlaková cesta tím směrem a jedno za soupravou pokud je to volný scénář,protože TS nerozlišuje při výchozím stavu soupravy směr,jakmile se přepne směrová páka nebo rozjede traffic tak zhasne. Jinak základní návěst je stůj,mimo autobloku tam je volno,takže to bude tak svítit.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: CZ Trať 010:Praha-Česká Třebová (Mube)

Příspěvek od KaMat »

Vlastik: Píše, že neví jak se sem nahrávají fotky. Popravdě řečeno já to ted taky nemůžu nějak najít.
Vlastik

Re: CZ Trať 010:Praha-Česká Třebová (Mube)

Příspěvek od Vlastik »

KaMat píše:Vlastik: Píše, že neví jak se sem nahrávají fotky. Popravdě řečeno já to ted taky nemůžu nějak najít.
Však já to napsal,to je problém použít nějáký externí na umístění foto nebo screnů do forum jich je dost.
Třeba já léta používám tyto,jednoduchý a snadno použitelný do forum:
http://www.railsimulator.simtrains.eu/v ... =23&t=1426
jinak nevím ale ,já tu mám pod příspěvkem ,procházet a přiložit soubor max velikost je 256kb(1024)
Dodo
Příspěvky: 18
Registrován: úte 13. říj 2015 18:26:39
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ Trať 010:Praha-Česká Třebová (Mube)

Příspěvek od Dodo »

Zdar páni, prosím Vás máte tu niekto odkaz alebo čo na najaktualnjšiu verziu trate PBO? niečo je na uložto ale stále neviem či je to zrovna to aktuálne. Ďakujem za rady.
Sergio_Cz
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11. lis 2014 21:14:32
Bydliště: Česká republika

Re: CZ Trať 010:Praha-Česká Třebová (Mube)

Příspěvek od Sergio_Cz »

Odpovědět