DB Hamburg - Bremen

Připravované nebo vydané tratě do RS
Vlastik

Re: Hamburg - Bremen

Příspěvek od Vlastik »

Zdravím ve spolek, prohlížel jsem tamní forum a podle toho co jsem z překladače pochopil, tak autor trať na základě několika připomínek během včerejška stáhnul z oběhu aby vyházel nějaký přebytečný balast a udělal ještě nějaké dílčí úpravy. Večer se upravená verze trati znovu kopírovala na stránky.
Stím souhlasím,neboť když se teď koukám na velikosti jednotlivých souborů tak to kleslo,např,včera cca 10 hodin byl Assest pack1.rar 233Mb,dnes klesl na 187Mb.
No podle readme jsem to delal no co uz hold asi bude chyba u me v pc treba vse zlepsi az update. Jinak jakej je nazor na tvou trat vlastiku ? Ma me to stvat ze mi nejde ci to je normalni prumer ?
No problém tedy asi bude u tebe,nevím co ti to píše za hlášku při spuštění,ale konfigurace je také dost ostrá,ale furt menší než v případě Northern Europe,kde se mi to načítá i 5.minut.

Pokud třeba by pc nestíhalo,máš v systému nastaveno optimalizovat jen na výkon?Ono právě ti všelijaké serepetičky Win (vizuální efekty a pod.)dost krade výkon pc,a pak to zkusit spustit znovu.
Wigles
Příspěvky: 35
Registrován: pon 29. srp 2011 23:46:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Hamburg - Bremen

Příspěvek od Wigles »

Mě to šlo rozchodit v pohodě, stahnul jsem ve vše, překopíroval a šlo to, projel jsem to celé z bremenu až do Hamburgu, bohužel v Hamburgu mi to kleslo asi na 1 fps.

Zajímavé je, jak má každý jiné štěrkové podloží, já ho mám hnědé :D
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Hamburg - Bremen

Příspěvek od Roman »

Staženo, část trati projeta.....
Nějaké velké nadšení se nekoná :cry: Já tedy nejsem zastáncem ježdění hodinu dvoustovkou, proto je moje hodnocení možná až moc kritické ;)

Jako u každého mega projektu i zde chybí cit pro detail.
Okolí trati je pěkně zpracováno ( vegetace ). Ale třeba je tam spousta sloupů TV přímo v kolejích nebo části stanic je nemají vůbec.
Také spousta objektů je špatně umístěna. V Hamburku jeden dům dokonce rohem přečnívá přes opěrnou zeď a vlak projíždí zkrz.
Zpracování trati v Hamburku se mně osobně nelíbí vůbec.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ale na druhou stranu se jedná o free projekt a určitě si soustu příznivců najde. Pokud by autor zapracoval na detailech mohl by tento projekt být mezi lepšími i v porovnání s některými komerčními addony.
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Hamburg - Bremen

Příspěvek od ilidianos »

Vlastik píše:
Zdravím ve spolek, prohlížel jsem tamní forum a podle toho co jsem z překladače pochopil, tak autor trať na základě několika připomínek během včerejška stáhnul z oběhu aby vyházel nějaký přebytečný balast a udělal ještě nějaké dílčí úpravy. Večer se upravená verze trati znovu kopírovala na stránky.
Stím souhlasím,neboť když se teď koukám na velikosti jednotlivých souborů tak to kleslo,např,včera cca 10 hodin byl Assest pack1.rar 233Mb,dnes klesl na 187Mb.
No podle readme jsem to delal no co uz hold asi bude chyba u me v pc treba vse zlepsi az update. Jinak jakej je nazor na tvou trat vlastiku ? Ma me to stvat ze mi nejde ci to je normalni prumer ?
No problém tedy asi bude u tebe,nevím co ti to píše za hlášku při spuštění,ale konfigurace je také dost ostrá,ale furt menší než v případě Northern Europe,kde se mi to načítá i 5.minut.

Pokud třeba by pc nestíhalo,máš v systému nastaveno optimalizovat jen na výkon?Ono právě ti všelijaké serepetičky Win (vizuální efekty a pod.)dost krade výkon pc,a pak to zkusit spustit znovu.
Vykon nastaven mam, podle me ale je problem v tom ze nemam 64bitovy system jako je to psane v pozadavcich pro trat, zkousel jsem trat rozchodit u pritelkyne na ntb ktera 64 bitovy system ma jinak konfigurace +- stejna jak na mem pc a trat se rozbehla v poho. Kazdopadne sem si trat projel asi do pule mezi Hamburkem a Bremama a tez jak pise roman me trat az tolik nenatchla jet, nejakou delsi cast 200 mi nevadilo, rekl bych idealni trat pro vyzkouseni ICE a podobnych jednotek a lokomotiv ktere dosahuji vetsi rychlosti. Vegetace kolem trati taky pekna. Ale ty mesta a stanice me docela sklamali. Na spouste budov byly docela nekvalitni textury bych rekl popripade myslim si ze se stanicni budovou v HB by se dalo jeste pohrat, vice prosklenych pruhlednych casti nez jen namapovanych ale tak to zalezi na autorovy. Bohuzel se projevilo to ze cim delsi trat tim horsi spracovani a vise zmineny smysl pro detail. Na to ze natrati autor pracoval 3 roky si myslim ze by to mohlo byt o neco kvalitnejsi. Kdyz srovnam s trati od SAD ten ma trat sice kratkou ale o to prave vice propracovanou detailne. Konecne hodnoceni bych nedal nejhorsi ale urcite ne ani nejlepsi. Nekomu se trat bude libit nekomu ne vic asi ktomu nema smysl rikat. Kazdy at si projede sam a sam si i udela obrazek. :)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Hamburg - Bremen

Příspěvek od Hekl338 »

Mam zaujimavy problem. Hodim si tam supravu, normalne idem.Ale rychlomer mi ukazuje 100 a panel ukazuje 60 a to s kazdou loko. Nestretol sa s tym niekto, kde moze byt problem?
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hamburg - Bremen

Příspěvek od Jurajs_89 »

Napadlo mě, že jedno by bylo kmh a druhý je mph, ale vzhledem k tomu, že jedeš po Německu, tak netuším.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Odpovědět