Morava

Připravované nebo vydané tratě do RS
Zamčeno
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Jasně od té nuly je to rozdíl :) Tak v tom případě je asi jedno jestli dám místo 5 promile sklon 7.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Hekl338 »

Co ja viem, ono v mojej trati je dost poznat pri jazde ci stupam do 15, alebo 17 promile :D Otazka je, ci sa to pozna pri mensich stupaniach.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Obrázek


Testování nové stanice...

Kdo uhádne která to je :D
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Přibyl nový sjízdný úsek z Frýdlantu nad Ostravicí přez Frýdek-Místek do Vratimova.
Dále už je většina širé tratě kromě některých stanic elektrifikovaná takže v nejbližší době pustím ven novou verzi.
Jako další mám v plánu alespoň předběžně splácat nějakou krajinu na úseku Frýdlant - Vratimov ať milovníci lokálek nekoukají jen na zelenou placku :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Roman »

Ses nějak rozjel :) . Ale to je dobře. Alespoň budu moct jit do tvůrčího důchodu a jen se vozit :D . A co dřevorubci? 8-)
Naposledy upravil(a) Roman dne pon 27. led 2014 22:39:45, celkem upraveno 1 x.
Buffin
Příspěvky: 122
Registrován: úte 03. pro 2013 15:15:37
Bydliště: Zlín

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Buffin »

Super už se těším na nové úseky a vylepšení :) ;)
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Roman píše:Ses nějak rozjel :) . Ale to je dobře. Alespoň budu moct jit do tvůrčího důchodu a jen se vozit :D . A co dřevorubci? 8-)
Tvůrčí důchod ? :D Mašin je málo :D :D
Jinak dřevorubci půjdou do akce až roztaje to bílé svinstvo. Jsou moc pohodlní :/
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Výjezd z Vratimova.
Napravo náklad uhlí z dolu Paskov

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Paskov

Obrázek

Obrázek

Křížení v Paskově.
Nalevo Štěrk jedoucí do Frýdlantu na kterém už ale budou práce na modernizaci po vydání aktualizace dokončené.

Obrázek

Obrázek

Napravo vlečka na pilu Paskov

Obrázek
Naposledy upravil(a) KaMat dne stř 05. úno 2014 12:51:45, celkem upraveno 1 x.
Buffin
Příspěvky: 122
Registrován: úte 03. pro 2013 15:15:37
Bydliště: Zlín

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Buffin »

wauuuu super práce , nádherné ;)
škoda, že ty diesláčky jsou zatím jen Traffic ...
pustka
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 25. zář 2008 14:12:50

Chybejici objekty (Olomouc-Zilina)

Příspěvek od pustka »

Zdravím,

mám problém s objekty v trati Olomouc-Zilina, konkretne troleje a prestavniky se nezobrazuji. Vlastním TS2014 a European Loco & Asset, dale jsem nainstaloval vse z www.railworks.cz atd... Romanova testovaci trat mi jede bez problemu. Nevite, kde stahnu ty troleje a prestavniky pro tuto trat? Dekuju.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

S trolejí to tak je zatím v pořádku. Bude až v další verzi. Pokud jde o přestavníky tak udělej fotku výhybky a hoď to sem.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Hekl338 »

KaMat píše:

Napravo vlečka na pilu Paskov

Obrázek
Mas to pekne. Len opat, robis to iste, co predtym, sadzas stromy zbytocne huste. Ten efekt pri jazde ani nepoznas, ale na FPS hodne :mrgreen: Ako vzdy, len moj nazor, stavitel si ty:)
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Tak jestli máte představu dělat krajinu 50m od kolejí tak máš pravdu. Mám to daleko :) Navíc je to pohled z boku. Už nesázím stromy do stromů.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Hekl338 »

Nie, ja robim krajinu 2km od kolaji, kde som medzi kopcami, tam samozrejme zalezi od viditelnosti, od 500m opat do cca 2km:D Len tie lesy robim s pomocou asset block ,kombinaciou textur povrchu, pripadne, coz uz skusal Roman, pouzil ten objekt, ktory vytvara tmu v tunely, aby to vytvorilo iluziu husteho lesa. Ono sa to nezda, aj ked su tie stromy 2D, grafika musi vsetky tie textury nacitat a drzat v pameti, cimz samozrejme klesne vykon-rendureuje sa na kazdom poly alfakanal. A ten je casto daleko narocnejsi na vykreslenie, nez x dalsich poly. Roman ma uz tiez skusenost zo svojej trate :D Opat len pripomeniem, v ziadnom pripade nechcem, aby si to bral, ze ti chcem diktovat, ako mas stavat, ake objekty pouzivat a pod. Len pisem nase skusenosti, co sa nam podarilo vsetko zistit pri testovani.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Hekl338 píše:Nie, ja robim krajinu 2km od kolaji, kde som medzi kopcami, tam samozrejme zalezi od viditelnosti, od 500m opat do cca 2km:D Len tie lesy robim s pomocou asset block ,kombinaciou textur povrchu, pripadne, coz uz skusal Roman, pouzil ten objekt, ktory vytvara tmu v tunely, aby to vytvorilo iluziu husteho lesa. Ono sa to nezda, aj ked su tie stromy 2D, grafika musi vsetky tie textury nacitat a drzat v pameti, cimz samozrejme klesne vykon-rendureuje sa na kazdom poly alfakanal. A ten je casto daleko narocnejsi na vykreslenie, nez x dalsich poly. Roman ma uz tiez skusenost zo svojej trate :D Opat len pripomeniem, v ziadnom pripade nechcem, aby si to bral, ze ti chcem diktovat, ako mas stavat, ake objekty pouzivat a pod. Len pisem nase skusenosti, co sa nam podarilo vsetko zistit pri testovani.
Já to beru a jsem za to rád že píšeš ale bohužel jde o to že já na pc poklesem plynulosti netropím tak nemůžu posoudit co je lepší. Hlavně je to sázení stromů takhle strašně jednoduché a rychlé což mě vzhledem k tomu jak je trať už rozsáhlá vyhovuje. Když jsem začínal dělat první krajinu u Karviné tak to byl fakt vopruz každej stromeček zvlášť.

Mám ale v plánu udělat jednoduchou věc. Na hotovej úsek vždy udělám druhou variantu poměrně hodně osekanou. Nechám třeba jen 100-200m krajiny od kolejí.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Hekl338 »

Tak pokles vykonu nepictuejm ana ja pri MSAA, horsie je to vsak pri 3x3 SSAA, to uz FPS skzlne aj pod 22 a to je uz dost malo :D Ale to sme uz myslim riesili par stranok dozadu.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Roman »

Další věc je, že pokud chceme přitáhnout nějaké další uživatele k RW, musíme na ně trochu i myslet. Bohužel každý nemá dostatek financí na pořízení výkonného PC. A pokud hrají na výražně nižší nastavení, nemá to žádný efekt a tudíž můžou zůstat u msts.... To je realita :)
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od KaMat »

Roman píše:Další věc je, že pokud chceme přitáhnout nějaké další uživatele k RW, musíme na ně trochu i myslet. Bohužel každý nemá dostatek financí na pořízení výkonného PC. A pokud hrají na výražně nižší nastavení, nemá to žádný efekt a tudíž můžou zůstat u msts.... To je realita :)
a nebo stáhnout detaily z 10 na 1 :)))
Nad touhle variantou jsem přemýšlel taky ale už se mi později nepodařilo každý model na tenhle systém uhlídat. Jak říkám udělám i druhou variantu pro slabší pc. Já osobně se o krajinu určitě osekat nenechám proto dvě verze :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od Roman »

Já lesy kácel :D . To jsem se rozjel se sázením a pak jsem to musel prořezat :D
olda9
Příspěvky: 31
Registrován: stř 02. dub 2014 0:25:43
Bydliště: Česká republika

Re: Žilina - Olomouc

Příspěvek od olda9 »

Zdravím vás.
Nevíte, co by mi mohlo chybět? Je to výjezd z Těšína na Havířov.
Ještě jsou ty flašky na začátku nástupiště.
Vše podle návodu stažené mám.
Díky.
Přílohy
Bez názvu.png
Zamčeno