471 - model od výrobce?

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě modelů a skinů
Odpovědět
Hawk
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23. led 2010 18:26:13

471 - model od výrobce?

Příspěvek od Hawk »

Hello,
jakožto pro někoho, kdo pořád jezdí kyvadlovkou, je absence Ešusu v TS nepřípustná :-).

Co je potřeba k uvedení modelu do provozu, alespoň jako traffic? Stačí samotný model a skin? Chování lze asi dočasně převzít z nějaké jiné soupravy?

Kde vzít model:
Ešus už určitě modelovali v nějakém sofistikovanějším systému typu Catia apod. Třeba by se s Vagonkou/Škodovkou (nebo kdo je za to zodpovědný?) dalo domluvit na poskytnutí dat kastle, neohrožující know-how a design na úrovni konkurence.

Než můj střeštěný nápad zavrhnete, tak mě zkuste prosím nasměrovat, která společnost by taková data mohla mít. Zkusím to. Za pokus se přece nic nedá :-).
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: 471 - model od výrobce?

Příspěvek od kiski »

Môj názor je takýto - už keď zrejme nemáš potrebné vedomosti k tomu, aby si si daný model postavl sám (čo samozrejme nie je žiadna hanba, len fakt), čo tak skúsiť kontaktovať niekoho, kto ten model už vytvoril, napr. do MSTS alebo do Trainz-u? Pokiaľ mám vedomosť, Ešuš už som v nejakom simulátore videl, takže zisti si, kto je autorom, a následne ho skontaktuj, či by ti nepreposlal zdrojáky...

Až potom sa dá baviť o niečom ďalšom. Ale dovtedy ti každý napíše len to, aby si si ho postavil sám. Porozmýšľaj, prejdi rôzne fóra, nie len RW, a pozisťuj. MSTS fórum by som bral asi ako prvú zastávku.
Braňo
Hawk
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23. led 2010 18:26:13

Re: 471 - model od výrobce?

Příspěvek od Hawk »

kiski píše:Môj názor je takýto - už keď zrejme nemáš potrebné vedomosti k tomu, aby si si daný model postavl sám (čo samozrejme nie je žiadna hanba, len fakt), čo tak skúsiť kontaktovať niekoho, kto ten model už vytvoril, napr. do MSTS alebo do Trainz-u? Pokiaľ mám vedomosť, Ešuš už som v nejakom simulátore videl, takže zisti si, kto je autorom, a následne ho skontaktuj, či by ti nepreposlal zdrojáky...

Až potom sa dá baviť o niečom ďalšom. Ale dovtedy ti každý napíše len to, aby si si ho postavil sám. Porozmýšľaj, prejdi rôzne fóra, nie len RW, a pozisťuj. MSTS fórum by som bral asi ako prvú zastávku.
Chápu, ale vlak bych byl schopný dostat až do hry (byť by to vyžadovalo chvíli snahy). Vycházím z toho, že mi již bylo řečeno, že model z MSTS je nedostatečný pro export do TS. Pokud by tedy návrh podařilo získat a nikdo neměl zájem se toho ujmout, ujal bych se toho sám.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: 471 - model od výrobce?

Příspěvek od kiski »

Ohľadne toho prevodu z MSTS - ak autor už v MSTS použil dostatočne kvalitné textúry (napr. rozdelil skriňu na dve polovice a každú polovicu otextúroval jednou textúrou o veľkosti 2048x2048, čo je myslím limit pre MSTS, ale môžem sa mýliť, MSTS nehrávam...), tak s prevodom by nemal byť žiadny problém, čo sa týka nejakej pomyselnej latky kvality pre RW ;)

Skúsenejší nech ma opravia. Ale napr. Pikku používa svoje modely, ktoré vytvoril pre MSTS, a vyzerajú skvelo aj v RW. Možno by stálo zato skontaktovať práve jeho a nabrať know-how.
Braňo
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: 471 - model od výrobce?

Příspěvek od kiski »

Michal: o tom, že Pikku optimalizuje svoje modely pre TS, samozrejme viem. Som s Pikku v neustálom kontakte cez skype skoro každy druhy deň :) Len som tým chcel naznačiť, že to proste ide.
Braňo
Hawk
Příspěvky: 43
Registrován: sob 23. led 2010 18:26:13

Re: 471 - model od výrobce?

Příspěvek od Hawk »

Michal píše:Hawk: Tak můžeš se zkusit se Škodovkou domluvit. Jen počítej s tím, že budeš mít problém přesně opačný, než u modelů z MSTS nebo TRS. Budou tak detailní, že je možná ani TS nerozdýchá. To nemluvím o tom, že rozhodně nebudou pro TS optimalizované. Jestli by pak nebylo rychlejší udělat model nový, než složitě předělávat nějaký už vyrobený.
To mě také napadlo. Na druhou stranu si nemyslím, že by dali úplně detailní model. Třeba by ho sami trochu zkrouhli pro účely simulátoru. Tak jako tak je zkusím kontaktovat, uvidíme co se z toho vyklube a zda by to bylo použitelné. Eventuelně by byla možnost oba modely vzájemně doplnit k uspokojivému výsledku.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: 471 - model od výrobce?

Příspěvek od KaMat »

Michal píše:No tak držím palce. Ešus v TS by potěšil i mě. ;)
Nápodobně :)
Vlastik

Re: 471 - model od výrobce?

Příspěvek od Vlastik »

Trochu odbocim,ale model je hotov tak jako plno dalších,problém jsou momentálně nedostatek textur,pokud někdo připraví textury pro model ( rozpracovano 140,451,471,111,380,130,810,Bdmtee)nevidím v tom problém,původně jsem chtěl použít na zkoušku textury z mstsy,ale dost věci na texturach chybí,což je dáno i zpracováním do msts.
Omlouvam se píšu z mobilu.
Uživatelský avatar
Zdeněk Itterheim
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:36:20
Kontaktovat uživatele:

Re: 471 - model od výrobce?

Příspěvek od Zdeněk Itterheim »

Vlasta tímto chce určitě říct, že není problém nafotit, ale udělat řádné textury .... .
Já se dostanu skoro na jakoukoliv mašinu, nafotím, ale dělat grafiku nee .... . Někdo rád grafiku, někdo dláto a někdo dráty .... . ;) A někdo textury .... :roll:
Uživatelský avatar
Daniel Marek
Příspěvky: 78
Registrován: ned 13. dub 2014 17:42:04
Bydliště: Úpice

Re: 471 - model od výrobce?

Příspěvek od Daniel Marek »

Vlastik: Co se týče 380, 810 a Bdmtee, tak mám nafoceno. Už delší dobu skinuji pro Trainz, takže textury=no problema
erik22
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 09. črc 2015 8:33:29

Re: 471 - model od výrobce?

Příspěvek od erik22 »

Zdravím ako sú na tom práce? Alebo nič s toho nebude? :)
kropi213
Příspěvky: 92
Registrován: stř 28. zář 2011 20:11:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 471 - model od výrobce?

Příspěvek od kropi213 »

Esus je i v trainz a autorem by mel byt Malard :)
Uživatelský avatar
Daniel Marek
Příspěvky: 78
Registrován: ned 13. dub 2014 17:42:04
Bydliště: Úpice

Re: 471 - model od výrobce?

Příspěvek od Daniel Marek »

kropi213 píše:Esus je i v trainz a autorem by mel byt Malard :)
Já ti dám malárda. :D Hummus je autorem. ;)
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: 471 - model od výrobce?

Příspěvek od 750225lentilka »

Mallard s ešusem nemá vůbec nic společného, kdes to popad prosimtě? :D :D :D
Odpovědět