Čas tvorby

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě modelů a skinů
Odpovědět
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Čas tvorby

Příspěvek od matus727 »

Taká prošku odveci otázka... koľko asi trvá začiatočníkovy vymodelovať staničnú budovu, dať na ňu textruty a exportovať? len zo zvedavosti... nemusí to byť nejaká veľká... len nejaké malé mesto alebo zastávka... ďakujem
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Čas tvorby

Příspěvek od kiski »

To mi príde ako tá hádanka - 1 pes zje za 1 hodinu 1 kosť. Koľko psov zje za koľko hodín koľko kostí?? :lol: :lol:

Ok, k veci - je to individuálne, veľa faktorov hrá rolu, predovšekým to, ako je zbehlý v 3d modelovaní a v práci s nejakým grafickým editorom. Každý je iný, jeden sa to naučí za týždeň, inému to trvá dva. Všeobecne, pokiaľ to budeš robiť všetko sám, potrebuješ objekt vymodelovať, potom získať dobré fotky a z tých porobiť textúry (opraviť perspektívu, vyretušovať od zavadzajúcich objektov, atď...), potom textúry správne namapovať na objekt, aby to vyzeralo k svetu, a potom exportovať... Na záver vytvoriť blueprinty, s tým ti tu poradí dosť ľudí... Ak sa jedná o jednoduchý objekt a cítiš sa šikovný, za týždeň, možno aj menej ho máš. Môj názor, iní majú možno iný...
Braňo
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Re: Čas tvorby

Příspěvek od matus727 »

kiski píše:To mi príde ako tá hádanka - 1 pes zje za 1 hodinu 1 kosť. Koľko psov zje za koľko hodín koľko kostí?? :lol: :lol:

Ok, k veci - je to individuálne, veľa faktorov hrá rolu, predovšekým to, ako je zbehlý v 3d modelovaní a v práci s nejakým grafickým editorom. Každý je iný, jeden sa to naučí za týždeň, inému to trvá dva. Všeobecne, pokiaľ to budeš robiť všetko sám, potrebuješ objekt vymodelovať, potom získať dobré fotky a z tých porobiť textúry (opraviť perspektívu, vyretušovať od zavadzajúcich objektov, atď...), potom textúry správne namapovať na objekt, aby to vyzeralo k svetu, a potom exportovať... Na záver vytvoriť blueprinty, s tým ti tu poradí dosť ľudí... Ak sa jedná o jednoduchý objekt a cítiš sa šikovný, za týždeň, možno aj menej ho máš. Môj názor, iní majú možno iný...
takže ak som správne pochopil tak jeden objekt pokiaľ mi to pôjde tak za týždeň... :D predstavoval som si to trošku inak ale nevadí... skúsenosti s 3D modelovaním ani texturovaním nemám žiadné a nepoznám žiadného človeka, čo by to vedel alebo bol ochotný... ešte, že staviam celkom krátku trať a jediné čo potrebujem je 14 stanic/zastávok a zopár ďaľších objektov čiže komíny, mosty atď... a v blueprintoch sa nevyznám vôbec
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Čas tvorby

Příspěvek od kiski »

Tak to bude určite dlhšie ako na týždeň... Poradím ti - použi zatiaľ defaultné objekty z CS tvorby, ak chceš mať čo najrýchlejšie použiteľnú trať... A potom postupne si vytváraj vlastné objekty a postupne nimi tie dočasné nahrádzaj...

Pokiaľ by si robil trať postupne a čakal s ňou vždy až dovtedy, kým nevytvoríš tvoj vlastný objekt a potom postupoval ďalej, bude ti to veľmi dlho trvať.
Braňo
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Re: Čas tvorby

Příspěvek od matus727 »

kiski píše:Tak to bude určite dlhšie ako na týždeň... Poradím ti - použi zatiaľ defaultné objekty z CS tvorby, ak chceš mať čo najrýchlejšie použiteľnú trať... A potom postupne si vytváraj vlastné objekty a postupne nimi tie dočasné nahrádzaj...

Pokiaľ by si robil trať postupne a čakal s ňou vždy až dovtedy, kým nevytvoríš tvoj vlastný objekt a potom postupoval ďalej, bude ti to veľmi dlho trvať.
No len má to jeden háčik... tam sú aj objekty, ktoré by sa dali použiť ale škoda, že tu to nie je ako v Trainz, že môžem zadávať vlastne názvy miest a obcí do tabuliek... aj keď som tu niekde čítal ako sa to dá zmeniť, vôbec som tomu nepochopil :/
Vlastik

Re: Čas tvorby

Příspěvek od Vlastik »

kiski píše:Tak to bude určite dlhšie ako na týždeň... Poradím ti - použi zatiaľ defaultné objekty z CS tvorby, ak chceš mať čo najrýchlejšie použiteľnú trať... A potom postupne si vytváraj vlastné objekty a postupne nimi tie dočasné nahrádzaj...

Pokiaľ by si robil trať postupne a čakal s ňou vždy až dovtedy, kým nevytvoríš tvoj vlastný objekt a potom postupoval ďalej, bude ti to veľmi dlho trvať.
Nemá smysl něco na tohle téma řešit protože to dopadne asi jako s tratí,
chci stavět trat ale umím jenom spustit editor a nic víc,a chci postavit model ale umím tak možná spustit studio a nic víc,ale tady cesta nevede je potřeba i taky trochu snaha ,nikdo ti na talíři nic nesnese každý se musel všechno naučit a to samé platí o tobě ,problém je že jsi moc pohodlný a místo co by jsi si přečetl téma tak napíšeš hromadu SZ ,ale to není východisko a věřím tomu že to tak je.
matus727
Příspěvky: 93
Registrován: pát 12. pro 2014 20:29:43

Re: Čas tvorby

Příspěvek od matus727 »

Vlastik píše:
kiski píše:Tak to bude určite dlhšie ako na týždeň... Poradím ti - použi zatiaľ defaultné objekty z CS tvorby, ak chceš mať čo najrýchlejšie použiteľnú trať... A potom postupne si vytváraj vlastné objekty a postupne nimi tie dočasné nahrádzaj...

Pokiaľ by si robil trať postupne a čakal s ňou vždy až dovtedy, kým nevytvoríš tvoj vlastný objekt a potom postupoval ďalej, bude ti to veľmi dlho trvať.
Nemá smysl něco na tohle téma řešit protože to dopadne asi jako s tratí,
chci stavět trat ale umím jenom spustit editor a nic víc,a chci postavit model ale umím tak možná spustit studio a nic víc,ale tady cesta nevede je potřeba i taky trochu snaha ,nikdo ti na talíři nic nesnese každý se musel všechno naučit a to samé platí o tobě ,problém je že jsi moc pohodlný a místo co by jsi si přečetl téma tak napíšeš hromadu SZ ,ale to není východisko a věřím tomu že to tak je.
Áno som pohodlný to si priznám a v niektorých veciach aj sprostý ale toto som sa pýtal zo zvedavosti, že kolko to asi tak bude trvať... a každý nejako začínal
Je pravda, že mnohým veciam stále nechápem aj po prećítani mnohých návodou, ale preto sa pýtam
Odpovědět