Schování částí kabiny

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě modelů a skinů
Odpovědět
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Schování částí kabiny

Příspěvek od sasule »

Ahoj,

měl bych tu záludný dotaz stran modelu kabiny.

V případě řady 854 je každé stanoviště jiné. Již se mi povedlo docílit přes nastavení v blueprintu a Visibility objectu zobrazení různých meshů dle zvolené kabiny (viz obrázky).

Nicméně není to úplně ono - Třeba stření stěrač, který má rodiče právě skrytý mesh se zobrazuje stále a zase mi přijde takové divné všechny části stěrače zobrazovat/skrývat stejným způsobem jako dveře průchodu.
kab1.jpg
kab2.jpg
Dále pak by bylo fajn schovat i čudlík, co stěrač ovládá - v případě schování přes blueprint mi sice čudlík zmizí, ale zůstane popisek a i na nezobrazený čudlík je možné kliknout a spustit stěrač.

Zkoušel jsem to pomocí skriptů, ale "ActivateNode" zdá se na kabinu nefunguje.

Otázka je - je to vůbec možné udělat skriptem? A je možné chovat ovládací prvek?

Pokud by to nešlo, asi bych to pořešil pomocí LockControl, ale moc se mi tohle řešení nelíbí.

Díky za případné rady.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Schování částí kabiny

Příspěvek od kiski »

Ešte je jedno riešenie, ktoré mi kedysi poradil Michal - naklonovať kabínu aj na druhú stranu, a odstrániť vypínač, a vyexportovať spoločne. Síce sa zdvojnásobia polys, ale mohol by si mať v podstate dva odlišné caby, a v blueprinte ako SingleCab (zrejme). Negatívny dopad na framerate je diskutabilný, nakoľko oba caby súčasne nikdy nevidíš...
Braňo
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Schování částí kabiny

Příspěvek od sasule »

Ahoj,
díky za radu, toto mě nenapadlo.

Jenže - co potom ovládací prvky? Hádám, že to bude asi potřeba taky zduplikovat, že?
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Schování částí kabiny

Příspěvek od kiski »

Až tak tomu nerozumiem, to by si sa skôr musel spýtať Michala, ktorý toto riešenie radil aj mne. A zrejme pri prechode z jedného cabu do druhého potom buď resetovať predchádzajúce stanovište alebo ukladať do premenných stavy ovládacích prvkov...

Každopádne to tak ide - napríklad Taurus (ale neviem, či aj ten od RSC) to tak tuším má...
Braňo
Uživatelský avatar
Jacek
Příspěvky: 22
Registrován: stř 24. srp 2011 10:25:50

Re: Schování částí kabiny

Příspěvek od Jacek »

Stejně tak by bylo třeba řešit dvojí zvuky, z předního a zadního stanoviště.
Odpovědět