Skiny EliteWayne

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě modelů a skinů
EliteWayne
Příspěvky: 30
Registrován: ned 20. zář 2015 0:08:10

Skiny EliteWayne

Příspěvek od EliteWayne »

Zdravím všechny, rád bych vám dal vědět o mojí tvorbě do RailWorks. S touto tvorbou jsem začal poněkud nedávno, a nebýt pomoci uživatele kiski, asi bych se ani nikam neposunul, tímto mu chci veřejně za všechno poděkovat. Nicméně tady je fotografie skinu na lokomotivu řady 362.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od Kal000px »

Nemám nějaký přísný oko skinaře a tudíž neodhalím nějaký chyby, ale mně se líbí :)
Jede jede mašinka..
Percy 12
Příspěvky: 164
Registrován: ned 17. led 2016 11:34:17

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od Percy 12 »

Super, ale tato mašina má myslím modré pantografy.
Uživatelský avatar
Pets
Příspěvky: 106
Registrován: čtv 03. bře 2016 17:34:54
Bydliště: Brno

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od Pets »

Mně se líbí. Klidně bych si s ní zajezdil ve svém virtuálním světě železnice, ale chápu , že znalým bude asi to WTB vadit.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od Hekl338 »

Nesedi model, ani smetaky, ani napojenie textur, to je vidiet uz z obrazka. Stale dokola to iste :( Nestaci len tak zobrat, textury ineho autora, z MSTS a prasknut na model v TS. Je to tu napisane niekolkokrat.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od kiski »

Ja to zas vidím tak, že nejak sa to ten autor naučiť musí. Áno, je pravda, že možno textúry nesedia úplne presne, ale inak sa to nikto nikdy nenaučí, len skúšaním a skúšaním. A keď sa konečne niečo podarí, tak logicky sa s tým chce každý pochváliť aj pred inými... ;) Je to tuším autorov prvý skin, a nato, že je prvý, je obstojný. Čo by iní dali zato, aby ich prvý skin takto vyzeral...

Mne osobne sa skin ako taký páči, aj keď má niekoľko múch. A za mňa môžem povedať, že vôbec netuším, čo je WTB :) :) Esá a jeho podtypy idú úplne mimo mňa.

P.S.: Aby sa predišlo nejakým prípadným nedorozumeniam, tak na samotnej tvorbe skinu som sa podieľal len čo sa týka čisto tvorby ako takej, t.j. vhodnosť použitia grafických editorov, využitie alfakanálu a jeho priehľadnosti, konverzie TgPcDx na použiteľnejší formát, atď. O tom, na aký model EliteWayne plánuje skin urobiť, som vedomosť nemal, pomáhal som len po technickej stránke.
Braňo
EliteWayne
Příspěvky: 30
Registrován: ned 20. zář 2015 0:08:10

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od EliteWayne »

Samozřejmě plánuju zdokonalovat vše, o čem se zde zmíním. Momentálně se pokouším o modely a skiny pro trať na které teď plánuju. Časem zveřejním nějaké foto. Každopádně děkuji všem, kteří se k příspěvku vyjádřili.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od Roman »

kiski píše:Ja to zas vidím tak, že nejak sa to ten autor naučiť musí. Áno, je pravda, že možno textúry nesedia úplne presne, ale inak sa to nikto nikdy nenaučí, len skúšaním a skúšaním. A keď sa konečne niečo podarí, tak logicky sa s tým chce každý pochváliť aj pred inými... ;) Je to tuším autorov prvý skin, a nato, že je prvý, je obstojný. Čo by iní dali zato, aby ich prvý skin takto vyzeral...

Mne osobne sa skin ako taký páči, aj keď má niekoľko múch. A za mňa môžem povedať, že vôbec netuším, čo je WTB :) :) Esá a jeho podtypy idú úplne mimo mňa.
Souhlas s Kiskim. Pokud tady ihned každého začátečníka znechutíte, tak nebude nikdy nic. Každý se to musí nějak naučit. Možná by stálo za to, zapátrat ve vlastní paměti jak začínal dotyčný, co teď kritizuje. Když ba to vyhodil do placu, možná by jsme se i nasmály :) . Po bitvě je každý generál ;)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od Hekl338 »

Jo Romane, ked som napriklad zacinal ja, sakra som si rozmyslel,ci s tym pojdem na verejnost :D Hlavne so svojimi texturami. Ja dotycneho nemam v umysle otravit, naopak, som rad za kazdeho, co sa chce TS venovat. Ovsem ja si pamatam zaciatky inak. Zozen si fotky, sprav textury a potom nieco ukaz. Beriem v uvahu, ze TS je nieco ine, zlozitejsie a musi sa to nejako naucit. Verim, ze si vzal kritiku k srdcu a na na chybach zapracuje. Pribudnu aj WTB verzie, ovsem, chce to trpezlivost, s casom som na tom momentalne velmi zle....
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od kiski »

Páni, hodne sa už odbočuje od témy, takže vás poprosím OT riešiť cez ss. Poprosím konštruktívnu kritiku, nie spomínanie na časy minulé ;) . Téma presunutá do sekcie Tvorba, nakoľko verejne ešte žiadny skin uvoľnený nie je.
Braňo
EliteWayne
Příspěvky: 30
Registrován: ned 20. zář 2015 0:08:10

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od EliteWayne »

Přeji příjemný večer. Zde rozpracovaná 362, některé textury ještě nesedí, budu rád za všechny připomínky a rady.
Obrázek
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od kuboss »

Foťte z nasvetlenej strany - tak ako v skutocnom svete. Vyzera to lepsie a je tiez lepsie vidiet detaily. Irituje ma to uz dlhu dobu :D inak skin vyzera fajn, ja sa tesim kazdemu novemu skinu - ozivuje to hru (v akejkolvek kvalite - radsej nech okolo prejde ako AI menej kvalitne naskinovana 362, ako treti krat po sebe cargo eso :D ) . ;)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od Roman »

kuboss píše:Foťte z nasvetlenej strany - tak ako v skutocnom svete. Vyzera to lepsie a je tiez lepsie vidiet detaily. Irituje ma to uz dlhu dobu :D inak skin vyzera fajn, ja sa tesim kazdemu novemu skinu - ozivuje to hru (v akejkolvek kvalite - radsej nech okolo prejde ako AI menej kvalitne naskinovana 362, ako treti krat po sebe cargo eso :D ) . ;)
Tak ty to tedy schytáš :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od kuboss »

pride hekl a povie ze sa na to moze vysrat "ked nam stacia taketo skiny" :D - ale tak som to vobec nemyslel. Netreba za tym hladat nic dehonestujuce - proste som vdacny za kazdy skin, hoci aj taky ktory nie je takym veldielom ako vypusta Hekl alebo ty, Roman. Ak si teda narazal na toto :D NEMOZEME vsetko brat ako urazku.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od Hekl338 »

Mam skor dotaz na autora, ako riesi alfu (odlesky) a norm textury? Bez toho je to len polovica prace, prave tie "efekty" daju vzdy najviac zabrat :D. Z takeho screenu nepozname nic, to stve aj mna-nenasvieteny model nic nepovie, navyse pomaly z pol kilometra :D .Poradim ti, ak pouzivas PS a pracu s vrstvami, nie je nutne textury kopirovat, ale dat tu z MSTS na tu v TS ako vrsvtvu a porovnavat. Nie je to zlozite, upravy boli robene tak, aby s tym bolo co najmenej prace. Na texture skrine sa zhoduje 95% textur, su tam len drobnosti, ktore boli pridane a premapovane. To staci na tej vrstve z MSTS umazat, zlucit a rozdiely preskinovat, pri prvom skine praca na pol hodiny, ked prides na rozdiely, na par minut, chce to len najst system. A potom ti napojenie textur bude sediet bez problemov. A druha rada, ak uz nieco skinujes a ma to byt prinosne, vyberaj si textury tych skinov, kde ti sedi aj model s TS verziou. Robit napriklad WTB nema vyznam, pokial nie je v TS model. Tam su drbnosti opat mapovane inak a pribudne ti zbytocna praca.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od kiski »

Odpoviem ti ja, ak môžem. Autor podľa môjho skromného názoru zrejme netuší, že alfakanál u tejto textúry slúži na intenzitu odleskov. Nevie totiž, že si použil shader, ktorý to takto využíva. Predpokladám, že len zmení klasickú difúznu časť textúry a hotovo. Z jeho pohľadu je to ok, ale práve ty ako tvorca to vidíš. Preto by som chcel zároveň apelovať na EliteWayne, aby sa ozval buď priamo Heklovi, alebo poprípade mne, resp. Romanovi, čo s alfou urobiť. Potom budú tie skiny vynikajúce...

Ak sa mýlim, a autor tuší, načo v tomto prípade slúži alfakanál, tak sa ospravedlňujem, nemal som v úmysle ho nijak zhodiť ani nič podobné.
Braňo
EliteWayne
Příspěvky: 30
Registrován: ned 20. zář 2015 0:08:10

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od EliteWayne »

Zdravím, Tak tady máte pár screenu..
http://imgur.com/a/SIn6Z
EliteWayne
Příspěvky: 30
Registrován: ned 20. zář 2015 0:08:10

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od EliteWayne »

Jo jinak rád bych se zeptal, jestli někdo nemá k dispozici foto řady 460 ?
EliteWayne
Příspěvky: 30
Registrován: ned 20. zář 2015 0:08:10

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od EliteWayne »

Začínám něco tvořit v maxu, zatím mám rozpracovaný vůz 063, poté mám ještě něco málo u 810-tky. Kdyžtak berte to s nadhledem, textury jsou pouze testovací..

Obrázek
juro
Příspěvky: 36
Registrován: ned 27. pro 2015 21:25:16

Re: Skiny EliteWayne

Příspěvek od juro »

super :D
Odpovědět