Font nápisov a popisov na lokomotívach

Otázky, problémy a nejasnosti při tvorbě modelů a skinů
Odpovědět
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Font nápisov a popisov na lokomotívach

Příspěvek od kiski »

Zdravím, vedel by m niekto poradiť, aký font sa používa na všetky tie nápisy a popisy, čo sa na lokomotívach nachádzajú?? Nemám teraz na mysli radové tabuľky, ale nápisy typu 2,80m, DK-GP, DAKO, Váženo:, tabuľka LAK, atď... Ak nie aj presný typ, tak aspoň nejaký, čo sa najviac podobá.

Bol by som vďačný, bez toho mi stojí práca. Ďakujem.
Braňo
AirVolk

Re: Font nápisov a popisov na lokomotívach

Příspěvek od AirVolk »

Tak font neviem, netuším, ale lepšia je fototextura. Tam to máš aj bez fontu.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Font nápisov a popisov na lokomotívach

Příspěvek od kiski »

Fototextúra je lepšia, ale len vtedy, keď je dobrá fotka. Tá bohužiaľ nie je až taká dobrá, preto to chcem trochu vylepšiť.
Braňo
AirVolk

Re: Font nápisov a popisov na lokomotívach

Příspěvek od AirVolk »

Však čo si nevyžiadaš potku nápisov trebárs aj s iného stroja....To sa krásne dá použiť aj na iný.....Vždy to je lepšie ako to písať v grafickom programe. Tie kontúri nálepiek nikdy nenapodobníš v Grafickom programe.
Uživatelský avatar
Jene
Příspěvky: 9
Registrován: sob 01. říj 2011 22:15:09
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Font nápisov a popisov na lokomotívach

Příspěvek od Jene »

kiski píše:Zdravím, vedel by m niekto poradiť, aký font sa používa na všetky tie nápisy a popisy, čo sa na lokomotívach nachádzajú?? Nemám teraz na mysli radové tabuľky, ale nápisy typu 2,80m, DK-GP, DAKO, Váženo:, tabuľka LAK, atď... Ak nie aj presný typ, tak aspoň nejaký, čo sa najviac podobá.

Bol by som vďačný, bez toho mi stojí práca. Ďakujem.
Vyskúšaj:
Písmo na popis loko a vozov
din1451alt.ttf

Písmo na tabuľky
CSD_cisla.ttf
BN-67.9010-03.ttf
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Font nápisov a popisov na lokomotívach

Příspěvek od kiski »

Ďakujem. TOTO som potreboval.
Braňo
Vlastik

Re: Font nápisov a popisov na lokomotívach

Příspěvek od Vlastik »

V zásadě všechny nápisy jsou fontem ,Helvetica ale bohužel je to placený font ,dá se to nahradit Arial.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Font nápisov a popisov na lokomotívach

Příspěvek od kiski »

Vlastik, Helvetica to asi nebude, nech sa akokoľvek podoba... Už som sa dopátral, podľa normy pre popisy a nápisy (neviem presne jej číslo, ale na modelárskom fóre to jeden chalanisko písal...) je to rodina fontov Swiss 721 vo variantách Bold, Condensed a ich vzájomnými kombináciami. Fonty sú free, stačí ich dohľadať cez Gúgla. Ďakujem všetkým zúčastneným za pomoc, admin môže zamknúť.
Braňo
Odpovědět