Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Hekl338 »

Dal som aj tam :)
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Roman »

Tak jsem i já provedl zkušební jízdu s 350 004 za účelem "testování nových stěračů" :mrgreen:


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Roman dne úte 19. úno 2013 15:29:28, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Roman »

Taky jsem si říkal, kdo si "novinky" všimne ;)
premecek
Příspěvky: 1
Registrován: ned 19. dub 2009 21:14:07

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od premecek »

Návěstní opakovač zobrazuje návěstní znaky ?
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Jurajs_89 »

Michale, ja to skoro prehlid :D . Vsiml jsem si toho az na druhy pokus 8-) .
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Vlastik

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Vlastik »

Tak jsem taky trochu pošteloval grafiku screny v HD 1920x1080 fps ve stanicích kolem 50,venku okolo 85 :
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od ilidianos »

Tak jsem to chvili testoval a prenos je opravu paradni :) jen.. sem se chtel zeptat ,to ze mi to neukazuje navest na vjezdovych/odjezdovych navestidlech, to je problem u me nebo to tak je i v realu ?
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Jurajs_89 »

Jakože v reálu by to ukazovalo jen bloky a vložený :lol: ? No to snad né, ne?
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od ilidianos »

No ja nvm, ale v tom pripade tedy asi bude chyba u me protoze na jsem projizdel romanovu trat a vzdy mi to predvesti jen autoblky a predvesti ale jaka je navest na hlavnim navestidle mi to neukaze.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Jurajs_89 »

Tak zkus použít hlavu, a zeptej se sám sebe, proč by to na vjezdu/odjezdu nemělo fungovat. Mě teda nenapadá žádný důvod.... Tohle jsou snad pomalu nejdůležitější návěstidla.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od ilidianos »

Ano me je to jasny.. tim spis mi je divny to proc mi to navest toho navestidla neukazuje do kabiny..
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od ilidianos »

Myslis to co dnes postoval vlastik? Tu opravu tech nevestidel Ax05a_V11 tak tu jsem si stahnul a stejne mi ten prenos navesti nefunguje. Nebo vysel dnes nejakej dalsi script ?
ilidianos
Příspěvky: 170
Registrován: čtv 02. pro 2010 14:24:07

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od ilidianos »

Diky, moc bylo to tim, toho noveho prispevku od vlastika jsem si vubec nevsiml.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Hekl338 »

Dnes som skusal trochu upravit zelen v RW. Nie je to ziadna profi uprava, skor skuska ci to moze byt lepsie. Nie je zmenene nic ine, len farby textur povrchu a stromov, nie vsetkych zatial. Mne to pride lepsie nez default, ale mozno si to len nahovaram:
Obrázek Obrázek
Hagen_Siegen:
Obrázek
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Josef72 »

Těžko říct. Barvy jsou o dost sytější a živější. Záleží ale na tom, jak se "chovají" v jinou denní dobu a při jiném světle. Pakliže je pod mrakem, tak by barvy vegetace nijak křiklavé být neměli. U RW je nutné sladit celkový odstín vegetace ( textur) s nastavením světla, což mi dělalo velký problém, když jsem s tím experimentoval. To ale bylo ještě u RW2.

Navíc jinak vypadá vegetace v červnu/červenci a jinak v srpnu, kdy už je sušší. Tohle spíš připomíná přechod z rozkvetlé jarní vegetace ( duben / květen ) do sytě zelené na konci května, kdy vše už odkvete a je přesně takto sytě zelené.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Hekl338 »

Je plne jasno-maximalne svetlo, asi 15:00, tie mraky su v nasom pocasi len dotvorenie atmosfery. Beriem to ako letne textury. Tie povodne mi prisli naopak prave ako na jesen. Ked dobre psri, zaciatkom juna, vegetacia je bezne syto zelena. Ovsem aj v lete vie byt bledsia, ked neprsi 2 tyzdne a vonku je stale 30 :D Jar v RW je zase z ich pohladu stromy bez listov, preto som zvolil toto. Niektore 3D stromy su kriklavaejsie nez je zdrave, pretoze maju spolocnu texturu pre 5 stromov a jas om to uprvail plosne.
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Oskar »

Mě se to líbí mnohem víc než ta původní vegetace. Určitě bude dobré vyzkoušet vzhled i za jiného počasí jak píše Josef ale jsem jednoznačně pro podobné úpravy originálních textur a dosažení barevnosti jaké známe z našich zeměpisných šířek.
Dávám palec nahoru :!:
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Hekl338 »

Takze leto jasno:
6:00
Obrázek
8:00
Obrázek
12:00
Obrázek
20:00
Obrázek
Vcerajsi screen je okolo 15:00. Toz piste navrhy, pripomienky. Zatial som od vcera nemenil nic... Este doplnim, ze vsetko je testovane na nasom pocasi.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Josef72 »

6:00, 8:00,20:00 bych klidně jakoby o hodinu posunul. Světla se mi zdá být v létě více. To co je 6:00 mi spíš připadá tak 5:00, večer 20:00 mi spíše připadá jako tak 21:00, v létě bývá světlo déle. Nevím ale, jak se chová vegetace ( resp. shadery ), která byla dříve moc světlá. Nevím, jak by vypadala , kdyby se západ slunce posunul na 22:00 ( moc tmavá ?? ). V Anglii nemají letní čas, možná proto to mají tak nastavené ( chování zmiňovaného shaderu ).

V poledne je světlo kolmé ( špatné na focení ) a nemá tak červenénebo žluté zabarvení, které se mi z těch screenů zdá. Polední světlo bývá víc bílé. Nepoznám ale, zda je to tím světlem nebo barevnou ´pravou textur.

Ale samozřejmě je to lepší než originál.
Vlastik

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Vlastik »

Akorát se zapomíná na jednu věc,pokud předělám cokoliv defaultního kvůli vylepšení modelů,vzhledu tak asi bych měl počítat s tím že jaká koliv aktualizace mě toto může zase vrátit do původního stavu,možná že i integrita obsahu(to si nejsem jist).
Takže otázka jestli se to vyplatí.
Odpovědět