Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Hekl338 »

Ono prave zladit tu dennu dobu nie je tak jednoduche. Suhlasim, ze tie casy by sa mohli posunut, zial potom sa objavovali ine problemy. Som rad, ze je to jakz takz kompromis. Ten farebny nadych som uz odstranil, bolo to pocasim, v skoro jasno bola zapisana, sice malo, ale predsa druhej vrstvy mracien, slnko ma svetlo spravne. Aj svetla je malinko viac. Biela v tomto pocasi moc svieti, myslim defaultne trate. Ale to aj pri pocasi MA. Osobne v tom problem ale nevidim, lebo na prave poludnie, ked je plne jasno tak aj v reale je neprijemne pozerat na bielu farbu osvietenu slnkom. Priklad je tvoj sklad, ja to ako minus nebriem.
Aktualizacia a pod. to samozrejme moze prepisat, s tym pocitam. Uvidime, co s tym dalej. Upravil som to zatial len pre zaujimavost, aby to nebolo vsetko tak pastelove.
AirVolk

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od AirVolk »

Malá poznámka k prenosu návestidiel. Prenos funguje len v režime prevádzka.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Hekl338 »

Boli aktualizovane modely Lampa_Te a Lampa_Teplice. Maju upravne shadery a Roman pridal automaticku pokladku po 20m. Verzie su kompatibilne s predoslymi, akurat kto pouzil verziu po troch, mal by to upravit na AUTO pokladku, tutuo verziu baliky uz neobsahuju. Odporucam stiahnut oba baliky.
Vlastik

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Vlastik »

Malá poznámka k prenosu návestidiel. Prenos funguje len v režime prevádzka.
Co vím tak přenos zatím funguje ve všech modifikácích co jsou na mirelu,stačí zapnout řízení a zařadit směr a už se rozsvítí znak na VZ,nezávisle na tom co je právě na mirelu nastaveno.
Výjimku tvoří akorát ty návěstidla která byla z přenosu vyřazena a nebo používají nové prvky.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Roman »

AirVolk píše:Malá poznámka k prenosu návestidiel. Prenos funguje len v režime prevádzka.
V pohodě, to je v řešení. Michal na tom zapracuje až se vrátí, ví se o tom. Ovšem, pokud bude třeba něco v souvislosti s režimy dodělat v kabině , můžeme narazit na problém nedostatku místa v blueprintu. Já si prozatím prosadil vlakové topení aby u Tvých vozů bzučelo CZE :D . Určitě bude vyžádána konzultace ;) .
AirVolk

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od AirVolk »

V pohode :) Výdy pripravený.....(to mi ešte ostalo...)

Ad Vlasto: návestidlá sú v pohode...To nerieš. Roman to pochopil.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Hekl338 »

Nieco pre stavitelov, sice lampa z 80 rokov, ale dodnes este pouzivana:
Obrázek
Uživatelský avatar
M@ster
Příspěvky: 164
Registrován: pát 18. lis 2011 16:36:21
Bydliště: Berlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od M@ster »

Jo ta je dobra :shock: :D
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Hekl338 »

Na web som pridal Lampu. Ako aj u Lampy H, aj tato verzia obsahuje dvojitu lampu, a auto pokladku po 30 a 50m. Je nutne mat stiahnutu Lampu H, ktora bola taktiez revidovana, pretoze vyuziva jej svetelny kuzel. Na tomto mieste by som chcel poziadat stavitelov trati, aby si u seba aktualizovali modely a prip. s tratou sa nesirili stare verzie, nerobi to dobrotu. Idealne zmazat Lampu H v Assets a znovu instalit. Aj tu bola zrusena verzia 3 za sebou, kedze je uz AUTO pokladka. Mozno tym vznikne par neprijemnosti, ale silne pochybujem, ze zrovna tu verziu 3 zasebou niekto osadzoval, kedze inak nez na rovinu to moc neslo ;) Takze ak ste pouzili jednoduchu verziu, po instalaciii noveho baliku v trati nezmizne, ale bude odlahacane model a optimalizovany na RW4. Update dalsich objektov neplanujem, nie je to nutne.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od KaMat »

Hekl338 píše:Na web som pridal Lampu. Ako aj u Lampy H, aj tato verzia obsahuje dvojitu lampu, a auto pokladku po 30 a 50m. Je nutne mat stiahnutu Lampu H, ktora bola taktiez revidovana, pretoze vyuziva jej svetelny kuzel. Na tomto mieste by som chcel poziadat stavitelov trati, aby si u seba aktualizovali modely a prip. s tratou sa nesirili stare verzie, nerobi to dobrotu. Idealne zmazat Lampu H v Assets a znovu instalit. Aj tu bola zrusena verzia 3 za sebou, kedze je uz AUTO pokladka. Mozno tym vznikne par neprijemnosti, ale silne pochybujem, ze zrovna tu verziu 3 zasebou niekto osadzoval, kedze inak nez na rovinu to moc neslo ;) Takze ak ste pouzili jednoduchu verziu, po instalaciii noveho baliku v trati nezmizne, ale bude odlahacane model a optimalizovany na RW4. Update dalsich objektov neplanujem, nie je to nutne.
Mozna blbej dotaz, ale mohl bys tohle napsat i do readme k te nove lampe ? Az to budu stahovat, asi si na tohle pak nevzpomenu :D :D
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Hekl338 »

To mam dat cely ten roman do readme? :mrgreen:
Na webe je pridana denna doba. Ako vzdy, aj tu plati, ze sa moze sirit volne s tratou, ako vsetko z naseho spolku (okrem vozdiel) :) Oproti predoslej beta verzii su posunute casy v lete o hodinu, skor slnko vyjde, neskor zajde, doladene pocasie skoro jasno.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Josef72 »

Letní čas se posouvá až poslední víkend v březnu přece :-). Vždycky ze soboty na neděli.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Hekl338 »

150 225:
Obrázek
Uživatelský avatar
M@ster
Příspěvky: 164
Registrován: pát 18. lis 2011 16:36:21
Bydliště: Berlin
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od M@ster »

Jo moooc pekny ;)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Hekl338 »

Honza Svec dol povolenie na vyuzitie jeho objektov pre RW, tak Roman spravil prvy skusobny export, stanicu asi netreba predstavovat:
Obrázek
Je to zakladny export. Takze z casu na cas nas spolok nejaky ten export spravi aj pre dalsie objekty, ked bude nieco viaznut ohladne lokomotiv.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Josef72 »

mube bude asi rád za tohle.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Hekl338 »

Dalsi zeleny banan-221:
Obrázek
Ostavaju posledne dva a tym rada 15x bude uzavreta, vsak uz ich je viac nez dost:D Ak sa to podari, cely balik by mohol vyjst tak do 14dni
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Jurajs_89 »

Poznávám dobře Pardubice?
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od Jurajs_89 »

:shock: teda Michale :lol:
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
AirVolk

Re: Modely Hekl a Kulica

Příspěvek od AirVolk »

Ja tiež neviem. Hekl si myslí, že každý pozná české stanice :)
Odpovědět