BB 8100

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: BB 8100

Příspěvek od Roman »

Když by jsme znali skutečnou maximální tažnou sílu, dalo by se s tím ještě něco vymyslet. Z těch originálních souborů v RW vydedukoval 205 kN.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: BB 8100

Příspěvek od slowly »

Našel jsem informaci o tažné síle této mašiny - 152kN
Vlastik

Re: BB 8100

Příspěvek od Vlastik »

Nevím ,ale u vašich modelů je jaký koliv zásah do souborů je zakázán ,ale nechápu jak můžete měnit cizí modely jiného vlastníka a majitele a ještě to dát k downloadu ,jenom kdyby to někdo udělal u vašich .
Michal by měl pirátské zásahy na link hned mazat !
Tohle by tolerovat neměl.
Pokud se ti to nelíbí upozorni na to majitele modelu,určitě bude rád.
Kdyby jsi vlezl na jejich forum ,tak tam už to někdo referoval,nesouhlasí tam více věcí.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: BB 8100

Příspěvek od slowly »

Nikde jsem nenašel, že by se konkrétně tento produkt nesměl upravit, jediné co je psáno, nesmí být poskytován za uplatu, nebo ho dávat jinde ke stažení. Tato upráva tedy není autorem přímo zakázána. Co se týče skinování, tady bych taky nehysterčil ;) . Copak ty máš licence na tvorbu modelů od autorů? Používat pak textury s logem nějaké společnosti atd.? Myslím, že toto bylo naprosto zbytečné. Nikdo tu nedělá nic ná úkor autora, aby se obohatil, či autora nějak poškodil. Naopak, radit veřejně někomu aby koupil model a pak ho vyšmelil a měl dva ti přijde v pořádku? Moc se všem omlouvám, ale tohle mi přijde od tebe trochu přehnaný.
Vlastik

Re: BB 8100

Příspěvek od Vlastik »

slowly píše:Nikde jsem nenašel, že by se konkrétně tento produkt nesměl upravit, jediné co je psáno, nesmí být poskytován za uplatu, nebo ho dávat jinde ke stažení. Tato upráva tedy není autorem přímo zakázána. Co se týče skinování, tady bych taky nehysterčil ;) . Copak ty máš licence na tvorbu modelů od autorů? Používat pak textury s logem nějaké společnosti atd.? Myslím, že toto bylo naprosto zbytečné. Nikdo tu nedělá nic ná úkor autora, aby se obohatil, či autora nějak poškodil. Naopak, radit veřejně někomu aby koupil model a pak ho vyšmelil a měl dva ti přijde v pořádku? Moc se všem omlouvám, ale tohle mi přijde od tebe trochu přehnaný.
Něco ti řeknu ,zřejmně ještě neznáš některé lidi co jsou schopni ,ale já je znám,a to je rozdíl ,určitě se nikdo nehrabe v cizích modelech a když tak jenom pro svoji potřebu,totiž nikoho nenapadne že by si někdo z uživatelů upravil a veřejně propagoval cizí dílo,bohužel v tomhle jsem jako češi hrozně pozadu za vyspělou evropou, k tomu skínování ,s uwe volfem se známe několik let od doby ještě kdy to byla společnost germanrails a poté se pro neshody roztrhli,ale vím že nikdo ho nekontaktoval že vydá jeho skín veřejně ,a když tak ho o tom informuje ,tak jako to dělají všichni co něco skínuji,vyjimkou jsou snad jenom modely od RSC ,ke je povoleno skínovat modely bez omezení ,alespon to platilo když to bylo RSC ,ale soudě z příspěvků na facebooku stejně je o tom informují.

Nedovedu si ani představit kdybych něco naskínoval a vydal to bez vědomí autora ,to by mě tady hned hnali před autorský zákon a podobně ,a to samé platí i ve světě,asi tak.
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: BB 8100

Příspěvek od slowly »

Úhel pohledu může být různý. Co se týče úpravy výkonu lokomotivy, myslím, že to tady nikdo nepropaguje jako něčí dílo (to je moje mašina) a tím by porušoval autorství. Nikdo nikoho k tomu nenutí a zároveň není předělán model jako takový, jen se upraví určitá vlastnost a je určená spíše pro soukromé účely. Toto běžně funguje například v závodních simulátorech a díky tomu se auta pořád vylepšují. Něco změníš, vyzkoušíš, kontaktuješ autora a ten to podle uvážení upraví. Podle mě je tento postup lepší, než mu jen napsat tohle máš blbě oprav to, ale jak...
Skinování na svůj model může zakazovat s odpuštěním jenom blbec. Proč? Je to nejjednoduší úprava bez jakéhokoliv zásahu do modelu a chování. Tím, že se můj model bude skinovat, bude mít i více potencionálních zájemců. V leteckých, závodních i jiných simech autoři k modelům přidávají templáty, aby si lidi mohli tyto stroje upravit dle svého či reálného vzoru. Nechápu proč v RW je z toho taková věda. Já bych to s tím autorství tak nepřeháněl. Nikdo tu nedává ke stažení zdarma placené produkty, či vydává něčí díla jako vlastní ;) .
Pokud teda vadí, že jsem udělal skiny a podělil se o ně, klidně odkaz smažte. Dělal jsem je pro sebe, ale myslel jsem, že podělit se je běžné. Jak vidím, v RW to tak nefunguje.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: BB 8100

Příspěvek od Roman »

V klidu, on zase potřebuje někdo dát o sobě vědět, protože co se týká jeho konkrétní tvorby, nemá co prezentovat. Jen tak okrajem, třeba na UKTS je normálně ke stažení spousta neoficiálních úprav souborů a addonů RW :lol: - Prostě tady zase někdo ustřelil :lol:
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: BB 8100

Příspěvek od kuboss »

Roman: +1
Milujem hnidopichov a takychto uradujucich majstrov :?

Chcem sa spytat, nejake pady ste s touto masinou nezaznamenali?
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: BB 8100

Příspěvek od Roman »

kuboss píše:Roman: +1
Milujem hnidopichov a takychto uradujucich majstrov :?

Chcem sa spytat, nejake pady ste s touto masinou nezaznamenali?
U mne 100% stabilní.
Uživatelský avatar
750225lentilka
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 17. dub 2014 11:10:49
Bydliště: Perníkov

Re: BB 8100

Příspěvek od 750225lentilka »

Hele, Vlastíku, ty jsi zrovínka ten poslední, co by se tu měl ozývat...
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: BB 8100

Příspěvek od slowly »

U mě taky stabilní, žádný problémy.
Romane zkoušel jsem tu úpravu a s uhlím žádný rozdíl (minimální). Ano teď jde pěkně stupňovitě měřák akorát bych to možná podělil dvěma. Jako že bych v těch 30km/h už měl cca 22% a né jako teď 10% jestli rozumíš jak to myslím. Prostě by měřák víc lítal, tedy jako kratší převody, ale to zase nevím jestli by to tak šlo, nebo to udělá ten efekt jako tam byl, že se to v podstatě nehnulo. Ten tah na rovině je stejně slabej, naložený náklad to sotva rozjede. No jo, je to už utahaná babička :) . Pokud je tam teď 205kN a předělo by se to na 152kN, tak to asi tuplem nepojede ne? :mrgreen: Chtělo by to mít alespoň v malých rychlostech trochu páru, jinak do Vlkova nikdy nevyjedu :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: BB 8100

Příspěvek od Roman »

slowly píše:U mě taky stabilní, žádný problémy.
Romane zkoušel jsem tu úpravu a s uhlím žádný rozdíl (minimální). Ano teď jde pěkně stupňovitě měřák akorát bych to možná podělil dvěma. Jako že bych v těch 30km/h už měl cca 22% a né jako teď 10% jestli rozumíš jak to myslím. Prostě by měřák víc lítal, tedy jako kratší převody, ale to zase nevím jestli by to tak šlo, nebo to udělá ten efekt jako tam byl, že se to v podstatě nehnulo. Ten tah na rovině je stejně slabej, naložený náklad to sotva rozjede. No jo, je to už utahaná babička :) . Pokud je tam teď 205kN a předělo by se to na 152kN, tak to asi tuplem nepojede ne? :mrgreen: Chtělo by to mít alespoň v malých rychlostech trochu páru, jinak do Vlkova nikdy nevyjedu :mrgreen: .
Pokud ta lokomotiva výkon nemá, nedá se s tím nic dělat :D . Stejně by určitě v reále neměla normativ hmotnosti na takové stoupání jako je do Vlkova ;)
Vlastik

Re: BB 8100

Příspěvek od Vlastik »

750225lentilka píše:Hele, Vlastíku, ty jsi zrovínka ten poslední, co by se tu měl ozývat...
Nechápu,můžeš mi to vysvětlit?
Nemam rád takové narážky ,protože nevím co jsem zde za ty léta než začal roman tvořit udělal špatně ?
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: BB 8100

Příspěvek od slowly »

Tak to jim tam jezdila okolo Kolína, třeba jí autor nějak ještě poladí. A stějně to vyjedu normativ nenormativ :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: BB 8100

Příspěvek od Roman »

slowly píše:Tak to jim tam jezdila okolo Kolína, třeba jí autor nějak ještě poladí. A stějně to vyjedu normativ nenormativ :mrgreen: .
Já tam už vyjel :D . Je to tedy v QD, počasí proměnlivo ( to mít nebudeš, vlastní úprava ). Přijde mi divný, že Ti to pořád nejede.
Už rozjezd byl dobrej, na Kaníně jsem měl víc jak 40 a druhej šunt.
U tunelu už jsem frčel jak drak :D

Obrázek

V Loučkách dokonce 60 km/h :)

Obrázek

Za největším stoupáním....

Obrázek

Pak jsem cvičně zastavil, sice pod dělením :roll: , ale zase vím, že tam je rovných 10 promile a otestoval rozjezd...
Musel jsem tam natočit rovnou 900A aby se to hnulo :)

Obrázek

Jel jsem krokem dost dlouho, ale neuvízl ....

Obrázek

A na konečný :D

Obrázek
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: BB 8100

Příspěvek od slowly »

No asi to má v zimě zamrzlý motory :mrgreen: . Do stoupání s dvouma kolem 25km/h, přes vypnutí proudu rychlost klesla na tolik, že to šlo do háje a na viaduktu konec :mrgreen: . (bez tvé verze)
Přílohy
2014-06-03_00001.jpg
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: BB 8100

Příspěvek od Roman »

Tak dej ještě dvě další :D
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: BB 8100

Příspěvek od slowly »

Tak jsem pročistil, nahodil druhou verzi a to je přesně ono. Pěkně to na ampérmetru lítá, pěkně zpřevodovaný, už to i proklouzne, taky to spadne i při nižších stupních, fakt dobrý teďka! Parádička ;) . Díky!
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: BB 8100

Příspěvek od Roman »

slowly píše:Tak jsem pročistil, nahodil druhou verzi a to je přesně ono. Pěkně to na ampérmetru lítá, pěkně zpřevodovaný, už to i proklouzne, taky to spadne i při nižších stupních, fakt dobrý teďka! Parádička ;) . Díky!
Ona je to stejná verze, jen ten Packager zlobí :D . Třeba Hekl by mohl vyprávět, kolikrát něco balí :D
slowly
Příspěvky: 343
Registrován: čtv 01. bře 2012 12:01:00

Re: BB 8100

Příspěvek od slowly »

No stejně, zůstanu stát vždycky před tunelem v tom nejhorším stoupání. Zkoušel jsem rozjezd na těch 10 promilích a ty uhláky mě strhávaj zpátky, mám asi těžší uhlí :mrgreen: . Není to tím, že tam mám někde ten scénář kde si upravoval váhu těch uhláků? Jako že já bych je měl těžší po novu a ty tu starší neopravenou verzi, tedy ty lehčí? V těch 10 promilích jsem to po odbrždění hned nakopal, ale po chvilce couvám. Ten tah mašiny tam určitě mám, tak jedině to uhlí.
Odpovědět