Modely Kiski

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Čo pod tým presne myslíš? Akože je ten súbor zle vytvorený? Alebo obsahuje zlé hodnoty? Ono pri odporovkách sú tieto 2 súbory celkom problém :lol: (konkrétne mám na mysli TEvsSpeed a TEvsThrottle). Boli robené na základe toho, aby sedeli prúdy na konkrétnych stupňoch podľa reálu (samozrejme pri určitej rýchlosti, že áno, pri inej už je to v prdeli, klasika). Mimochodom, od testovacích verzií sa vôbec nezmenili, sranda, že sa to pripomienkuje až teraz.

Jo a hlavne - nerobí to stále... :? a teraz čo včil, že... :mrgreen:
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Roman »

Já tady nejsem od toho, abych hledal a poukazoval na chyby a už vůbec ne od polemiky nad realitou tvého nastavení chování lokomotivy. Nerozumím tomu, jak je to v reále a ani se o to nesnažím. Ale pokud otevřu dotyčný soubor a vidím, že pro 100% regulátoru tam je nižší tažná síla než například pro 64%, jednoduchou logickou úvahou si vysvětlím ten výše popsaný problém. Nepotřebuji k tomu pražádné odborné znalosti.
Příště už raději zase budu držet hubu. Omlouvám se, že jsem si dovolil na cokoli poukazovat. Hlavně mi pak ale nikdo nepište sz s prosbou o radu a pomoc.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Ja ti Roman fakt niekedy nerozumiem - veď som ťa predsa nijak neurazil, tak neviem prečo takáto vspurná reakcia. Napísať sa to dá predsa aj inak. Ja som rád, že si poukázal na súbor, ktorý to môže mať na svedomí. A o tom poukázaní na chybu chovania sa rušňa to bolo skôr všeobecné, a nie určené priamo tebe.

Nechápem, čo sa s ľudmi na tomto fóre od určitého času deje - všetci sú tu nejakí citliví, stačí, keď sa človek na niečo opýta alebo odpovie trochu iným spôsobom, ako druhý očakáva a už je problém na svete. Pritom ide o hovno, je to len hra.

Ak som ťa teda nejak mojou reakciou na tvoju odpoveď urazil, tak prepáč, myslené to tak nebolo. Ono to tak nikdy nie je myslené, holt, ale každý sme nejaký a máme svoj spôsob vyjadrovania sa. Ten môj ťa zjavne asi trochu uráža. To je mi ale veľmi ľúto, pretože ja ťa považujem za skúseného chlapa, čo sa týka RW, a odborníka. Preto sa na teba vždy obraciam, keď si neviem rady. Ak si to ale nepraješ, napíš to rovno a už ťa viac kontaktovať nebudem. To isté platí pre kohokoľvek na tomto fóre - stačí napísať. Buď sem alebo do ss a ja to budem rešpektovať. Viac sa k tomu nebudem vyjadrovať.

Za všetko ďakujem.
Braňo
Vlastik

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Vlastik »

kiski píše:Čo pod tým presne myslíš? Akože je ten súbor zle vytvorený? Alebo obsahuje zlé hodnoty? Ono pri odporovkách sú tieto 2 súbory celkom problém :lol: (konkrétne mám na mysli TEvsSpeed a TEvsThrottle). Boli robené na základe toho, aby sedeli prúdy na konkrétnych stupňoch podľa reálu (samozrejme pri určitej rýchlosti, že áno, pri inej už je to v prdeli, klasika). Mimochodom, od testovacích verzií sa vôbec nezmenili, sranda, že sa to pripomienkuje až teraz.

Jo a hlavne - nerobí to stále... :? a teraz čo včil, že... :mrgreen:
třeba ti pomůže tento graff,přímo z příručky řady 141:
http://leteckaposta.cz/998155818
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Vlastík, ďakujem, ale tento graf mám. Napíšem to rovno - keby to robili tie rušne stále, tak by som povedal, že problém je v tom, čo písal Roman. Ale keďže to nerobí stále, tak si vôbec neviem predstaviť, kde by mohla byť chyba. Z tohoto jednoduchého dôvodu sa k tomu postavím formou mŕtveho chrobáka a nebudem to asi vôbec riešiť.
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Roman »

Samozřejmě to nedělá stále, ale záleží na tom, jak ten kdo řídí lokomotivu a jak řadí stupně směrem nahoru.
Zase a opět na to stačí otevřít obě charakteristiky a bez jakékoli znalosti problematiky pomocí logické úvahy je porovnat a vydedukovat problém. Triviální věc.
A pokud to dokážu jednoduše a velmi rychle odhalit já, musí to dokázat každý ;) .
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Samozřejmě to nedělá stále, ale záleží na tom, jak ten kdo řídí lokomotivu a jak řadí stupně směrem nahoru.
V tomto vlákne poukázal na ten problém Michal a Bob. Minimálne Bob tú lokomotívu riadi určite tak, ako je správne a žiadúce, a predpokladám, že stále to robí rovnako. Ale pripúšťam, že to môže byť tým. Neviem.
A pokud to dokážu jednoduše a velmi rychle odhalit já, musí to dokázat každý ;) .
Mňa to nenapadlo, a to som autor. Holt, som blbý.

Ako som povedal, kým neprídem so 100%-nou istotou nato, či to je zmieneným súborom alebo niečim iným, riešiť to nebudem ;) Už sa mi žiada inej rady :D (nie Lamina)
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Roman »

Michal píše:Já to včera testoval v Romanově scénáři Pn... z Vlkova do Louk. Mašinu jsem nešetřil a při rozjezdech jsem držel proudy na hranici nadproudu, pokud mě zrovna neomezoval skluz. To jen, kdyby to chtěl někdo simulovat a testovat. ;)
To je přesně ten případ, kdy se to děje. Poslední stupeň řadíš dříve, než se protnou obě charakteristiky. Například TrEffVsSpeed omezuje v té chvíli tažnou sílu na 80kN. Ale zařazením vyššího stupně se paradoxně díky chybné definici sníží tažná síla například z 70 kn na 65 kn. V tu chvilku logicky poklesne i proud. Pokud ale k řazení téhož stupně dojde ve chvíli (při rychlosti) kdy je křivkou TrEffVsSpeed tažná síla omezena třeba na 60 kn (obě charakteristiky se protnou), nedojde k poklesu proudu ani tažné síly protože už charakteristika nepovolí maximální tažnou sílu přiřazenou ke konkrétnímu stupni (65 kn) ale pouze těch 60 kn. A předešlý stupeň s vyšší tažnou silou je také omezen křivkou TractiveEffortVsSpeed .
Jak jsem poukázal dříve, chyba je v souboru TrEffVsThrottle.
Prostě stačí se na to kouknout a jednoduchou logickou úvahou to vyřešit. Jedinou znalost, kterou potřebuji k dané problematice je ta, že charakteristika TractiveEffortVsSpeed je primární.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Len ma mrzí, že som o tom nevedel. Pritom na predchádzajúcej strane Bob píše, že sa mu to stávalo aj predtým u testovacích prvých verzií. A ja sa to dozviem až teraz.

Chlapi, skúste, kto sa cítite (Roman, Bob alebo Michal) zmeniť v súbore TrEffVsThrottle.dcsv zmeniť hodnotu pre 100% regulátora zo 155 na 203, tak, ako je pri 64% regulátora (64% predstavuje v skripte v regulačnom poli SP hospodár, nad tým sú už len SP šunty). Mal by to byť item id. 10. A dajte vedieť, či sa dačo zmenilo k lepšiemu. Zvyšok charakteristiky je ok, tam meniť určite nič nebudem. Dikes.
Braňo
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Zatiaľ bez kabíny, skúšobný export. Shadery už sú pre starenku nastavené, podobne ako u Bobiniek.

Obrázek

Čo sa týka kabíny, pokiaľ nebudú podklady, tak to bude trvať veľmi dlho. Čiže zbytočné otázky typu "kedy bude" atď, sú bezpredmetné a budú zmazané mnou bez milosti, pleveliť si vlákno nenechám. Skôr chcem apelovať nato, že ak model v hre chcete, treba sa posnažiť a pomôcť pozháňať kvalitné foto pre kabínu... Ja sa samozrejme budem snažiť tiež, ale tieto rušňe nie sú zrovna extra lákadlo. Ak niekto bude mať možnosť niečo zohnať, treba ma kontaktovať.
Braňo
Percy 12
Příspěvky: 164
Registrován: ned 17. led 2016 11:34:17

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Percy 12 »

No tohle je parádní model, už se těším až to bude ke stažení. ;) :D
Liadem
Příspěvky: 10
Registrován: pát 08. úno 2013 13:59:52

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Liadem »

Zdravim,

Nestačím se divit, jak nádherný modely máš! Je to nádhera, jak si umíš vyhrát jak s modelem,tak s texturama, nebo s reálným ovládáním lokomotivy. V dněšní době to oceňuji, že si někdo najde tolik času a dělá své modely. Bohužel s fotkami na stanoviště nepomůžu, jelikož to mam přes celou republiku, ale napsal jsem kamarádovi,co pracuje v Brně v depu, ať to nafotí, tak snad se podaří. Jinak co se týče mě, můžu ti pak nějakýho plecháče naskinovat, pokud by byl zájem :)
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Modely Kiski

Příspěvek od alesmafia1 »

Přeju hodně štěstí u tvoření této lokomotivy, Plecháče úplně miluju jsem velice ale opravdu velice rád že se tvoří. :)

Budu se snažit nafotit kabinu atd. co potřebuješ Plzeň není od mého bydliště tak daleko. :)
Naposledy upravil(a) alesmafia1 dne ned 28. úno 2016 22:37:53, celkem upraveno 1 x.
canpulltab
Příspěvky: 5
Registrován: stř 30. črc 2014 17:34:03

Re: Modely Kiski

Příspěvek od canpulltab »

Ahoj. Řekni mi pokud můžeš co přibližně potřebuješ.... myslím že bych mohl pomoct

edit Kal000px: gramatika :D
horor4
Příspěvky: 144
Registrován: pát 11. úno 2011 21:22:11
Bydliště: Starý Plzenec

Re: Modely Kiski

Příspěvek od horor4 »

:o pěkná práce
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Petr1989 »

Ahoj Kiski,


určitě 242 je velké lákadlo. U nás na plzeňsku nejezdí skoro nic jiného a tahle mašina mě 7 let vozila do školy.

Co se týká podkladů pro kabinu, tak jsem před časem kontaktoval přímo DKV Plzeň ohledně možnosti nafocení materiálů pro modeláře. Překvapivě jsem ale žádnou reakci nedostal. Pokud máte někdo známého v depu v Plzni, určitě není problém se domluvit a potřebné materiály, nejen pro 242 nafotit.
Uživatelský avatar
Lokführer
Příspěvky: 5
Registrován: ned 28. úno 2016 21:16:34

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Lokführer »

Krásný model kiski! :) ;)
Filip27-Railways
Příspěvky: 77
Registrován: ned 15. lis 2015 10:34:34

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Filip27-Railways »

Zde to utichlo na dost dlouhou dobu, pokračují práce na 242 v pohodě? Moc se na tuto lokomotivu těším.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Ano, utíchlo. Pracuje sa na 15X, keďže som k tomu vytvoril nový kab. 242 je momentálne u ľadu. Príde na ňu rad, ale najprv dokončím svoju terajšiu robotu.
Filip27-Railways
Příspěvky: 77
Registrován: ned 15. lis 2015 10:34:34

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Filip27-Railways »

Aha tak to to je fajn, na cab pro 15x se také ohromě těším :)
Odpovědět