Modely Kiski

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Modely Kiski

Příspěvek od anry »

Problem je asi v tom, že nepoužívám Utilities.exe, já to přímo kopíruju protože se mě nechce čekat. A asi jsem umazal něco z těch 350, mě totiž chybí všechny :lol: :lol: :lol: Takže jestě doplním Pack 350 1.3 a bude asi vše v pohodě, jinak super. Jenom se trochu trápím s tím automatickým rozjezdem. Nastavím si konečnou rychlost, a už když zadávám stupně, tak se už rozjíždí i když mám loko přibržděnou.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Jurajs_89 »

Já jsem ručo odmazal vše, co mělo prefix 150 a pak jsem tam nakopal věci nově stažené. Stahoval jsem však jen věci pro 15x.
Dá se to rozjet i bez návodu, tak složitý to není, ale má to super vychytávky. Jak si sama zkrokuje když klouže je fakt super.
Je vidět, že si nad tím nějakej ten čas strávil a vyprodukoval si kvalitní lokomotivu. Gratuluju a děkuju :) .
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Pito_42
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 11. črc 2013 20:45:48

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Pito_42 »

Kto si to chce uľahčiť,môže použiť rýchly štart.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Jurajs, pri tom kopírovaní a mazaní veľký pozor - niektoré veci sú zdieľané, aj napriek tomu, že prefix značí niečo iné. To som sa práve trochu snažil napraviť, napr. sa oddelili zvuky 15X do vlastnej zložky, vytvorené boli mnohé blueprinty nanovo, atď atď... To je práve tá mravenčia robota, ktorú mnohí nepoznajú, ale zaberá najviac času :)

Ohľadne chovania rušňa - mal som dobrých radcov :)

Preto píšem, že pre správne fungovanie retro 350 009-7 treba mať komplet nainštalované pôvodné balíky k 350-tkam...

A áno, rýchle nahodenie tam je :) Ale potom stráca efekt celá robota, s ktorou sa človek trápi - sranda je, že všetci vypytujú reálne chovanie a obsluhu, a nakoniec používajú rýchle nahodenie...:)
Braňo
Kohlik
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 16. zář 2010 7:51:28
Bydliště: Praha

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Kohlik »

Zdravím
a chtěl bych moc poděkovat autorům za super modely.
Dávám do úvahy návrh, zda by se předvolená rychlost pro automatický rozjezd nemohla zobrazovat světelnou značkou na obvodu rychloměru u příslušné rychlosti (jako např. u AFB v zahraničních addonech).

Jinak ještě jednou díky za skvělou práci - po nainstalování dle návodu vše šlape perfektně.
TS 2021 - v71.5a - STEAM
AMD Ryzen 5 3600 6-Core Processor, MEM = 64,0 GB, NVIDIA GeForce GTX 1660 SUPER, NVIDIA High Definition Audio
C: NTFS, 1862,4 GB, SSD
Win 10 Education 64bitový

Děkuji za každou odpověď !
Zdraví Zdeněk
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od CRR144 »

Mašina má mať to čo je aj reálne na nej. To že to majú iné je už iná diskusia.....
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Jurajs_89 »

Já to an nemohl dostat jinak pryč, jelikož jsem celé RW nakopírovával ze zálohy, tak Utilities addony prostě nevidí. Tak zbývalo jen mazání.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Michal »

Stačí vrátit ze zálohy i adresář PackageInfo a "utilities" addony znovu uvidí. ;) Já manuálně smazal vše k x5x a pak nainstaloval všechny balíky znovu v aktuálních verzích a žádný problém jsem neměl. Kiski a spol odvedl výbornou práci. Chválím i takto veřejně.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Ďakujem Michal ;)
Braňo
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Jurajs_89 »

Aha, tak tahle složka se asi nedochovala.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Vzhľadom nato, že na mnohých frontoch ľudia riešia zvuky 15X, či majú byť nové, alebo staré, alebo ako to vlastne je, tak by som to chcel uviesť na pravú mieru - hlavná zmena vo zvukoch je ich premiestnenie do inej zložky, aby to bolo prehľadnejšie, hlavne, keď už má niekto nainštalované Esá a 350-tky. Má to svoj adresár, a mne osobne sa to páči takto viac, keď v tom nie je až taký chaos. Druhá vec - nejaké zvuky síce pribudli, ale pôvodné zvuky ostali zachované - keby všetci čítali Readme, vedeli by to. Takže suma sumárum - na zvukoch sa v podstate pre hráča nezmenilo nič - sú to stále tie isté pôvodné zvuky, ktoré boli (na ich zmenu oprávnenie nemám) a tie nové pribudli len z toho dôvodu, že kab má doplnenú funkčnosť a teda museli byť doplnené aj zvuky (napr. zvuk odpojovačov).

Dúfam, že už teraz je všetko každému jasné a nebudem čeliť zbytočným otázkam ohľadne zvukov. Zvuky mojou úlohou neboli, preto som iba doplnil potrebné a vydal, pričom pôvodných som sa nedotkol.

P.S.: Fantázií a kreativite sa samozrejme medze nekladú - ak niekto má chuť a hlavne všetky potrebné vedomosti so zvukárinou, treba si dohodnúť povolenia a môže sa do zvukov pustiť.
Braňo
Dodo
Příspěvky: 18
Registrován: úte 13. říj 2015 18:26:39
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Dodo »

Po aktualizácii 15X nesvietia pozičné svetla trafiku. Všetko som urobil ako sa písalo že odinštalovať staré 15x aj kabínu aj zvuky a potom všetko nanovo. Viď screen z videa. Máte niekto ešte taký problém? Dík za odpoveď.

Obrázek
Dodo
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Svetlá trafficu som vôbec neriešil, ale ak vám to ta veľmi chýba, nie je problém vydať update.
Braňo
Dodo
Příspěvky: 18
Registrován: úte 13. říj 2015 18:26:39
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Dodo »

nie že chýba ale tak presa len to tam má byť. :) bolo by dobre spraviť ten update :) Vďaka
Ako keby som ja sadol do mašiny a išiel na trať s rýchlikom bez pozičných svetiel a podobne :) :)
Dodo
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Tak nesadaj :)
Braňo
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Modely Kiski

Příspěvek od KaMat »

Já se za ty světla taky přimlouvám :)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Hekl338 »

Update nahrany na webe.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Ďakujem, Peter, za rýchle nahratie odoslaného updatu na web :) Takže vážení hráči, už vám budú svietiť aj AI vlaky. Nečakajte slávu ako napr. pri hektorovi (rôzne druhy svietenia podľa druhu vlaku), ale svietiť to bude aspoň v základe. Viac sa mi s tým nechcelo babrať, mja hlava je už pri Plecháči :)

INFO: stačí odinštalovať, znovu stiahnuť a nainštalovať iba Exterior Pack, nakoľko sa menil len skript. Kabínu a zvuky netreba znovu reinštalovať. Nová verzia má označenie Pack_15X_V1.5.1. Ak by to predsa len po reinštale nešlo, potom treba ešte z adresára Hekl/RailVehicles zmazať ručne súbor Blueprint.pak a hru znovu spustiť.
Braňo
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Zdravím všetkých, Hekl nahral na web update balíka 150/151, menovite verziu 1.5.2. Menil sa len skript, došlo naozaj len k minoritnej zmene, čo sa týka rozbehu ventilátorov TM v režime AUT - po novom sa spúšťajú už na 1.stupni (prípravnom/kontrolnom) oproti pôvodnému spúšťaniu na 2.stupni (rušne pred rekonštrukciou). K inej zmene oproti verzii 1.5.1 nedošlo, takže komu táto vec nevadí, nemusí sťahovať novú verziu.

Opäť platí, že kabínu a zvuky nanovo sťahovať netreba.
Braňo
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Modely Kiski

Příspěvek od anry »

Zdravím,jedna věc mě vrtá hlavou, zdá se mě, že at dělám co dělám, nejsem schopen se dostat aspon na 100km/h v nějakém dostačujícím čase. Než se to pohne, tak už jsem v další stanici. A když přidám víc, tak mě to už shodí ochrana. A su v prd.... Já vím že si to mam hlídat, ale když ono to nejede.
Odpovědět