Modely Kiski

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Len treba dať vedieť, aký osový odstup by ste chceli, nie je problém spraviť viacej variant... Pochopiteľne, robím to pre svoje potreby (25kV AC), takže izolátory sú hrubšie ako pre 3kV.

Mimochodom, tu je verzia s držiakom TV nad nosným drôtom brány. Takisto L aj R variant.
Obrázek

Momentálne odsadenie od osi koľaje je u obidvoch variant 25cm. Ak niekto potrebuje väčšie odsadenie, treba napísať.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Modely Kiski

Příspěvek od KaMat »

Kiksi mohl by jsi ty úchyty někam upnout ? Vyzkouším to.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Jo, len budeš musieť trochu počkať, teraz mám toho veľa. Inak funguje to perfektne, ja už som začal zatrolejovávať Zvolen Os, a troleje sa pekne míňajú, ako v reále. Hádam cez víkend sa k tomu dostanem.
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Modely Kiski

Příspěvek od KaMat »

Oki, ja si zatím najdu jinou zabavu :D
Uživatelský avatar
adamec475101
Příspěvky: 57
Registrován: úte 12. dub 2016 17:48:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od adamec475101 »

Dobrý den přeji, měl bych otázku. Chtěl bych se zeptat, jestli se ještě pracuje na projektech "Laminátka" 230 a "Plecháč" 242. Nechci se ptát na nějaké konkrétní datumy, vím že to autoři nemají rádi. Podle mě by byla škoda kdyby se na takových krásných strojích přestalo pracovat, samozřejmě je to ale na rozhodnutí autora a já mu do toho nemám co kecat.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Na uvedených rušňoch sa bude pracovať potom, keď sa dokončí to, čo je teraz rozrobené. Táto otázka sa tu inak s určitou pravidelnosťou opakuje, a mňa už prestáva baviť stále na ňu odpovedať. Všetci tu máme aj reálne životy, aj iné koníčky, a RW je niekde vzadu v rade, takže na všetko treba čas ;) Viac k tomu nemám čo napísať.

Ak sa niekomu nechce čakať, stále má tu možnosť vytvoriť si uvedené rušne sám ;)
Braňo
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Re: Modely Kiski

Příspěvek od popocatepetel »

Ahoj kiski. Čo je vlastne teraz rozrobené? Lebo už akosi strácam prehľad na fóre, keďže sa tu vo veľkej miere akosi rozbehli hádky na akúkoľvek tému, myslím celé fórum ako také, nie toto vlákno konkrétne. Možno by nebolo od veci, keby sa založilo nové vlákno - "krčmové múdrosti a podobné žvásty" prípadne aj "virtuálny ring". :D
Majkl
Příspěvky: 172
Registrován: sob 02. kvě 2015 11:21:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Majkl »

zkusím odpovědět za něj :) Forum sleduji celkem často a co vím, tak dělá na kabině 151/150.. :)


strana 11 skoro nahoře :)
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Re: Modely Kiski

Příspěvek od popocatepetel »

No veď to aj ja sledujem stále toto fórum, lenže podstatné, zaujímavé a niečohovoriace veci sa v tej ich "verbálnej žumpe" akosi topia a je sranda to tam niekde loviť. Možno by nebolo od veci, keď už existujú také hovadiny ako "like" a "dislike" vymyslieť aj niečo ako "vybiť zuby", "kopanec do gulí", "pohár s pivom rozmlátiť o hlavu". Ale na druhej strane, niekedy sa aj pobavím, keď čítam kvôli čomu sa dokážu urážať, slovne napádať a tak ďalej. A to zďaleka nie je len tu na tomto fóre.

No, chalani, kašlite už na to, choďte spolu na pivo, sadnite si spolu k PC a makajte, nech sa konečne môžem povoziť v tomto simulátore na 810(812)-kach, 813-kach, 710-kach, 736-kách, 199-kach, 240-kach, 242-kach, 361-kách, 381-kách (dúfam, že tie 381-ky nebudú aj v simulátore len ako ozdoba depa), osobných vozňoch s interiérom (nejako ten interiér zabúdate robiť).

PS: Ten druhý odsek berte prosím ako žart, spravili ste toho pre nás už veľmi veľa. Za čo vám všetkým veľmi pekne ďakujem.
Pekný deň prajem.

s pozdravom popocatepetel
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Hekl338 »

Na http://modely-msts.cz/railworks.html mozte stahovat kiskiho kabinu pre modely 15X, nove zvuky pre 15X a nezabudnite taktiez stiahnut aj modely samotne, kde je jedina zmena BP, aby to vsetko fungovalo. Predosle verzie zvukov, kabiny a aj samotne modely radu 15X odinstalujte.
Filip27-Railways
Příspěvky: 77
Registrován: ned 15. lis 2015 10:34:34

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Filip27-Railways »

Kabina moc pěkná, jdu ji hned projet.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Len doplním Hekla, že pre správnu funkčnosť aj ČSD variant je potrebné stiahnuť aj tento balík znova (názov je CSD_x5x.rar), starý balík ČSD retro skinov odinštalovať a nainštalovať nový balík nanovo. Inak retro ČSD skiny nepôjdu.

EDIT 15.6. po Jurajsovom príspevku: V balíku ČSD sa nachádza jeden retro "banán", preto treb stiahnuť aj tento balík. Pre funkčnosť retro gorily 350 009 je potrebné mať nainštalované všetko k tejto rade - zvuky, kab, aj exteriéry pre 350.
Naposledy upravil(a) kiski dne čtv 15. čer 2017 19:48:57, celkem upraveno 1 x.
Braňo
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Jurajs_89 »

Má taky někdo podobný problém?
Přílohy
20170615172953_1.jpg
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Brtnik
Příspěvky: 66
Registrován: stř 08. bře 2017 20:58:04

Re: Modely Kiski

Příspěvek od Brtnik »

Zdravím,
tak jsem dneska "trénoval" banána....Bez návodu sem to nerozhejbal,s nastudovaným návodem už jezdím.Je to SUPER,jen já nějak nestíhám a jak furt něčím qedlám,nestíhám ani čumět na trať.Návod je parádní,popsáno všechno,jen mi tam nějak chybí,jak na stahovačky.Jak to správně shodit a pak zase nahodit.Nějak mě nejde do kedlubny,jak to správně udělat....hloupého trkni.. :!: ...díky B. :-)
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Ad Jurajs_89: Ja som prerábal len radu 15X, nie radu 350. Pre funkčnosť tejto retro loko síce potrebuješ nový balík, pretože sa mierne pomenili názvy animácií, ale takisto potrebuješ k tomu všetko, čo patrí k 350-tkam - čiže aj balík zvukov, kabu, a exteriérových modelov. Na tom sa nič nezmenilo. Zrejme som to nie celkom jasne vysvetlil. Ten balík musíš stiahnuť aj kvôli tomu, že je tam jeden retro banán, a ten musel byť prerobený tiež, aby snovou kabínou 15X fungoval.

Ad Brntnik: Jednoducho skrokuj dole z výkonu na 0-vý stupeň a stiahni zberač :) Ak neskrokuješ, a vo výkone by si stiahol zberač, zasiahne podpäťová ochrana.
Braňo
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Modely Kiski

Příspěvek od anry »

Jurajs_89 píše:Má taky někdo podobný problém?
Sranda je, že mě to taky hlásí že mě chybí, ale v RW_Tools je vše v pořádku. Už je v tom zase nějakej hockey. Všechno jsem smazal a znovu nainstaloval, jak bylo řečeno.
Naposledy upravil(a) anry dne čtv 15. čer 2017 19:53:49, celkem upraveno 1 x.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Vysvetlenie je hore - ak sú nainštalované všetky veci ku 350-tkam, starý retro balík sa odinštaluje a tento nový balík sa nainštaluje, bez problémov pôjde.
Braňo
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Modely Kiski

Příspěvek od anry »

kiski píše:Vysvetlenie je hore - ak sú nainštalované všetky veci ku 350-tkam, starý retro balík sa odinštaluje a tento nový balík sa nainštaluje, bez problémov pôjde.
No ona tam pravděpodobně je, protože ji RW_Tools rozeznal v tom scénáři, ale okno s chybějícím vozidlem mě vyskočí. Musim ji tam znovu v editoru vložit, nechápu.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kiski

Příspěvek od kiski »

Teraz som ju odskúšal, všetko funguje. Nainštalované všetky súčasti k 350-tkam, potom nový retro balík, a obe retro loko idú bez problémov. ČSD 150 010 s novým kabom, ČSD 350 009-7 normálne so starým, ako predtým.
Braňo
alesmafia1
Příspěvky: 115
Registrován: stř 26. srp 2015 14:42:59
Bydliště: Podbořany

Re: Modely Kiski

Příspěvek od alesmafia1 »

super kabina ;) moc děkuji :P
Odpovědět