Oskarova dílna

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Oskarova dílna

Příspěvek od Oskar »

Vzhledem k současné situaci na RS scéně, kde je modelářů jako šafránu jsem zjistil, že pokud budu potřebovat do své trati nějaký ten objekt, nezbude než si ho sám vymodelovat. A tak jsem se tedy začal učit 3D modelování. Nikdy jsem to nedělal a tak to asi podle toho bude vypadat. Zkušení modeláři ať se nechytají za hlavu.

Začal jsem loftovými objekty - kolejnicemi a několik dní jsem se trápil s texturami. Nakonec jsem vše zdárně překonal ale stále nemám vše takové, aby to stálo za zveřejnění. Né, že by se my ty Vlastovi nelíbily ale chci si vyzkoušet co všechno je v RS možné.

Jedna věc se mi však skutečně na Vlastových kolejích nelíbí. Je to zimní textura. Ano, pořádná zima v našich zeměpisných šířkách jež několik zim nebyla ale lehce pocukrovaný štěrk ve mě zimní železniční náladičku nevytvoří. Proto jsem se zároveň pustil do ještě dalšího objektu, který by měl současný stav vylepšit. Posuďte sami a budu rád pokud mi napíšete svůj názor na věc. Zda se vám má úprava líbí a má cenu v tom pokračovat nebo ne.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Lee
Příspěvky: 7
Registrován: ned 26. dub 2009 19:07:18

Re: Oskarova dílna

Příspěvek od Lee »

Musim uznat, že je to paráda. Takhle nějak má vypadat zima. Dodnes si pamatuji na svou první zimní jízdu na 854 na trati 036 kde jsem neviděl ani ty koleje. Bylo to nádherný ;)
Uživatelský avatar
Ivan.ps
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 05. čer 2008 21:55:08
Bydliště: Nové Zámky - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Oskarova dílna

Příspěvek od Ivan.ps »

Ono základ je dohodnúť sa akú chceme v RS zimu a podľa toho robiť aj zimné textúry na modeloch. Musím uznať, že tie zasnežené koľaje vyzerajú dosť slušne. Ja by som bol za tieto koľaje. Keď už zima, tak poriadna.
Ivan Palacka
Vlastik

Re: Oskarova dílna

Příspěvek od Vlastik »

moc pěkné,snad jen k tomu že já modeluji a mám dispozice jenom co se týče středních čech přesněji polabské nížiny tratě koridorové,bohužel za posledních min 10 .let jsem u nás takovou trat 011 neviděl a ani to reálné není.
Na druhou stranu určitě takto zasněžené koleje co udělal Oskar jsou k mání v horských oblastech,nicméně není jak jsem už jednou psal v mých silách postavit tolik kombinací různých sněhových pokrývek které by jsme si představovali,v případě kladného ohlasu nevidím problém takto zasněžené kolejnice dotvořit a nebo se domluvit s Oskarem na dalším postupu.
V zásadě vycházel jsem z tohoto:
xP1010027.jpg
xP1010036x.jpg
xP1010067.jpg
xP1010075.jpg
xP1010103.jpg
xP1010111.jpg
Lee
Příspěvky: 7
Registrován: ned 26. dub 2009 19:07:18

Re: Oskarova dílna

Příspěvek od Lee »

Samozřejmě záleží na trati kde takové kolejivo použít. ;)
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Oskarova dílna

Příspěvek od Oskar »

Ivan.ps píše:Ono základ je dohodnúť sa akú chceme v RS zimu a podľa toho robiť aj zimné textúry na modeloch. Musím uznať, že tie zasnežené koľaje vyzerajú dosť slušne. Ja by som bol za tieto koľaje. Keď už zima, tak poriadna.
Máš pravdu Ivane, je potřeba se dohodnout jakou zimu v RS chceme ale asi každému bude vyhovovat něco jiného, mne více zasněžené objekty protože jsem z podhůří a někomu z nížiny méně zasněžené. Proto bych navrhoval se domluvit, že třeba od nadmořské výšky cca 300 m výše se budou tvořit objekty více zasněžené a od cca 700 m budou mít objekty ze sněhu pořádnou čepici. Samozřejmě bych to nebral jako dogma ale jako doporučení, protože třeba městečko Svoboda n.Úpou leží v cca 550 m ale přímo na úpatí Krkonoš.
Vlastik píše:moc pěkné,snad jen k tomu že já modeluji a mám dispozice jenom co se týče středních čech přesněji polabské nížiny tratě koridorové,bohužel za posledních min 10 .let jsem u nás takovou trat 011 neviděl a ani to reálné není.
Na druhou stranu určitě takto zasněžené koleje co udělal Oskar jsou k mání v horských oblastech,nicméně není jak jsem už jednou psal v mých silách postavit tolik kombinací různých sněhových pokrývek které by jsme si představovali,v případě kladného ohlasu nevidím problém takto zasněžené kolejnice dotvořit a nebo se domluvit s Oskarem na dalším postupu.
Jak jsem již psal nemám nic proti tvým modelům, jen se snažím doplnit a rozšířit nabídku druhu a typu tratí a kolejiva. Tato moje sněhová pokrývka je vlastně loft objekt a proto se až ji dokončím bude dát doplnit na jakékoliv tvé koleje.

Děkuji za ohlasy.
Vlastik

Re: Oskarova dílna

Příspěvek od Vlastik »

Jak jsem již psal nemám nic proti tvým modelům
To jsem nikde nenapsal,jenom jsem vyslovil názor,každopádně jsem pro jakékoliv rozšíření co má smysl,v tomto si zas až tak jistý nejsem abych ještě zkoumal jak je co vysoko ale jsem pro doplnit zimní koleje silnější vrstvou.Na druhou stranu ale kvůli sněhu rozšiřovat kolejivo o x .druhů mě příjde jako zbytečnost,další jsou násepy jako loft taky x.druhů,když to tak shrnu tak je to o cca 30 druhů více jenom kvůli sněhu,neboť jedno by bylo třeba použít jeden druh kolejiva,jenomže zima opadne a bude to všechno slité dohromady, tohle všechno by chtělo ještě dořešit a hlavně aby když se něco takového udělá se taky stavělo,defakto je všechno nové a nikde není nic vidět nebo možná se nikdo nechce veřejně projevit a to je škoda
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Oskarova dílna

Příspěvek od Oskar »

Tak konečně. Po delší době se mi podařilo dokončit návod na "zasněžení" tratí, během kterého jsem zjistil ještě nějaké nepřesnosti na objektech a tyto následně i dolaďoval. Jen pro zajímavost - vytvoření návodu mi dalo víc zabrat než ten sníh. Pro ty co si chtějí dát na koleje sněhu více než kolik je ho na současných kolejích mají možnost si stáhnout sníh u mě na stránkách - http://oskar-trut.ic.cz.
Uživatelský avatar
Ivan.ps
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 05. čer 2008 21:55:08
Bydliště: Nové Zámky - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Oskarova dílna

Příspěvek od Ivan.ps »

S tým zasnežením to vyzerá naozaj zaujímavo, ale predsa, nebolo by vhodnejšie radšej urobiť balík zasnežených koľají? Lebo to zasneženie v tejto podobe sú aj ďalšie objekty a ďalšie polygóny naviac.
Ivan Palacka
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Oskarova dílna

Příspěvek od Oskar »

Ivan.ps píše:S tým zasnežením to vyzerá naozaj zaujímavo, ale predsa, nebolo by vhodnejšie radšej urobiť balík zasnežených koľají? Lebo to zasneženie v tejto podobe sú aj ďalšie objekty a ďalšie polygóny naviac.
Jistě o tom jsem přemýšlel jako o první volbě ale nepřišel jsem na to jak udělat "vymetené jazyky" ve výměnové části výhybek.
Oskar
Příspěvky: 111
Registrován: pát 06. čer 2008 19:57:50

Re: Oskarova dílna

Příspěvek od Oskar »

Pár informací a obrázků o tom co pomalu, postupně tvořím naleznete na mém webu zde:

http://oskar-trut.ic.cz/Zeleznice/index_Z.html
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Oskarova dílna

Příspěvek od Josef72 »

Screeny vypadají dobře.
Odpovědět