Dílna Sašule

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
vojtas06cz
Příspěvky: 23
Registrován: ned 07. čer 2015 12:04:53

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od vojtas06cz »

Petr1989 píše:Já patřím k uživatelům co nic nevytvořil, ale nestydím se za to, jelikož každý nemůže umět modelovat. O to víc mě mrzí nastalá situace, a jistě nejen mě. Bohužel žádný autor není můj známý, aby mi model poslal. Já nikoho nemohu nutit aby své modely zveřejňoval nebo mi je posílal, ale byla by obrovská škoda Vaše skvělé modely nemít možnost získat jen kvůli několika zabedňencům. Jediné, co mohu dělat je bojkotovat OFP a totéž doporučit všem kamarádům.
Jsem na tom naprosto stejně. Nikdy jsem nic nevymodeloval a nejspíše nevymodeluji a proto jsem rád za každý model, trať která vyjde.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Michal »

Koukám, že tam Vlastik zaúřadoval. Smazal komentáře, které se mu nehodily, a vyhrožuje uživatelům, kteří v tom budou pokračovat, BANem. Tady se neustále oháněl cenzurou a neoprávněným banování no a hle, káže vodu, ale pije víno. :mrgreen:
Ještě k příspěvkům, které se tu objevily. Já osobně nemám nic proti katalogu. Pokud by tam byl obrázek, podrobnosti o modelu a místo tlačítka Download odkaz na web autora, kde lze daný model stáhnout. To, že je model zdarma ještě neznamená, že se může krást. To tu pořád někteří jedinci nepochopili. Jak píše Pikku, s vědomím toho, co se s našimi modely stane, proč bychom se měli nějak snažit?
Uživatelský avatar
Petr1989
Příspěvky: 59
Registrován: ned 18. srp 2013 21:48:09

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Petr1989 »

Michale, to co Vlastík na OFP předvádí jen dokazuje, co si o OFP myslí většina lidí na tomto fóru i na Facebooku, ale oni si to přeci nepřipustí, protože jsou nejlepší (myšleno ironicky :D )

Jak jsem již psal, tak by byla obrovská škoda a nespravedlnost, kdyby o modely přišli stovky poctivých uživatelů na úkor jednoho zlodějského webu, na který beztak po všech těchto aférách slušný člověk ani nepřijde. Myslím si, že všichni autoři mají u nás běžných uživatelů podporu a obdiv k Vaší práci a času, který do toho vkládáte. Přestat teď vydávat modely se sice jeví jako nejjednoduší cesta, ale je to opravdu správné? Bohužel kradlo se vždycky a asi také bude a zloděj si vždy nějakou tu kličku najde a nejvíce na tom bude bit poctivý uživatel.

No nic, já už se k tomuto tématu vyjadřovat nebudu, jelikož o mé názory beztak nikdo nestojí. ;)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od kuboss »

sasule tvoja praca bola z ulozto.cz vymazana. Aktualne teda nie je dostupna ani na EGOmafii.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Michal »

Petr1989: Zkus se vžít do situace, kdy něco vyrábíš, tvrdě na tom pracuješ a jakmile to doděláš, tak ti to někdo hned ukradne a v podstatě vydává za své. Já netvrdím, že už nic vydávat nebudu. Ale kvůli současnému stavu se pro mě stává TS stále okrajovější záležitostí a raději upřednostňuji záliby, které mi přináší větší radost. Na tom se snad shodneme, že koníček nám má přinášet hlavně radost nebo ne?
Účet na FB nemám, takže co se děje tam, to jde úplně mimo mě. Naštěstí.
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od CRR144 »

To je stále menšie zlo, ako to že vám model reálne zoberú trochu prerobia vydajú za svoj. Žiaľ komunita rw ide práve týmto smerom.......Na FB čo model to konvert.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od kuboss »

Všetky komunity a všade takto fungujú už roky. Ešte keď som sa snažil robiť repainty do ETS 1 tak to kradli poliaci a vydavali za svoje... ale mne to radost nebralo, ako pisal hekl, treba to ignorovat a tesit sa v ramci komunity.
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Pikku »

CRR144 píše:...Na FB čo model to konvert.
V zájmu objektivity je potřeba říci, že většina konvertů je schválena, povolena a upravena s vědomím autorů.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od kiski »

Honzo, s tým súhlasím. Ale problém je niekde inde, a to je samotný konvert a vedomosti ľudí, ktorí sa do toho konvertu pustia. Sám dobre vieš, že každý modelár má iný spôsob a ak nerobí priamo pre RW, tak sa môže ľahko stať, že model treba dodatočne upravovať. A tam niekedy konvert zlyháva - presvitajúce polygóny, vyhladzovacie skupiny atď... Aj ten konvert treba vedieť.
Braňo
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Kal000px »

Někdy je daleko jednodušší udělat úplně novej model, viz ta 380..
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
Pikku
Příspěvky: 149
Registrován: sob 07. čer 2008 14:57:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Pikku »

kiski píše: ... Aj ten konvert treba vedieť.
To nerozporuji - ale oceňuji, že případné konverty se dějí a dělají s vědomím autorů modelů. Ono i masivně předělaný konvert ulehčí hromadu práce. Prohlédneš si styl práce modeláře, řešení konstrukčních uzlů, rozměry a další věci, které nemusíš vymýšlet sám. Otázkou je, jak pak řešit autorství modelu případně jak se podělit o slávu tak, abys nikomu neublížil :)
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od kiski »

Súhlas. A preto najväčšia sloboda tkvie vo vlastnom modelovaní...
Braňo
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od CRR144 »

Pikku o tom viem svoje aj ja aj ty......Nebudem to tu ďalej rozpisovať.
Dan Strnad
Příspěvky: 11
Registrován: úte 27. zář 2016 15:43:39
Bydliště: Okres Praha-východ

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Dan Strnad »

Mám otázku, která asi zajímá více lidí - bude někdy někde znovu dostupná tvá tvorba?
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

Moje tvorba je dostupná stále. Jen je v režimu neveřejné a vyžaduje registraci ;)
Zatím to tak zůstane, časem, až ze mě veškerá zhnusenost vyprchá, uvidím, jak dál.
Dan Strnad
Příspěvky: 11
Registrován: úte 27. zář 2016 15:43:39
Bydliště: Okres Praha-východ

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Dan Strnad »

Děkuji za odpověď, registrovaný na stránkách jsem už dlouho, jen mě nenapadá se přihlásit.. Inu, věk ne vždy přináší moudrost. ;)
Renamed75
Příspěvky: 9
Registrován: stř 26. dub 2017 18:42:29

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Renamed75 »

Ahoj, chtěl bych se zeptat na staniční budovu v Bojkovicích, co je to za budovu, popř. z jakého balíku a také bych se chtěl zeptat na zarážedla. Zhruba v 80% mi chybí zarážedla a nevím proč. Děje se mi to i na více tratích např. TT, PH-TA, Morava a Havl.Brod - Kolín. Nevím, co s tím mám dělat. Pomohl by mi někdo ? Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
sasule
Příspěvky: 381
Registrován: pon 16. zář 2013 10:07:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od sasule »

Budova v Bojkovicích je Teplice Biscak od Hekla.
Renamed75
Příspěvky: 9
Registrován: stř 26. dub 2017 18:42:29

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Renamed75 »

A ty zarážedla, nevěděl by jsi, proč je tam nemám ? Chybí mi fakt na většině tratí, ne jen na Vláře, ale i v TT, PH-TA ad. českých mapách.
Renamed75
Příspěvky: 9
Registrován: stř 26. dub 2017 18:42:29

Re: Dílna Sašule

Příspěvek od Renamed75 »

Konkrétně betonová zarážedla chybí.
Odpovědět