Modely Kal000px

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Kal000px »

Super, tak B ještě opravim. A co znamená S v oranžovým poli? G se ti zobrazi při brzdeni, ale netusim, co je S
Tak start program je už vidět na dalším videu. :)
Ten se aktivuje akorát při prvním rozjeti masiny po zapnutí pzb?
Jede jede mašinka..
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Subterra »

U vR 101 zapnes PZB, probehne test a rozsviti se kontrolka dle rezimu (55,70,85), po prvnim rozjedu se rozblikaji 55 a 70 (monitoring) ze ktereho se da uvolnit pomoci PZB Frei. LZB je mozne aktivovat pouze, kdyz je zapnute PZB. Pokud je vlak mimo LZB a LZB je aktivni, svití pouze kontrolka B (Bereit - pripraveno) a PZB rezim, po vjeti na usek s LZB se rozsviti kontrolka Ü (Überwachung - provoz?) a tusim ze zhasne rezim PZB. Pri brzdeni se pak rozsvici kontrolka G (cervena). Kontrolku S si ted nevybavuju. Co se tyce vyjezdu z LZB useku, tak pred koncem v urcite vzdalenosti se dava mala cedulka LZB End a po projeti se rozsviti zluta kontrolka (nevim presne ted co na ni je) a ta se musi do urcite doby (tusim 4sec) potvrdit pomoci PZB Frei, ze strojvedouci zaregistroval blizici se konec LZB a musi stahnout pripadne AFB rychlost. Po vyjeti z useku se opet rozsviti PZB rezim a zhasne Ü. Jinak pokud je vlak v rezimu aktivniho monitorovani (500Hz/1000Hz), tak z toho se uvolnit neda, pouze z normalniho monitoringu. Kdysi jsem jeste nekde cetl, ze pokud se uvolni z normal monitorgu a behem dalsich 800m prijde vystraha, tak to okamzite hodi rychlobrzdu, ale nevim, co je na tom pravdy. Jinak casovace a vzdalenosti pro brzdeni v 500Hz a 1000Hz mas nastavene a funkcni? A jeste jsem na videu nikde nevidel LZB rychlost? 380 ji nema? U 101ky se v pripade,ze dalsi zmena rychlosti je vyssi nez stavajici, zobrazuje aktualni rychlost. V pripade snizovani se pak samozrejme zobrazuje rychlost, ktera bude po urcite vzdalenosti (zobrazene LZB barem). A LZB ti odpocitava pouze snizeni rychlosti, u 101ky se odpocitava kazda zmena rychlosti, at uz snizeni nebo zvyseni.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Jurajs_89 »

Tady je předpis k LZB, na zbytek budu reagovat později

https://drive.google.com/file/d/1Qr6u3w ... p=drivesdk
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od JachyHm »

Ad. Jura:
Jurajs_89 píše: pon 24. zář 2018 15:36:28 Fáze testování? Kdybys potřeboval pomoc, dej vědět ;) .
Určitě budu. Dávám tedy vědět ;)
Jurajs_89 píše: úte 25. zář 2018 17:20:16 Pokud si s tou mašinou před natáčením videa nějak nemanipuloval, tak po rozjezdu chybí Start program.
Doplněn :D
Jurajs_89 píše: úte 25. zář 2018 17:20:16Taky si troufám tvrdit, že máš chybu v ikonkách - není možné aby ti nesvítilo B a pak naběhlo LZB. To nejde. B - Bereit - LZB připraveno k provozu.
Jak si to Dominick poručil, tak to dostal :lol:
Jurajs_89 píše: úte 25. zář 2018 17:20:16Nevím jak u 380, ale u 386 pokud nejedu po LZB tak nesvítí stupnice odečtu metrů, ta nabíhá až při přechodu z PZB na LZB, ale jak říkám, u 380 to může být jinak.
Je to taky tak. Opraveno.
Jurajs_89 píše: úte 25. zář 2018 17:20:16A kde se ti ukazuje Vziel?
V LogMate :lol:

Ad. Štěpánek:
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31 vR 101 zapnes PZB
Jasně jsem ti snad na FB řekl, že PZB na 380 se chová jinak, než na vR101 a že 101 od vR je zjednodušený model pro Německé šotouše...
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31 LZB je mozne aktivovat pouze, kdyz je zapnute PZB.
Takže vždy v NáVo Německo, nebo Rakousko (je zaplé PZB = zapne se i LZB)
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31 Ü (Überwachung - provoz?)
Dohled. Je zaplé LZB a to tě hlídá.
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31 Kontrolku S si ted nevybavuju.
S je nouzové brzdění LZB, jakkoli mi není jasné, kdy přesně taková situace nastane :lol:
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31Co se tyce vyjezdu z LZB useku, tak pred koncem v urcite vzdalenosti se dava mala cedulka LZB End a po projeti se rozsviti zluta kontrolka (nevim presne ted co na ni je)
Žeby LZB Ende? :lol:
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31 a ta se musi do urcite doby (tusim 4sec) potvrdit pomoci PZB Frei, ze strojvedouci zaregistroval blizici se konec LZB a musi stahnout pripadne AFB rychlost.
A opět. Ne nemusí. 380 není 101. 380 nastaví Vziel 0 a máš 10 vteřin na to nastavit jinou, jinak začne brzdit na 0.
V případě režimu "na ruku" shodí výkon a pokud do 10 vteřin nedáš wachsam, tak odpadne šoupátko PZB.
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31Kdysi jsem jeste nekde cetl, ze pokud se uvolni z normal monitorgu a behem dalsich 800m prijde vystraha, tak to okamzite hodi rychlobrzdu, ale nevim, co je na tom pravdy.
Není, minimálně ne ve verzi PZB90 SW2.0. Výstraha se chová vždy jako 1000Hz magnet. Spíš si to pleteš s 500Hz magnety, které se občas používají v Německu.
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31Jinak casovace a vzdalenosti pro brzdeni v 500Hz a 1000Hz mas nastavene a funkcni?
Mašina v 500Hz, ani 1000Hz nebrzdí. Pokud myslíš režim aktivního monitorování, tak samozřejmě, jinak by to nebylo PZB ;)
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31A jeste jsem na videu nikde nevidel LZB rychlost? 380 ji nema? U 101ky se v pripade,ze dalsi zmena rychlosti je vyssi nez stavajici, zobrazuje aktualni rychlost.
"LZB rychlost" nemá. Má Vziel. Ve skriptu je, v modelu ještě ne.
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31A LZB ti odpocitava pouze snizeni rychlosti, u 101ky se odpocitava kazda zmena rychlosti, at uz snizeni nebo zvyseni.
Ne, LZB mi odpočítává KAŽDOU změnu rychlosti ;)
JH
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od popocatepetel »

Ahoj. No, ako to tak čítam, tak tá 380-ka bude celkom slušne verná realite. Vydáš k nej aj podrobný návod ako ju rozhýbať v rôznych režimoch? Mám na mysli PZB, LZB, ETCS, neviem čo ešte to malo a aj ovládanie. Ak ten návod napíšeš, tak to bude asi tak obsiahle ako sme kedysi mali v Strečne. Celkom slušná kniha. :lol: :roll: Bude čo študovať. Každopádne prajem aby sa to podarilo. A vopred ďakujem za peknú mašinku. P.S.: Bude tam v zvukovewj kulise v interiéri aj to buchotanie podvozkov? :lol:
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Subterra »

JachyHm píše: čtv 27. zář 2018 0:35:41
Ad. Štěpánek:
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31 vR 101 zapnes PZB
Jasně jsem ti snad na FB řekl, že PZB na 380 se chová jinak, než na vR101 a že 101 od vR je zjednodušený model pro Německé šotouše...
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31Co se tyce vyjezdu z LZB useku, tak pred koncem v urcite vzdalenosti se dava mala cedulka LZB End a po projeti se rozsviti zluta kontrolka (nevim presne ted co na ni je)
Žeby LZB Ende? :lol:
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31 a ta se musi do urcite doby (tusim 4sec) potvrdit pomoci PZB Frei, ze strojvedouci zaregistroval blizici se konec LZB a musi stahnout pripadne AFB rychlost.
A opět. Ne nemusí. 380 není 101. 380 nastaví Vziel 0 a máš 10 vteřin na to nastavit jinou, jinak začne brzdit na 0.
V případě režimu "na ruku" shodí výkon a pokud do 10 vteřin nedáš wachsam, tak odpadne šoupátko PZB.
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31Jinak casovace a vzdalenosti pro brzdeni v 500Hz a 1000Hz mas nastavene a funkcni?
Mašina v 500Hz, ani 1000Hz nebrzdí. Pokud myslíš režim aktivního monitorování, tak samozřejmě, jinak by to nebylo PZB ;)
Subterra píše: stř 26. zář 2018 9:51:31A LZB ti odpocitava pouze snizeni rychlosti, u 101ky se odpocitava kazda zmena rychlosti, at uz snizeni nebo zvyseni.
Ne, LZB mi odpočítává KAŽDOU změnu rychlosti ;)
1) Na FB si mic neříkal, to sis říkal možná v hlavě
2) Na kontrolce je pouze "Ende", na MFD je to možná celé i s nějakým textem
3) Takže Škododovka si to dělá jak uzná za vhodný? Nebo proč je v tom předpisu od Jurajse, že 1700m před koncem je potřeba potvrdit LZB-Ende pomocí "Freitaste" do 10sec od aktivace?
4)Proč je teda v tom videu ukazatel vzdálenosti pořád nahoře a neodpočítává nadcházející zvýšení rychlosti na 200km/h? Mám na mysli úsek po přechodu na LZB při 160km/h po výjezdu z Lipska.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Kal000px »

Zrovna konec LZB si škodovka fakt udělala podoe sebe :mrgreen:
Jede jede mašinka..
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Subterra »

Kal000px píše: čtv 27. zář 2018 8:58:01 Zrovna konec LZB si škodovka fakt udělala podoe sebe :mrgreen:
Bože, proč to udělat stejně, když to můžem udělat jinak... :roll:
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Jurajs_89 »

Myslím, že tobě to stejně může být jedno, když s tím škopkem nebudeš jezdit :roll:....
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od JachyHm »

Vzhledem k tomu, že na všechny ty "otázky", které jsou sice úplně zbytečné, ale budiž, jsem odpovídal už v tom původním textu, tedy ještě než jsi se na ně Ty znova zeptal, tak to fakt podruhé dělat nebudu.
Na FB jsem na to reagoval hned, když jsi tam přidal komentář, "jak jsi to zkoušel na 101" tedy na úplně jiné mašině s úplně jiným PZB... 😉

Ad Jura:
Kdyby jsi viděl žvásty toho člověka, co plodí na FB, tak by jsi to možná i pochopil. 😂
Každopádně kam se ti mám ozvat? Tu na fóře?
JH
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od JachyHm »

A nebo fajn. Udělám to jinak. Pošlu ti reference jaké funkce objektu PZB90 a LZB za jakých podmínek skript volá a napíšeš nám "ideální" PZB a LZB 😉 Těch asi 4000 řádků s PZB a LZB co mám napsaných ti ukazovat nebudu, protože to je přece celý špatně. Pokud to zvládneš, tak se ti omluvím a začnu tě brát jako člověka co něco dokázal... Jinak zůstaneš na dále jenom žvanil 😊

Edit: málem bych zapomněl. Máš na to čas do konce září. Pak už to chce mít Dominick hotový.
JH
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Subterra »

Zajimavý, že u toho je pouze odpověď od Dominika a v celým příspěvku neni ani slovo o "něměckejch šotouškách". Dohadovat se tu o tom nebudu, jednak to sem nepatří a jednak nejsem zvědavej na tvoje povýšenecký chování, který tak bravůrně všude předvádíš.
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od JachyHm »

Zato ty jsi se projel s vR101 a prohlašuješ se tu za PZB guru... Já jsem alespoň něco málo dokázal 😉
JH
Subterra
Příspěvky: 287
Registrován: pon 08. led 2018 22:44:12

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Subterra »

Já se tu za žádnýho guru neprohlašuju( ostatně je to spíš tvoje parketa), to máš opět ty pouze v hlavě. Napsal jsem pouze jak to bežně v TS funguje a stačilo pouze napsat "hele ale takhle to nefunguje protože a proto", já bych neřek ani popel a poděkoval za info, proč to je jinak. Jenže toho ty nejsi schopnej (normální diskuze s obyčejným člověkem), na každýho (mimo tvůrců) hnedka koukáš jak na debila a stejným stylem se s ním i bavíš. A já do TS přispívám taky, sice "pouze" scénářema, ale taky už jsem v tom nechal desítky hodin a nervů a je spousta lidí co si ten scénář udělat neumí a tak jsou rádi i za obyčejné věci. A ne, nepíšu to,že sem udělal něco světobornýho, je to pouze reakce na tvoje že já sem do TS neudělal nic. A tím bych to ukončil, je to k ničemu, mimo téma a nepatří to sem.
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od JachyHm »

To si ale pleteš. Já nereaguju povýšeně. Já reaguju naštvaně.
Strávil jsem na vývoji PZB a LZB několik týdnů čtením dokumentace, manuálů, návodů na používání (skutečného PZB, ne nějaké simulace) a konzultací s několika strojvedoucíma co na PZB aktivně jezdí. A dokonce s Rakouským školařem.
Po těhle několika týdnech, kdy sem Dominick dal jednu z prvních verzí, co vůbec byla prezentovatelná, aby ukázal, že 380 bude mít i LZB a PZB, přijdeš ty a tvrdíš, jak je to celý špatně, protože 101 v simulátoru tohle nedělá.
Jirka pár připomínek sice napsal taky, ale s PZB a LZB reálně jezdí a neporovnává to se 101, protože ví, že ZGS na 101 má PZ80 = PZB90 SW 1.1 a ne PZB90 SW2.01 jako 380...
A není to zdaleka poprvé, kdy ačkoli vůbec netušíš která bije, komentuješ a kritizuješ úplně zcestnými argumenty.
A ano. To mě štve.
JH
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od CRR144 »

Prelejeme olej? Možno blbá otázka,ale CB to bude mať? Nevšimol som si či ste sa o tom bavili.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Jurajs_89 »

Co je CB?
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od JachyHm »

Jurajs_89 píše: pát 28. zář 2018 21:07:50Co je CB?
Cílové brzdění. AVV.
CRR144 píše: pát 28. zář 2018 20:29:50 CB to bude mať?
To je otázka spíš na Dominicka. Já jakýsi prototyp AVV mám. Ale vyžaduje to dost konfigurace mimo RW.
Jednak definice čísla vlaků, druhak definice map jednotlivých tratí. Oboje vpodstatě existuje - problém ale je zadávání dat do mašiny ve hře.
Dominick to dělat nechce - respektive jsme na hranici limitu objektů. Aktuálně asi 248/255. A to ještě několik věcí chybí.
Externí definice map jsou třeba, neboť dokážu zjistit rychlost na trati, dokážu zjistit rychlost návěstěnou, dokážu zjisti konec trati.
Ale nedokážu zjistit nástupiště. Takže ty jsou definované externě a jednotlivým číslům vlaků se přiřazují jednotlivé zastávky, neboť opět - nejsem schopný určit, kde má jaký vlak zastavovat.
Těch problémů je celkově víc, jakkoli bych byl schopný dát to do kupy, kdyby o to byl vážný zájem.
No a pak je tu filozofická otázka. Má vůbec cenu do simulátoru něco takového dělat? Nemám si pak radši rovnou pustit video z jízdy vlaku?
JH
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od kiski »

No a pak je tu filozofická otázka. Má vůbec cenu do simulátoru něco takového dělat?
Plne s tebou súhlasím - neocení to nik, alebo len veľmi malé množstvo hráčov, ako napríklad Milan. Inak to nebude používať takmer nik, a to z jednoduchého dôvodu - buď to nebudú vedieť ovládať alebo ani nebudú vedieť, že to vôbec existuje... 15X je podstatne jednoduchšia mašina a doteraz používa funkciu Autorozjazdu len mizivé množstvo hráčov. Ale natrápil som sa s tým pritom ako idiot. Takže za mňa je to jednoduché - nestojí to za tú námahu...

Ono je to beztak celkom sranda - na jednej strane každý plače, aby bolo ovládanie čo najreálnejšie, na strane druhej každý jazdí v čo najjednoduchšom režime - A, D, W, S, Q, X, Space, B. Začínam celkom chápať iných tvorcov, že sa s tým nebabrú a sekajú modely ako baťa cvičky... :D

Nemusí so mnou nik súhlasiť, je to môj názor na vec.
Braňo
Echineo
Příspěvky: 109
Registrován: pon 28. lis 2016 18:49:41
Bydliště: Poprad, Slovensko

Re: Modely Kal000px

Příspěvek od Echineo »

Ja s tebou súhlasím. A chcem len dodať, že podľa mňa nemá cenu robiť nejako brutálne prepracované modely aj z toho dôvodu, že síce simulátor umožňuje pridanie značného počtu možností pochybujem, že samotný tvorcovia hry využívajú toto na 100% tak prečo by ste mali vy čo to robíte zadarmo.
Ten simulátor nie je stavaný na niečo brutálne ale skôr na jednoduché modely a funkcionalitu takú aká v nej bola pri zrode. Predsa len je to hra z 2009. Ako príklad pridám trať Hagen - Siegen. (veď tam neboli ani len násypy a ani bohvieako prepracované vlaky, dvere sa otvárali ako do kadibúdy). Ale to je len môj skromný názor. Cením si všetky vaše modely už len z toho dôvodu, že ja by som niečo také úžasné nevytvoril a nie to ešte robil to zadarmo.
Odpovědět