Dodis350 VÝVOJ

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Dodis350 VÝVOJ

Příspěvek od dodis350 »

Ahoj Josef72 chcel by som sa spytať či sa mi oplati modelovať v programe Google SketchUp 7 jednoducho či sa s tym da este nieco robit v gmaxe napr. texturovanie, správanie modelu a vyexportovanie do RW dik tu je par screenov. a samozrejme modely este niesu dokoncene :)
Přílohy
strk.jpg
loko strk.jpg
lokomotivavvvv.jpg
lokomotivasdddd.jpg
lokomotivabbbb .jpg
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
Uživatelský avatar
750225
Příspěvky: 32
Registrován: úte 08. pro 2009 18:52:26

Re: Josef72 - dílna

Příspěvek od 750225 »

Wow,to vypadá fakt pěkně,to první je pleaserka že?
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Josef72 - dílna

Příspěvek od dodis350 »

ano konkretne čistička štrku na buduci tyžden ju uz musim dokonciť a ak mi niekto pomôže s texturovanim tak budem stavať modely ako na pase ;)
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
Vlastik

Re: Josef72 - dílna

Příspěvek od Vlastik »

Ahoj Josef72 chcel by som sa spytať či sa mi oplati modelovať v programe Google SketchUp 7 jednoducho či sa s tym da este nieco robit v gmaxe napr. texturovanie, správanie modelu a vyexportovanie do RW dik tu je par screenov. a samozrejme modely este niesu dokoncene
Sice Josef nejsem ,ale rád ti odpovím:
v zásadě je možné modelovat jenom v tom kde máš zaručen export do RW,v tomto případě to jsou bohužel jenom tyto programy :
a) 3ds studio max od verze 7 mimo 2010,
b) canvas,
c) blender,
u těchto je zaručená podpora pluginů a shaderů pro správnou funkci exportu do RW.
Ostatní modelovací programy jsou tudiž zcela nevhodné a nebo použitelné jenom jako mezi program s podporou exportu do výše uvedených.
Modely vypadají pěkně,pokud by jsi neměl ze žádných dostupných programů co podporují export, tak se můžem domluvit ohledně exportu do RW.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Josef72 - dílna

Příspěvek od Josef72 »

No asi tak. Včera jsem nebyl připojen...tak jsem přečetl otázku a rovnou odpověď. Je to jak píše Vlastik.

Modely vypadají dobře.

Jinak, když už jsem tady, příští týden kupuji notebook, který poběží na XP, takže začnu zase modelovat. Koupil jsem PC v říjnu, ale to běží na 64bit, takže mi tam nefungují pluginy pro export modelů. Ale zase mi tam maže RW na 180 až 200fps. Spokojen, jak dokumentární film o vlacích.

Včera jsem dostal svolení k použití textur pro kamenné mosty (nebo mostky), dělané pro Trainz 2004. Autorem Cybgate. Dělám i na svých vlastních texturách, ale to je pomalu delší proces než stavba.
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Josef72 - dílna

Příspěvek od dodis350 »

dobre Vlastik mam to chapať tak že by si mi pomohol s tými modelmi ????? :D
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Josef72 - dílna

Příspěvek od dodis350 »

Výsledkom dnešného snaženia je na 95% dokončený motorový pracovný vozeň. Uvidíme čo sa sním bude dať robiť ďalej. ;)
Přílohy
onedlho bude hotový aj zhutňovač štrkového lôžka
onedlho bude hotový aj zhutňovač štrkového lôžka
eeeeeeee.jpg
dddddddd.jpg
ccccccc.jpg
bbbbbb.jpg
aaaaaaa.jpg
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
Vlastik

Re: Josef72 - dílna

Příspěvek od Vlastik »

Výsledkom dnešného snaženia
Moc pěkné,možná by stálo zato si založit svoje vlákno,nebot to s Josefovými modely nemá nic společné.
Josef72
Moderátor a modelář
Příspěvky: 806
Registrován: sob 28. bře 2009 13:37:36
Bydliště: Proboštov / Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Josef72 - dílna

Příspěvek od Josef72 »

Mně to sice nijak nevadí, ale je to matoucí pro třetí stranu, že v mém vlákně je prezentace tvé práce. Ještě pak po mě někdo bude chtít, abych to dokončil :-).

Moc nás tu není, tak si klidně založ vlastní vlákno, i když se nejedná ještě o modely pro export.
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Josef72 - dílna

Příspěvek od dodis350 »

ok dám na vás modely si preložím do vlákna s názvom "Traťové stroje pre RW" .Tak ako ste modely videli ich spravím ešte niekoľko. Zhruba to vychádza za jeden týždeň 1-2 modely podľa náročnosti. No môže to trvať aj dlhšie pretože modelovať traťové stroje je konštrukče veľmi zložité no a keď budem mať menšiu zbierku tak ich s nejakym odborníkom otexturujem a exportujem do RW. Normalne som mal teraz stavať trať ale z dôvodu poruchy novšieho PC som stavbu odložil na budúci rok. No a keď že je modelov pre RW stráááááášne málo oproti napr. MSTS alebo TRS tak sa snažim aj ja prispieť aspoň pár modelmi. Ozaj a Josefe72 ak sa môžem spytať tak keď si kupis notebook čo budeš modelovať? A aby som nezabudol na Vlastika tak aj u neho by ma zaujimalo čo bude v budúcnosti modelovať. Dobre chalani som rád že sa vám modely páčia prajem veľa trpezlivosti a nervov pri modelovani. ;)
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
Vlastik

Re: Josef72 - dílna

Příspěvek od Vlastik »

ok dám na vás modely si preložím do vlákna s názvom "Traťové stroje pre RW" .Tak ako ste modely videli ich spravím ešte niekoľko. Zhruba to vychádza za jeden týždeň 1-2 modely podľa náročnosti. No môže to trvať aj dlhšie pretože modelovať traťové stroje je konštrukče veľmi zložité no a keď budem mať menšiu zbierku tak ich s nejakym odborníkom otexturujem a exportujem do RW.
Budeš moc hodný,alespon to bude přehledné.
Ohledně modelů tak se opakuji je to krásné a hodí se každý stroj ,model,objekt nebot jak píšu všeho je málo.
Určitě nevím zatím o někom kdo by exportoval vozidla do Rw než já a Josef objekty(možná že je někdo tajný tak to nevím o něm).
Ohledně spolupráce jsem ti posílal sz,a kontakty na mě takže vše můžem řešit jinde a né zde.
A aby som nezabudol na Vlastika tak aj u neho by ma zaujimalo čo bude v budúcnosti modelovať.
U mě je to jednoduché,vozidla (lokomotivy,vagony osobní),návěstidla a komplet doplnků pro stavitelé a dále podle potřeby.
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Traťové stroje pre RW

Příspěvek od dodis350 »

Odteraz sem budem dopľňovať už len na 100% dokončené modely. Mapovanie a exportovanie sa bude robiť niekedy v priebehu budúceho roku pretože na to nemám ešte porebné znalosti :? . Zatiaľ budem čisto len modelovať a to výhradne len traťovú mechanizáciu. Výnimka sa týka iba jednej lokomotivy prezývanej "rosnička" tú máte možnosť vidieť ešte v prvých článkoch. Ku každému modelu dám taktiež aj nejaké info. =)
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Traťové stroje pre RW

Příspěvek od dodis350 »

T 334.0722 – rosnička
Motorová třínápravová kapotová lokomotiva z 50. let minulého století sloužila uplynulé půlstoletí především jako záloha pro posun, vozbu krátkých, lehkých manipulačních vlaků v traťové službě. Vozidlo pořadového čísla 722 sloužilo celý život na vlečce Sklopísek Nový Bor, odkud bylo odprodáno KPL na šenovskou lokálku. Její využití je všestranné, nejlépe se hodí pro posunovou službu na vlečkách a pro práci na železničních tratích.
Přílohy
333333.jpg
2222222.jpg
11111111.jpg
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Traťové stroje pre RW

Příspěvek od dodis350 »

DGKu
Motorový pracovný vozeň, vyrábaný v ZSSR, určený pre prepravu materiálu (a manipuláciu s ním), osôb a koľajových vozidiel. V prednej časti je motor, v strede kabína s konzolovým žeriavom a na konci nákladná plošina. Obe nápravy sú hnacie. Stroj je vybavený zdržovou brzdou ovládanou ručne alebo stlačeným vzduchom. Ručná brzda sa ovláda kolesom z kabíny, tlakovzdušná brzda priamočinná je ovládaná dvomazdovými kohútmi, samočinná brzda je ovládaná brzdičom Kazancev.
Technické údaje:
Dĺžka: 12,60 m
Hmotnosť: 32 t
Max. rýchlosť: 80 km/h
Nosnosť plošiny: 3 t
Přílohy
ccccc.jpg
bbbbbbb.jpg
aaaaaaa.jpg
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Traťové stroje pre RW

Příspěvek od dodis350 »

ZŠ 800
Zhutňovač štrkového lôžka je dvojnápravové vozidlo vychádzajúce z konštrukcie MV 80 DELTA. Je určený k homogenizácii koľajového lôžka v medzipodvalovom priestore a za hlavami podvalov. Pracovné agregáty umiestnené v strednej časti stroja sú pozdĺžne posuvné, čo umožňuje kontinuálny pohyb vozidla pri práci (cyklický pohyb vykonáva len pracovná časť). Osová vzdialenosť pechov je 505 – 675 mm v závislosti od rozdelenia podvalov. Jediný stroj vyrobený firmou MTH Praha v roku 1991 príležitostne nasadzuje TSS Pardubice, stredisko St. Plzenec. Má narážacie a tiahlové ústrojenstvo normálnej stavby, pričom max. hmotnosť privesených vozidiel je 40 ton. Stroj je vybavený brzdou samočinnou a priamočinnou typu DAKO a ručnou brzdou. Prenos výkonu zo spaľovacieho motora LIAZ M 637 je elektrický na obe nápravy.
Technické údaje:
Dĺžka: 13,10 m
Hmotnosť: 32,25 t
Výkon motora: 169 kW
Max. rýchlosť: 80 km/h
Pracovný výkon: cca 800 m/h
Přílohy
dddddd.jpg
ccccc.jpg
bbbbb.jpg
aaaaaa.jpg
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
AirVolk

Re: Traťové stroje pre RW

Příspěvek od AirVolk »

Mohol by si ukazat fotku tej rosnicky? Lebo ked ide o seriovu rosnicku co podla cisla usudzujem, ze ano , tak to mas modelovo dost mimo real....
AirVolk

Re: Traťové stroje pre RW

Příspěvek od AirVolk »

http://www.heidenauer-spotter.de/Loks%2 ... %20KZC.jpg

Nech sa paci tu je konkretne ta ktora to podla teba ma byt. Porovnaj si to s partiami ktore si tam namodeloval ty. Fakt nebiem odkial si ich vzal, ale podla typaku a fotiek to asi nebude......Ak chces T334 ku tak si to oprav, ak ti staci fikcia tak je to potom velmi pekny model :)|
Vlastik

Re: Traťové stroje pre RW

Příspěvek od Vlastik »

Nech sa paci tu je konkretne ta ktora to podla teba ma byt. Porovnaj si to s partiami ktore si tam namodeloval ty. Fakt nebiem odkial si ich vzal, ale podla typaku a fotiek to asi nebude......Ak chces T334 ku tak si to oprav, ak ti staci fikcia tak je to potom velmi pekny model
K tomu asi toto,je pravda že modely jsou trochu mimo realitu ,nicméně pořád lepší model který se pak dá lehce upravit než žádný.
I když zase začínat nejsložitějším (pracovními stroji ) se mi a už jsem to psal sz nezdálo být to nejštastější,daleko více by bylo potřeba vozidel denní potřeby ale je to věcí čistě jenom modeláře.
Uživatelský avatar
dodis350
Příspěvky: 43
Registrován: stř 09. zář 2009 22:12:46
Bydliště: Piešťany - Slovenská republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Traťové stroje pre RW

Příspěvek od dodis350 »

Ano ja viem AirVolku že to nie je presne podla skutocnosti. Chcem vyskusať medze svojej fantazie :D .
Ale berte na vedomie ze to su moje celkom prve modely takze to berte s rezervou no samozrejme s mojim zdokonalovanim sa budem približovať viac a viac k realite stroja. Ešte stale dokončujem tu čističku no nemozem sa k tomu ani poriadne dostať z nečakanych pracovných dôvodov.A ešte aby som nezabudol Vlastiku zobral som si tvoje slova k srdcu takze sa pozriem aj na ty lokomotivy no bol by som rád keby si my nejaku podhodil aka by sa momentalne podla teba najviac hodila dik ;)
Railfan - fotorealistycký vlakový simulátor. Je v tom budúcnosť? Ja si myslím, že ano. Only for Playstation 3.
Vlastik

Re: Traťové stroje pre RW

Příspěvek od Vlastik »

Ale berte na vedomie ze to su moje celkom prve modely takze to berte s rezervou no samozrejme s mojim zdokonalovanim sa budem približovať viac a viac k realite stroja.
Určitě to beru ,jenom že každý jednou začínal a at to byl x,y tak hned na poprvé to určitě nebylo,jak jsem psal lepší něco než nic.
A ešte aby som nezabudol Vlastiku zobral som si tvoje slova k srdcu takze sa pozriem aj na ty lokomotivy no bol by som rád keby si my nejaku podhodil aka by sa momentalne podla teba najviac hodila dik
No na toto je těžká odpověd,musíš vědět sám na co máš ale rozhodně nedoporučuji dělat ty řady které jsou a nebo budou takže bych to viděl tak na nějáké 122,123,130,240,242,181-3,184 atd.takže na výběr je hodně,pokud se pro něco rozhodneš a zadrhneš se tak ti to pomohu něják řešit nebyl by jsi poslední ani první a trpělivost růže přináší.
Jenom snad jeden příklad za všechny,takto vytvořil model nemodelář co věděl že 3d studio existuje:
Model_110c.jpg
po měsíci usilovné práce ohledně nápovědy co a jak jeho model vypadá takto:
210a.jpg
takže tady se pomoc vyplatila vypadá to na dalšího solidního modeláře kterého jsem proškolil :D
Odpovědět