Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od haldo11 »

Michal píše:Já nechci upravovat zvuky. Ty teď sedí a jsou to reálné nahrávky. To znamená, že to nějaký sběrač musel za tu dobu zvládnout. ;) Všechny potřebné údaje se dají vyčist z toho videa. Z hlavy nevím, jak to je.
Ano, lenže zberač v tej nahrávke nemusel mať to tlmenie nárazu o TV, tým pádom ak má pribrzdiť, musí byť zdvih rýchlejší, aby sa vpratal do pôvodnej nahrávky. Skúsim niečo vymyslieť, ak nie, tak nie ;)

terajší vzorec má aký tvar? (čo sa premenných týka)
Vlastik

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Nerád to toho nejak kecám, dúfam, že môj postreh bude trošku nápomocný, ale finál verzia sa mi ešte stále nezdá v poriadku, podľa tých zrojových videí. Napriek tomu úmysel animovať to takto, je parádny. Zdá sa mi len, že to obrzdenie zberača, ak je v poriadku, býva niekde okolo stredu normálnej zdvihovej výšky. Skúsil som načrtnúť priebeh zdvihu v čase, neviem ako funguje animovanie v 3D softoch (3D max a pod), podľa videa sa mi zdá, že rovnaký priebeh animácie je smerom nahor, ale aj nadol, teda ak smerom hore je obrzdenie v 2/3 výšky (2/3 dĺžky animácie), smerom nadol je to 1/3 výšky (2/3 animácie). Podľa náčrtu začína zdvih parabolicky, teda po uvoľnení klieštin začnú pracovať aj zákony fyziky: tlak vzduchu vs. pružina. Okolo stredu zdvihovej výšky opäť brzdí parabolicky (prípadne na moment zastaví, alebo sa pohybuje veľmi pomaly lineárne) a nabieha takisto parabolicky. V závere parabolické ukončenie nie je - nárazom na TV sa zastavuje. Ak by takáto animácia mala byť aj reverzne zhora nadol v tomto poradí, tak to sedí, tiež sa začína odliepať od TV parabolicky. Samozrejme každý zberač dokáže tú dráhu opísať inak. Ešte čo som postrehol, trošku sa mi zdá, že ten zberač ide prirýchlo. Možno by výslednému efektu pomohlo o čosi málo ho spomaliť. Každopádne je to súper, prajem veľa šťastia
No tohle se nedá nikdy přesně odhadnout ,je to dáno tím že každá řada má jinou cestu a jiné možnosti ,docela se divím že takovéto připomínky nebyly u řad 151 které právě třeba používají šroubový kompresor kde tato situace může nastat při nižším tlaku ,v zásadě to samé může nastat u čehokoliv ,nedá se přesně vypočítat zdvih ,protože máme několik druhů sběračů různé váhy a pokaždé to bude ta rychlost jiná.
V zásadě jsem tohle řešil i s Tomášem když se mě ptal na můj názor ohledně zvuků a rychlosti.
K „falešné“ signalizaci ADD může dojít i při
zprovozňování lokomotivy, pokud není dostatečný
tlak v přístrojovém vzduchojemu (např. při
předčasném vypnutí pomocného kompresoru).
Principielně je při zdviženém sběrači trvale
vyhodnocován tlak ve vzduchovém obvodu sběračů.
Tímto zařízením porůznu disponují naše lokomotivy
řad 150.2, 151 a vždy 380.
Cesta je složitá ,pokud bude zájem mohu jí vypsat.
smekac
Příspěvky: 201
Registrován: pon 11. dub 2011 14:11:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od smekac »

A ještě když má jedna řada více typů sběračů, viz 162.1 :lol:
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od haldo11 »

Michal píše:
Vlastik píše:...docela se divím že takovéto připomínky nebyly u řad 151 ...
Přesně tak. Tam je lineární zdvih i spuštění a nikomu to nevadilo. Najednou je tady spousta odborníků na sběrače. :mrgreen: Opravdu je potřeba si uvědomit, že každý sběrač se chová jinak. I na stejné řadě. Záleží na nastavení, údržbě a mnoha dalších faktorech...
Vlastik: a prečo by mali? riešila sa u nich vtedy taká animácia? Rieši sa to teraz pri peršingu, tak nerozumiem ...

Michal: ja som chcel len pomôcť, nepasujem sa za odborníka na zberače ;)
Vlastik

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Vlastik: a prečo by mali? riešila sa u nich vtedy taká animácia? Rieši sa to teraz pri peršingu, tak nerozumiem ...
A tady se řeší ? Pokud vím tak Michal jenom ukázal video a napsal že je to finální verze,né k diskuzi ,takže jsou dvě možnosti :
a) i když se mi to nebude líbit tak stím budu jezdit,
b) pokud je to tak odpudivé tak to nebudu vůbec instalovat .
V zásadě si myslím že pokud by se ke každému modelu přistupovalo v těchto detailech tak dnes se určitě s x5x nejezdí ,a nebo vůbec pokud by se takto řešili modely ,to by v TS asi moc nebylo,každej by byl zažraný do výpočtů aby to ladilo až by nakonec nic nebylo.
Vlastik

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Tady máš přímo z knížky co je na lokomotivě:
Obrázek
haldo11
Příspěvky: 78
Registrován: úte 16. srp 2011 12:04:48
Bydliště: Hlohovec

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od haldo11 »

Vlastik píše:
Vlastik: a prečo by mali? riešila sa u nich vtedy taká animácia? Rieši sa to teraz pri peršingu, tak nerozumiem ...
A tady se řeší ? Pokud vím tak Michal jenom ukázal video a napsal že je to finální verze,né k diskuzi ,takže jsou dvě možnosti :
a) i když se mi to nebude líbit tak stím budu jezdit,
b) pokud je to tak odpudivé tak to nebudu vůbec instalovat .
V zásadě si myslím že pokud by se ke každému modelu přistupovalo v těchto detailech tak dnes se určitě s x5x nejezdí ,a nebo vůbec pokud by se takto řešili modely ,to by v TS asi moc nebylo,každej by byl zažraný do výpočtů aby to ladilo až by nakonec nic nebylo.

Od teba som tu (na moju adresu) za posledne tyzdne necital nic ine, len zdrb. Si na tomto celom fore diskutuj sam, ked ti tu vadi kazdy prispevok, co nie je podla tvojho moralneho presvedcenia :!:
Vlastik

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Od teba som tu (na moju adresu) za posledne tyzdne necital nic ine, len zdrb. Si na tomto celom fore diskutuj sam, ked ti tu vadi kazdy prispevok, co nie je podla tvojho moralneho presvedcenia :!:
Nechápu tvoji reakci ,pokud vím tak Michal tu dost obsáhle psal důvody proč tomu tak je ,nevidím jediný problém proč pokud to vyhovuje většině se to mělo měnit,na tvoji osobu jsem snad nikde neútočil ,vždy to bylo k tématu ,jinak když už jsme u toho tak sem dáš graf bez hodnot ,větší váhu by měli právě s hodnotami,jinak není to jenom o otočení knoflíku,ale je tam daleko víc úkonů než ten sběrač jde nahoru nebo dolů,nebudu psát všechny ,jenom centrální řídící člen,vyhodnocení poruch ,spínací relé,a pod. potom se něco děje.Ne že otočím knoflíkem a sběrač reaguje.Takže ten čas se klidně od otočení může vyšplhat mezi 10-15 s.
Víc už se vyjadřovat k tomu nebudu.
Uživatelský avatar
Zdeněk Itterheim
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:36:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Zdeněk Itterheim »

Michal píše:No a my jsme na té spodní hranici - nahoru 4s, dolu 5s(+3s než se odlepí od troleje).
V "91 když se dělala ř. 98E1 (162) tak se smetáky seřizovaly na zdvih 5s a dolů nevim asi 4s. Zdvih a klesání mělo podobnou charakteristiku jako animace. Když se to vlivem provozu rozjebalo tak nahoru či dolů udělalo prásk a řešilo se to až při odstavení. A když vezmu jak byl či je (v reálu) chod smetáků seřízen na 150 či 130, tak je to opravdu "nudný" pohyb.
Vezmu-li ř.471 a X01 shunk tak při zdvihu to byla vždycky hyba do troleje a na ONJ to nikomu nevadilo, oproti poslední serii 471 která utrpěla X01 z lekova tak doba zdvihu se protáhla na neuvěřitelných 14s (8s plnění měchu a 6 zdvih), ano hrůza. Dnes nevím v jakém to je stavu už jsem na ONJ 2r. nebyl.

A co se týká dotyku smykadla s trolejí? Rozlišujte AC a DC, na obojím to prskne jinak.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Chlapi, hlavne si to neškrabať a bude kľud... :lol: :lol: aj tak je to taký detail, ktorý už presahuje rámec bežných elektrických rušňov vydaných pre RW za posledné obdobie... Všimne si to tak 1,09% hráčov :lol: :lol: :mrgreen: česť...
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

kiski píše:Chlapi, hlavne si to neškrabať a bude kľud... :lol: :lol: aj tak je to taký detail, ktorý už presahuje rámec bežných elektrických rušňov vydaných pre RW za posledné obdobie... Všimne si to tak 1,09% hráčov :lol: :lol: :mrgreen: česť...
No, možná , že 0.1% hráčů :D . Dodneška si třeba nikdo nevšiml, že TU 47.006 má otevírací žaluzie :D . Tak jsem si kolikrát říkal, že jsem měl dát na Pikka a udělat striktně defaultní ovládání :) . Výsledek pro koncového uživatele by byl totožný a práce by byla polovina :D . A o naší pýše s Jackem, brzdiči BS2, který má simulován každý zoubek včetně odpovídajícího audia ani nemluvím :D . Vlastně ze úzkorozchodce dostalo s daleko většího uznání v Německu než tady :D. Dokonce i hrdí Angličani ji vzali na vědomí :D. Tady je to naopak spíš o tom, že se to autorům po vydání zkritizuje. A hlavně lidi, kteří nikdy nic nevytvořili a vůbec netuší, co to vše obnáší :) .
radorabatin
Příspěvky: 4
Registrován: sob 15. zář 2012 20:09:06

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od radorabatin »

Aby som prilial olej do ohna,chcem pochvalit vsetkych aktivnych tvorcov Cr a Sr modelov do RW, tesim sa kazdemu z nich, ked clovek chce najde chybu na vsetkom...ja sa tesim z Vasich modelov,nakolko viem kolko energie to stoji vyrobit nieco take...a uzkorochodka,aj ked nie moj "styl" je jedna spicka,vratane vozoveho parku.

Zdavim Vas,Rado
Rado
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Roman, presne tak... Tesať do kameňa ;) :mrgreen:
Braňo
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

radorabatin píše:Aby som prilial olej do ohna,chcem pochvalit vsetkych aktivnych tvorcov Cr a Sr modelov do RW, tesim sa kazdemu z nich, ked clovek chce najde chybu na vsetkom...ja sa tesim z Vasich modelov,nakolko viem kolko energie to stoji vyrobit nieco take...a uzkorochodka,aj ked nie moj "styl" je jedna spicka,vratane vozoveho parku.

Zdavim Vas,Rado
Dík
Vlastik

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:
Roman píše:No, možná , že 0.1% hráčů :D . Dodneška si třeba nikdo nevšiml, že TU 47.006 má otevírací žaluzie :D . Tak jsem si kolikrát říkal, že jsem měl dát na Pikka a udělat striktně defaultní ovládání :) . Výsledek pro koncového uživatele by byl totožný a práce by byla polovina :D . A o naší pýše s Jackem, brzdiči BS2, který má simulován každý zoubek včetně odpovídajícího audia ani nemluvím :D . Vlastně ze úzkorozchodce dostalo s daleko většího uznání v Německu než tady :D. Dokonce i hrdí Angličani ji vzali na vědomí :D. Tady je to naopak spíš o tom, že se to autorům po vydání zkritizuje. A hlavně lidi, kteří nikdy nic nevytvořili a vůbec netuší, co to vše obnáší :) .
To máš Romane bohužel naprostou pravdu. Ještě že si to děláme hlavně pro sebe. :D Úplně se stydím napsat, že jsem finální verzi BS2 ještě nevyzkoušel. :oops: Ale už i ta pracovní byla parádní.
To je to co už jsem zde několikrát psal ,každý je rád za model a rád si s tím zajezdí ,ale už nepitvá co je tam uděláno přesně ,protože to kolikrát ani nezná to je těch 99% ,to 1% zase nebude nikdy spokojeno ,ten sběrač to samé 99% lidí je jedno jestli jde nahoru 10 nebo 5 vteřin ,každého zajímá že bude nový model ,a to 1% to jsou zase ti nespokojenci.
Uživatelský avatar
Zdeněk Itterheim
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 05. čer 2008 20:36:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Zdeněk Itterheim »

Michal píše:
Zdeněk Itterheim píše:A co se týká dotyku smykadla s trolejí? Rozlišujte AC a DC, na obojím to prskne jinak.
To víme, ale řešit to nebudeme. ;)
Jasně, že nee už jen proto že se nezavděčíš. Pokud necháš tu poslední verzi tak pěkný, bude to změna oproti "nudnému metru" :o :shock: :lol:
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 10
Registrován: pát 16. led 2015 13:30:13

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Davidus »

Dnes jsem si všiml takové maličkosti...
Obrázek
U ostatních je to s pořádku. Alespoň, co jsem zkoušel.

Jinak mám ještě dotaz k nákladním vozům. U žádných Easů nebo Eanosů (v podstatě u žádných nákladních) se mi nezobrazuje náklad. Skládám soupravu, vyberu vagony s nákladem a všechno je prázdné. Nezapomněl jsem si někde neco zapnout? Vůbec netuším, kde je chyba.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Obcas neuskodi problem popisat, ja na tom screene napriklad nic zle nevidim. Dumat pol hodinu nad tym asi nebudem :D Tie vozne si musis nalozit, ked ich hodis na kolaje, prazdne su vsetky. oznacit vozen, vybehne hore vpravo okno a tam zafajknut.
Uživatelský avatar
Davidus
Příspěvky: 10
Registrován: pát 16. led 2015 13:30:13

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Davidus »

Hekl: Díky, vagony jsou už naložené. A k tomu screenu: Pod pantografem chybí třetí izolátor. Myslím, že je to jasně vidět, ale příště to raději označím.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Tiež netuším, čo mám na tom screene vidieť...
Braňo
Odpovědět