Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel Marek
Příspěvky: 78
Registrován: ned 13. dub 2014 17:42:04
Bydliště: Úpice

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Daniel Marek »

A co mi tenkrát říkal jeden fíra, tak do motorů teče jen poloviční napětí, proto to nejede 120 ale je 60. Ta druhá 0 je tam právě proto, aby se stihly vypnout všechny řídící systémy, a aby se přeplo napětí. Podrobněji je to ve videu Lokomotiva 363 na YT. ;)
AirVolk

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od AirVolk »

TO budem musieť potom našim kolegom rušňovodičom povedať, že všetci jazdia zle, lebo s rýchlikmi jazdia na NJ 120....

ps: Michal rýchlejší..... :)

Jediný unreal čo som tam zatial našiel je , že pri zapnutí batérií nesvietia príslušné signalizácie na hornom paneli.......
AirVolk

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od AirVolk »

Zatiaľ na každom ese na ktorom som bol je to hneď po zapnutí batérií.......Podľa schém by si mal mať po vypnutí riadenia odpojený celí pult od elektriky a v reále tomu predsa tak nie je......Ak si na zadnom neobsadenom stanovišti zapnem oba kompressory do AUT a na aktívnom si zapnem jeden do PK a druhý do AUT, tak mi pôjde aj PK aj oba veľké na AUT. Nemôžeš dať len na schémy.....
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Dusan »

Michal píše:Na 363 se stále pracuje. Nějaké novinky zde:
https://youtu.be/WYrjctbnpvU
Slintám :D
Jenom mě napadlo, jestli to osvětlení přístrojů by nemělo být intenzivnější (nevím, jak moc to svítí v reálu)...
Uživatelský avatar
Dusan
Příspěvky: 82
Registrován: stř 08. led 2014 22:00:10
Bydliště: Praha

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Dusan »

Michal píše:Spíš naopak. V reálu to na tlumené nesvítí skoro vůbec. Na plné už něco vidět je. :D
Aha, ok :lol:
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od KaMat »

Hekl338 píše:Potrebujem nafotit tieto kontrolky [url=http://www.jpeg.cz/obrazek/S2T Existuju tusim aj novsie, tie nepotrebujem. Ziadam o to uz dlhsi cas, ale nik sa zatial nenasiel. Bez blesku, dobra expozicia, idealne so stativom. Ten obrazok je priklad, ako to nesmie vypadat :mrgreen: Potrebujem z toho vyrobit citatelne popisky a zretelne kontrolky.
V sobotu jsem byl v Zábřehu a uviděla tam stát tuším 363.035 (nejsem si číslem jistej) tak jsem běžel s vytáhnutým foťákem a jen jsem se stihl podívat přes otevřené okénko a měla kontrolky co potřebuješ, akorát pak hned odjela mrcha...
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od KaMat »

tak 363 038-1
Pomeranč
Příspěvky: 29
Registrován: úte 22. dub 2014 20:42:24

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Pomeranč »

Pokud chceš nafotit ty kontrolky tak na nádraží v Prostějově týden co týden v Pátek stávají Carga a zatím všechny co jsem tam viděl měly tyhle původní vyjma když tam stojí CDC 363.5 . A navíc stojí tam minimálně tři až čtyři hodiny takže ti nikam neujedou :lol:
Pomeranč
Příspěvky: 29
Registrován: úte 22. dub 2014 20:42:24

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Pomeranč »

Tak zaprvé nenosím sebou kvalitní foták mobilem to fotit nechci kvalita by nebyla OK a zadruhé já ten stroj vidím jen asi dvě minuty než pokračuju svým spojem domů (jezdím pravidelně tak vím že tam ten stroj vždycky stává a navíc vždy Cargo někdy i v původním nátěru). Jako pokud chceš já se ti klidně toho fíry na to vyfocení tento pátek, což budu doma zeptám ale nic nezaručuji. A čekal bych že tahle komunita po vyhlášení této výzvy bude sypat jednu fotografii panele poruch za druhým ale očividně asi ne. :(
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

Michal, niekde davnejsie si pisal, ze ESO ma v sebe funkciu s ktorou sa da zacat scenar a masina je nahodena. Prezradis nam ako na to? Skusal som to pustit ako "za behu", ale neslo.
Vlastik

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Michal píše:
kuboss píše:ESO ma v sebe funkciu s ktorou sa da zacat scenar a masina je nahodena. Prezradis nam ako na to?
To se vážně ještě nikdo nerýpal v souborech a nezkoušel tu funkci najít? :o :D Tak malá nápověda - stačí se podívat do souboru s definicí mapování kláves. Ve scénáři je potřeba to naskriptovat. Nedosáhneš ale plně nahozené mašiny. Zatím to jde jen do stavu ala x5x.
To bylo první kam jsem vlezl když jsi napsal že to je funkční ,CTRL+Shift+F1
honzik.bures
Příspěvky: 44
Registrován: úte 19. kvě 2015 20:13:11

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od honzik.bures »

Chtěl bych se zeptat, jestli byste neudělali do esa v kabině do čelních skel ty "linky drátů" (nevím jak se tomu říká).
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Jurajs_89 »

Už jen čekám, až mi mailem přijdou originály, toho jsem stažený z konverzace na FB.
Přílohy
11120963_10204487544655334_1062106462_n.jpg
11349819_10204487543895315_1597931966_n.jpg
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Howky
Příspěvky: 16
Registrován: sob 29. kvě 2010 15:14:34

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Howky »

honzik.bures píše:Chtěl bych se zeptat, jestli byste neudělali do esa v kabině do čelních skel ty "linky drátů" (nevím jak se tomu říká).
Asi mysllíš rozmrazovaní oken :
honzik.bures
Příspěvky: 44
Registrován: úte 19. kvě 2015 20:13:11

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od honzik.bures »

No asi, prostě ty vodorovný drátky v čelních sklech.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

honzik.bures píše:Chtěl bych se zeptat, jestli byste neudělali do esa v kabině do čelních skel ty "linky drátů" (nevím jak se tomu říká).
Jaké používáš nastavení GK ? U 90% uživatelů by rozmrazování stejně nebylo vidět. Jak v případě upravené textury, tak eventuálně jako 3d model.
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Jurajs_89 »

Jo Mirel, to je svině :lol: :lol: .
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

V priebehu niekolkych dni planujem zverejnit aktualizovany balik objektov k mojej trati. Hlavny ciel bol zjednotit pouzite addony. V prvom rade, trat pouziva svoju dennu dobu, svoje textury povrchu. Denna doba bola upravena s ohladom na trat ZSR 170, taktiez aj textury povrchu. Stavitelia trati ju mozu kludne pouzivat, staci si to upravit v trati a nemusia potom uzivatelia stahovat z ineho miesta. Balik je spraveny tak, aby kto stiahne moju trat, jednoducho ist musi, aj ked nema ine addony. Vymodeloval som dalsie originalne budovy, ale aj drobnosti, ktore ocenia dalsi stavitelia. Napriklad vedenie VVN, zaplaty na cesty, rozne dekle, nove cesty, nove modely stanicnych lamp, naspy atd., je toho viac a vsetko si uz ani nepamatam :D Trat uz vobec nepouziva zlozku Hekl/Addon, vsetky objekty z danej zlozky su uz v zlozke CS_addon/Hekl. Par objektov vsak bolo presunutych aj v tejto zlozke, jednalo sa hlavne o original budovy z Diviak a tak boli pridane do zlozky Diviaky. Mnohych to zrejme nepotesi, ale ten neporiadok, co tam vznikol na zaciatku tvorby uz som musel utnut. Stavitelia , ktory moje objekty pouzivaju ma mozu kontaktovat, nie je problem pomoct co a kam sa presunulo. Nejedna sa o kvantum objektov a pomocou RW tool to je praca na pol hodinku. Objekty, ktore su na stranke samostatne tam ostanu, nakolko su pouzite vo viac tratiach, neplanujem ich davat zo stranky prec. Je uz na stavitelovi, ci bude chciet pouzivat jeden balik, alebo zbytocne viac. Ako som uz niekde pisal, v baliku su aj nove modely automobilovej dopravy, ktore su pouzite jak na novych cestach ako provoz, tak ako staticke objekty, ktore mozte umiestnit kdekolvek do trati. Tieto modely venoval Karel Hejnal z trainzu, za co mu patri vdaka. Dalsie zmeny su len z dovodu zjednotenia addonov od roznych autorov a po dohodne s nimi su umiestnene v zlozke CS_adon/Hekl, aby hrac nemusel stahovat objekty na viac miestach a nebolo nutne povolovat vo filtry x addonov. Jedna sa komplet Trundovu vegetaciu, domy od Honzy Sveca a Romanove objekty, ktore som v trati pouzil. Toto uz stavitelom, ktory pouzivaju moj predosly balik objektov nijak trat neovplivni a nemusia to vobec riesit. Balik obsahuje dost objektov a prip. bud. stavitelia budu mat velmi slusnu zakladnu pre stavbu trate. Zverejnenie balika vcas oznamim a bude to oznacene aj na stranke. Cele to pisem dopredu preto, aby potom nevnikol stavitelom nejaky problem. Uz teraz dorazne upozornujem, ze pred jeho instalaciou bude NUTNE predtym zmazat zlozku CS_addon/Hekl Prip. dotazy piste tu, alebo SZ.
Pocas dovolenky sa dockal update jeden z prvych objektov, hodne pouzivany sklad Diviaky. Ma nove-aktualne, kvalitnejsie textury a model je detailnejsie spracovany. Nebol zmeneny pivot, takze kto ho bude chciet v trati vymenit, staci pomocou rw tool. Tu je mala ukazka:
Obrázek Obrázek
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Blade77 »

Co na to říct, kolego... Moc pěkné... ;)
Jirka/VonShark
KaMat
Příspěvky: 1366
Registrován: stř 23. pro 2009 22:04:51

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od KaMat »

No paráda. Už se na to Těšín.
Odpovědět