Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Od minulého vydania sa mapovanie nemenilo. Ani u 121 si nespominam, ze by som cosi menil, maximalne model nemá tabulky, pripadne svetla podvozkov, kdeže české 362 ich nemaju :D Je to myslene vseobecne, dotazov ohladna skinovania som uz dostal viac a prevazne od MSTS uzivatelov. Ono to zakladne ostalo rovnake z MSTS, ale prave primodelovane drobnosti v TS sa pridavali na texturu vždy tam, kde to to pre TS nebolo pouzite. Uvediem jednoduchy priklad. V MSTS bol mapovany stierac na texture skrine, no v TS je stierac mapovany spolocne na texture zberaca a podvozkov, kdeže je animovany. A prave v mieste, kde bol povodne mapovany v MSTS stierac je dnes část modelovaného vetrania. Na oko su to nenapadne fliacky tienovanej textury. V texture strechy boli v MSTS mapovane podvozky, pre TS to miesto bolo pouzite pre modelovane chladenie atd. A prave takychto drobnosti je tam vcelku dost, tak pozor na to.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Hekl338 píše:Od minulého vydania sa mapovanie nemenilo. Ani u 121 si nespominam, ze by som cosi menil, maximalne model nemá tabulky, pripadne svetla podvozkov, kdeže české 362 ich nemaju :D Je to myslene vseobecne, dotazov ohladna skinovania som uz dostal viac a prevazne od MSTS uzivatelov. Ono to zakladne ostalo rovnake z MSTS, ale prave primodelovane drobnosti v TS sa pridavali na texturu vždy tam, kde to to pre TS nebolo pouzite. Uvediem jednoduchy priklad. V MSTS bol mapovany stierac na texture skrine, no v TS je stierac mapovany spolocne na texture zberaca a podvozkov, kdeže je animovany. A prave v mieste, kde bol povodne mapovany v MSTS stierac je dnes část modelovaného vetrania. Na oko su to nenapadne fliacky tienovanej textury. V texture strechy boli v MSTS mapovane podvozky, pre TS to miesto bolo pouzite pre modelovane chladenie atd. A prave takychto drobnosti je tam vcelku dost, tak pozor na to.
Tak to super,na neco jsem prisel to je v pohode,ale myslis ze by slo potom vypsat ty rozdily,protoze to by dost pomohlo ,jelikoz upravit texturu do TS je daleko slozitejsi a jsou k tomu zapotrebi nektere nastroje a exporty,takhle by se to ulehcilo pro vsechny.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

Ahojte, vsimol som si, ze na webe uz je pripravena fotka aj s odkazom na 36x, len nieje nalinkovany. (Kedy) planujete vydanie? 8-)
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

kuboss píše:Ahojte, vsimol som si, ze na webe uz je pripravena fotka aj s odkazom na 36x, len nieje nalinkovany. (Kedy) planujete vydanie? 8-)
to je takovy problem se tam podivat treba vecer nebo rano?
Vsak plati,kdo si pocka ten se docka. :D
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

Ved nie je. Ale tak na co je forum? Som zvedavy kedy to planuju, tak sa pytam. Mam pocit ze podla vas na forum nepatri nic okrem linkov na download :roll:
Hans
Příspěvky: 85
Registrován: čtv 25. pro 2014 16:02:59
Bydliště: Tam v dáli :D

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hans »

Esa jsou moc pěkná, díky mooooc !
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

jstange
Příspěvky: 83
Registrován: pon 05. srp 2013 19:32:09

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od jstange »

Diky moc!!!
Hulvát
Příspěvky: 34
Registrován: sob 10. led 2015 8:42:04

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hulvát »

Děkuji!
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Hekl338 píše:Pekne sviatky http://modely-msts.cz/index.html
Svatky pekne,loko pekne,stahl jsem si snad to nekomu neubizi.
Ale asi jsi zapomnel prilozit manual,je tam jenom slozka Assets. :?:
Alespon zkratky jste mohli dat do pdf aby si to mohl clovek vytisknout.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Vlastik píše:
Hekl338 píše:Pekne sviatky http://modely-msts.cz/index.html
Svatky pekne,loko pekne,stahl jsem si snad to nekomu neubizi.
Ale asi jsi zapomnel prilozit manual,je tam jenom slozka Assets. :?:
Alespon zkratky jste mohli dat do pdf aby si to mohl clovek vytisknout.
Ale to je Vlasto presne to, co sa riesilo v opdade :D Viz readme: Pre fungovanie je nutne stiahnut kabinu http://modely-msts.cz/kabinyrw.html a zvuky http://modely-msts.cz/zvukyrw.html
Vsetky predchadzajuce verzie je nutne pred instalaciou odstranit.
Navod na obsluhu modelu: http://krs.web2001.cz/navody.htm
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Peter, ak môžem vyjadriť svoj názor, tak podľa mňa je trochu nešťastné riešenie sťahovať k jednému typu rušňa osobitne kabínu, exteriérový model a zvuky. Aký je dôvod, že to nemôže byť v jednom balíku?? Pýtam sa len zo zvedavosti, popravde som to nechápal už pri rušňoch X5X.
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

Ak sa nemýlim tak je to kvôli eventualnemu updatu jednotlivych casti. Mimochodom, vdaka za nadherny stroj vsetkym, co na nom nechali svoj cas a usilie. Najradsej by som odstavil kapustnicu zo sporaka a isiel testovat. :mrgreen:
Naposledy upravil(a) kuboss dne sob 24. pro 2016 13:20:31, celkem upraveno 1 x.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

kiski píše:Peter, ak môžem vyjadriť svoj názor, tak podľa mňa je trochu nešťastné riešenie sťahovať k jednému typu rušňa osobitne kabínu, exteriérový model a zvuky. Aký je dôvod, že to nemôže byť v jednom balíku?? Pýtam sa len zo zvedavosti, popravde som to nechápal už pri rušňoch X5X.
Je to jednoduche. Kabina a zvuky takto idu kedykolvek aktualizovat bez toho, aby som musel aktualizovat vsetko. Balikov 36X bude viac, zakazdym to teda bude user stahovat, ked balik nabobtna do nejakych 500MB? :) Ja v tom vidim prinos.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Kal000px »

Kvůli případným opravám jednotlivých částí ;)
Jede jede mašinka..
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Jasné, teraz to už chápem. Má to logiku, popravde ma tento dôvod ani nenapadol :)

OT: Stačí, keď to vysvetlí len jeden :)
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Vsetky predchadzajuce verzie je nutne pred instalaciou odstranit.
to se tyka i 15x a 350? jejikoz mam nekolik upravenych souboru?
Hele co mam vsechno smazat a instalovat znovu?
koukal jsem ze kabina ma stale verzi 1.3 a zvuky taky se nezmenili u 15x a 350?
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Vlasto, uprimne, teraz si ma skoro zabil :D Nerozumiem, preco sem pleties X5X. Niekde je uvedene, ze sme nieco při nich aktualizovali? Uznavam, obrovksa chyba bola vtedy nepisat do readme datum, prax ukazala, ze je to potrebne. Ale uz datum rwp 02.024.2014 by mohlo mnohe povedat.
Ak citas readme z balika 36X (tam uz datum radsej je) je predpoklad, ze sa to tyka prave tejto rady. Ale opat, moja obrovska chyba, mal som uviest, ze to nemá s radou x5x nic spolocne. Takze odinstalovat je třeba len to, co sa tykalo verzie 36X. Nie je to povinnost, nove rwp instaluje vsetko potrebne. To premazanie je vhodne, aby si v assets nemal subory, ktore sucasna verzia, narozdiel od predoslej nevyzuiva, ostatne subory sa prepisu na aktualne. Ziadne rwp 36X neprepisuje zlozky rady x5x.
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Hekl338 píše:Vlasto, uprimne, teraz si ma skoro zabil :D Nerozumiem, preco sem pleties X5X. Niekde je uvedene, ze sme nieco při nich aktualizovali? Uznavam, obrovksa chyba bola vtedy nepisat do readme datum, prax ukazala, ze je to potrebne. Ale uz datum rwp 02.024.2014 by mohlo mnohe povedat.
Ak citas readme z balika 36X (tam uz datum radsej je) je predpoklad, ze sa to tyka prave tejto rady. Ale opat, moja obrovska chyba, mal som uviest, ze to nemá s radou x5x nic spolocne. Takze odinstalovat je třeba len to, co sa tykalo verzie 36X. Nie je to povinnost, nove rwp instaluje vsetko potrebne. To premazanie je vhodne, aby si v assets nemal subory, ktore sucasna verzia, narozdiel od predoslej nevyzuiva, ostatne subory sa prepisu na aktualne. Ziadne rwp 36X neprepisuje zlozky rady x5x.
Ale sam jsi napsal ze vsechny predchozi verze odstranit,tak jsem myslel ze se to tyka vseho,proste pro blbce je to potreba napsat tak aby to pochopil. :D
Domnival jsem se totiz ze nektere veci mohli byt sdilene prave s x5x a podobne kdyz jsi uvedl link na zvuky a kabinu jako celek,ale uz jsem spokojeny.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

Dnes jsem stáhl a v rychlosti otestoval poslední verzi X6X.
Musím pochválit Michala. Ta automatika je parádní. Jen se mi zdá, že pokud jedu na nižší PT, třeba PT2 , protnou se charakteristiky moc brzo. Ale může to být subjektivní dojem, na té mašině jsem byl naposledy před třemi lety.
Malou výtku mám ohledně přepínače režimu jízdy. Sice má mapované ovládání, ale pro souhlas nelze použít :) . Do druhý harmonický ho neudržím :)
Zvuky jsou tak dobře zpracované. Kal000px se vytáhl :) .
Doufám, že se konečně našel někdo, kdo to bude umět a hlavně se tomu bude věnovat :). Jen se mi přehrávají externí zvuky i po změně kamery do kabiny a po nějaké chvíli se utlumí do ztracena. Jako doběh smyčky nebo tak něco...

Zklamáním jsou trochu vlastní modely. Je to stále to samé v jiných barvách. Čekal jsem nějaký progres, varianty kabiny... Ale to bych asi chtěl moc :( .
Hekl338 píše:Vsetky predchadzajuce verzie je nutne pred instalaciou odstranit.
Tohle opravdu není šťastná formulace. Nic ve zlém :).
Je třeba brát v potaz, že ne všichni máme IQ na potřebné výši. Jelikož soubory X5X a X6X jsou ve složkách Cab a Sound ve stejné složce, nebýt z minulosti zainteresován, smázl bych to s přehledem taky :)
Přitom stačí odstranit "blueprints.pak" a netřeba nic starého mazat. Konflikty se přepíší a to co není třeba tam prostě zůstane jen tak nevyužito.

Ale samozřejmě se připojuji s poděkováním za Vánoční dárek :) .
Odpovědět