Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Roman píše: Zklamáním jsou trochu vlastní modely. Je to stále to samé v jiných barvách. Čekal jsem nějaký progres, varianty kabiny... Ale to bych asi chtěl moc :( .
Ak to chapem dobre, ocakaval si snad novy model lokomotivy? :D Nikde som to neavizoval, model ako taky bol dokonceny uz minuly rok. Dalsie skiny-verzie sa budu vždy lisit len v drobnostiach. Uznavam, model je na dnesny standart slaby. Každý možno ocakaval modelovanu strojovnu, dvere a pod. To uz tu zaznělo, ze sa konat nebude. Tych uprav uz tam bolo viac nez dost a kazda dalsia je zbytocna, to je jednoduchsie vymodelovat novy. To prenecham niekomu skusenejsiemu a uprimne, bol by som rad, mne samotnému ten model vadi:) Ine varianty kabiny su v plane, minimalne by sa hodila WTB varianta, slovenska verzia s Mirelom. Mame tu radu 361, 363 5xx... Vsetko je zavisle na casovych moznostiach, ktore z mojej strany boli tento rok nulove. Cely "update" bol v podstate hlavne na Michalovi a Kal000px. K ostatnemu som sa uz vyjadril vyssie, uz som pouceny:) Nijak v zlom to neberiem, TS beriem ako zabavu.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Ten exteriérový model nie je vôbec slabý. Ani na dnešné pomery. Pokiaľ by sa pridali detaily ako napr. pružiny namiesto texturovaných valcov apod., bolo by to ešte viac fajn... Osobne mi to však nevadí a moje modely to majú aj budú mať rovnako. A úprimne - pre RW to stačí. Je to ale len môj názor ;)
Vlastik
Příspěvky: 389
Registrován: pon 22. srp 2016 14:52:25
Bydliště: Allentown, Pensylvánie, Spojené státy americké

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Vlastik »

Jenom nove modely nemaji nastavene QD?
nejsou v nabidce.
popocatepetel
Příspěvky: 109
Registrován: pát 21. led 2011 19:11:58

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od popocatepetel »

No, ak by bol fakt ten Mirel aj s možnosťou, či vlastne nutnosťou testu D1, nebolo by to zlé. ;-)
Blade77
Příspěvky: 148
Registrován: ned 28. srp 2011 1:10:12
Bydliště: Praha, vozovna Motol, tramvaj... ;-)

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Blade77 »

Modely lokomotiv, řady 36x, jsou pro mě fantastický, nemají chybu a děkuju za ně. Jediné, co mi trošku nesedí, jsou špatně nastavený zvuky trakčních motorů. Při rychlé jízdě, 70 kmh a více, to zní zhruba tak, jak by to mělo být, ale při nižších rychlostech, jsou tam dost velké "skoky", hlavně mezi 30 - 40 km/h a pak někde mezi 50 - 70 km/h. To je ale asi jediná věc, jinak je to opravdu fajn... Ten řev trakčních motorů, mi u toho strašně chyběl... Opravdu parádní dárek, pod stromeček, moc díky. ;-)
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

QD dodnes neovladam, preto tam nie je. Vesmes celkova priprava na zverejnenie bola z mojej strany robena na poslednu chvilu, bol som rad, ze sa to stihlo a neostalo to vsetko stat na mne.
František Dvořák
Příspěvky: 62
Registrován: ned 06. zář 2015 17:54:33
Bydliště: Zábřeh na Moravě

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od František Dvořák »

Model je parádní. Díky moc. Jenom mi nefunguje klávesová zkratka pro rychlost 120 a 140 km/h. A ještě taková poznámka, když bych chtěl lokomotivu rozjet na automatiku klávesovou zkratkou tak nemohu protože, když ji držím tak se spínač vrací do polohy J.
Jinak paráda, díky moc.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

František Dvořák píše: Jenom mi nefunguje klávesová zkratka pro rychlost 120 a 140 km/h. ....
Nefunguje na numerické klávesnici. Na té klasické to jde.
Mně spíš vadí ta nešťastná kombinace pro + / - . Už jsem se několikrát přehmátl a změnil jsem kabinu¨ :mrgreen: . No a konec :evil: .
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

U +/- ARR jsem do poslední chvíle uvažoval, jestli tam tu kombinaci vůbec dát nebo ne. Nakonec jsem ji tam dal s ohledem na možný budoucí vývoj malardova pultu. Co se týče nearetované polohy S, tam je to dilema jako s každou vratnou polohou. Nevím, jak to udělat tak, aby se přepínač vracel a zároveň to šlo ovládat korektně klávesnicí. Pro mne byla priorita ovládání myší. Tenhle přepínač si prostě chci při rozjezdu podržet. ;)
Jinak děkuji všem za pozitivní reakce.
Uživatelský avatar
Roman
Příspěvky: 2207
Registrován: stř 01. črc 2009 12:19:03
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Roman »

Michal píše:U +/- ARR jsem do poslední chvíle uvažoval, jestli tam tu kombinaci vůbec dát nebo ne. Nakonec jsem ji tam dal s ohledem na možný budoucí vývoj malardova pultu. Co se týče nearetované polohy S, tam je to dilema jako s každou vratnou polohou. Nevím, jak to udělat tak, aby se přepínač vracel a zároveň to šlo ovládat korektně klávesnicí. Pro mne byla priorita ovládání myší. Tenhle přepínač si prostě chci při rozjezdu podržet. ;)
Jinak děkuji všem za pozitivní reakce.
Michal, fakt parádní poježdění :o . Sice mi to přijde s pěti vozy trochu líný, ale to může být subjektivní názor a hlavně sám vím, jak se chová RW a že nějakou charakteristiku pomalu nelze reálně udělat :)
Už dlouho mě ježdění tak nebavilo. :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Romane, od tebe mě to těší dvojnásob. Pevně věřím, že to dlouhé čekání na finální verzi se vyplatilo, i když by si někdo představoval, že budu chrlit jeden addon za druhým jak na běžícím pásu. :)
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Jurajs_89 »

Já se musím přidat k pochvalným ódám. mašinka je opravdu na špičkové úrovni, každý na tom odvedl úžasnou práci.
Ale nedá mi to - píšťala je v kabině celkem hodně zastřená, je to i tak v reálu?
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Kal000px »

Zastřená? Na 363 nebo 362? Na 362 je originální nahrávka z kabiny, na 363 je to udělaný jenom přes audio filtr a útlum :/
Jede jede mašinka..
Jurajs_89
Příspěvky: 646
Registrován: pát 06. čer 2008 7:09:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Jurajs_89 »

363.
ObrázekObrázek
magnetový "cvok" :D
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Kal000px »

Na 363 časem dám jinou píšťalu :)
Jede jede mašinka..
anry
Příspěvky: 401
Registrován: stř 19. úno 2014 19:05:11
Bydliště: Starobrno

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od anry »

Zdravím, nechci bejt za rejpala, ale takový výhled z kabiny už zůstane? Vždyt přes to tzv. špinaví je videt v tom tunelu víc jak přes ten průzor od stěrače. To si potom s tím tunelem nemusí nikdo tak hrát, protože je stejně kulový vidět. Promiňte, ale toto mě přijde být divný. Já vím že autor si s tím oknem chtěl pohrát tak, aby to vypadalo co nejrealičtěji, ale za takovou cenu? Loko je čistá, tak proč ne okna, no vubec se netěsím na noční scénář, to bude požitek. Mašiny jsou jinak super.
Obrázek
Uživatelský avatar
JachyHm
Příspěvky: 128
Registrován: stř 08. říj 2014 17:43:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od JachyHm »

Michal píše:Nevím, jak to udělat tak, aby se přepínač vracel a zároveň to šlo ovládat korektně klávesnicí.
Tohle přesně jsem řešil na 460 a řešení je kupodivu celkem dost primitivní... Na tu klávesovou zkratku, kterou přepínáš ten gombík přidáš mapu klasicky jenom IncreaseStart na klávesu DOWN a DecreaseStart při klávesa UP dejme tomu na ControlValue třeba BlokVratka a ve scriptu pak uděláš, že pokud je poloha větší než požadovaná, ale BlokVratka není 1, tak jí vrátíš. Takže když to zmáčkneš, začne se přepínat ten přepínač do polohy S, ale zároveň se ti BlokVratka změní na 1, pokud dáš vysokou citlivost. A v tu chvíli se nebude vracet... Když to pustíš, tak to ubere na nulu a script ti vrátí přepínač do polohy J, protože už není BlokVratka == 1. Alespoň takhle to mám řešené u některých samovratných páček na 460 a funguje to celkem spolehlivě. ;) Kdybys to nechápal, napiš mi SZ, já se ti to pokusím co nejdřív rozepsat nějak podrobnějš ;)
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Jáchyme díky, to je dobrá myšlenka. Určitě vyzkouším.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

anry píše:Zdravím, nechci bejt za rejpala, ale takový výhled z kabiny už zůstane? Vždyt přes to tzv. špinaví je videt v tom tunelu víc jak přes ten průzor od stěrače. To si potom s tím tunelem nemusí nikdo tak hrát, protože je stejně kulový vidět. Promiňte, ale toto mě přijde být divný. Já vím že autor si s tím oknem chtěl pohrát tak, aby to vypadalo co nejrealičtěji, ale za takovou cenu? Loko je čistá, tak proč ne okna, no vubec se netěsím na noční scénář, to bude požitek. Mašiny jsou jinak super.
Obrázek
Možno si to nabuduce v nocnom sceńari vyskusaj a az potom pis prispevok. V noci sa to chova spravne, jak v tunely tak aj mimo neho. Cez den je to,ako mas na obrazku, toto je na kazdom modely, ktory ma sklo s efektom dazda, cim spinavsie, tym sa to prejavi viac, bohuzial sprava sa to nerealne. Opravoval som to na pulte-sklo merakov, na toto som zabudol. Su dve moznosti, bud si ho "vycistis" sam-textura je splocna. Alebo počkáš, az vyjde nejaky další balik 36x, kde vyjde oprava.
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Kal000px »

Hekl: nepomohlo by v ÚV parametrech toho materiálu ubrat svitivost?
Jede jede mašinka..
Odpovědět