Dílna Hekl

Připravované nebo vydané modely a skiny do RW
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kal000px
Příspěvky: 691
Registrován: sob 16. srp 2014 15:14:03

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Kal000px »

Jedna verze wtbčkových es má kamery se 17ti násobným zoomem, z toho něco vidět je :D ale jinak je to spis tak, ze vidis hromadu lidi na monitoru, ale vsechno je to mázlý
Jede jede mašinka..
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

kuboss píše:Prečo je to iba výzbroj WTB? Má s tým niekto praktickú skúsenosť? Naozaj vidieť cez to pekne pozdĺž vlaku? Lebo ta vzdialenosť od kasne mi príde malá na to aby bolo vidieť ďalej ako dva-tri vagóny..
Nejspíš proto, že ty mašiny prošly velkou rekonstrukcí. Ale není to výsada jen WTB mašin. Kamery mají i jiná modernější vozidla. Já viděl ty na Panterech a tam je to bída. Co se týče záběru, tak je vidět bok soupravy a část peronu. Rozlišení je mizerné, pořádně je vidět jen 1-2 vozy, nicméně u Pantera je i zadní kamera, takže jakž takž přehled máš. Ale když v zimě sněží, tak máš většinou smůlu, protože nejsou vytápěné, takže přes navátý sníh není vidět vůbec nic.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Pro představu, jak to vypadá u Pantera. Zoom to neumí.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

Jo tak to nie je až také hrozné - ale je pravda že by stačilo trochu viac investovať a už by to nemuselo byť iba "na orientáciu" ale človek by tam videl aj čo sa deje. A je pravda že cez zimu to musí byť "paráda". Diky za fotky ;)
Jirka
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. čer 2008 12:33:03

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Jirka »

Těžká pracovní morálka na ONJ, jako vždy :lol: :lol:
zbynda
Příspěvky: 20
Registrován: sob 10. led 2015 1:21:03

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od zbynda »

Na zeleznici se nespecha to si zapamatuj ! Pokud chces videt pravy opak, doporucuji si zajit obhlidnout Spolecne nadrazi na Smichove. Tam uvidis pravy opak
Jirka
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. čer 2008 12:33:03

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Jirka »

To mě, jakožto zaměstnanci, netřeba říkat :-)
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Aby se neřeklo, že se nic neděje. :mrgreen:
https://youtu.be/jtF79VlbnRo
Je tam ještě hodně práce. Mé popisky nejsou tentokrát přímo součástí videa, ale kdo chce, může si zapnout titulky.
Hekl338
Modelář
Příspěvky: 929
Registrován: pon 09. čer 2008 21:08:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Hekl338 »

Len doplnim, ze takto to vypada, ze sa nespravilo takme nic. Riesili sme problem s poctom nodov, takze tie LED ARR su riesene animaciou. Kazda LED je vykuchana jedna diera a v animacii sa nasuva plane pod dieru, takto isto su riesene aj Mirel LED, ktore zatial nie su aktivne. Ryhlomer je taktiez animacia- tri valce, kedze placeholder nedokaze svietit. Michal mal posledne prave so svietenim placeholderu dobry napad, tak snad samotny mirel pojde spravit jednuduchsie :D To obmedzenie nodov znacne skomplikovalo celu kabinu.
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

To svietenie placeholderu má Michal ako v pláne? Svetlo zozadu? Alebo ako?
Braňo
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

super! vďaka aj za titulky :)
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

kiski píše:Svetlo zozadu? Alebo ako?
Tak nějak. Nebude svítit samotný placeholder, ale textura za ním. Placeholder bude dělat jen tmavou inverzní masku. Ale zatím je to neodzkoušená teorie.
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

A to tam ešte nemáte červené ledky :)
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Ty už tam jsou, pokud se bavíme o rychloměru. Jen je mám momentálně vypnuté, když tam zatím není VZ.
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Aktualizoval jsem manuál pro esa o dva poruchové ovladače, které lze použít při tvorbě scénářů. Tím jsou rozkryta všechna tajemství modelu. :)
Uživatelský avatar
kuboss
Příspěvky: 587
Registrován: čtv 24. led 2013 18:55:08

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kuboss »

pre lenochov: http://krs.web2001.cz/navody.htm posledna zalozka. :mrgreen: Dakujeme Michal
Uživatelský avatar
Michal
Administrátor
Příspěvky: 555
Registrován: pát 06. čer 2008 8:44:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Michal »

Další postup prací na slovenské kabině esa. Začalo oživování VZ Mirel. Podle původního předpokladu jsem chtěl vzít už hotový kód z 350 a jen ho přizpůsobit esu. Jenže se to ukázalo jako prakticky nerealizovatelné, takže ho dělám v podstatě od nuly. To mi na druhou stranu umožňuje doplnit věci, které u 350 nebyly (například D1 test) a opravit chyby, kterých jsem se u 350 z neznalosti dopustil. Čekejte tedy nový, lepší a víc prudící Mirel :twisted: Jedná se o první video ze série o VZ Mirel, protože tady byl požadavek, zda by se dala funkce a obsluha VZ Mirel ukázat podrobněji.
Pozorní diváci si všimnou nové vysílačky a jakéhosi záhadného telefonu na boční stěně. Prý je k ničemu :lol: Různých drobných úprav proběhlo více, ale to když tak doplní Hekl.
https://youtu.be/ZHWq7C3l3_U
kiski
Příspěvky: 912
Registrován: pon 12. srp 2013 22:30:35

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od kiski »

Skvelá práca. Je mi jasné, že po teste D1 to capnem do závesu podobne ako na 350 :)
Braňo
Kaja
Příspěvky: 9
Registrován: úte 27. čer 2017 13:42:22

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od Kaja »

Už se nemůžu dočkat :lol: Výborný stroj :lol: Jen jsem se tě Hekle chtěl zeptat, jestli nejde zprovoznit ta vysílačka,alespon na přihlášení vlaku nebo zapsání čísla vlaku nebo IC strojvůdce ;)
CRR144
Příspěvky: 321
Registrován: pon 24. dub 2017 19:26:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Dílna Hekl

Příspěvek od CRR144 »

To ti je potom celé scriptovanie vz k ničomu......Ten telefón na boku čo je akože k ničomu, je regonik. komunikácia s osadenstvom súpravy plus vyhlasovanie do súpravy....
Odpovědět